Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | £1,15 mld. | EBITDA | £107,6 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 15 058 280 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 0,94 |
| Roční dividenda na akcii | £0,06 | P/E (Cena k zisku) | 11,95 |
| Dividendový výnos | 7,46 % | Návratnost aktiv | 3,7 % |
| Příjmy společnosti | £115 mil. | Návratnost vlastního kapitálu | 7,76 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | £0,092 | Provozní marže | 93,92 % |
| EPS (Zisk na akcii) | £0,07 | Zisková marže | 74,69 % |
| Účetní hodnota na akcii | £0,89 | EV (Hodnota podniku) | £1,81 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií SUPR.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 3. 3. 2027.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 3. 3. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £630 tis. | -- | -- |
| Příjmy | -- | -- | -- |
| EPS | -- | -- | -- |
Stabilní výsledky přesně naplnily očekávání a potvrdily pevnou pozici společnosti. Zisk na akcii dosáhl £0,0004 (27.6 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £532,5 tis. | £595,4 tis. | +11.81 % |
| Příjmy | £388,8 tis. | £496,1 tis. | +27.58 % |
| EPS | £0,00031 | £0,0004 | +27.56 % |
Supermarket Income REIT má za sebou transformační rok, ve kterém se zaměřil na vnitřní efektivitu a strategickou recyklaci kapitálu. Klíčovým krokem byla internalizace správy, která výrazně snižuje náklady a míří k nákladovému poměru pod 9 %. Společnost úspěšně vytvořila společný podnik s Blue Owl Capital, čímž uvolnila prostředky pro nové akvizice v době, kdy je trh s akciemi drahý.
S nově zajištěným financováním a silnou likviditou plánuje agresivně nakupovat výnosná aktiva, zejména v segmentu omnichannel prodejen, které jsou pro nájemce jako Tesco či Sainsbury’s kritické. Investoři by měli v nadcházejícím čtvrtletí očekávat plné pokrytí dividendy a růst zisku díky nasazení volného kapitálu do nových, výnosnějších nemovitostí.
Výsledky zaostaly za očekáváním kvůli nižším výnosům a stagnující ziskovosti. Zisk na akcii dosáhl £0,00029 (8.2 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £462,2 tis. | £547,2 tis. | +18.39 % |
| Příjmy | £335,2 tis. | £363,2 tis. | +8.34 % |
| EPS | £0,00027 | £0,00029 | +8.18 % |
Společnost Super má za sebou transformační čtvrtletí, ve kterém úspěšně dokončila integraci vnitřní správy a plně reinvestovala kapitál ze společného podniku. Výsledkem je výrazné snížení provozních nákladů o 32 % a posílení portfolia na 2 miliardy liber. Pro investory je klíčovou zprávou zvýšení výhledu dividendy, která od příštího roku poroste minimálně o 2 % ročně.
Firma se nyní soustředí na ambiciózní plán zdvojnásobit svou velikost, přičemž se chce kromě supermarketů zaměřit i na distribuční centra. Díky dlouhodobým nájemním smlouvám navázaným na inflaci a silným nájemcům, jako jsou Tesco či Sainsbury's, nabízí stabilní výnosy s potenciálem dalšího růstu skrze strategické akvizice v Británii i Evropě.
Výsledky přesně naplnily očekávání a potvrdily stabilní ziskovost i výkonnost. Zisk na akcii dosáhl £0,0002 (33.9 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £566,5 tis. | £569,5 tis. | +0.52 % |
| Příjmy | £378,9 tis. | £250 tis. | -34.02 % |
| EPS | £0,0003 | £0,0002 | -33.88 % |
Supermarket Income REIT má za sebou transformační rok, ve kterém úspěšně internalizoval správu, čímž výrazně snížil náklady a cílí na nákladový poměr pod 9 %. Společnost vykázala stabilní příjmy z pronájmu a díky strategickému partnerství s Blue Owl Capital uvolnila kapitál pro další růst. Pro investory je klíčové, že portfolio tvořené kritickou infrastrukturou pro řetězce jako Tesco či Sainsbury’s vykazuje stoprocentní obsazenost a odolnost vůči ekonomickým cyklům.
V nadcházejícím čtvrtletí se očekává aktivní akviziční činnost díky likviditě ve výši 350 milionů liber. Cílem managementu je plné pokrytí dividendy z provozního zisku a růst hodnoty aktiv, což by mělo vedst k posílení kurzu akcií směrem k čisté hodnotě aktiv.
Výsledky překonaly očekávání v tržbách, avšak čistý zisk mírně zaostal. Zisk na akcii dosáhl £0,00029 (4.2 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £580,2 tis. | £624,4 tis. | +7.61 % |
| Příjmy | £381,3 tis. | £365,3 tis. | -4.21 % |
| EPS | £0,00031 | £0,00029 | -4.25 % |
Supermarket Income REIT za uplynulé pololetí prokázal vysokou odolnost díky silným nájemcům, jako jsou Tesco a Sainsbury’s. Přestože čistý zisk mírně zaostal za očekáváním, společnost úspěšně realizuje strategické změny, zejména plánovanou internalizaci správy, která má výrazně snížit náklady a zvýšit dividendové krytí.
V nadcházejícím čtvrtletí by investoři měli očekávat zaměření na snižování zadlužení a recyklaci kapitálu prostřednictvím prodeje aktiv s nižším výnosem a jejich reinvestování do lukrativnějších příležitostí. Klíčovým tématem bude také vytvoření strategického joint venture, které umožní další růst bez nutnosti vydávání nových akcií. Celkově se firma snaží uzavřít diskont vůči hodnotě aktiv a těžit z rostoucího významu omnichannel prodejen pro nájemce.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £1,31 mil. | -- | -- |
| Příjmy | £785,6 tis. | -- | -- |
| EPS | £0,00063 | -- | -- |
Společnost překonala očekávání díky silnému růstu zisku při stabilních tržbách. Zisk na akcii dosáhl £0,00069 (21.2 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £1,12 mil. | £1,14 mil. | +1.92 % |
| Příjmy | £710,8 tis. | £859,3 tis. | +20.89 % |
| EPS | £0,00057 | £0,00069 | +21.23 % |
Supermarket Income REIT má za sebou transformační rok, ve kterém úspěšně stabilizoval svou pozici v defenzivním sektoru potravinových řetězců. Klíčovým krokem byla internalizace správy, která výrazně snižuje náklady, a strategické partnerství s Blue Owl Capital, jež uvolnilo kapitál pro další růst. Společnost těží z vysoké obsazenosti a schopnosti zvyšovat nájemné u klíčových nájemců jako Tesco či Sainsbury’s.
V nadcházejícím roce se zaměří na akvizice s vyšším výnosem a plné pokrytí dividendy z vlastních zisků. Pro investory je podstatné, že firma disponuje značnou likviditou a očekává, že efektivnější provoz a nové nákupy aktiv povedou k růstu hodnoty akcií a potvrzení odolnosti celého obchodního modelu.
Tržby sice naplnily očekávání, ale čistý zisk skončil výrazně pod odhady. Zisk na akcii dosáhl £0,00049 (17.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £1,15 mil. | £1,15 mil. | -0.53 % |
| Příjmy | £753,7 tis. | £615,3 tis. | -18.36 % |
| EPS | £0,0006 | £0,00049 | -17.82 % |
Minulý rok byl pro společnost transformační, přičemž klíčovým krokem byla internalizace správy, která výrazně snížila náklady a zvýšila efektivitu. Firma úspěšně recyklovala kapitál skrze strategické partnerství s Blue Owl Capital a prodej aktiv nad účetní hodnotou, což posílilo likviditu. Přestože zisk na akcii mírně klesl kvůli načasování prodejů, portfolio vykazuje 100% obsazenost a stabilní růst nájemného.
V nadcházejícím roce se očekává agresivní nasazení dostupného kapitálu do nákupu výnosnějších prodejen, zejména ve formátu „omnichannel“, které jsou pro nájemce kritické. Investoři by měli vyhlížet plné pokrytí dividendy z provozního zisku a potenciální růst hodnoty akcií díky snížení nákladového poměru pod 9 %. Společnost těží z odolnosti potravinářského sektoru vůči inflaci a ekonomickým výkyvům.
Výsledky skončily výrazným propadem do ztráty a nenaplnily očekávání investorů. Zisk na akcii dosáhl -£0,00017 (128 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £1,08 mil. | £1,07 mil. | -0.56 % |
| Příjmy | £758,5 tis. | -£211,8 tis. | -127.93 % |
| EPS | £0,00061 | -£0,00017 | -128.02 % |
Supermarket Income REIT má za sebou rok stabilizace a strategického posunu. Přestože čistý zisk skončil v mírné ztrátě kvůli přecenění portfolia vlivem vyšších úrokových sazeb, provozně firma posílila. Klíčovým milníkem byl úspěšný vstup na francouzský trh skrze partnerství s řetězcem Carrefour, což přineslo vyšší výnosy než srovnatelné nákupy v Británii.
V nadcházejícím roce očekávejte další expanzi do Evropy a zaměření na „omnichannel“ prodejny, které kombinují fyzický prodej s online distribucí. Díky 100% fixaci dluhu do roku 2026 je společnost chráněna před úrokovými výkyvy. Pro investory je podstatný příběh přechodu od opatrnosti k selektivnímu růstu, přičemž stabilní nájemné od gigantů jako Tesco a Sainsbury’s zajišťuje bezpečné krytí dividend.
Zisk na akcii dosáhl -£0,0012 (299.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £976,2 tis. | £1,25 mil. | +27.61 % |
| Příjmy | -£1,45 mil. | -£1,45 mil. | 0 % |
| EPS | £0,0006 | -£0,0012 | -299.33 % |
Supermarket Income REIT, zkráceně Supermarket Income, je společnost, která investuje do nemovitostí, v nichž působí některé z největších řetězců supermarketů ve Velké Británii. Jejím hlavním cílem je nákup a správa vysoce kvalitních lokalit supermarketů, což jí pomáhá dosahovat stabilních příjmů z pronájmu na základě dlouhodobých nájemních smluv.
Tím, že se společnost Supermarket Income zaměřuje na supermarkety, dává investorům šanci podílet se na stabilní a zásadní části ekonomiky – lidé přece vždy potřebují potraviny, i když jsou těžké časy. Díky tomu jsou jejich investice méně rizikové ve srovnání s jinými typy maloobchodních podniků, které mohou být více ovlivněny ekonomickými vzestupy a pády.
Příjmy ze supermarketů jsou skvělou volbou pro investory, kteří chtějí těžit z trhu s nemovitostmi, aniž by na sebe brali rizika spojená s jinými maloobchodními odvětvími. Pečlivě si vybírají a spravují své nemovitosti, aby si udržely svou hodnotu a poskytovaly spolehlivý příjem, což z nich činí důležitého hráče na trhu komerčních nemovitostí.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Supermarket Income REIT |
|---|---|
| Ticker | SUPR |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.supermarketincomereit.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Reality |
| Průmysl | Akciové investiční fondy do nemovitostí (REIT) |
| Zaměstnanci | 16 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | £0,06 |
| Dividendový výnos | 7,46 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 27. 11. 2026 |
| Poslední dividenda | £0,01 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | £115 039 000 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | £0,092 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 11,5 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | £1 154 879 340 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | £1 813 066 880 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 0,94 |
| P/E (Cena k zisku) | 11,95 |
| P/S (Cena k příjmům) | 9,94 |
| Forward P/E | 12,76 |
| Účetní hodnota na akcii | £0,89 |
| Cílová cena Wall Street | £0,92 |
| Hodnota podniku k příjmům | 15,76 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 16,86 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | £107 552 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 93,92 % |
| Zisková marže | 74,69 % |
| EBITDA marže | 93,49 % |
| Hrubý zisk | £115 039 000 |
| EPS (Zisk na akcii) | £0,07 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | £0,07 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 98,4 % |
| Růst zisků meziročně | 40 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 3,7 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 7,76 % |
|
Názor analytiků
|
|
| Cílová cena | £0,9 |
|---|---|
| Silně kupovat | 1 |
| Kupovat | 2 |
| Držet | 5 |
| Prodat | -- |
| Silně prodávat | -- |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 15 058 280 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | £0,89 |
| 52týdenní minimum | £0,77 |
| Beta | 0,58 |
| Vydané akcie | 1 246 239 185 |
| Volně obchodovatelné akcie | 1 354 885 308 |
| Podíl institucí | 57,28 % |
| Podíl insiderů | 0,24 % |
| 50denní klouzavý průměr | £0,83 |
| 200denní klouzavý průměr | £0,84 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | -- |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | -- |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | -- |
| Short ratio | -- |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.