Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $396 mld. | EBITDA | $55,95 mld. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 127 071 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,09 |
| Roční dividenda na akcii | $7,05 | P/E (Cena k zisku) | 19,22 |
| Dividendový výnos | 3,49 % | Návratnost aktiv | 5,86 % |
| Příjmy společnosti | 494,1 mld. CVX | Návratnost vlastního kapitálu | 12,23 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $106,3 | Provozní marže | 21,87 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $10,5 | Zisková marže | 9,83 % |
| Účetní hodnota na akcii | $96,8 | EV (Hodnota podniku) | $430,2 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií CVX.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 30. 10. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $4,3 při tržbách ve výši $54,81 mld..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 30. 10. 2026.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $54,81 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $8,49 mld. | -- | -- |
| EPS | $4,3 | -- | -- |
Chevron výrazně překonal očekávání a dosáhl vynikajících hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl $6,11 (10.1 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $62,72 mld. | $67,2 mld. | +7.14 % |
| Příjmy | $10,96 mld. | $12,07 mld. | +10.11 % |
| EPS | $5,55 | $6,11 | +10.07 % |
Chevron v uplynulém čtvrtletí výrazně překonal očekávání trhu, když těžil z rekordní produkce v USA a úspěšné integrace aktiv společnosti Hess. Klíčovým příběhem je předčasné splnění cílů v oblasti úspor a synergií, což firmě umožňuje snižovat kapitálovou náročnost těžby. Pro investory je zásadní posun v energetické strategii – projekt Kilby a partnerství s Microsoftem ukazují cestu k lukrativnímu trhu s elektřinou pro datová centra.
V příštím čtvrtletí lze očekávat pokračující disciplínu v nákladech a zaměření na technologické inovace v břidlicové těžbě. Přestože geopolitické napětí v Černém moři představuje určité riziko pro ropovody, silná rozvaha a růst volného peněžního toku naznačují stabilitu a prostor pro další odměňování akcionářů.
Zisk překonal očekávání, ačkoliv tržby zaostaly za původními odhady analytiků. Zisk na akcii dosáhl $1,11 (10.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $51,86 mld. | $47,56 mld. | -8.3 % |
| Příjmy | $1,98 mld. | $2,21 mld. | +11.79 % |
| EPS | $1 | $1,11 | +10.89 % |
Chevron v prvním čtvrtletí překonala očekávání zisku díky disciplinovanému řízení nákladů a silnému výkonu v těžbě, a to i přes nižší tržby způsobené volatilitou trhu. Klíčovým příběhem je úspěšná integrace aktiv společnosti Hess a rekordní produkce v USA, která přesahuje 2 miliony barelů denně. Společnost těží z propojení těžby a rafinace, což jí umožňuje flexibilně reagovat na geopolitické napětí na Blízkém východě a v Asii.
Pro nadcházející čtvrtletí Chevron očekává další růst produkce a postupné uvolňování vázaného kapitálu. Investoři mohou očekávat stabilitu, pokračující zpětný odkup akcií a důraz na volné peněžní toky, přičemž firma zůstává odolná i v prostředí kolísajících cen komodit.
Chevron mírně zaostal za očekáváním analytiků ve všech sledovaných finančních ukazatelích. Zisk na akcii dosáhl $1,39 (1.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $46,79 mld. | $45,79 mld. | -2.15 % |
| Příjmy | $2,79 mld. | $2,77 mld. | -0.74 % |
| EPS | $1,41 | $1,39 | -1.62 % |
Chevron v posledním čtvrtletí mírně zaostal za očekáváním v zisku i tržbách, přesto rok 2025 uzavřel v pozici síly. Klíčovým příběhem je rekordní těžba v USA a úspěšná integrace akvizice Hess, která upevňuje portfolio s vysokými maržemi. Společnost těží z disciplinovaného řízení nákladů a technologických inovací, jako je využití AI a nových chemických metod pro zvýšení výtěžnosti z břidlic.
V nadcházejícím čtvrtletí a roce 2026 investoři mohou očekávat pokračující růst produkce (7–10 %) a silný volný peněžní tok, podpořený nárůstem těžby v Guyaně a Středomoří. Navzdory dočasným technickým potížím v Kazachstánu zůstává prioritou štědrá návratnost kapitálu akcionářům skrze rostoucí dividendy a zpětné odkupy akcií. Chevron se profiluje jako odolný gigant připravený prosperovat i při nižších cenách ropy.
Solidní výsledky s vyšším ziskem, které překonaly očekávání i přes nižší tržby. Zisk na akcii dosáhl $1,82 (7.8 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $48,94 mld. | $48,17 mld. | -1.58 % |
| Příjmy | $3,34 mld. | $3,54 mld. | +6.09 % |
| EPS | $1,69 | $1,82 | +7.76 % |
Chevron v posledním čtvrtletí překonal očekávání s čistým ziskem 3,54 mld. USD, a to zejména díky rekordní těžbě přesahující 4 miliony barelů denně. Klíčovým faktorem byla úspěšná integrace aktiv společnosti Hess a silný výkon v Permské pánvi. Přestože tržby mírně zaostaly za odhady, firma prokázala vysokou provozní efektivitu a schopnost generovat hotovost i při nižších cenách ropy.
Pro nadcházející kvartál a rok 2026 investoři mohou očekávat pokračující růst těžby na horní hranici výhledu. Prioritou zůstává návrat kapitálu akcionářům skrze dividendy a zpětný odkup akcií. Strategický posun směřuje k ambicióznějšímu průzkumu nových nalezišť (Namibie, Surinam) a využití technologií k udržení nízkých nákladů, což posiluje odolnost firmy vůči kolísání trhu.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $222,3 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $29,68 mld. | -- | -- |
| EPS | $14,75 | -- | -- |
Chevron zklamal investory nižším ziskem, přestože tržby mírně překonaly původní očekávání. Zisk na akcii dosáhl $6,63 (7.2 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $186,9 mld. | $184,4 mld. | -1.34 % |
| Příjmy | $13,34 mld. | $12,3 mld. | -7.82 % |
| EPS | $7,14 | $6,63 | -7.2 % |
Chevron má za sebou rok rekordní těžby a strategické expanze, přestože čistý zisk mírně zaostal za očekáváním kvůli nižším cenám ropy a nákladům na penze. Klíčovým milníkem bylo dokončení akvizice společnosti Hess, což posiluje pozici firmy v Guyaně i v amerických břidlicích.
V nadcházejícím roce se investoři mohou těšit na 7–10% nárůst produkce, tažený především Permskou pánví a novými projekty v Mexickém zálivu. Firma agresivně snižuje náklady a zvyšuje dividendu o 4 %. Příběh příštího roku bude o disciplinovaném růstu hotovosti a integraci nových aktiv, přičemž Chevron sází na efektivitu a technologické inovace (včetně AI), aby udržel vysokou ziskovost i při kolísavých cenách komodit.
Hospodaření společnosti Chevron skončilo pod očekáváním ve všech klíčových parametrech. Zisk na akcii dosáhl $9,72 (4.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $193,7 mld. | $193,4 mld. | -0.16 % |
| Příjmy | $18,87 mld. | $17,66 mld. | -6.43 % |
| EPS | $10,17 | $9,72 | -4.42 % |
Chevron má za sebou rok rekordní těžby, přestože finanční výsledky mírně zaostaly za očekáváním kvůli nižším maržím v rafinaci a jednorázovým nákladům. Klíčovým příběhem loňska byl dravý růst v Permské pánvi a štědré odměny akcionářům (27 mld. USD).
Nadcházející rok bude ve znamení „přepnutí“ na generování masivního volného peněžního toku. Díky spuštění obřích projektů v Kazachstánu a Mexickém zálivu firma očekává nárůst cash flow o miliardy dolarů. Investoři by měli vyhlížet uzavření akvizice společnosti Hess a ambiciózní vstup do energetiky pro datová centra. Chevron se transformuje z čistě těžařské firmy na efektivní stroj na hotovost s disciplinovanými náklady a technologickým náskokem.
Zisk na akcii dosáhl $11,36 (13.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $202,6 mld. | $196,9 mld. | -2.82 % |
| Příjmy | $18,72 mld. | $21,37 mld. | +14.15 % |
| EPS | $13,14 | $11,36 | -13.55 % |
Zisk na akcii dosáhl $18,28 (4.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $239,9 mld. | $235,7 mld. | -1.72 % |
| Příjmy | $27,73 mld. | $35,47 mld. | +27.88 % |
| EPS | $19,12 | $18,28 | -4.38 % |
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Společnost Chevron Corporation se prostřednictvím svých dceřiných společností zabývá integrovanými energetickými a chemickými aktivitami ve Spojených státech a na mezinárodní úrovni. Společnost působí ve dvou segmentech, Upstream a Downstream. Segment Upstream se zabývá průzkumem, rozvojem, těžbou a přepravou ropy a zemního plynu; zkapalňováním, přepravou a opětovným zplyňováním spojeným se zkapalněným zemním plynem; přepravou ropy prostřednictvím ropovodů; zpracováním, přepravou, skladováním a prodejem zemního plynu a také závodem na výrobu kapalného plynu. Segment Downstream rafinuje ropu na ropné produkty, prodává ropu, rafinované produkty a maziva, vyrábí a prodává obnovitelná paliva, přepravuje ropu a rafinované produkty potrubím, námořními plavidly, motorovými zařízeními a železničními vozy a vyrábí a prodává komoditní petrochemické výrobky, plasty pro průmyslové použití a přísady do paliv a maziv. Společnost byla dříve známá jako ChevronTexaco Corporation a v roce 2005 změnila svůj název na Chevron Corporation. Společnost Chevron Corporation byla založena v roce 1879 a sídlí v San Ramonu v Kalifornii.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Chevron |
|---|---|
| Ticker | CVX |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.chevron.com/ |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 1879 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Energie |
| Průmysl | Ropa, plyn a spotřební paliva |
| Zaměstnanci | 43 039 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $7,05 |
| Dividendový výnos | 3,49 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 10. 9. 2026 |
| Poslední dividenda | $1,78 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 494 146 233 958 CVX |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $106,3 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 53,5 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $395 969 236 889 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $430 189 248 512 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,09 |
| P/E (Cena k zisku) | 19,22 |
| P/S (Cena k příjmům) | 1,89 |
| Forward P/E | 15,25 |
| Účetní hodnota na akcii | $96,8 |
| Cílová cena Wall Street | $218,3 |
| Hodnota podniku k příjmům | 2,06 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 8,49 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $55 951 000 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 21,87 % |
| Zisková marže | 9,83 % |
| EBITDA marže | 26,72 % |
| Hrubý zisk | $92 687 998 976 |
| EPS (Zisk na akcii) | $10,5 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $10,5 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 384,8 % |
| Růst zisků meziročně | 35,14 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 5,86 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 12,23 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 127 071 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $214,7 |
| 52týdenní minimum | $146,5 |
| Beta | 0,49 |
| Vydané akcie | 1 961 603 274 |
| Volně obchodovatelné akcie | 1 868 466 351 |
| Podíl institucí | 71,12 % |
| Podíl insiderů | 4,77 % |
| 50denní klouzavý průměr | $187,5 |
| 200denní klouzavý průměr | $179,8 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 15 741 465 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 2,05 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 0,81 % |
| Short ratio | 2,05 % |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 1:2 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 13. 9. 2004 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.