Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $6,27 mld. | EBITDA | -$887,8 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 51 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,59 |
| Roční dividenda na akcii | -- | P/E (Cena k zisku) | 27,24 |
| Dividendový výnos | -- | Návratnost aktiv | -22 % |
| Příjmy společnosti | $675,7 mil. | Návratnost vlastního kapitálu | -51 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $1,93 | Provozní marže | 11,74 % |
| EPS (Zisk na akcii) | -$4,12 | Zisková marže | -210 % |
| Účetní hodnota na akcii | $5,69 | EV (Hodnota podniku) | $5,79 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií RIOT.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 1. 3. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne -$0,29 při tržbách ve výši $175,8 mil..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 1. 3. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $175,8 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$107,4 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,29 | -- | -- |
Výsledky překonaly očekávání v zisku, ale tržby zaznamenaly výrazný propad. Zisk na akcii dosáhl $0,011 (103.2 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $160,8 mil. | $181,4 mil. | +12.81 % |
| Příjmy | -$126,2 mil. | $4,03 mil. | +103.2 % |
| EPS | -$0,34 | $0,011 | +103.19 % |
Riot Platforms v uplynulém čtvrtletí zásadně překonal očekávání a vykázal čistý zisk 4 miliony USD, přestože trh predikoval ztrátu. Klíčovým milníkem je podpis rekordního 15letého pronájmu celého kampusu Corsicana (910 MW) pro přední AI laboratoř, což transformuje firmu z těžaře bitcoinu na poskytovatele digitální infrastruktury.
Tento kontrakt má generovat roční provozní výnosy přes 2 miliardy USD s minimálním rizikem díky triple-net struktuře. V nadcházejícím čtvrtletí a roce 2027 investoři uvidí masivní nárůst smluvních příjmů, jakmile budou fáze projektů uváděny do provozu. Vedení zdůraznilo silnou likviditu a záměr financovat růst bez ředění akcionářů novými emisemi, což signalizuje přechod k predikovatelnému byznysu s vysokou marží.
Tržby sice překonaly očekávání, ale prohloubená ztráta celkový výsledek výrazně zhoršila. Zisk na akcii dosáhl -$0,68 (124.2 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $154,3 mil. | $174,2 mil. | +12.91 % |
| Příjmy | -$114,1 mil. | -$237,2 mil. | -107.87 % |
| EPS | -$0,3 | -$0,68 | -124.22 % |
Riot Platforms za sebou má transformační kvartál, ve kterém se z těžaře Bitcoinu stal významným hráčem v infrastruktuře pro AI. I přes čistou ztrátu způsobenou odpisy a přeceněním kryptoměn firma vykázala růst tržeb a klíčové provozní úspěchy. Zásadním milníkem je uzavření 20leté smlouvy na 191 MW s přední AI laboratoří, která má přinést tržby přes 9 miliard USD.
Společnost úspěšně dodala kapacitu pro AMD a celý areál Corsicana má již pod předběžnou dohodou s jediným nájemcem. V nadcházejícím čtvrtletí by investoři měli očekávat finalizaci financování těchto obřích projektů a přechod k predikovatelnému peněžnímu toku z pronájmů. Riot disponuje silnou likviditou a jasnou strategií recyklace kapitálu pro další expanzi.
Tržby sice rostly, ale prohloubená ztráta výrazně zaostala za očekáváním. Zisk na akcii dosáhl -$1,44 (151.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $130,5 mil. | $167,2 mil. | +28.12 % |
| Příjmy | -$215,6 mil. | -$500,5 mil. | -132.15 % |
| EPS | -$0,57 | -$1,44 | -151.29 % |
Riot Platforms prochází zásadní transformací z těžaře bitcoinu na významného operátora datových center pro AI a HPC. Přestože účetní ztráta v tomto čtvrtletí výrazně prohloubila očekávání kvůli přecenění držených bitcoinů, příběh společnosti je o budování infrastruktury. Klíčovým milníkem je prohloubení spolupráce s gigantem AMD, který zdvojnásobil svou nasmlouvanou kapacitu.
V příštím kvartálu investoři uvidí náběh dalších megawattů výkonu, což začne generovat stabilní příjmy s vysokou marží. Očekávejte pokračující investice do areálu Corsicana a snahu o zajištění projektového financování, které sníží závislost na prodeji kryptoměn. Firma má jasnou vizi: využít své energetické kapacity k zajištění dlouhodobých smluv s bonitními nájemci, což by mělo v budoucnu stabilizovat její valuaci.
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním a prohloubily celkovou čistou ztrátu. Zisk na akcii dosáhl -$1,86 (770.9 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $159,9 mil. | $152,8 mil. | -4.44 % |
| Příjmy | -$80,35 mil. | -$690,7 mil. | -759.7 % |
| EPS | -$0,21 | -$1,86 | -770.91 % |
Riot Platforms prochází zásadní transformací z těžaře bitcoinu na poskytovatele infrastruktury pro datová centra a AI. Přestože uplynulé čtvrtletí přineslo hlubší ztrátu kvůli účetním odpisům a přecenění bitcoinu, provozní příběh nabírá na obrátkách. Klíčovým milníkem je nová nájemní smlouva s AMD, která potvrzuje schopnost firmy dodávat kapacitu v rekordním čase díky vlastní výrobě komponent.
Pro nadcházející kvartál a rok 2026 by investoři měli očekávat postupné překlápění obrovského energetického portfolia (1,7 GW) do dlouhodobých kontraktů s vysokou bonitou. Firma se nyní soustředí na zajištění levného financování a další leasingové smlouvy, které mají za cíl radikálně zvýšit tržní ocenění společnosti skrze stabilní peněžní toky mimo volatilní těžbu.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 1. 3. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $680,1 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$906,2 mil. | -- | -- |
| EPS | -$2,73 | -- | -- |
Výrazné prohloubení ztráty a zaostání za očekáváním značí neuspokojivý rok. Zisk na akcii dosáhl -$1,95 (429.2 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $655 mil. | $647,4 mil. | -1.15 % |
| Příjmy | -$131,8 mil. | -$663,2 mil. | -403.09 % |
| EPS | -$0,37 | -$1,95 | -429.22 % |
Riot Platforms za sebou má transformační rok, ve kterém se z těžaře bitcoinu přerodil v poskytovatele infrastruktury pro datová centra, přestože vykázal výraznou účetní ztrátu kvůli přecenění aktiv a odpisům. Klíčovým milníkem byla koupě pozemků v Rockdale a spuštění spolupráce s technologickým obrem AMD, což potvrzuje schopnost firmy dodávat kapacity pro AI v rekordním čase.
V nadcházejícím roce se investoři mohou těšit na zprovoznění plných 1,7 GW schváleného výkonu a další nájemní smlouvy s bonitními partnery. Strategický posun k dlouhodobým kontraktům s vysokou marží má za cíl stabilizovat cash flow a snížit závislost na volatilitě kryptoměn, což by mělo vést k přecenění hodnoty společnosti směrem nahoru.
Firma výrazně překonala veškerá očekávání a nečekaně dosáhla velmi silného zisku. Zisk na akcii dosáhl $0,34 (200 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $369,9 mil. | $376,7 mil. | +1.84 % |
| Příjmy | -$112,6 mil. | $109,4 mil. | +197.19 % |
| EPS | -$0,34 | $0,34 | +199.98 % |
Riot Platforms za rok 2024 výrazně překonala očekávání, když dosáhla zisku (EPS 0,34 USD) namísto predikované ztráty. Klíčem k úspěchu byla strategie držení vytěžených Bitcoinů a jejich zhodnocení na trhu. Společnost masivně investovala do infrastruktury, zprovoznila obří areál Corsicana a zvýšila těžební výkon o 154 %.
V nadcházejícím roce 2025 Riot plánuje zvýšit výkon o dalších 22 %, ale zásadním milníkem je strategický pivot směrem k AI a HPC (vysokovýkonné výpočty). Díky obrovské kapacitě elektrické sítě v Texasu a blízkosti datových center chce firma využít své zdroje pro lukrativní kontrakty s technologickými giganty. Investoři mohou očekávat transformaci z čistého těžaře na poskytovatele kritické infrastruktury pro umělou inteligenci, což slibuje stabilnější příjmy.
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním a společnost skončila v hluboké ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$0,28 (73.1 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $288 mil. | $280,7 mil. | -2.56 % |
| Příjmy | -$360,1 mil. | -$49,47 mil. | +86.26 % |
| EPS | -$1,04 | -$0,28 | +73.12 % |
Zisk na akcii dosáhl -$3,65 (29.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $254,5 mil. | $259,2 mil. | +1.83 % |
| Příjmy | -$963,5 mil. | -$509,6 mil. | +47.11 % |
| EPS | -$2,83 | -$3,65 | -29.08 % |
Řazení
| Insider | Cena | Typ transakce | ||
|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
Společnost Riot Platforms, Inc., společně se svými dceřinými společnostmi, působí jako těžební společnost bitcoinů v Severní Americe. Působí v segmentech těžby bitcoinů, hostingu datových center a inženýrské činnosti. Společnost rovněž poskytuje kolokační služby pro společnosti zabývající se těžbou bitcoinů v institucionálním měřítku; a kritickou infrastrukturu a pracovní sílu pro těžaře v institucionálním měřítku, aby mohli nasadit a provozovat své těžební stroje.
Dále se RIOT zabývá návrhem a výrobou zařízení pro distribuci elektrické energie a zakázkových elektrotechnických výrobků; návrhem, výrobou a instalací produktů pro distribuci elektrické energie zaměřených především na velké komerční a vládní zákazníky, jakož i na řadu trhů, včetně datových center, výroby elektrické energie, veřejných služeb, vodohospodářství, průmyslu a alternativních zdrojů energie; provozem datových center a údržbou/správou výpočetní kapacity.
Společnost byla dříve známá pod názvem Riot Blockchain, Inc. Společnost Riot Platforms, Inc. byla založena v roce 1998 a sídlí v Castle Rocku ve státě Colorado.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Riot Platforms |
|---|---|
| Ticker | RIOT |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.riotblockchain.com/investors |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 2000 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Informační technologie |
| Průmysl | Software |
| Zaměstnanci | 816 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Roční dividenda na akcii | -- |
| Dividendový výnos | -- |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $675 710 976 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $1,93 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 0,7 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $6 269 324 055 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $5 787 184 640 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,59 |
| P/E (Cena k zisku) | 27,24 |
| P/S (Cena k příjmům) | 8,2 |
| Forward P/E | -15 |
| Účetní hodnota na akcii | $5,69 |
| Cílová cena Wall Street | $28,34 |
| Hodnota podniku k příjmům | 8,57 |
| Hodnota podniku k EBITDA | -6,5 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | -$887 756 032 |
|---|---|
| Provozní marže | 11,74 % |
| Zisková marže | -210 % |
| EBITDA marže | -130 % |
| Hrubý zisk | $161 194 000 |
| EPS (Zisk na akcii) | -$4,12 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | -$4,12 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | -96 % |
| Růst zisků meziročně | -890 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | -22 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | -51 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 51 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $30,32 |
| 52týdenní minimum | $11,5 |
| Beta | -- |
| Vydané akcie | 378 022 964 |
| Volně obchodovatelné akcie | 349 071 161 |
| Podíl institucí | 86,85 % |
| Podíl insiderů | 6,85 % |
| 50denní klouzavý průměr | $18,37 |
| 200denní klouzavý průměr | $19,34 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 53 611 621 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 3,05 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 15,51 % |
| Short ratio | 3,05 % |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 8:1 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 31. 3. 2016 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.