Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | £7,66 mld. | EBITDA | £2,26 mld. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 8 247 512 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,4 |
| Roční dividenda na akcii | £0,25 | P/E (Cena k zisku) | 18,18 |
| Dividendový výnos | 7,06 % | Návratnost aktiv | 3,52 % |
| Příjmy společnosti | £34,29 mld. | Návratnost vlastního kapitálu | 7,34 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | £15,32 | Provozní marže | 3,34 % |
| EPS (Zisk na akcii) | £0,19 | Zisková marže | 0,22 % |
| Účetní hodnota na akcii | £2,48 | EV (Hodnota podniku) | £13,22 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií SBRY.
Aktuální kvartál končí 28. 2. 2027 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 29. 4. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne £0,0012 při tržbách ve výši £156,1 mil..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 29. 4. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £156,1 mil. | -- | -- |
| Příjmy | £2,89 mil. | -- | -- |
| EPS | £0,0012 | -- | -- |
Výsledky zaostaly za očekáváním kvůli nižším tržbám i čistému zisku. Zisk na akcii dosáhl £0,00069 (38.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £172,9 mil. | £162,4 mil. | -6.03 % |
| Příjmy | £2,48 mil. | £1,53 mil. | -38.24 % |
| EPS | £0,0011 | £0,00069 | -38.26 % |
Sainsbury’s za sebou má solidní pololetí, kterému dominoval růst objemu prodejů potravin a posílení tržního podílu, a to i přes náročné klimatické podmínky a slabší spotřebitelskou poptávku. Ačkoliv celkové tržby mírně zaostaly za očekáváním, společnost efektivně těží z investic do věrnostního programu Nectar a agresivní cenové politiky, čímž úspěšně láká zákazníky na velké rodinné nákupy.
Klíčovým strategickým krokem je oznámený prodej řetězce Argos, který firmě umožní plně se soustředit na jádro podnikání – potraviny. Pro nadcházející kvartál a vánoční sezónu zůstává vedení optimistické a díky úsporám zvyšuje spodní hranici výhledu zisku. Investoři mohou očekávat pokračující důraz na inovace a efektivitu, což by mělo zajistit stabilní růst ziskovosti i v konkurenčním prostředí.
Výsledky zaostaly za očekáváním kvůli slabším tržbám i čistému zisku. Zisk na akcii dosáhl £0,00069 (38.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £172,9 mil. | £162,4 mil. | -6.03 % |
| Příjmy | £2,58 mil. | £1,53 mil. | -40.77 % |
| EPS | £0,0011 | £0,00069 | -38.26 % |
Sainsbury’s má za sebou solidní pololetí, kterému dominoval silný růst objemu prodejů potravin a upevnění tržního podílu, a to i přes náročné letní podmínky a slabší poptávku v segmentech spotřebního zboží a oblečení. Klíčovým příběhem je úspěšná transformace směrem k potravinám, podpořená investicemi do věrnostního programu Nectar a agresivním srovnáváním cen s diskonty. Prodej divize Argos umožní společnosti plně se soustředit na jádro podnikání a zjednodušit strukturu.
Ačkoliv výsledky mírně zaostaly za očekáváním v tržbách, firma zvýšila spodní hranici výhledu zisku. V nadcházejícím kvartálu by investoři měli očekávat silnou vánoční sezónu taženou inovacemi a pokračující efektivitu díky úsporám, přičemž důraz zůstává na udržitelném růstu zisku i v konkurenčním prostředí.
Sainsbury's dosáhlo stabilních výsledků se solidním růstem tržeb a silným ziskem. Zisk na akcii dosáhl £0,00095 (19.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £162 mil. | £160,7 mil. | -0.84 % |
| Příjmy | £2,62 mil. | £2,19 mil. | -16.26 % |
| EPS | £0,0012 | £0,00095 | -19.69 % |
Tržby přesně naplnily očekávání, ale celková ziskovost zůstává velmi slabá. Zisk na akcii dosáhl £0,00071 (29.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £177,2 mil. | £175,8 mil. | -0.79 % |
| Příjmy | £2,24 mil. | £1,65 mil. | -26.2 % |
| EPS | £0,001 | £0,00071 | -29.69 % |
Sainsbury’s v posledním pololetí potvrdilo silnou formu a díky strategii zaměřené na hodnotu a kvalitu získává tržní podíl již pátým rokem v řadě. Klíčem k úspěchu bylo rozšíření programu Aldi Price Match a věrnostních slev Nectar, což přilákalo přes milion nových stálých zákazníků. I přes rostoucí náklady na mzdy a regulace firma překonala očekávání zisku, k čemuž přispělo i úspěšné léto a ozdravení divize Argos.
Pro nadcházející čtvrtletí a vánoční sezónu vedení zvýšilo výhled zisku nad jednu miliardu liber. Investoři mohou očekávat pokračující růst objemu prodejů a štědré odměny v podobě dividend a zpětného odkupu akcií v celkové výši přes 800 milionů liber, podpořené výnosy z prodeje bankovních aktivit.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £312,8 mil. | -- | -- |
| Příjmy | £5,72 mil. | -- | -- |
| EPS | £0,0024 | -- | -- |
Výsledky mírně zaostaly za očekáváním, zejména v oblasti čistého zisku. Zisk na akcii dosáhl £0,0017 (23.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £337,4 mil. | £336,5 mil. | -0.29 % |
| Příjmy | £4,37 mil. | £3,84 mil. | -12.13 % |
| EPS | £0,0022 | £0,0017 | -23.5 % |
Výsledky zaostaly za očekáváním kvůli výraznému poklesu čistého zisku. Zisk na akcii dosáhl £0,0015 (34.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £332,9 mil. | £328,1 mil. | -1.45 % |
| Příjmy | £5,18 mil. | £2,42 mil. | -53.31 % |
| EPS | £0,0022 | £0,0015 | -34.62 % |
Sainsbury’s má za sebou rok silného růstu v potravinách, kde díky investicím do cen a věrnostního programu Nectar získalo největší tržní podíl za poslední dekádu. Ačkoliv reality tržeb i zisku mírně zaostaly za očekáváním kvůli slabšímu výkonu divize Argos (ovlivněné počasím a opatrností spotřebitelů), jádro byznysu je zdravé.
V příštím roce firma sází na masivní expanzi – plánuje otevřít 40 nových prodejen a dál rozšiřovat nabídku potravin na úkor nepotravinářského zboží. Investoři by měli očekávat stabilitu: společnost cílí na provozní zisk kolem 1 miliardy liber a pokračující výplatu dividend i zpětný odkup akcií. Klíčem k úspěchu bude schopnost udržet konkurenceschopné ceny i přes rostoucí mzdové náklady a dokončení transformace bankovních služeb.
Sainsbury naplnilo očekávání trhu a vykázalo stabilní hospodářský výsledek. Zisk na akcii dosáhl £0,00057 (99.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £325,9 mil. | £327 mil. | +0.34 % |
| Příjmy | £4,18 mil. | £1,37 mil. | -67.22 % |
| EPS | £0,21 | £0,00057 | -99.73 % |
Zisk na akcii dosáhl £0,00088 (59.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £315,2 mil. | £314,9 mil. | -0.09 % |
| Příjmy | £1,54 mil. | £2,07 mil. | +34.63 % |
| EPS | £0,0022 | £0,00088 | -59.54 % |
J Sainsbury je jedním z největších řetězců supermarketů ve Spojeném království, který je známý širokou nabídkou potravin, oblečení a zboží denní potřeby. Zaměřuje se na nabídku vysoce kvalitních výrobků za dobré ceny. Nakupovat můžete v jejich velkých supermarketech, menších prodejnách nebo dokonce online, takže si každý snadno najde, co potřebuje.
Kromě potravin nabízí J Sainsbury také bankovní služby s názvem Sainsbury’s Bank, kde si můžete pořídit například pojištění, kreditní karty a spořicí účty. Společnost se snaží být šetrná k životnímu prostředí a zodpovědná při získávání svých produktů, což pomáhá budovat důvěru zákazníků.
Díky silnému postavení na trhu s potravinami a zaměření na inovace a digitální nakupování hraje společnost J Sainsbury důležitou roli v maloobchodním odvětví ve Spojeném království.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | J Sainsbury |
|---|---|
| Ticker | SBRY |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.about.sainsburys.co.uk |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Spotřební zboží/služby - základní |
| Průmysl | Maloobchod se základními potravinami a zbožím |
| Zaměstnanci | 141 517 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Půlroční |
| Roční dividenda na akcii | £0,25 |
| Dividendový výnos | 7,06 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 10. 7. 2026 |
| Poslední dividenda | £0,1 |
|
Příští dividenda
|
|
| Příští ex-dividend date | 12. 11. 2026 |
| Datum výplaty příští dividendy | 18. 12. 2026 |
| Příští dividenda | £0,04 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | £34 293 999 616 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | £15,32 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 4,1 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | £7 658 594 694 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | £13 218 225 152 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,4 |
| P/E (Cena k zisku) | 18,18 |
| P/S (Cena k příjmům) | 0,22 |
| Forward P/E | 12,99 |
| Účetní hodnota na akcii | £2,48 |
| Cílová cena Wall Street | £3,59 |
| Hodnota podniku k příjmům | 0,39 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 8,42 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | £2 255 000 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 3,34 % |
| Zisková marže | 0,22 % |
| EBITDA marže | 6,58 % |
| Hrubý zisk | £2 318 000 128 |
| EPS (Zisk na akcii) | £0,19 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | £0,19 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | -- |
| Růst zisků meziročně | 11,11 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 3,52 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 7,34 % |
|
Názor analytiků
|
|
| Cílová cena | £3,48 |
|---|---|
| Silně kupovat | 4 |
| Kupovat | 2 |
| Držet | 6 |
| Prodat | 1 |
| Silně prodávat | 1 |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 8 247 512 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | £3,8 |
| 52týdenní minimum | £2,94 |
| Beta | 0,98 |
| Vydané akcie | 2 227 689 189 |
| Volně obchodovatelné akcie | 1 625 823 632 |
| Podíl institucí | 66,51 % |
| Podíl insiderů | 5,62 % |
| 50denní klouzavý průměr | £3,38 |
| 200denní klouzavý průměr | £3,35 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | -- |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | -- |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | -- |
| Short ratio | -- |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 8:7 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 19. 7. 2004 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.