Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $915,2 mil. | EBITDA | $95,01 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 473 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 3,07 |
| Roční dividenda na akcii | $1,18 | P/E (Cena k zisku) | 18,12 |
| Dividendový výnos | 2,98 % | Návratnost aktiv | 7,05 % |
| Příjmy společnosti | $699,1 mil. | Návratnost vlastního kapitálu | 18,35 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $30,29 | Provozní marže | 16,51 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $2,2 | Zisková marže | 7,52 % |
| Účetní hodnota na akcii | $12,99 | EV (Hodnota podniku) | $1,21 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií PLOW.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 2. 11. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $0,92 při tržbách ve výši $218,6 mil..
Výsledky očekávány 2. 11. 2026 (po uzavření trhu).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $218,6 mil. | -- | -- |
| Příjmy | $21,76 mil. | -- | -- |
| EPS | $0,92 | -- | -- |
Výsledky odpovídají očekávání zisku, avšak tržby mírně zaostaly za odhady. Zisk na akcii dosáhl $1,07 (0.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $219,5 mil. | $214,6 mil. | -2.19 % |
| Příjmy | $25,36 mil. | $25,38 mil. | +0.08 % |
| EPS | $1,08 | $1,07 | -0.47 % |
Douglas Dynamics má za sebou rekordní druhé čtvrtletí, tažené zejména mimořádnou poptávkou po příslušenství pro nákladní vozy. Díky nadprůměrnému sněžení v minulé zimě prodejci agresivně doplňují zásoby pluhů a sypačů. Segment Solutions těží ze silných obecních zakázek, což kompenzuje slabší komerční poptávku a váhavost velkých fleetových zákazníků.
Společnost úspěšně navyšuje výrobní kapacity a dokončuje integraci akvizice Venco Venturo. Pro nadcházející čtvrtletí management zvýšil celoroční výhled a očekává silný podzim díky rovnoměrnějšímu rozložení předsezónních dodávek. Investoři by se měli připravit na rekordní rok, ačkoliv marže mohou mírně kolísat kvůli produktovému mixu. Rozhodujícím faktorem pro závěr roku zůstává, jako obvykle, včasný příchod prvního sněhu.
Společnost výrazně překonala očekávání trhu a vykázala velmi silné výsledky. Zisk na akcii dosáhl $0,26 (92.6 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $133,3 mil. | $137,8 mil. | +3.41 % |
| Příjmy | $3,18 mil. | $6,38 mil. | +100.21 % |
| EPS | $0,14 | $0,26 | +92.59 % |
Douglas Dynamics má za sebou mimořádně úspěšné čtvrtletí, které výrazně překonalo očekávání díky nadprůměrnému sněžení v klíčových regionech. To vyvolalo rekordní poptávku po náhradních dílech a příslušenství, což je pro ziskovost firmy zásadní. Segment řešení pro užitková vozidla navíc těží ze silných zakázek od municipalit, což kompenzuje slabší komerční trh.
Pro investory je klíčové, že vedení díky tomuto silnému startu zvýšilo celoroční výhled. Ačkoliv se očekává návrat k tradičnímu rozložení dodávek mezi druhé a třetí čtvrtletí, nízké zásoby u prodejců naznačují pokračující zájem o předsezónní objednávky. Společnost se nyní soustředí na efektivitu pomocí AI a rozšiřování kapacit, což jí dává pevnou půdu pod nohama i pro případ mírnější zimy.
Výsledky překonaly očekávání díky silnému růstu tržeb a solidní ziskovosti. Zisk na akcii dosáhl $0,54 (2.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $169,9 mil. | $184,5 mil. | +8.59 % |
| Příjmy | $12,44 mil. | $12,84 mil. | +3.14 % |
| EPS | $0,53 | $0,54 | +2.37 % |
Douglas Dynamics uzavřel rok 2025 ve vynikající formě, přičemž výsledky za čtvrté čtvrtletí i celý rok překonaly očekávání díky silné poptávce a brzkému nástupu zimy. Klíčovým motorem růstu byl segment příslušenství pro nákladní vozy, kde rekordní prodeje náhradních dílů a nadprůměrné sněžení pomohly zvrátit předchozí slabší období.
Pro nadcházející rok 2026 management předpovídá další růst tržeb i zisku, podpořený akvizicí společnosti Venco Venturo a robustní zásobou zakázek v komunálním sektoru. Investoři by měli očekávat pokračující zaměření na strategické investice a efektivitu výroby. I přes mírné oslabení v dealerské síti zůstává výhled optimistický, tažen snahou o dlouhodobé zvyšování hodnoty skrze stabilní dividendy a vyvážené portfolio.
Výsledky zaostaly za očekáváním kvůli nižším ziskům i slabším tržbám. Zisk na akcii dosáhl $0,33 (17.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $163,3 mil. | $162,1 mil. | -0.7 % |
| Příjmy | $9,44 mil. | $7,96 mil. | -15.64 % |
| EPS | $0,4 | $0,33 | -17.5 % |
Douglas Dynamics za sebou má solidní čtvrtletí, kterému dominovala rekordní výkonnost divize Work Truck Solutions s 30% růstem. I když čistý zisk mírně zaostal za odhady kvůli načasování předsezónních objednávek a nákladům, firma prokázala silnou provozní efektivitu a úspěšně snížila zásoby. Klíčovým milníkem je první akvizice po devíti letech – nákup společnosti Venco Venturo, která má diverzifikovat portfolio mimo sezónní produkty.
Pro nadcházející čtvrtletí vedení zvýšilo celoroční výhled, což signalizuje značné sebevědomí. Investoři by měli očekávat pokračující sílu v segmentu komunálních služeb a postupné zapojování nové akvizice. Výsledek roku bude nyní záviset především na příchodu typické zimy, na kterou je společnost díky pročištěným skladům u prodejců ideálně připravena.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $775,6 mil. | -- | -- |
| Příjmy | $75,51 mil. | -- | -- |
| EPS | $3,2 | -- | -- |
Tržby mírně vzrostly, ale ziskovost a výnosy zaostaly za očekáváním. Zisk na akcii dosáhl $1,97 (9.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $641,3 mil. | $656,1 mil. | +2.3 % |
| Příjmy | $51,1 mil. | $46,9 mil. | -8.23 % |
| EPS | $2,17 | $1,97 | -9.11 % |
Douglas Dynamics má za sebou přelomový rok, kdy se po období útlumu vrátila k silnému růstu. Loňské výsledky podpořil dřívější příchod zimy, který vyvolal rekordní poptávku po náhradních dílech a příslušenství, a také stabilní výkon divize komunálních vozidel. Přestože čistý zisk mírně zaostal za odhady kvůli vyšším odměnám a nákladům na integraci nové akvizice Venco Venturo, tržby dosáhly historického maxima.
Pro nadcházející rok je výhled optimistický; díky nadprůměrnému sněžení a rekordnímu objemu nevyřízených zakázek firma poprvé cílí na tržby přes 700 milionů USD. Investoři mohou očekávat pokračující dividendu a růst tažený strategickou expanzí výroby, přičemž klíčovým faktorem zůstává normalizace prodejů techniky po letech slabých zim.
Výrazně vyšší ziskovost a efektivita překonaly mírně slabší tržby společnosti. Zisk na akcii dosáhl $2,36 (71.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $580,2 mil. | $568,5 mil. | -2.02 % |
| Příjmy | $32,46 mil. | $56,15 mil. | +73 % |
| EPS | $1,38 | $2,36 | +71.43 % |
Douglas Dynamics zakončil rok 2024 úspěšně, přestože čelil výrazným výzvám v podobě slabého sněžení. Zatímco segment příslušenství (Attachments) trpěl nižší poptávkou, rekordní výsledky divize řešení (Solutions) a efektivní úsporný program pomohly firmě překonat očekávání v zisku i maržích. Pro investory je klíčové, že společnost stabilizovala rozvahu a udržela dividendu.
V nadcházejícím roce 2025 se očekává návrat k běžnému cyklu sněžení a růst tržeb, podpořený silným backlogem zakázek v komunální sféře. Po období restrukturalizace se firma cítí natolik silná, že začíná opět zvažovat akvizice, přičemž v první polovině roku jmenuje nového generálního ředitele, což by mělo přinést další strategickou stabilitu a růstovou dynamiku.
Zisk na akcii dosáhl $1,01 (28.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $612,8 mil. | $568,2 mil. | -7.28 % |
| Příjmy | $28,17 mil. | $23,72 mil. | -15.78 % |
| EPS | $1,41 | $1,01 | -28.37 % |
Zisk na akcii dosáhl $1,63 (10.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $620,9 mil. | $616,1 mil. | -0.77 % |
| Příjmy | $31,47 mil. | $38,61 mil. | +22.69 % |
| EPS | $1,82 | $1,63 | -10.6 % |
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Douglas Dynamics vyrábí a vybavuje pracovní nákladní vozy nástroji a vybavením, které potřebují k náročným úkolům. Společnost se hlavně zaměřuje na produkty pro kontrolu sněhu a ledu, provoz měst a zvyšování produktivity komerčních a státních pracovních vozidel.
Mezi její produkty patří sněhové pluhy, sypače, úložné systémy pro nákladní vozy a další vybavení používané k úpravě nákladních vozů pro konkrétní úkoly. Douglas Dynamics prodává ve dvou hlavních oblastech: Work Truck Attachments a Work Truck Solutions. Mezi její značky patří FISHER, WESTERN, SNOWEX, HENDERSON a DEJANA.
Jednoduše řečeno, Douglas Dynamics pomáhá přeměnit běžné nákladní vozy na specializovaná pracovní vozidla pro náročné úkoly.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Douglas Dynamics |
|---|---|
| Ticker | PLOW |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.douglasdynamics.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Průmysl |
| Průmysl | Auto komponenty |
| Zaměstnanci | -- |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $1,18 |
| Dividendový výnos | 2,98 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 30. 9. 2026 |
| Poslední dividenda | $0,3 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $699 104 000 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $30,29 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 10,5 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $915 235 644 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $1 208 217 856 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 3,07 |
| P/E (Cena k zisku) | 18,12 |
| P/S (Cena k příjmům) | 1,32 |
| Forward P/E | 12,35 |
| Účetní hodnota na akcii | $12,99 |
| Cílová cena Wall Street | $54 |
| Hodnota podniku k příjmům | 1,73 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 12,82 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $95 014 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 16,51 % |
| Zisková marže | 7,52 % |
| EBITDA marže | 13,59 % |
| Hrubý zisk | $190 890 000 |
| EPS (Zisk na akcii) | $2,2 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $2,2 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | -2,2 % |
| Růst zisků meziročně | 0 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 7,05 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 18,35 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 473 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $55 |
| 52týdenní minimum | $28,52 |
| Beta | 1,2 |
| Vydané akcie | 23 069 381 |
| Volně obchodovatelné akcie | 22 633 274 |
| Podíl institucí | 107,5 % |
| Podíl insiderů | 1,51 % |
| 50denní klouzavý průměr | $41,08 |
| 200denní klouzavý průměr | $42,73 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 511 737 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 2,62 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 3,26 % |
| Short ratio | 2,62 % |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 1:23 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 7. 5. 2010 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.