Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $31,23 mld. | EBITDA | $4,58 mld. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 3 211 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 8,22 |
| Roční dividenda na akcii | $3,27 | P/E (Cena k zisku) | 11,65 |
| Dividendový výnos | 5,09 % | Návratnost aktiv | 14,37 % |
| Příjmy společnosti | $11,67 mld. | Návratnost vlastního kapitálu | 1 233 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $24,11 | Provozní marže | 31,66 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $5,72 | Zisková marže | 28,05 % |
| Účetní hodnota na akcii | $8,1 | EV (Hodnota podniku) | $43,03 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií CQP.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 25. 2. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $1,27 při tržbách ve výši $2,81 mld..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 25. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,81 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $616,8 mil. | -- | -- |
| EPS | $1,27 | -- | -- |
Výsledky překonaly očekávání analytiků a potvrzují velmi silnou ziskovost společnosti. Zisk na akcii dosáhl $1,01 (4.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,58 mld. | $2,57 mld. | -0.07 % |
| Příjmy | $513 mil. | $639 mil. | +24.56 % |
| EPS | $1,06 | $1,01 | -4.71 % |
Výrazný ziskový překonání očekávání převážilo nad mírně nižšími celkovými tržbami. Zisk na akcii dosáhl $2,14 (111.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,64 mld. | $2,58 mld. | -2.06 % |
| Příjmy | $489,3 mil. | $1,16 mld. | +137.3 % |
| EPS | $1,01 | $2,14 | +111.7 % |
Tržby sice překonaly očekávání, ale ziskovost výrazně zaostala za odhady. Zisk na akcii dosáhl $0,38 (67.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,9 mld. | $3,6 mld. | +23.97 % |
| Příjmy | $558,2 mil. | $186 mil. | -66.68 % |
| EPS | $1,15 | $0,38 | -67.05 % |
Cheniere Energy za sebou má výsledkově smíšené čtvrtletí, kde realita výrazně zaostala za odhady v zisku na akcii i čistém příjmu, přestože tržby překonaly očekávání. Klíčovým příběhem je však provozní odolnost a strategická flexibilita. Společnost těží z geopolitického napětí a uzavření Hormuzského průlivu, což zvýšilo poptávku po bezpečném americkém LNG.
Díky rekordní produkci a rychlejšímu spouštění nových bloků (Stage 3) vedení výrazně zvýšilo celoroční výhled zisku. Investoři by měli očekávat pokračující volatilitu v účetních výsledcích kvůli derivátům, ale silné hotovostní toky. V příštím čtvrtletí bude zásadní spuštění 6. bloku a pokrok v expanzi, což upevní roli firmy jako stabilního pilíře globální energetické bezpečnosti s rostoucí dividendou.
Výsledky výrazně překonaly očekávání a potvrdily vynikající ziskovost společnosti. Zisk na akcii dosáhl $2,41 (118.6 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,84 mld. | $2,91 mld. | +2.63 % |
| Příjmy | $533,6 mil. | $1,28 mld. | +139.31 % |
| EPS | $1,1 | $2,41 | +118.59 % |
Zveřejnění výsledků je očekáváno 25. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $11,45 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $2,04 mld. | -- | -- |
| EPS | $4,74 | -- | -- |
Společnost výrazně překonala očekávání a dosáhla vynikajících hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl $6,17 (49.6 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $10,65 mld. | $10,76 mld. | +1.02 % |
| Příjmy | $2,07 mld. | $2,99 mld. | +44.16 % |
| EPS | $4,12 | $6,17 | +49.61 % |
Společnost předčila veškerá očekávání a dosáhla velmi silných hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl $4,25 (4.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $8,6 mld. | $8,7 mld. | +1.25 % |
| Příjmy | $2 mld. | $2,51 mld. | +25.81 % |
| EPS | $4,05 | $4,25 | +4.88 % |
Společnost výrazně překonala očekávání a dosáhla mimořádně silných hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl $6,95 (10.5 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $9,45 mld. | $9,66 mld. | +2.25 % |
| Příjmy | $2,29 mld. | $4,25 mld. | +85.93 % |
| EPS | $6,29 | $6,95 | +10.46 % |
Zisk na akcii dosáhl $3,27 (11.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $16,59 mld. | $17,21 mld. | +3.73 % |
| Příjmy | $1,74 mld. | $2,5 mld. | +43.17 % |
| EPS | $3,69 | $3,27 | -11.28 % |
Řazení
| Insider | Cena | Typ transakce | ||
|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Cheniere Energy Partners |
|---|---|
| Ticker | CQP |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://cqpir.cheniere.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Energie |
| Průmysl | Skladování a přeprava ropy a zemního plynu |
| Zaměstnanci | -- |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $3,27 |
| Dividendový výnos | 5,09 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 13. 11. 2026 |
| Poslední dividenda | $0,89 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $11 667 000 320 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $24,11 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 7,1 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $31 226 562 485 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $43 027 083 264 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 8,22 |
| P/E (Cena k zisku) | 11,65 |
| P/S (Cena k příjmům) | 2,76 |
| Forward P/E | 14,29 |
| Účetní hodnota na akcii | $8,1 |
| Cílová cena Wall Street | $60,08 |
| Hodnota podniku k příjmům | 3,69 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 9,19 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $4 581 000 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 31,66 % |
| Zisková marže | 28,05 % |
| EBITDA marže | 39,26 % |
| Hrubý zisk | $4 796 000 256 |
| EPS (Zisk na akcii) | $5,72 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $5,72 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 26,3 % |
| Růst zisků meziročně | 43,86 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 14,37 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 1 233 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 3 211 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $71,25 |
| 52týdenní minimum | $49,76 |
| Beta | -- |
| Vydané akcie | 484 054 123 |
| Volně obchodovatelné akcie | 40 418 818 |
| Podíl institucí | 46,94 % |
| Podíl insiderů | 49,57 % |
| 50denní klouzavý průměr | $65,6 |
| 200denní klouzavý průměr | $63,39 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 541 613 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 4,71 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 1,36 % |
| Short ratio | 4,71 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.