Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $7,21 mld. | EBITDA | $823,4 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,01 |
| Roční dividenda na akcii | $0,28 | P/E (Cena k zisku) | 13,31 |
| Dividendový výnos | 0,81 % | Návratnost aktiv | 7,82 % |
| Příjmy společnosti | 0 SSRM | Návratnost vlastního kapitálu | 12,42 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $9,31 | Provozní marže | 52,48 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $2,61 | Zisková marže | 12,17 % |
| Účetní hodnota na akcii | $17,28 | EV (Hodnota podniku) | $7,4 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií SSRM.
Aktuální kvartál končí 30. 6. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 4. 8. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $0,82 při tržbách ve výši $550,1 mil..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 4. 8. 2026.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $550,1 mil. | -- | -- |
| Příjmy | $178,1 mil. | -- | -- |
| EPS | $0,82 | -- | -- |
Společnost výrazně překonala očekávání a dosáhla mimořádně silných hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl -$0,51 (160.9 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $534,5 mil. | $581,8 mil. | +8.84 % |
| Příjmy | $182,4 mil. | -$106,5 mil. | -158.36 % |
| EPS | $0,84 | -$0,51 | -160.86 % |
SSR Mining má za sebou transformační čtvrtletí, které výrazně překonalo očekávání trhu díky silnému volnému peněžnímu toku přes 210 milionů USD. Klíčovou událostí je strategický odprodej dolu Çöpler za 1,5 miliardy USD, čímž se společnost stává nízkorizikovým producentem zaměřeným výhradně na Ameriku.
Díky této transakci a nulovému dluhu disponuje firma obrovskou likviditou, kterou již začala využívat k masivnímu zpětnému odkupu akcií. V nadcházejícím čtvrtletí investoři očekávají uzavření prodeje Çöpleru a aktualizaci plánů pro doly Marigold a Hod Maden. Výhled na zbytek roku je optimistický s očekávaným nárůstem produkce v druhé polovině roku. SSR Mining se nyní profiluje jako stabilní, hotovostí silná společnost s potenciálem pro další výplatu kapitálu akcionářům.
Společnost výrazně překonala očekávání a dosáhla vynikajících hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl $0,84 (49.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $454,1 mil. | $521,7 mil. | +14.89 % |
| Příjmy | $122,4 mil. | $181,5 mil. | +48.3 % |
| EPS | $0,56 | $0,84 | +49.42 % |
Výsledky mírně zaostaly za očekáváním a potvrzují aktuální provozní útlum. Zisk na akcii dosáhl $0,31 (2.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $390,5 mil. | $385,8 mil. | -1.21 % |
| Příjmy | $69,22 mil. | $65,44 mil. | -5.45 % |
| EPS | $0,32 | $0,31 | -2.52 % |
SSR Mining má za sebou stabilní čtvrtletí, i když výsledky mírně zaostaly za očekáváním kvůli vyšším nákladům na těžbu a licenční poplatky. Klíčovým příběhem zůstává snaha o restart dolu Çöpler v Turecku, kde firma zaznamenává rostoucí podporu místní komunity a vede intenzivní dialog s úřady.
Pro investory je podstatný výhled na silné čtvrté čtvrtletí, které má těžit z vyšší produkce v dolech Marigold a Seabee. Strategickým milníkem bude nadcházející technická zpráva k projektu Hod Maden, která rozhodne o jeho výstavbě; tento projekt mědi a zlata slibuje vysoké marže. Přestože se roční produkce bude pohybovat u spodní hranice plánu, silná hotovostní pozice přes 400 mil. USD dává společnosti stabilitu pro budoucí růst.
Společnost výrazně překonala očekávání a vykázala vynikající finanční výsledky. Zisk na akcii dosáhl $0,42 (82.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $352,2 mil. | $405,5 mil. | +15.11 % |
| Příjmy | $49,99 mil. | $90,08 mil. | +80.18 % |
| EPS | $0,23 | $0,42 | +82.86 % |
SSR Mining má za sebou silné čtvrtletí, které výrazně překonalo očekávání trhu v zisku i tržbách. Hlavním tahounem byla úspěšná integrace dolu Cripple Creek & Victor (CC&V), který se splatil za pouhé čtyři měsíce a generuje robustní hotovost. Pozitivní zprávou je také prodloužení životnosti dolu Puna do roku 2028.
Investoři by se nyní měli soustředit na dva klíčové faktory: pokračující proces obnovy provozu v tureckém dole Çöpler, kde firma úzce spolupracuje s úřady na sanaci (přesný termín restartu však zůstává nejistý), a blížící se investiční rozhodnutí o projektu Hod Maden. Společnost má silnou likviditu přes 900 mil. USD, což jí poskytuje stabilitu pro další rozvoj i přes dočasné výpadky v Kanadě způsobené lesními požáry.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,54 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $959,3 mil. | -- | -- |
| EPS | $4,42 | -- | -- |
Společnost překonala očekávání a dosáhla silného růstu napříč všemi ukazateli. Zisk na akcii dosáhl $1,85 (7.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,55 mld. | $1,66 mld. | +6.76 % |
| Příjmy | $372 mil. | $402,7 mil. | +8.24 % |
| EPS | $1,71 | $1,85 | +7.92 % |
Společnost SSR Mining zažila mimořádně silný rok 2025, kdy překonala očekávání v tržbách i zisku, což vedlo k vytvoření rekordní likvidity přesahující 1 miliardu dolarů. Klíčem k úspěchu byl nadprůměrný výkon dolů Puna a Cripple Creek & Victor, které generovaly masivní hotovost. Díky této stabilitě firma zahajuje zpětný odkup akcií v hodnotě 300 milionů dolarů.
V nadcházejícím roce 2026 se investoři mohou těšit na další růst produkce a rozvoj strategického projektu mědi a zlata Hod Maden. I přes plánované investice do obnovy vozového parku a vyšší náklady na údržbu v Marigoldu zůstává prioritou prodlužování životnosti dolů a přeměna bohatých zásob na volnou hotovost. Společnost je v nejlepší finanční kondici za poslední roky.
Vyšší tržby nezakryly hluboký propad do ztráty a celkové zklamání. Zisk na akcii dosáhl -$1,29 (442.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $948,6 mil. | $995,6 mil. | +4.96 % |
| Příjmy | $81,69 mil. | -$261,3 mil. | -419.85 % |
| EPS | $0,38 | -$1,29 | -442.72 % |
Uplynulý rok byl pro společnost SSR Mining ve znamení kontrastů. Přestože finanční výsledky skončily v hluboké ztrátě (čistý příjem -261 mil. USD oproti očekávanému zisku) kvůli tragickému sesuvu na dole Çöpler, ostatní operace v USA, Kanadě a Argentině podaly rekordní výkony. Firma úspěšně stabilizovala situaci v Turecku a dokončila sanaci údolí, přičemž nezávislý audit potvrdil chybu v externím projektu, nikoliv v provozu.
V nadcházejícím roce se investoři mohou těšit na integraci nově koupeného dolu Cripple Creek & Victor, který okamžitě posílí hotovostní toky. Klíčovým milníkem bude očekávaný restart dolu Çöpler a pokrok v projektu Hod Maden. Společnost vstupuje do roku 2025 se silnou likviditou a optimismem zaměřeným na obnovu těžby a rozšiřování zásob zlata.
Výsledky jsou kvůli hluboké ztrátě a propadu zisku velkým zklamáním. Zisk na akcii dosáhl -$0,48 (145.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,45 mld. | $1,43 mld. | -1.45 % |
| Příjmy | $338,1 mil. | -$98,01 mil. | -128.99 % |
| EPS | $1,05 | -$0,48 | -145.75 % |
Minulý rok byl pro SSR Mining tragický a zlomový. Přestože finanční výsledky za rok 2023 skončily v hluboké ztrátě oproti původním očekáváním, hlavní příčinou a stínem nad celou společností je únorová havárie na dole Çöpler v Turecku. Masivní sesuv půdy na loužicím poli vedl ke ztrátám na životech, zastavení provozu a odebrání licencí.
Pro investory to znamená období vysoké nejistoty. Společnost pozastavila dividendy i zpětný odkup akcií, aby udržela hotovost na sanaci a právní výlohy. V nadcházejícím roce očekávejte rozsáhlé odpisy majetku a zaměření na stabilizaci situace v Turecku. Příběh se mění z růstové těžařské strategie na krizový management, kde budoucnost klíčového dolu Çöpler zůstává nejasná.
Společnost překonala očekávaný zisk na akcii, avšak čistý příjem zaostal. Zisk na akcii dosáhl $0,89 (35.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,16 mld. | $1,15 mld. | -1.44 % |
| Příjmy | $343,2 mil. | $194,1 mil. | -43.42 % |
| EPS | $0,66 | $0,89 | +35.65 % |
Loňský rok byl pro SSR Mining náročný, ale stabilní. Navzdory dočasnému přerušení provozu v dole Çöpler společnost splnila upravené cíle produkce (624 tis. uncí) a vykázala silné cash flow v posledním čtvrtletí. Vyšší zisk na akcii (EPS) oproti očekávání odráží efektivní prodej vedlejších aktiv a akvizice v klíčových lokalitách.
Nadcházející rok 2023 bude ve znamení „návratu k normálu“ s výhledem na vyšší produkci (700–790 tis. uncí). Investoři by měli očekávat vyšší náklady (AISC) kvůli inflaci a masivním investicím do rozšiřování dolů a průzkumu, které mají zajistit dlouhodobý růst. Výkonnost bude silně koncentrována do druhé poloviny roku. Prioritou zůstává výplata dividend a disciplinovaný zpětný odkup akcií při zachování silné hotovostní rezervy.
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Společnost SSR Mining Inc. se spolu se svými dceřinými společnostmi zabývá akvizicí, průzkumem, rozvojem a provozováním nalezišť drahých kovů v Turecku a Severní a Jižní Americe. Společnost zkoumá ložiska zlata, stříbra, mědi, olova a zinku. Mezi její projekty patří zlatý důl Çöpler v turecké provincii Erzincan, důl Marigold v Nevadě ve Spojených státech, provoz Seabee Gold v kanadském Saskatchewanu a provoz Puna v argentinské provincii Jujuy. Společnost byla dříve známá jako Silver Standard Resources Inc. a v srpnu 2017 změnila název na SSR Mining Inc. Společnost SSR Mining Inc. byla založena v roce 1946 a sídlí v Denveru ve státě Colorado.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | SSR Mining |
|---|---|
| Ticker | SSRM |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | http://ir.ssrmining.com/investors/ |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 1946 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Materiály |
| Průmysl | Kovy a těžba |
| Zaměstnanci | 2 900 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $0,28 |
| Dividendový výnos | 0,81 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Poslední dividenda | $0,07 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 0 SSRM |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $9,31 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 83,7 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $7 210 314 717 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $7 400 081 920 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,01 |
| P/E (Cena k zisku) | 13,31 |
| P/S (Cena k příjmům) | 3,8 |
| Forward P/E | 6,67 |
| Účetní hodnota na akcii | $17,28 |
| Cílová cena Wall Street | $43,8 |
| Hodnota podniku k příjmům | 3,91 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 8,8 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $823 359 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 52,48 % |
| Zisková marže | 12,17 % |
| EBITDA marže | 36,52 % |
| Hrubý zisk | $1 033 934 976 |
| EPS (Zisk na akcii) | $2,61 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $2,61 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 83,75 % |
| Růst zisků meziročně | 243,4 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 7,82 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 12,42 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $36,52 |
| 52týdenní minimum | $10,47 |
| Beta | 0,86 |
| Vydané akcie | 216 512 000 |
| Volně obchodovatelné akcie | 205 658 925 |
| Podíl institucí | 68,62 % |
| Podíl insiderů | 0,65 % |
| 50denní klouzavý průměr | $29,88 |
| 200denní klouzavý průměr | $23,94 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 6 033 577 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 1,65 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 2,93 % |
| Short ratio | 1,65 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.