Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $14,95 mld. | EBITDA | $4,97 mld. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,43 |
| Roční dividenda na akcii | $0,99 | P/E (Cena k zisku) | 7,72 |
| Dividendový výnos | 2,9 % | Návratnost aktiv | 0,65 % |
| Příjmy společnosti | $20,48 mld. | Návratnost vlastního kapitálu | 20,08 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $43,5 | Provozní marže | 39,53 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $4,46 | Zisková marže | 10,76 % |
| Účetní hodnota na akcii | $14,16 | EV (Hodnota podniku) | $26,24 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií CRBG.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 8. 2. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $1,16 při tržbách ve výši $5,65 mld..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 8. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $5,65 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $516,8 mil. | -- | -- |
| EPS | $1,16 | -- | -- |
Výsledky výrazně překonaly veškerá očekávání a potvrdily vynikající finanční kondici společnosti. Zisk na akcii dosáhl $3,22 (161.3 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $5,36 mld. | $6,16 mld. | +15.04 % |
| Příjmy | $551,1 mil. | $1,44 mld. | +162.03 % |
| EPS | $1,23 | $3,22 | +161.3 % |
Corebridge Financial v uplynulém čtvrtletí výrazně překonala očekávání, když vykázala zisk na akcii (EPS) ve výši 3,23 USD oproti odhadovaným 1,23 USD. Tento úspěch táhl silný prodej v segmentu individuálního penzijního připojištění a rekordní objemy v oblasti správy majetku. Společnost těží z příznivého prostředí vyšších úrokových sazeb a inovací produktů, což vedlo k silným čistým přílivům kapitálu přesahujícím miliardu dolarů.
Klíčovým tématem pro investory zůstává blížící se fúze se společností Equitable, která má být dokončena do konce roku. Očekává se, že toto spojení přinese do roku 2028 úspory nákladů ve výši 500 milionů USD a posílí pozici na trhu institucionálních řešení. V příštím čtvrtletí lze očekávat pokračující prodejní dynamiku a stabilizaci marží.
Společnost výrazně zaostala za očekáváním a vykázala velmi slabé výsledky. Zisk na akcii dosáhl -$0,04 (103.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,66 mld. | $3,91 mld. | -15.96 % |
| Příjmy | $478,6 mil. | $2 mil. | -99.58 % |
| EPS | $1,07 | -$0,04 | -103.74 % |
Corebridge Financial má za sebou náročné čtvrtletí, kdy realita výrazně zaostala za očekáváním v zisku i tržbách. Hlavním viníkem byly slabší výnosy z variabilních investic a geopolitická nestabilita. Přesto příběh firmy zůstává optimistický. Klíčovým milníkem je schválená fúze s Equitable, která má od roku 2027 přinést obrovské synergie a posílit pozici na trhu penzijních a životních produktů.
Vedení se nyní soustředí na disciplinovanou alokaci kapitálu a upřednostňuje marže před objemem prodejů. Pro investory je podstatné, že společnost pokračuje v masivním zpětném odkupu akcií a v druhé polovině roku očekává oživení v institucionálních trzích a penzijním pojištění. Navzdory krátkodobému zakolísání se firma připravuje na transformaci v mnohem efektivnějšího a ziskovějšího giganta.
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním a společnost skončila ve ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$0,11 (110.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $5,06 mld. | $4,04 mld. | -20.07 % |
| Příjmy | $461 mil. | -$53 mil. | -111.5 % |
| EPS | $1,03 | -$0,11 | -110.67 % |
Corebridge Financial má za sebou náročné čtvrtletí, kdy realita výrazně zaostala za očekáváním kvůli volatilitě trhu a přecenění investic, což vedlo k čisté ztrátě. Navzdory těmto číslům však firma vykazuje silnou provozní dynamiku v klíčových segmentech, jako je důchodové pojištění a správa aktiv.
Hlavním tématem nadcházejícího období je transformativní fúze se společností Equitable, která má do roku 2028 přinést výrazné synergie a růst zisku na akcii o více než 10 %. Investoři by se měli připravit na přechodné období integrace a změnu značky, ale výhled na tvorbu hotovosti a dividendovou kapacitu zůstává robustní. Očekáváme, že strategické zaměření na klientský servis a digitalizaci posílí tržní pozici v prostředí stárnoucí populace.
Vynikající výsledky výrazně překonaly očekávání trhu ve všech klíčových ukazatelích. Zisk na akcii dosáhl $1,59 (43.1 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $5,16 mld. | $720 mil. | -86.03 % |
| Příjmy | $496,8 mil. | $814 mil. | +63.84 % |
| EPS | $1,11 | $1,59 | +43.11 % |
Corebridge Financial zakončila rok 2025 s výsledky, které výrazně překonaly očekávání, podpořeny rekordními prodeji ve výši 42 miliard dolarů a úspěšným spuštěním nových produktů. Společnost těžila z efektivního řízení rozvahy, zejména díky zajištění rizik u variabilních anuit a strategickému využití dceřiné společnosti na Bermudách.
Do roku 2026 vstupuje s novým vedením a ambiciózním plánem investic do digitalizace a klientského servisu, což má zrychlit budoucí růst. Přestože investoři musí v krátkodobém horizontu počítat s mírným tlakem na ziskové marže kvůli klesajícím úrokovým sazbám, firma plánuje pokračovat v masivním zpětném odkupu akcií a zvyšování dividend. Očekává se, že fundamenty zůstanou silné a rok 2026 bude odrazovým můstkem k vyšší ziskovosti v dalších letech.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 8. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $18,89 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $2,46 mld. | -- | -- |
| EPS | $4,56 | -- | -- |
Tržby sice mírně rostly, ale nečekaná čistá ztráta zklamala očekávání trhu. Zisk na akcii dosáhl -$0,68 (115.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $19,57 mld. | $2,89 mld. | -85.24 % |
| Příjmy | $2,33 mld. | -$366 mil. | -115.74 % |
| EPS | $4,31 | -$0,68 | -115.77 % |
Corebridge Financial má za sebou transformační rok 2025 poznamenaný rozsáhlým zajištěním portfolia variabilních anuit, což sice technicky stáhlo čistý zisk do záporu, ale strategicky firmu „očistilo“ od rizikových dědictví minulosti. Provozní výkonnost zůstala solidní s rekordními prodeji ve výši 42 miliard USD a úspěšným vstupem na trh RILA produktů.
V roce 2026 očekávejte mírný tlak na marže kvůli snižování úrokových sazeb (Fed), na což ale firma reagovala snížením citlivosti bilance o 75 %. Nový CEO se zaměří na digitalizaci a posílení správy majetku (Wealth Management), což dočasně zvýší náklady. Investoři by se měli připravit na EPS růst na spodní hranici cíle (10–15 %), ale s příslibem akcelerace v roce 2027 a pokračujícím agresivním zpětným odkupem akcií.
Hospodaření skončilo hluboko pod očekáváním s kritickým propadem celkových tržeb. Zisk na akcii dosáhl $3,72 (22.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $20,33 mld. | $2,68 mld. | -86.83 % |
| Příjmy | $2,61 mld. | $2,23 mld. | -14.47 % |
| EPS | $4,8 | $3,72 | -22.57 % |
Corebridge Financial má za sebou rok transformace. Přestože realita tržeb a zisku zaostala za původními ambiciózními odhady, společnost úspěšně dokončila osamostatnění po IPO a splnila klíčové strategické cíle. Růst táhly především životní pojištění a individuální penzijní produkty, podpořené efektivním snižováním nákladů a partnerstvím s giganty jako Blackstone.
Pro nadcházející rok očekávejte stabilní příběh růstu zisku (EPS) o 10–15 %, i když začátek roku může být slabší kvůli klesajícím úrokovým sazbám. Investory potěší zvýšená dividenda a masivní zpětný odkup akcií v hodnotě 2 miliard USD. Firma se nyní zaměřuje na digitalizaci a expanzi na nové trhy (např. Japonsko), přičemž těží z vysoké poptávky po důchodovém zabezpečení.
Zisk na akcii dosáhl $1,71 (57.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $20,77 mld. | $2,36 mld. | -88.64 % |
| Příjmy | $2,18 mld. | $1,1 mld. | -49.26 % |
| EPS | $4,03 | $1,71 | -57.61 % |
Zisk na akcii dosáhl $12,6 (371.2 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $17,98 mld. | $1,88 mld. | -89.55 % |
| Příjmy | $1,44 mld. | $8,16 mld. | +467.05 % |
| EPS | $2,67 | $12,6 | +371.16 % |
Řazení
| Insider | Cena | Typ transakce | ||
|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Corebridge Financial |
|---|---|
| Ticker | CRBG |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.corebridgefinancial.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Finanční služby |
| Průmysl | Kapitálové trhy |
| Zaměstnanci | 4 800 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $0,99 |
| Dividendový výnos | 2,9 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 30. 9. 2026 |
| Poslední dividenda | $0,25 |
|
Příští dividenda
|
|
| Příští ex-dividend date | 17. 12. 2026 |
| Datum výplaty příští dividendy | 31. 12. 2026 |
| Příští dividenda | $0,25 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $20 476 999 680 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $43,5 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 18,6 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $14 947 643 805 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $26 239 414 272 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,43 |
| P/E (Cena k zisku) | 7,72 |
| P/S (Cena k příjmům) | 0,74 |
| Forward P/E | 6,04 |
| Účetní hodnota na akcii | $14,16 |
| Cílová cena Wall Street | $40,5 |
| Hodnota podniku k příjmům | 1,28 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 5,28 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $4 970 999 808 |
|---|---|
| Provozní marže | 39,53 % |
| Zisková marže | 10,76 % |
| EBITDA marže | 24,28 % |
| Hrubý zisk | $6 328 999 936 |
| EPS (Zisk na akcii) | $4,46 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $4,46 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 900 % |
| Růst zisků meziročně | 755,9 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 0,65 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 20,08 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $36,71 |
| 52týdenní minimum | $22,19 |
| Beta | 0,98 |
| Vydané akcie | 445 768 608 |
| Volně obchodovatelné akcie | 260 156 528 |
| Podíl institucí | 117,8 % |
| Podíl insiderů | 0,27 % |
| 50denní klouzavý průměr | $34,38 |
| 200denní klouzavý průměr | $29,92 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 15 182 883 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 2,91 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 5,92 % |
| Short ratio | 2,91 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.