Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $6,92 mld. | EBITDA | $500,3 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 4,33 |
| Roční dividenda na akcii | $0,59 | P/E (Cena k zisku) | 23,2 |
| Dividendový výnos | 0,52 % | Návratnost aktiv | 12,13 % |
| Příjmy společnosti | $2,55 mld. | Návratnost vlastního kapitálu | 20,47 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $41,86 | Provozní marže | 17,07 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $4,83 | Zisková marže | 11,65 % |
| Účetní hodnota na akcii | $25,88 | EV (Hodnota podniku) | $7,57 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií FSS.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 24. 2. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $1,3 při tržbách ve výši $675,3 mil..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 24. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $675,3 mil. | -- | -- |
| Příjmy | $80,01 mil. | -- | -- |
| EPS | $1,3 | -- | -- |
Výsledky mírně zaostaly za očekáváním trhu v zisku i tržbách. Zisk na akcii dosáhl $1,29 (1.9 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $661,6 mil. | $655,5 mil. | -0.92 % |
| Příjmy | $80,9 mil. | $79,6 mil. | -1.6 % |
| EPS | $1,32 | $1,29 | -1.93 % |
Federal Signal vykázala za třetí čtvrtletí solidní výsledky, tažené zejména silnou poptávkou v segmentu Environmental Solutions. Přestože zisk na akcii i tržby mírně zaostaly za odhady kvůli zpožděním v dodávkách popelářských vozů, společnost dosáhla rekordních tržeb i provozního zisku. Klíčovým příběhem zůstává úspěšná integrace akvizic a expanze poprodejních služeb, které tvoří čtvrtinu příjmů a tlumí cykličnost.
Do příštího čtvrtletí firma mírně zvýšila výhled zisku, ačkoliv zúžila rozpětí tržeb. Investoři by měli očekávat pokračující organický růst podpořený rekordním backlogem a strategickými akvizicemi, jako je Global Vacuum Systems. Rok 2027 je managementem vnímán optimisticky s ambicí na další rekordní výsledky díky stabilnímu financování veřejné infrastruktury a rozšiřování výrobních kapacit.
Společnost překonala očekávání trhu díky silnému růstu a vynikající ziskovosti. Zisk na akcii dosáhl $1,4 (8.8 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $667 mil. | $670,2 mil. | +0.47 % |
| Příjmy | $79,16 mil. | $86,1 mil. | +8.77 % |
| EPS | $1,29 | $1,4 | +8.77 % |
Federal Signal vykázala rekordní druhé čtvrtletí, které překonalo očekávání v tržbách i zisku, což potvrzuje odolnost jejího diverzifikovaného obchodního modelu. Klíčovým faktorem úspěchu byl silný výkon v segmentu poprodejních služeb a úspěšná integrace nedávných akvizic (New Way a Mega), které vykazují lepší synergie, než se předpokládalo.
Společnost těží z širokého rozkročení mezi různé zdroje financování, čímž snižuje závislost na kolísavých obecních rozpočtech. Pro nadcházející čtvrtletí vedení zvýšilo celoroční výhled zisku, podpořené vysokým stavem nevyřízených objednávek v hodnotě jedné miliardy dolarů. Investoři mohou očekávat pokračující zaměření na akvizice a organický růst, přičemž stabilní poptávka a provozní efektivita slibují silný vstup do roku 2027.
Společnost výrazně překonala očekávání trhu a dosáhla rekordních finančních výsledků. Zisk na akcii dosáhl $1,14 (28.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $579,9 mil. | $625,6 mil. | +7.89 % |
| Příjmy | $54,38 mil. | $70,4 mil. | +29.45 % |
| EPS | $0,88 | $1,14 | +28.92 % |
Federal Signal zažila rekordní první čtvrtletí, kdy výrazně překonala očekávání v tržbách i zisku. Tahounem byla silná poptávka po komunální technice a úspěšná integrace nedávných akvizic, jako jsou firmy New Way a MEGA. Společnost těží z efektivnější výroby, zkracování dodacích lhůt a vysokých marží, zejména v segmentu bezpečnosti.
Pro nadcházející čtvrtletí vedení zvýšilo celoroční výhled a očekává vyrovnaný výkon bez výraznějších sezonních výkyvů. Investoři by se měli připravit na pokračující růst skrze strategické nákupy dalších firem a rozšiřování výrobních kapacit. Ačkoliv mezinárodní objednávky mírně oslabily, robustní zakázkový backlog přesahující miliardu dolarů zajišťuje firmě stabilitu a vynikající viditelnost budoucích příjmů.
Tržby překonaly očekávání, ale ziskovost a výnosy mírně zaostaly. Zisk na akcii dosáhl $0,99 (7.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $545,5 mil. | $597,1 mil. | +9.45 % |
| Příjmy | $65,69 mil. | $60,8 mil. | -7.45 % |
| EPS | $1,07 | $0,99 | -7.32 % |
Federal Signal zakončila rok 2025 rekordními tržbami, ačkoli zisk na akcii (EPS) v posledním kvartálu mírně zaostal za očekáváním kvůli nákladům na akvizice. Společnost těží ze silné poptávky po infrastruktuře a úspěšně integruje nové přírůstky, jako jsou firmy New Way a MEGA, které rozšiřují její vliv v oblasti svozu odpadu a těžební podpory.
Pro investory je klíčový výhled na rok 2026, kde vedení očekává další rekordní výsledky s výrazným růstem zisku. Strategický posun směrem k poprodejním službám a dílům snižuje závislost na cyklických objednávkách a zlepšuje marže. Očekávejte rok zaměřený na synergie z akvizic a stabilitu podpořenou státními zakázkami, což slibuje solidní zhodnocení i přes normalizaci daňové zátěže.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 24. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,63 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $322,3 mil. | -- | -- |
| EPS | $5,25 | -- | -- |
Solidní růst tržeb doprovázel mírný pokles zisku pod očekávanou hranicí. Zisk na akcii dosáhl $4,01 (3.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,13 mld. | $2,18 mld. | +2.43 % |
| Příjmy | $254,1 mil. | $246,6 mil. | -2.95 % |
| EPS | $4,14 | $4,01 | -3.07 % |
Společnost Federal Signal zakončila rok 2025 s rekordními tržbami, přestože čistý zisk mírně zaostal za původním očekáváním kvůli nákladům na akvizice. Uplynulý rok byl ve znamení silné organické poptávky po komunální technice a úspěšného navyšování výrobních kapacit. Pro rok 2026 vedení předpovídá další rekordní výsledky a výrazný růst zisku na akcii.
Klíčovým příběhem nadcházejícího roku bude integrace strategických nákupů, zejména společností New Way a MEGA, které firmě otevírají dveře na trh s popelářskými vozy a do jihoamerického těžařského sektoru. Investoři by měli očekávat transformaci portfolia směrem k méně cyklickým službám a náhradním dílům, což by mělo zajistit stabilnější marže i v méně příznivém ekonomickém prostředí.
Silná ziskovost převýšila odhady, i když tržby mírně zaostaly za očekáváním. Zisk na akcii dosáhl $3,5 (4.5 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,87 mld. | $1,86 mld. | -0.52 % |
| Příjmy | $205,3 mil. | $216,3 mil. | +5.35 % |
| EPS | $3,35 | $3,5 | +4.52 % |
Federal Signal má za sebou rekordní rok. Přestože tržby mírně zaostaly za odhady, ziskovost (EPS) i čistý příjem očekávání překonaly. Klíčovým tématem je obrovská poptávka, která vytvořila rekordní backlog zakázek až do roku 2026 – firma nyní bojuje hlavně s rychlostí výroby, nikoliv s nedostatkem kupců.
Pro příští rok očekávejte další růst podpořený akvizicí HOG Technologies a modernizací distribuční sítě. Společnost je díky diverzifikaci mezi státní zakázky a průmysl odolná vůči ekonomickým cyklům. Investoři mohou vyhlížet další rekordní zisky, silné cash flow a zvyšování dividend. Rizika spojená s cly jsou díky americkému dodavatelskému řetězci minimální. Firma jede na plný plyn a má skvěle nakročeno k dalšímu úspěšnému období.
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním a představují pro investory zklamání. Zisk na akcii dosáhl $2,56 (2.5 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,7 mld. | $1,72 mld. | +1.16 % |
| Příjmy | $202,1 mil. | $157,4 mil. | -22.12 % |
| EPS | $2,5 | $2,56 | +2.54 % |
Federal Signal má za sebou rekordní rok, přestože čistá čísla mírně zaostala za ambiciózními odhady. Klíčovým příběhem loňska byl 20% růst tržeb a historicky nejvyšší objem nevyřízených objednávek přesahující miliardu dolarů. Společnost těžila z akvizic a silné poptávky po komunální technice, i když ji brzdily dodavatelské řetězce.
V příštím roce investoři mohou očekávat další růst zisků o 10–18 %. Tahounem bude rozšiřování výrobních kapacit, synergie z nových akvizic (např. Trackless) a rostoucí význam poprodejních služeb. Firma je skvěle připravena na čerpání prostředků z amerických infrastrukturních fondů. Očekávejte postupné zkracování dodacích lhůt a zvyšování dividendy, což potvrzuje silnou hotovostní pozici a důvěru vedení v budoucí růst.
Zisk na akcii dosáhl $1,97 (0.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,42 mld. | $1,43 mld. | +0.84 % |
| Příjmy | $120,4 mil. | $120,4 mil. | +0.03 % |
| EPS | $1,96 | $1,97 | +0.66 % |
Řazení
| Insider | Cena | Typ transakce | ||
|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Federal Signal Corporation |
|---|---|
| Ticker | FSS |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.federalsignal.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Průmysl |
| Průmysl | Služby v oblasti životního prostředí a zařízení |
| Zaměstnanci | 4 700 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $0,59 |
| Dividendový výnos | 0,52 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 27. 8. 2026 |
| Poslední dividenda | $0,15 |
|
Příští dividenda
|
|
| Příští ex-dividend date | 13. 11. 2026 |
| Datum výplaty příští dividendy | 1. 12. 2026 |
| Příští dividenda | $0,15 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $2 548 400 128 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $41,86 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 18,1 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $6 921 707 108 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $7 574 070 784 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 4,33 |
| P/E (Cena k zisku) | 23,2 |
| P/S (Cena k příjmům) | 2,68 |
| Forward P/E | 19,28 |
| Účetní hodnota na akcii | $25,88 |
| Cílová cena Wall Street | $141,3 |
| Hodnota podniku k příjmům | 2,97 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 14,52 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $500 300 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 17,07 % |
| Zisková marže | 11,65 % |
| EBITDA marže | 19,63 % |
| Hrubý zisk | $741 699 968 |
| EPS (Zisk na akcii) | $4,83 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $4,83 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 16,9 % |
| Růst zisků meziročně | 26,44 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 12,13 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 20,47 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $134,5 |
| 52týdenní minimum | $101,2 |
| Beta | 1,22 |
| Vydané akcie | 61 041 611 |
| Volně obchodovatelné akcie | 59 487 387 |
| Podíl institucí | 105,5 % |
| Podíl insiderů | 2,57 % |
| 50denní klouzavý průměr | $115,1 |
| 200denní klouzavý průměr | $115,8 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 4 162 575 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 8,5 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 9,41 % |
| Short ratio | 8,5 % |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 10000:13333 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 2. 3. 1994 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.