Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
twisto logo
Recenze Twisto
twisto logo
Twisto
twisto logo

Recenze TwistoJak funguje a opravdu vám usnadní placení?

Autor recenze
Poslední aktualizace
16. 5. 2024
twisto logo

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
95 %
Poslední aktualizace
16. 5. 2024

Twisto je inovativní služba, která vám může usnadnit život

Twisto je revoluční česká finanční služba, která umožňuje odložit platby za nákupy až o 45 dní. Nabízí flexibilitu při nákupech jak online, tak v kamenných obchodech. Díky aplikaci Twisto máte přehled o svých výdajích, které jsou automaticky kategorizovány, což usnadňuje sledování rozpočtu. Twisto také umožňuje platit faktury pouhým vyfocením a rozdělit platby mezi přátele. Twisto je vhodné i pro cestovatele díky výhodným měnovým kurzům a cestovnímu pojištění, které je součástí tarifu Premium.

twisto logo

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
95 %
Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

95%

Aktuální bonus: Bonusem při založení účtu ve variantě Standard nebo Premium, je 3měsíční používání zdarma. Všichni klienti mající účet Premium (nový i stávající) ušetří v zahraničí až 300 Kč z každých 10 000 Kč.

Twisto je v České republice oblíbená revoluční služba, která vám umožní odložit placení na později. Vy si tak můžete v klidu nakoupit a na zaplacení máte až 45 dní. A to není vše!

Twisto nabízí také vlastní platební kartu, vyřídí za vás reklamace nebo umožní zaplatit fakturu pouhým vyfocením. Jedná se o revoluce v placení? Řekli bychom, že ano!

Pojďme se na Twisto a zkušenosti s ním podívat podrobněji v naší Twisto recenzi. Jak funguje, co všechno umožňuje a proč jej vyzkoušet.

Obsah recenze Twisto

Co je Twisto?

Twisto je pohodlná služba, která vám umožňuje nakoupit na e-shopech nebo v kamenných prodejnách, ale platit později pomocí odložené platby.

Pokud dodržíte termín splatnosti, neplatíte nic navíc!

Kromě toho ale tato služba nabízí spousty vychytávek a zajímavých funkcí, které vám placení ještě více usnadní.

Twisto je na trhu od roku 2014 a za tu dobu si prošlo mnohými změnami. Přidalo nové funkce, vytvořilo mobilní aplikaci, přidalo do nabídky cestovní pojištění a propojilo se s Apple Pay a dokonce umožňuje nákupy na splátky. Popularita Twista však každým rokem narůstá a jeho služby jsou čím dál více vyhledávanější. S Twistem už zaplatilo totiž více než 1,6 milionu lidí.

Podle statistik Twisto v roce 2018 použil dokonce každý desátý Čech a za 6 let svého fungování využilo službu přes 600 000 klientů. Komu by se nelíbilo pohodlně si nakoupit a nemuset hned platit?

Tato služba vám navíc pomůže eliminovat zneužití platebních údajů při platbách na internetu. Díky tomu, že platí za vás, nikde nevystavujete své číslo karty a neposíláte žádné citlivé údaje.

A pak je tu také pohodlí, které s platbami pomocí Twisto máte. Stačí jednou kliknout a je zaplaceno!

Video: Co je Twisto – Krátké stručné video představující tuto službu. Zdroj: Twisto.cz 

Pozor, stále je to půjčka!

Pokládáme za naši povinnost vás upozornit, že i přes oblíbenost této služby a nezpochybnitelně skvělé výhody, že je Twisto stále určitým typem kreditní karty.

Neoperujete se svými penězi, ale s penězi společnosti Twisto. S tím je tedy třeba při využívání odloženého splácení počítat.

Proto si před nakupováním vždy nejprve promyslete, zda budete částku schopni za 14 dní (v případě bez registrace) či 45 dnů (jste-li registrován) splatit. Pokud totiž nedodržíte termín splatnosti, jsou na řadě docela tučné poplatky.

Zdroj: Twisto.cz
Twisto úvodní stránka – S Twistem platíš, jak se ti to hodí.

Jak funguje Twisto?

Jak funguje nakupování s Twistem? Je to snadné! Po registraci Twisto účtu získáte měsíční limit, který můžete v průběhu 30 dní čerpat. Limit slouží jak pro nákupy na e-shopech, tak v kamenných prodejnách.

Zdroj: Twisto.cz
Twisto
Twisto – Jak funguje?

Platit můžete kartou, kterou si k účtu lze pořídit nebo kliknutím na tlačítko Twisto Pay (u partnerských e-shopů). Platit lze samozřejmě také pomocí funkce Twisto Snap, prostřednictvím které snadno ofotíte fakturu nebo účtenku.

Výši limitu nastavuje Twisto na základě vašich příjmů a výdajů. Co se týče limitu na váš první nákup tak ten s Twisto Pay činí dohromady 25 tisíc korun za rok. Pokud se stanete “stálým zákazníkem” a budete spolehlivě hradit vyúčtování, Twisto vám limit postupně navýší.

Zdroj: Twisto.cz
Twisto
Co ještě získáváš s Twistem?

Na začátku dalšího měsíce vám na emailu přistane vyúčtování, které musíte uhradit do 15. dnů, tedy na úhradu vyúčtování máte 14 dní čas. Pokud na jeho zaplacení nebudete mít, můžete využít funkce odložení splatnosti.

V tom případě je však nutné zaplatit desetinu z dlužné částky a zbylých 90 % z vaší měsíční útraty si můžete odložit na další období za poplatek o měsíc později. Při odložení částky 5 000 Kč je poplatek za odložení 245 Kč.

Pokud však nemůžete uhradit ani část z dlužné částky, volejte přímo na Twisto a tuto situaci řešte. Jinak vás čekají poměrně tučné pokuty za prodlení se splácením prvních 5 dnů 150 Kč, poté každých 5 dnů 100 Kč navíc! V případě nezaplacení částky po 30 a více dnech po splatnosti je poplatek z prodlení 650 Kč plus 10 % z celkového vyúčtování nebo ceny objednávky.

Další z možností je dohodnutí si Twisto Splátky, která při výši nákupu 15 tisíc korun může vypadat následovně:

Zdroj: Twisto.cz
Twisto
Příklad výpočtu poplatku při zřízení Twisto splátky na 15 000 Kč.

Co vše Twisto umí?

Co je to Twisto už víte, ale jaké funkce a služby nabízí jsme vám zmínili zatím pouze okrajově. Tato služba vychytala snad všechny mouchy a nabízí inovativní funkce, které nám všem ještě více usnadní placení.

Pojďme se teď společně na tyto jednotlivé funkce podívat.

Kategorizace výdajů – Jednoduše vše v jedné appce

Díky Twisto účtu máte všechny své nákupy přehledně na jednom místě. Už si v obchodě nemusíte brát účtenky, protože u Twista vše vidíte online a své útraty si tak můžete pohodlně zkontrolovat. Díky appce máte dokonalý přehled. Hned vidíte svou poslední platbu i kolik vám ještě zbývá peněz.

Jednotlivé výdaje se navíc automaticky přiřazují do 20 hlavních kategorií, díky čemuž přesně vidíte, za co utrácíte. Dále tu najdete podrobné údaje o kartě, i co všechno se s ní platilo. A v neposlední řadě tu najedete přehled těch nejlepších slev i obchodů, kde můžete nakoupit na třetiny.

Twisto Pay aneb nakupujte z pohodlí domova

Twisto Pay můžete využít při online nákupech u partnerských obchodů a e-shopů Twista. Díky této funkci zaplatíte za své zboží jedním kliknutím a částku za tento nákup uhradíte až po určité době. Pokud platíte s Twisto Pay bez registrace, budete mít na zaplacení 30 dní. Pokud ale registraci máte, platíte až do 45 dní od nákupu.

Jste-li na Twistu registrováni, splatnost faktury je až 45 dní bez jakýchkoliv poplatků. Získáte tak čas na to, abyste si zboží prohlédli a vyzkoušeli. V případě, že vám nebude vyhovovat a budete jej vracet, nic neplatíte. Pokud se zaregistrujete získáte i další výhody. Těmito výhodami je i možnost všechny své nákupy zaplatit najednou až na začátku příštího měsíce a nákupy nad 1 500 Kč si rozložit do splátek.

Twisto Snap

Twisto Snap je skvělá funkce, pomocí které můžete platit fakturu nebo složenku vyfocením v Twisto appce nebo přeposláním na e-mail Twisto [email protected]. Tím bude včas a rychle uhrazena, bez zdlouhavého opisování platebních údajů. Twisto zvládne zaplatit cokoliv například i faktury za plyn, elektřinu, nájem či mobilní služby.

Twisto Split

Twisto Split umožňuje rozdělit si platbu s přáteli, aniž by byli uživatelem Twista. Platba se jim ukáže buď přímo v Twisto appce nebo jim přijde smskou. To znamená konec zdlouhavého přepočítávání společných plateb! Na splátku své části má každý z přátel 7 dní. Pokud ji však neuhradí, vrátí se zpátky do vašeho Twisto účtu.

Twisto Cashback

Na Twistu samozřejmě nesmí chybět ani slevy, cashback a různé výhody. Cashback získáváte ve stovkách českých i zahraničních obchodů propojených s Twistem. Seznam obchodů s cashbackem najdete zde. Každý týden zde naleznete nové akce, díky kterým nakoupíte ještě levněji. Cashback se pohybuje v rozmezí 0,8 % – 10 %.

Zdroj: Twisto.cz
Twisto cashback
Twisto cashback – Příklad podporovaných obchodů.

Twisto splátky

Nakupovat lze také na splátky, přičemž platby nad 1 500 Kč si lze rozdělit klidně do celého roku. Zde je úplně jedno, jestli se jedná pouze o jednu věc nebo o celý nákup. Stačí kliknout na “Rozložit do splátek” v detailu platby. Nemusíte se ani starat o pravidelné splácení. Splátka se každý měsíc automaticky odečte z vašeho Twisto účtu. Aktuální splátku je možné také splatit dříve a to převodem na Twisto účet.

U Twisto splátek pozor na dost vysoký úrok! Pokud byste si například chtěli rozložit 10 000 Kč na dobu 5 měsíců, dostanete úrok 42, 4 %.

Výhodný kurz

Mnoho cestovatelů volí Twisto právě kvůli jednomu z nejlepších kurzů. Bez jakékoliv přirážky jsou totiž všechny zahraniční platby do celkové útraty 16 500 Kč. Twisto si ke směně narozdíl od bank nic nepřidává, což ve výsledku znamená, že na každé platbě můžete ušetřit až 3 % oproti průměrnému bankovnímu kurzu.

Platby jsou navíc bezpečné a získáte tak perfektní přehled o tom, co se na vašem účtu šustne. Možnost výhodného kurzu se nabízí v tarifu Premium. Pro platby v zahraničí využijte virtuální nebo fyzickou Twisto kartu a následně poté vám přijde notifikace s ušetřenou částkou.

Video: Představení Twisto karty, placení v zahraničí a pojištění. Zdroj: Twisto.cz

Cestovní pojištění

V tarifu Twisto Premium je možné sjednat si také cestovní pojištění s jištěním až 3 000 000 Kč pro každého člena rodiny. Pojištění je platné pro vás a dalších 5 členů vaší domácnosti. Platí i pro zimní sporty.

Kromě poplatku za Tarif Premium (první 3 měsíce zdarma) je cestovní pojištění od Twisto zdarma a platí na 30 dní po celém světě.

Apple Pay/Google Pay

Velkou výhodou Twista je rozhodně propojení s Apple Pay, protože ne každá banka tuto platební možnost má. S Apple Pay můžete platit v obchodech, aplikacích nebo online.

Stačí se registrovat u Twisto a v mobilní appce Twisto nebo v appce Wallet si Apple Pay aktivovat stisknutím tlačítka + (přidání Twisto karty). Podmínkou je ovšem mít tarif Standard nebo Premium (oba dva jsou první 3 měsíce zdarma). To samé platí i při výběru platby pomocí Google Pay.

Twisto obchody

S Twistem můžete platit v nepřeberném množství partnerských obchodů. Seznam všech obchodů naleznete přímo na stránkách Twista. Pokud váš obchod není v seznamu, můžete zde zaplatit pomocí funkce Twisto Snap.

Zdroj: Twisto.cz
Twisto
Twisto obchody.
Poznámka

Poznámka: Mohli byste možná namítat, že spoustu funkcí které Twisto nabízí, můžete mít díky mobilním aplikací. Kategorizace výdajů, Twisto split a další… ano, samozřejmě existuje spousta aplikací, které vám mohou podbnou (lepší) službu nabídnout. Výhoda Twista je však v tom, že nemusíte mít 20 aplikací a nic navíc do dalších aplikací zaznamenávat.

Vše máte pěkně automaticky a pohromadě. Pokud byste například chtěli použít aplikaci pro kategorizaci výdajů, budete tam muset všechny vaše měsíční nákupy přepsat. Twisto to dělá automaticky.

Twisto karta

Twisto propojilo své síly s MasterCard a vytvořilo vlastní platební kartu, se kterou můžete platit snadno, bezpečně a rychle. Stačí si pouze stáhnout appku Twisto a hned po registraci najdete v sekci Karta virtuální Twisto kartu. Pokud budete chtít mít i fyzickou kartu, můžete si ji ve stejné sekci objednat a za pár dnů ji máte doma. Na výběr máte ze dvou nabízených barevných provedení (pod UV světlem svítící), plus je ještě možné si dát na titulní stranu karty svou přezdívku, čímž uděláte ze své platební karty naprostý unikát.

S Twisto kartou můžete platit velmi jednoduše a rychle jak v e-shopech, tak i kamenných obchodech, a to i online. Navíce ve více než 600 e-shopech je možné platit prostřednictvím Twisto Pay, což znamená nákup na 1 kliknutí, kdy se vám nákup automaticky připíše k vašemu Twisto účtu a je hotovo.

Twisto karta sice neumožňuje vybírat peníze v bankomatech, ale pokud potřebujete hotovost, stačí napsat na [email protected] a oni vám zašlou požadovanou částku na váš bankovní účet. Zajímavé, nemyslíte?

Co Twisto karta nabízí?

 • Výhodný měnový kurz (Twisto si neúčtuje ani korunu) – – díky kterému můžete ušetřit až 3 % ve srovnání s jinými bankami
 • Bezpečnost platebních údajů (karta není napojena na váš bankovní účet) – – jelikož není Twisto karta napojená na váš bankovní účet, máte tak svoje vlastní peníze v bezpečí. V případě ztráty karty je možnost ji jednoduše zablokovat i odblokovat přímo v aplikaci.
 • Perfektní přehled o výdajích – všechny své nákupy najdete opět v aplikaci Twisto a to přehledně rozdělené do kategorií. Pokud by platba nebyla provedena, automaticky vám bude zaslána zpráva s vysvětlením.
 • Cestovní pojištění pro celou rodinu s tarifem Premium
 • Nákupy z pohodlí gauče – již není potřeba nikam chodit. Během nakupování vám stačí mít pouze mobil v ruce. Dokonce si ani nemusíte chodit pro kartu do peněženky. Všechny potřebné údaje máte totiž pohromadě v aplikaci.
 • Platba mobilem – svou fyzickou nebo virtuální kartu je možné si přidat do Apple Pay nebo Google Pay

Kolik Twisto karta stojí?

Virtuální karta je zdarma u všech tří nabízených tarifů. Co se týče fyzické karty ta je součástí pouze dvou tarifů, a to tarifu Standard nebo Premium.

K Twisto kartě navíc můžete získat bezkontaktní platební náramek, který lze používat po celém světě, kde jsou přijímány karty MasterCard. Náramek je voděodolný a vyrobený ze silikonu, není nutné ho nabíjet. Pro úhradu jej stačí přiložit k platebnímu terminálu a je zaplaceno!

Video: Jednoduché placení s Twisto. Zdroj: Twisto.cz 

Internetové bankovnictví Twisto

Pojďme se také podívat do zákulisí Twista a poodhalit, jak vypadá internetové bankovnictví. Toto je úvodní stránka, kterou uvidíte hned po přihlášení. Zde máte základní přehled o svém měsíčním limitu, jeho čerpání i termínech splatnosti.

Zdroj: Twisto.cz
twisto prehled uctu
Twisto – Základní přehled účtu.

Kategorizaci výdajů si můžete zobrazit v sekci Výdaje. Detailní přehled o vyúčtování či odloženém vyúčtování získáte v sekci Vyúčtování, kde také snadno provedete úhrady. Stačí kliknout na Zaplatit celou částku.

Zdroj: Twisto.cz
twisto prehled
Twisto – Přehled vyúčtování.

Platit můžete bankovním převodem, platební kartou online složenkou na České Poště nebo vkladem v bance. Skvělé je, že kliknutím na jednotlivá vyúčtování získáte podrobný přehled o daném nákupu.

Twisto kartu si snadno objednáte v sekci Karta kliknutím na zelené tlačítko Chci kartu.

Internetové bankovnictví Twisto je obzvlášť přehledné. Líbí se nám, že disponuje intuitivním uživatelským rozhraním s moderním designem. Získáte tak perfektní přehled o všech svých nákupech, a navíc snadno zaplatíte všechna vyúčtování.

Mobilní aplikace

Zdroj: Twisto.cz
Twisto
Twisto mobilní aplikace.

Mobilní aplikace umožňuje uživatelům Twista získat ještě lepší přehled a platit mnohem snáz. Aplikace je zdarma ke stažení na AppStore nebo Google Play. O každé platbě uživatel obdrží notifikaci na mobil.

I v aplikaci se výdaje kategorizují, takže stejně jako v bankovnictví i zde získáte přehled o svých nákupech. Pomocí aplikace je možné nakupovat ve stovkách online obchodů. K platbě v kamenné prodejně slouží Twisto platební karta (virtuální nebo fyzická).

Twisto poplatky a tarify

Twisto se snaží nakupování a placení co nejvíce zjednodušit a stejně tak jednoduché má i tarify a poplatky. V nabídce je tarif Online, Standard a Premium.

 • Online tarif je zcela zdarma a nabízí pouze základní funkce, se kterými si nenáročný uživatel pohodlně vystačí. Tento tarif je vhodný pro nákupy na internetu. Součástí tarifu Online však není Twisto Split, fyzická Twisto karta, možnost platby mobilem s Apple Pay nebo Google Pay a nelze využívat ani výhodný zahraniční kurz či cestovní pojištění. Tyto služby najdete ve zpoplatněných tarifech.
 • Druhým z nabízených tarifů je tarif Standard, který je zároveň nejoblíbenějším tarifem. Tarif Standard stojí 49 Kč měsíčně, avšak první tři měsíce je zdarma. Tarif obsahuje navíc služby Twisto Split, možnost doobjednání fyzické karty a platby mobilem s Apple Pay a Google Pay. Součástí tarifu Standard však není cestovní pojištění pro celou rodinu a nejlepší zahraniční kurz.
 • Nejdražším tarifem je Premium, který stojí 99 Kč měsíčně a první tři měsíce užívání jsou zdarma. Tento tarif nabízí kompletně všechny služby.

Záleží samozřejmě na konkrétním uživateli, zda funkce tarifu Premium využije a bude ochoten tuto rozumnou částku zaplatit. Určitě bychom tento tarif doporučili cestovatelům, kteří jistě využijí výhodný zahraniční kurz a cestovní pojištění.

Níže se můžete podívat na kompletní srovnání všech tří tarifů, které Twisto poskytuje.

Zdroj: Twisto.cz
twisto
Twisto – Detailní přehled poplatků a tarifů.

Jak si založit Twisto?

Pro založení Twisto účtu jděte na oficiální stránky Twisto a klikněte na tlačítko “Chci Twisto”. Otevře se vám formulář, ve kterém vyplníte své osobní údaje, adresu a další povinné údaje.

Poté nahrajete dva doklady totožnosti (např. občanský průkaz a řidičský průkaz) společně se selfie fotografií s OP a počkáte na jejich ověření.

Založení účtu je velmi snadné a rychlé, je to otázka 5–10 minut maximálně. Ověření dokladů proběhne též velmi rychle, obvykle do druhého dne. A pokud vše půjde tak jak má, po schválení účtu se můžete do Twista přihlásit a ihned začít platit!

Odložení splatnosti u Twista

Může se stát, že nezvládnete zaplatit za věci, které jste nakoupili. V tom případě si můžete splatnost odložit. Podmínkou je, abyste uhradili alespoň 10 % z dlužné částky a zbytek platby si můžete odložit o měsíc. Za odložení splatnosti zaplatíte poplatek, který se odvíjí od výše odkládané částky. Základní podmínkou je však mít aktivní Twisto účet.

Poplatek za odložení splátky si můžete spočítat v kalkulačce na stránkách Twisto (viz obrázek níže) nebo podle tabulky, kterou taktéž naleznete na webu Twisto.

Zdroj: Twisto.cz
Twisto
Twisto kalkulačka poplatků podle výše odložené částky.

Pokud však dlužnou částku neodložíte a ani neuhradíte do data splatnosti, měli byste alespoň kontaktovat Twisto a domluvit se na řešení této situace. V opačném případě vám vzniknou poplatky z prodlení, které nejsou zrovna nízké.

Výše poplatků se u Twista odvíjí podle počtu dnů, kdy jste s dlužnou částkou po splatnosti.

twisto poplatky za prodleni
Poplatky za prodlení se splátkou

Twisto splátky

Twisto svým uživatelům rovněž nabízí i službu Twisto splátky, která umožňuje rozložení platby nad 1 500 Kč klidně i do celého roku. Zde je zcela jedno, jestli jde o celý nákup nebo jen o jednu věc. Služba je za ovšem za poplatek a zároveň je opět nutné mít aktivní Twisto účet.

Každou platbu, která je vyšší než 1 500 Kč si můžete rozložit do 3-12 měsíců. Stačí vám k tomu jen kliknout v detailu platby na “Rozložit do splátek”. Jednotlivé splátky se pak postupně každý měsíc automaticky odečítají z vašeho Twisto účtu. Aktuální splátku je také možné zdarma splatit dříve, a to převodem na účet Twista.

Úrok nebude nikdy nižší než 12 % a vyšší než 50 %.

Zdroj: Twisto.cz
Twisto
Twisto splátky.

Příklad: Pokud uživatel nakoupí za 15 000 Kč a bude chtít platbu rozložit do 5 měsíců, zaplatí tak měsíčně 3 330 Kč. Navíc tedy celkově zaplatí 1 652 Kč.

Nákup na třetiny = 3 splátky bez navýšení

Jednoduše si nakoupíte co potřebujete a platbu si rozložíte na třetiny. Tato služba se vztahuje pouze na nákupy ve vybraných e-shopech nad 1 500 Kč a je zcela zdarma.

Důležité je pro uplatnění této služby se na daný e-shop prokliknout přímo ze stránek Twista. Pak už postupujete jako obvykle. Zboží si vyberete, nakoupíte a zaplatíte celý nákup prostřednictvím Twisto karty nebo Twisto Pay. V sekci Přehled kliknete na svoji platbu, které je vyšší než 1 500 Kč a rozložíte si jí na 3 měsíce. První část k úhradě najdete poté ve vyúčtování příští měsíc.

Výhody Twisto splátek

 • Anonymita – jednoduché rozložení plateb v aplikaci
 • Jistota – víte přesně kolik máte peněz k dispozici
 • Čas – rozložit do splátek můžete platby zpětně až 30 dnů od nákupu

Výhody a nevýhody Twista

Stejně jako jakákoliv jiná služba, také Twisto má své výhody a nevýhody. Jaké to jsou? Že je Twisto opravdu inovativní a přináší mnoho vychytaných funkcí, to už víme.

Stále se však jedná o určitý typ úvěru, proto by si každý uživatel měl pohlídat splatnost a uhradit dlužné částky včas.

Jinak musí počítat s tím, že za prodlení se splácením nebo odložením splatnosti zaplatí poměrně tučné poplatky.

Co se týká výrazného zjednodušení a často nejvíce využívané funkce (uživatel nemusí zadávat detaily platební karty) je nutno podotknout, že tuto funkci v sobě již má například i Google Chrome, kde můžete mít své karty uložené.

Výhody

 • Intuitivní a moderní uživatelské rozhraní
 • Přehled o nákupech a platbách
 • Možnost odložení plateb až o 45 dnů
 • Perfektní zákaznický přístup
 • Spousta užitečných funkcí (Twisto Snap, Split, Pay, Nákup na splátky)
 • Výhodné pro cestovatele (výhodný měnový kurz, cestovní pojištění)

Nevýhody

 • Nelze vybírat z bankomatu
 • Nezaplatíte-li si lepší tarif, nejsou k dispozici některé funkce
 • Poměrně vysoké poplatky z prodlení nebo za odložení splatnosti

Porovnání Twisto a Revolut

revolut vs twisto

Twisto je často porovnáváno s fintech startupem Revolut (recenze Revolut). Pojďme se tedy podívat, v čem se obě služby liší!

Hlavním cílem Revolutu je nadále poskytovat co nejvýhodnější směnný kurz, což se této službě zatím velmi daří. Na rozdíl od Twista má mnohem blíže k bance, ale za banku jej považovat nelze.

Podstatným rozdílem v porovnání s Twisto je to, že Revolut nenabízí kreditní služby. Peníze si na Revolut účet musíte zaslat ze svého běžného účtu. Tato firma má bankovní licenci, ale jako banka funguje pouze ve své mobilní aplikaci Revolut – Beyond Banking.

Kartu Revolut lze používat zejména při placení v zahraničí V budoucnu se služba chce ubírat spíše směrem poskytování půjček a věnovat se rozšíření nabídky investování. V současné době nabízí Revolut i možnost investování do kryptoměn.

Čím se tedy obě služby liší je tedy zřejmé – Twisto se soustředí na zjednodušené placení, možnost odložení plateb a okrajově na výhodnější kurzy či cestovní pojištění. Naopak Revolut tíhne k výhodným kurzům, spoření, kryptoměnám, investování obecně či výběrům z bankomatů a placení v zahraničí.

Poznámka

TIP: Rádi byste se o službě Revolut dozvěděli více? Mrkněte na naši recenzi internetové peněženky Revolut.

Nejčastěji kladené otázky

Kdy a kam mi přijdou platební údaje v případě nákupu přes Twisto Pay?

Platební údaje obdržíte na email ve chvíli, kdy e-shop objednávku potvrdí. Pokud vám platební údaje nedorazily, zkontrolujte si všechny složky doručené pošty včetně spamu.

Co se stane, když nezaplatím včas?

Twisto vás průběžně informuje o blížící se splatnosti smskami a emailem, aby předešlo prodlevám s úhradami. Pokud fakturu neuhradíte, stane se z ní dlužná částka, ke které náleží smluvní pokuta a zákonný úrok z prodlení. Nemůžete-li částku včas uhradit, odložte si splácení o jeden měsíc nebo kontaktujte zákaznickou podporu Twisto.

Co mám dělat, když vracím zboží?

Pokud chcete vrátit zboží uhrazené prostřednictvím Twisto, nejprve kontaktujte e-shop, kde jste si zboží objednali. Zjistěte si, jaké jsou podmínky vratky a zašlete zboží na adresu e-shopu. Poté na [email protected] zašlete číslo zásilky vráceného zboží. Twisto vám prodlouží splatnost faktury o 3 týdny, aby e-shop získal dostatek času na vyřízení vratky. O vše ostatní se již Twisto postará a bude vás informovat.

Proč Twisto můj nákup zamítlo?

Služba Twisto Pay nefunguje automaticky. Twisto všechny nákupy financuje ze svých zdrojů a vyhrazuje si právo na zamítnutí nákupu z důvodu, který obvykle uvede do emailu. Důvodem ale mohou být předchozí neuhrazená vyúčtování apod.

Jaký je limit na první nákup?

S Twisto Pay je roční limit 10 000 kč. Pokud nějaký z nákupů přesáhne limit obvyklé ceny na daném e-shopu, Twisto vám může nákup zamítnout.

Jaké jsou limity na nákupy?

Limit je obyvkle nastaven na částku mezi 5 000 Kč až 10 000 Kč. Na základě platební historie ho lze navýšit až do výše 25 000 Kč.

Proč mám při registraci posílat občanský průkaz a selfie s občanským průkazem?

Občanský průkaz potřebují pro vaši identifikaci a selfie fotka je tu pro vaše bezpečí. Twisto vás tak chrání před zneužitím osobních údajů. Například kdyby se někdo chtěl zaregistrovat u Twista na vaši občanku.

Závěr: Pořídit si Twisto nebo ne?

Twisto je služba, která vám usnadní život, protože v dnešní době je placení téměř na denním pořádku. Díky tomu, že nemusíte složitě vyplňovat platební údaje (tuto funkci však nabízí i Google Chrome), ušetříte spoustu času.

Je však důležité zmínit, že Twisto tu není pouze kvůli zjednodušení placení. Musíme ocenit i další zajímavé funkce, které nabízí.

Za zmínku stojí zejména Twisto Snap, Twisto karta nebo také Twisto Split. Příjemné je také moderní a přehledné uživatelské rozhraní a jistě si oblíbíte i kategorizaci výdajů, díky které získáte opravdový přehled o tom, za co utrácíte.

Musíme se přiklonit k tomu, že Twisto asi nejvíce ocení cestovatelé – nejen díky pohodlnosti, ale také díky výhodným měnovým kurzům i cestovnímu pojištění.

Za drobnou nevýhodu považujeme zpoplatnění tarifů s těmi nejžádanějšími funkcemi. Na druhou stranu, poplatek za tarif Standard ani Premium není zase tak vysoký, vzhledem k tomu, co vše tyto tarify zahrnují.

Twisto určitě doporučujeme minimálně vyzkoušet a věříme, že i vám usnadní placení a hlavně – zpříjemní nakupování!

Máte s Twistem nějaké zkušenosti? Podělte se o ně s námi a ostatními čtenáři. Děkujeme.

Více informací o Twisto

Jméno firmyTwisto
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://www.twisto.cz/
Sídlo brokeraÚjezd 450/40 Malá Strana 118 00 Praha 1
Důležité informace pro investora
Dohled ČNB
Demo účet
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
Ohodnoťte společnost Twisto
6
2

Autor

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (5 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jan Volný

Myslím si, že mnohem výhodnější, zde budou služby s kartou od skippay, kde lze zaplatit i do 50 dnů.

Jendakraus

Souhlasím, taky jsem přešel k mallpay.cz a mnohem lepší. Jsou na trhu asi kratší dobu, ale pracují usilovně na vylepšeních. Když se něco rozbije, tak zavolám a ochotně pomůžou a snaží se to vyřešit.

Alena

Já nově začala používat PlatímPak od Equa bank, těším se, až ji budu moct použít u více e-shopů.. fakt mi tenhle způsob placení vyhovuje.

Petr Tichý

Nedoporučuju. Zadal jsem registraci a oskenoval občanku po několika týdnech se nic nedělo, tak jsem napsal kde to vázne a opět chtěli poslat občanku a potom žádost zamítli . Kdybych se neozval tak by se nic nedělo, je to podvod a klamavá reklama. Jen chtěj z lidí dostat informace, čekám že mě v blízké době začnou volat ruzné nabídkové společnosti.

Janča Kaslová

Dobrou alternativou k Twistu je Mallpay

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎