Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměnové transakce pomocí Coinbase

Publikováno
Kryptoměnové transakce pomocí Coinbase

Peněženka společnosti CoinBase vám umožňuje ukládat, odesílat a přijímat různé kryptoměny snadno, rychle a poměrně bezpečně. K odeslání měn typu bitcoin, ethereum či litecoin z vaší peněženky stačí učinit jen několik kroků.

Zasílání kryptoměn z peněženky Coinbase

  1. Najet na vašem účtu na tabulku Send
  2. Vybrat peněženku, z níž chcete peníze odesílat a zvolit druh kryptoměny
  3. Zadat částku k odeslání
  4. Zadat adresu peněženky příjemce
  5. Peníze odeslat
Odesílání kryptoměn z peněženky coinbase
Odesílání kryptoměn z peněženky coinbase

Zajímavostí také je, že z peněženky coinbase můžete poslat kryptoměny nejen na peněženku někoho jiného – můžete je poslat komukoli, kdo vlastní coinbase account a to pouze zadáním jeho emailové adresy.

Příjem kryptoměn na peněženku Coinbase

Zobrazení adresy pro příjem kryptoměny u coinbase
Zobrazení adresy pro příjem kryptoměny

Příjem kryptoměn je podobně snadný proces. Stačí si najet na tabulku “Accounts“, vyhledat peněženku, na níž chcete peníze přijímat, a kliknout na tlačítko “Receive“.

Následně vám systém předloží adresu peněženky (wallet address) vašeho účtu. K přijetí kryptoměny pak jen stačí zadat tuto adresu do pole k odesílání, nebo naskenovat QR kód, který je rovněž zobrazen.

Dávejte si pozor, komu z peněženky peníze zasíláte

O společnosti Coinbase je známo, že eviduje místa, na která uživatelé kryptoměny zasílají a některé převody přímo znemožňuje. Znemožnění převodů se týká následujících transakcí:

  • Odesílání kryptoměn na místa provozující hazardní hry.
  • Odesílání kryptoměn na adresu LocalBitcoins.
  • Odesílání kryptoměn za účelem tzv. darknetových nákupů.

Pokud k takovému znemožnění převodu dojde, je odesílaná částka téměř vždy zaslána zpět na účet odesilatele.

“Protože nemíníme přehlížet využívání kryptoměn k nelegálním účelům, věříme, že by žádná společnost neměla rozhodovat, jakým způsobem máte investovat svou kryptoměnu. Jde o další důvod, proč komunita doporučuje ukládat kryptoměny ve vlastní peněžence, kterou máte pod kontrolou.” – Coinbase

Poznámka

Pozor ale, znovu je důležité zdůraznit, že kryptoměny je bezpečnější, než u coinbase, uchovávat ve vlastní hardwarové peněžence, ke které se žádný hacker nedostane.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (6 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Lukáš Zahrádka

Jaké jsou poplatky za withdraw například Etherea do své peněženky? Nikde jsem to nenašel. Díky

Redakce Finex

Dobrý den, celková výše poplatků za výběr se neustále mění a závisí nejen na politice coinbase, ale také na aktuální výši poplatků v síti Ethereum. Pro více informací doporučujeme přečíst náš článek o poplatcích u Etherea.

Roman Kohout

Dobrý den, mám XRP na Coinbase a chtěl bych si je převést na Coinomi. Bohužel jsem nepřišel na to jak to provést .

Redakce Finex

Dobrý den, mělo by stačit přihlásit se do svého Coinbase účtu, zvolit Portfolio, poté prokliknout XRP a na záložce Send XRP vyplnit formulář dle pokynů v Coinomi.

Linka Miroslav

Chci se zeptat na poslání peněz z Coinbase na český účet.V popisu se píše zaslat na adresu peněženky příjemce.To je můj účet v bance?

Redakce Finex

Dobrý den, Miroslave. Tak jak píšete vypadá, že v tom maličko tápete, proto níže v rychlosti vysvětlím celý proces výběru peněz (fiatu) z Coinbase.

V případě že si chcete nechat poslat fiat (kč) z Coinbase na účet, musíte nejdřív prodat všechno krypto, které na účtě máte. Vpravo nahoře tedy kliknete na tlačítko Trade, zvolíte Sell a prodáte danou kryptoměnu. Potom na záložce Accounts vlevo zvolíte EUR Wallet – Withdrawal. Tam je pak třeba zadat č. vašeho účtu v mezinárodním formátu (včetně SWIFT a IBAN) – teprve pak vám můžou peníze přijít na účet (přijdou vám eura a banka je sama smění na Kč).

Je nyní vše jasné? :-)