Finex.cz logo
Menu
Finex » Recenze » Twisto

Recenze Twisto - Jak funguje a opravdu vám usnadní placení?

Aktuální bonus: Nový klient dostane 3 měsíce Premium účet zdarma + možnost rozložit si větší výdaje na 3 splátky zdarma (první 2 měsíce od založení účtu).

Všichni klienti mající účet Premium (nový i stávající) ušetří v zahraničí 300 Kč z každých 10 000 Kč.

Twisto je v České republice oblíbená revoluční služba, která vám umožní odložit placení na později. Vy tak můžete normálně nakupovat, ale peníze se vám strhnou až za 45 dnů. A to není vše!

Twisto nabízí také vlastní platební kartu, vyřídí za vás reklamace nebo umožní zaplatit fakturu pouhým vyfocením. Jedná se o revoluce v placení? Řekli bychom, že ano!

Pojďme se na Twisto a zkušenosti s ním podívat podrobněji v naší Twisto recenzi. Jak funguje, co všechno umožňuje a proč jej vyzkoušet.

Obsah recenze Twisto

1.Co je Twisto?2.Jak funguje Twisto?3.Co vše Twisto umí?4.Twisto karta5.Internetové bankovnictví Twisto6.Twisto poplatky a tarify7.Jak si založit Twisto?8.Výhody a nevýhody Twista9.Porovnání Twisto a Revolut10.Nejčastěji kladené otázky11.Závěr: Pořídit si Twisto nebo ne?12.Zkušenosti s Twisto (diskuze)

Co je Twisto?

Twisto je pohodlná služba, která vám umožňuje nakoupit na e-shopech nebo v kamenných prodejnách, ale platit později pomocí odložené platby.

Pokud dodržíte termín splatnosti, neplatíte nic navíc!

Kromě toho ale tato služba nabízí spousty vychytávek a zajímavých funkcí, které vám placení ještě více usnadní.

Twisto je na trhu od roku 2014 a za tu dobu si prošlo mnohými změnami. Přidalo nové funkce, vytvořilo mobilní aplikaci, přidalo do nabídky cestovní pojištění a propojilo se s Apple Pay. Čímž získalo ještě více na oblíbenosti.

Podle statistik Twisto v roce 2018 použil dokonce každý desátý Čech a za 6 let svého fungování využilo službu přes 600 000 klientů. Komu by se nelíbilo pohodlně si nakoupit a nemuset hned platit?

Tato služba vám navíc pomůže eliminovat zneužití platebních údajů při platbách na internetu. Díky tomu, že platí za vás, nikde nevystavujete své číslo karty a neposíláte žádné citlivé údaje.

A pak je tu také pohodlí, které s platbami pomocí Twisto máte. Stačí jednou kliknout a je zaplaceno!

Pozor, stále je to půjčka!

Pokládáme za naši povinnost vás upozornit, i přes oblíbenost této služby a nezpochybnitelně skvělé výhody, že Twisto je stále určitým typem kreditní karty.

Neoperujete se svými penězi, ale s penězi společnosti Twisto. S tím je tedy třeba při využívání odloženého splácení počítat.

Proto si před nakupováním vždy nejprve promyslete, zda budete částku schopni za 14 dní (v případě bez registrace) či 45 dnů (jste-li registrován) splatit. Pokud totiž nedodržíte termín splatnosti, jsou na řadě docela tučné poplatky.

twisto uvodni stranka
Twisto úvodní stránka – Žij po svém, plať po svém!

Jak funguje Twisto?

Jak funguje nakupování s Twistem? Je to snadné! Po registraci Twisto účtu získáte měsíční limit, který můžete v průběhu 30 dní čerpat. Limit slouží jak pro nákupy na e-shopech, tak v kamenných prodejnách.

twisto - jak funguje
Twisto – Jak funguje?

Platit můžete kartou, kterou si k účtu lze pořídit nebo kliknutím na tlačítko Twisto Pay (u partnerských e-shopů). Platit lze samozřejmě také pomocí funkce Twisto Snap, prostřednictvím které snadno ofotíte fakturu nebo účtenku.

Výši limitu nastavuje Twisto na základě vašich příjmů a výdajů. Pokud se stanete "stálým zákazníkem" a budete spolehlivě hradit vyúčtování, Twisto vám limit postupně navýší.

twisto placení
Twisto platba platební kartou nebo pomocí Twisto Pay

Na začátku dalšího měsíce vám na emailu přistane vyúčtování, které musíte uhradit do 15. dnů. Pokud na jeho zaplacení nebudete mít, můžete využít funkce odložení splatnosti.

V tom případě zaplatíte alespoň desetinu z dlužné částky a zbytek se odloží o měsíc později. Za každých odložených 100 Kč je poplatek 5 Kč, tedy 5 %.

Pokud však nemůžete uhradit ani část z dlužné částky, volejte přímo na Twisto a tuto situaci řešte. Jinak vás čekají poměrně tučné pokuty za prodlení se splácením – prvních 5 dnů 150 Kč, poté každých 5 dnů 100 Kč!

Video: Co je Twisto – Krátké stručné video představující tuto službu. Zdroj: Twisto.cz 

Co vše Twisto umí?

Co je to Twisto už víte, ale jaké funkce a služby nabízí jsme vám zmínili zatím pouze okrajově. Tato služba vychytala snad všechny mouchy a nabízí inovativní funkce, které nám všem ještě více usnadní placení.

Pojďme se teď společně na tyto jednotlivé funkce podívat.

Kategorizace výdajů

Díky Twisto účtu máte všechny své nákupy přehledně na jednom místě. Už si v obchodě nemusíte brát účtenky, protože u Twista vše vidíte online a své útraty si tak můžete pohodlně zkontrolovat.

Jednotlivé výdaje se navíc automaticky přiřazují do 20 hlavních kategorií, díky čemuž přesně vidíte, za co utrácíte.

Twisto Pay

Twisto Pay si můžete vyzkoušet v jednom z partnerských obchodů Twista. Díky této funkci zaplatíte za své zboží jedním kliknutím a částku za tento nákup uhradíte až po určité době. Pokud platíte s Twisto bez registrace, obdržíte fakturu se 14denní splatností.

Jste-li na Twistu registrováni, splatnost faktury je až 45 dnů. Získáte tak čas na to, abyste si zboží prohlédli a vyzkoušeli. V případě, že vám nebude vyhovovat a budete jej vracet, nic neplatíte.

Twisto Snap

Twisto Snap je skvělá funkce, pomocí které můžete platit fakturu nebo složenku vyfocením nebo přeposláním na e-mail Twisto [email protected] Tím bude včas a rychle uhrazena, bez zdlouhavého opisování platebních údajů.

Twisto Split

Twisto Split umožňuje rozdělit si platbu s přáteli, aniž by byli uživatelem Twista. Platba se jim ukáže buď přímo v Twisto appce nebo jim přijde smskou. To znamená konec zdlouhavého přepočítávání společných plateb!

Twisto Cashback

Na Twistu samozřejmě nesmí chybět ani slevy, cashback a různé výhody. Cashback získáváte ve stovkách českých i zahraničních obchodů propojených s Twistem. Seznam obchodů s cashbackem najdete zde.

twisto cashback
Twisto cashback – Příklad podporovaných obchodů

Twisto splátky

Nakupovat lze také na splátky, přičemž platby nad 3 000 Kč si lze rozdělit klidně do celého roku. Stačí kliknout na rozložit do splátek v detailu platby. Nemusíte se ani starat o pravidelné splácení. Splátka se každý měsíc automaticky odečte z vašeho Twisto účtu.

U Twisto splátek pozor na dost vysoký úrok! Pokud byste si například chtěli rozložit 10 000 Kč na dobu 5 měsíců, dostanete úrok 38, 4 %.

Výhodný kurz

Mnoho cestovatelů volí Twisto právě kvůli jednomu z nejlepších kurzů. Twisto si ke směně kurzů totiž neúčtuje žádné poplatky navíc! Zahraniční platba Twisto kartou je o 3 % levnější, a to v obchodech i na e-shopech.

Platby jsou navíc bezpečné a získáte tak perfektní přehled o tom, co se na vašem účtu šustne. Možnost výhodného kurzu se nabízí v tarifu Premium.

Video: Představení Twisto karty, placení v zahraničí a pojištění. Zdroj: Twisto.cz

Cestovní pojištění

V tarifu Twisto Premium je možné sjednat si také cestovní pojištění s jištěním až 3 000 000 Kč pro každého člena rodiny. Pojištění je platné pro vás a dalších 5 členů vaší domácnosti. Platí i pro zimní sporty.

Kromě poplatku za Tarif Premium (první 3 měsíce zdarma) je cestovní pojištění od Twisto zdarma.

Apple Pay

Velkou výhodou Twista je rozhodně propojení s Apple Pay, protože ne každá banka tuto platební možnost má. S Apple Pay můžete platit v obchodech, aplikacích nebo online.

Stačí se registrovat u Twisto a v mobilní appce Twisto nebo v appce Wallet si Apple Pay aktivovat stisknutím tlačítka + (přidání Twisto karty).

Twisto obchody

S Twistem můžete platit v nepřeberném množství partnerských obchodů. Seznam všech obchodů naleznete přímo na stránkách Twista. Pokud váš obchod není v seznamu, můžete zde zaplatit pomocí funkce Twisto Snap.

Twisto obchody
Twisto obchody

Twisto karta

Twisto propojilo své síly s MasterCard a vytvořilo vlastní platební kartu, se kterou můžete platit snadno, bezpečně a rychle. Lze ji používat jako klasickou kartu MaterCard a provádět s ní kontaktní i bezkontaktní platby v kamenných obchodech nebo online.

Twisto karta sice neumožňuje vybírat peníze v bankomatech, ale pokud potřebujete hotovost, stačí napsat na [email protected] a oni vám zašlou požadovanou částku na váš bankovní účet. Zajímavé, nemyslíte?

Co Twisto karta nabízí?

 • Výhodný měnový kurz (Twisto si neúčtuje ani korunu)
 • Bezpečnost platebních údajů (karta není napojena na váš bankovní účet)
 • Perfektní přehled o výdajích
 • Cestovní pojištění pro celou rodinu s tarifem Premium

Kolik Twisto karta stojí?

Na první měsíce je karta zdarma, poté stojí 49 Kč měsíčně nebo 99 Kč měsíčně podle zvoleného tarifu – lze ji sjednat k tarifu Standard nebo Premium.

K Twisto kartě navíc můžete získat bezkontaktní platební náramek, který lze používat po celém světě, kde jsou přijímány karty MasterCard. Náramek je voděodolný a vyrobený ze silikonu, není nutné ho nabíjet. Pro úhradu jej stačí přiložit k platebnímu terminálu a je zaplaceno!

Video: Jednoduché placení s Twisto. Zdroj: Twisto.cz 

Internetové bankovnictví Twisto

Pojďme se také podívat do zákulisí Twista a poodhalit, jak vypadá internetové bankovnictví. Toto je úvodní stránka, kterou uvidíte hned po přihlášení. Zde máte základní přehled o svém měsíčním limitu, jeho čerpání i termínech splatnosti.

twisto prehled uctu
Twisto – Základní přehled účtu

Kategorizaci výdajů si můžete zobrazit v sekci Výdaje. Detailní přehled o vyúčtování či odloženém vyúčtování získáte v sekci Vyúčtování, kde také snadno provedete úhrady. Stačí kliknout na Zaplatit celou částku.

twisto prehled
Twisto – Přehled vyúčtování

Platit můžete bankovním převodem, platební kartou nebo dokonce poštovní poukázkou typu A. Skvělé je, že kliknutím na jednotlivá vyúčtování získáte podrobný přehled o daném nákupu.

Twisto kartu si snadno objednáte v sekci Karta kliknutím na zelené tlačítko Chci kartu.

Internetové bankovnictví Twisto je obzvlášť přehledné. Líbí se nám, že disponuje intuitivním uživatelským rozhraním s moderním designem. Získáte tak perfektní přehled o všech svých nákupech, a navíc snadno zaplatíte všechna vyúčtování.

Mobilní aplikace

twisto mobilni aplikace
Twisto mobilní aplikace

Mobilní aplikace umožňuje uživatelům Twista získat ještě lepší přehled a platit mnohem snáz. Aplikace je zdarma ke stažení na AppStore nebo Google Play. O každé platbě uživatel obdrží notifikaci na mobil.

I v aplikaci se výdaje kategorizují, takže stejně jako v bankovnictví i zdezískáte přehled o svých nákupech. Pomocí aplikace je možné nakupovat ve stovkách online obchodů. K platbě v kamenné prodejně slouží Twisto platební karta.

Twisto poplatky a tarify

Twisto se snaží nakupování a placení co nejvíce zjednodušit a stejně tak jednoduché má i tarify a poplatky. V nabídce je tarif Online, Standard a Premium

 • Online tarif je zcela zdarma a nabízí pouze základní funkce, se kterými si nenáročný uživatel pohodlně vystačí. Tento tarif je vhodný pro nákupy na internetu. Součástí tarifu není Twisto Split, Twisto karta s Apple Pay a nelze využívat ani výhodný zahraniční kurz či cestovní pojištění. Tyto služby najdete ve zpoplatněných tarifech.
 • Tarif Standard vás vyjde na 49 Kč měsíčně, ale oproti předchozímu si polepšíte o Twisto Split a Twisto kartu s Apple Pay.
 • Nejdražším tarifem je Premium, který vás vyjde na 99 Kč měsíčně, ale vzhledem k tomu, jaké služby a funkce nabízí, nedalo by se říci, že se jedná o vysoký poplatek.

Záleží samozřejmě na konkrétním uživateli, zda funkce tarifu Premium využije a bude ochoten tuto rozumnou částku zaplatit. Určitě bychom tento tarif doporučili cestovatelům, kteří jistě využijí výhodný zahraniční kurz a cestovní pojištění.

Níže se můžete podívat na kompletní srovnání všech tří tarifů, které Twisto poskytuje.

twisto tarify a poplatky
Twisto – Detailní přehled poplatků a tarifů

Jak si založit Twisto?

Pro založení Twisto účtu jděte na oficální stránky Twisto a klinkněte na tlačítko "Chci Twisto". Otevře se vám formulář, ve kterém vyplníte své osobní údaje, adresu a další povinné údaje.

Poté nahrajete dva doklady totožnosti (např. občanský průkaz a řidičský průkaz) společně se selfie fotografií s OP a počkáte na jejich ověření.

Založení účtu je velmi snadné a rychlé, je to otázka 5–10 minut maximálně. Ověření dokladů proběhne též velmi rychle, obvykle do druhého dne. A pokud vše půjde tak jak má, po schválení účtu se můžete do Twista přihlásit a ihned začít platit!

Odkládání splatnosti u Twista

Může se stát, že nezvládnete zaplatit za věci, které jste nakoupili. V tom případě si můžete splatnost odložit. Podmínkou je, abyste uhradili alespoň 10 % z dlužné částky a zbytek platby si můžete odložit o měsíc. Za odložení splatnosti zaplatíte poplatek, který se odvíjí od výše odkládané částky.

Poplatek za odložení splátky si můžete spočítat v kalkulačce na stránkách Twisto (viz obrázek níže) nebo podle tabulky, kterou taktéž naleznete na webu Twisto.

twisto poplatek za odlozeni
Twisto kalkulačka poplatků podle výše odložené částky

Pokud však dlužnou částku neodložíte a ani neuhradíte do data splatnosti, měli byste alespoň kontaktovat Twisto a domluvit se na řešení této situace. V opačném případě vám vzniknou poplatky z prodlení, které nejsou zrovna nízké.

Výše poplatků se u Twista odvíjí podle počtu dnů, kdy jste s dlužnou částkou po splatnosti.

twisto poplatky za prodleni
Poplatky za prodlení se splátkou

Výhody a nevýhody Twista

Stejně jako jakákoliv jiná služba, také Twisto má své výhody a nevýhody. Jaké to jsou? Že je Twisto opravdu inovativní a přináší mnoho vychytaných funkcí, to už víme.

Stále se však jedná o určitý typ úvěru, proto by si každý uživatel měl pohlídat splatnost a hradit dlužné částky včas.

Jinak musí počítat s tím, že za prodlení se splácením nebo odložením splatnosti zaplatí poměrně tučné poplatky.

Co se týká výrazného zjednodušení a často nejvíce využívané funkce (uživatel nemusí zadávat detaily platební karty) je nutno podotknout, že tuto funkci v sobě již má například i Google Chrome, kde můžete mít své karty uložené.

Výhody

 • Intuitivní a moderní uživatelské rozhraní
 • Přehled o nákupech a platbách
 • Možnost odložení plateb až o 45 dnů
 • Perfektní zákaznický přístup
 • Spousta užitečných funkcí (Twisto Snap, Split, Pay, Nákup na splátky)
 • Výhodné pro cestovatele (výhodný měnový kurz, cestovní pojištění)

Nevýhody

 • Nelze vybírat z bankomatu
 • Nezaplatíte-li si lepší tarif, nejsou k dispozici některé funkce
 • Poměrně vysoké poplatky z prodlení nebo za odložení splatnosti

Porovnání Twisto a Revolut

revolut vs twisto

Twisto je často porovnáváno s fintech startupem Revolut (recenze Revolut). Pojďme se tedy podívat, v čem se obě služby liší!

Hlavním cílem Revolutu je nadále poskytovat co nejvýhodnější směnný kurz, což se této službě zatím velmi daří. Na rozdíl od Twista má mnohem blíže k bance, ale za banku jej považovat nelze.

Podstatným rozdílem v porovnání s Twisto je to, že Revolut nenabízí kreditní služby. Peníze si na Revolut účet musíte zaslat ze svého běžného účtu. Tato firma má bankovní licenci, ale jako banka funguje pouze ve své mobilní aplikaci Revolut – Beyond Banking.

Kartu Revolut lze používat zejména pro směnu za výhodnější kurzy, například na dovolené. V budoucnu se služba chce ubírat spíše směrem poskytování půjček a věnovat serozšíření nabídky investování.

Čím se tedy obě služby liší je tedy zřejmé – Twisto se soustředí na zjednodušené placení, možnost odložení plateb a okrajově na výhodnější kurzy či cestovní pojištění. Naopak Revolut tíhne k výhodným kurzům, spoření, kryptoměnám, investování obecně či výběrům z bankomatů a placení v zahraničí.

Nejčastěji kladené otázky

Kdy a kam mi přijdou platební údaje v případě nákupu přes Twisto Pay?
Platební údaje obdržíte na email ve chvíli, kdy e-shop objednávku potvrdí. Pokud vám platební údaje nedorazily, zkontrolujte si všechny složky doručené pošty včetně spamu.
Co se stane, když nezaplatím včas?
Twisto vás průběžně informuje o blížící se splatnosti smskami a emailem, aby předešlo prodlevám s úhradami. Pokud fakturu neuhradíte, stane se z ní dlužná částka, ke které náleží smluvní pokuta a zákonný úrok z prodlení. Nemůžete-li částku včas uhradit, odložte si splácení o jeden měsíc nebo kontaktujte zákaznickou podporu Twisto.
Co mám dělat, když vracím zboží?
Pokud chcete vrátit zboží uhrazené prostřednictvím Twisto, nejprve kontaktujte e-shop, kde jste si zboží objednali. Zjistěte si, jaké jsou podmínky vratky a zašlete zboží na adresu e-shopu. Poté na [email protected] zašlete číslo zásilky vráceného zboží. Twisto vám prodlouží splatnost faktury o 3 týdny, aby e-shop získal dostatek času na vyřízení vratky. O vše ostatní se již Twisto postará a bude vás informovat.
Proč Twisto můj nákup zamítlo?
Služba Twisto Pay nefunguje automaticky. Twisto všechny nákupy financuje ze svých zdrojů a vyhrazuje si právo na zamítnutí nákupu z důvodu, který obvykle uvede do emailu. Důvodem ale mohou být předchozí neuhrazená vyúčtování apod.
Jaký je limit na první nákup?
S Twisto Pay je roční limit 10 000 kč. Pokud nějaký z nákupů přesáhne limit obvyklé ceny na daném e-shopu, Twisto vám může nákup zamítnout.
Jaké jsou limity na nákupy?
Limit je obyvkle nastaven na částku mezi 5 000 Kč až 10 000 Kč. Na základě platební historie ho lze navýšit až do výše 25 000 Kč.
Proč mám při registraci posílat občanský průkaz a selfie s občanským průkazem?
Občanský průkaz potřebují pro vaši identifikaci a selfie fotka je tu pro vaše bezpečí. Twisto vás tak chrání před zneužitím osobních údajů. Například kdyby se někdo chtěl zaregistrovat u Twista na vaši občanku.

Závěr: Pořídit si Twisto nebo ne?

Twisto je služba, která vám usnadní život, protože v dnešní době je placení téměř na denním pořádku. Díky tomu, že nemusíte složitě vyplňovat platební údaje (tuto funkci však nabízí i Google Chrome), ušetříte spoustu času.

Je však důležité zmínit, že Twisto tu není pouze kvůli zjednodušení placení. Musíme ocenit i další zajímavé funkce, které nabízí.

Za zmínku stojí zejména Twisto Snap, Twisto karta nebo také Twisto Split. Příjemné je také moderní a přehledné uživatelské rozhraní a jistě si oblíbíte i kategorizaci výdajů, díky které získáte opravdový přehled o tom, za co utrácíte.

Musíme se přiklonit k tomu, že Twisto asi nejvíce ocení cestovatelé – nejen díky pohodlnosti, ale také díky výhodným měnovým kurzům i cestovnímu pojištění.

Za drobnou nevýhodu považujeme zpoplatnění tarifů s těmi nejžádanějšími funkcemi. Na druhou stranu, poplatek za tarif Standard ani Premium není zase tak vysoký, vzhledem k tomu, co vše tyto tarify zahrnují.

Twisto určitě doporučujeme minimálně vyzkoušet a věříme, že i vám usnadní placení a hlavně – zpříjemní nakupování!

Máte s Twistem nějaké zkušenosti? Podělte se o ně s námi a ostatními čtenáři. Děkujeme.

Důvěryhodnost značky 95%
95 %
1. místo
Twisto je inovativní služba, která vám může usnadnit život
Twisto tu není pouze kvůli zjednodušení placení. Musíme ocenit i další zajímavé funkce, které nabízí. Za zmínku stojí zejména Twisto Snap, Twisto karta nebo také Twisto Split. Velice příjemné je také moderní a přehledné uživatelské rozhraní.

Více informací o Twisto

Jméno firmyTwisto
Webová stránkahttps://www.twisto.cz/
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiÚjezd 450/40 Malá Strana 118 00 Praha 1
Zákaznická podporaTelefon, Email, FAQ
Telefon420222703333
Email[email protected]
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Sekundární trh

Ohodnoťte společnost Twisto


Diskuze k článku 4
Jendakraus

Souhlasím, taky jsem přešel k mallpay.cz a mnohem lepší. Jsou na trhu asi kratší dobu, ale pracují usilovně na vylepšeních. Když se něco rozbije, tak zavolám a ochotně pomůžou a snaží se to vyřešit.

Alena

Já nově začala používat PlatímPak od Equa bank, těším se, až ji budu moct použít u více e-shopů.. fakt mi tenhle způsob placení vyhovuje.

Petr Tichý

Nedoporučuju. Zadal jsem registraci a oskenoval občanku po několika týdnech se nic nedělo, tak jsem napsal kde to vázne a opět chtěli poslat občanku a potom žádost zamítli . Kdybych se neozval tak by se nic nedělo, je to podvod a klamavá reklama. Jen chtěj z lidí dostat informace, čekám že mě v blízké době začnou volat ruzné nabídkové společnosti.

Janča Kaslová

Dobrou alternativou k Twistu je Mallpay

Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo