Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | 33,77 mld.€ | EBITDA | 2,73 mld.€ |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,82 |
| Roční dividenda na akcii | 0,63€ | P/E (Cena k zisku) | 23,63 |
| Dividendový výnos | 1,34 % | Návratnost aktiv | 3,32 % |
| Příjmy společnosti | 20,59 mld.€ | Návratnost vlastního kapitálu | 11,89 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | 35,67€ | Provozní marže | 7,81 % |
| EPS (Zisk na akcii) | 2€ | Zisková marže | 5,47 % |
| Účetní hodnota na akcii | 16,74€ | EV (Hodnota podniku) | 31,86 mld.€ |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií LDO.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 11. 3. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne 1,06€ při tržbách ve výši 6,96 mld.€.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 11. 3. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 6,96 mld.€ | -- | -- |
| Příjmy | 610,4 mil.€ | -- | -- |
| EPS | 1,06€ | -- | -- |
Výrazný nárůst tržeb i zisku zajistil společnosti Leonardo mimořádně úspěšné čtvrtletí. Zisk na akcii dosáhl 0,7€ (47.3 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 5,48 mld.€ | 10 mld.€ | +82.51 % |
| Příjmy | 274,3 mil.€ | 403 mil.€ | +46.94 % |
| EPS | 0,48€ | 0,7€ | +47.29 % |
Leonardo v uplynulém čtvrtletí výrazně překonalo očekávání, když vykázalo tržby ve výši 10 miliard eur a čistý zisk 403 milionů eur. Za tímto úspěchem stojí zejména silná poptávka v divizích elektroniky a vrtulníků, podpořená zvýšenými výdaji na obranu v Evropě i USA. Společnost těží z integrace divize Iveco Defence Vehicles a strategických partnerství, jako je společný podnik s Rheinmetall.
Pro nadcházející období management zvýšil celoroční výhled objednávek i provozního zisku, přičemž očekává dosažení dvouciferné marže dříve, než se plánovalo. Investoři by se měli připravit na zrychlenou realizaci klíčových programů, jako je stíhač nové generace GCAP, a pokračující restrukturalizaci aerostruktur. Celkově Leonardo směřuje k vyšší efektivitě a silné generaci hotovosti.
Výsledky výrazně překonaly veškerá očekávání a potvrzují mimořádně silný růst společnosti. Zisk na akcii dosáhl 1,25€ (595.5 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 4,49 mld.€ | 10,58 mld.€ | +135.55 % |
| Příjmy | 103,7 mil.€ | 723 mil.€ | +597.1 % |
| EPS | 0,18€ | 1,25€ | +595.53 % |
Leonardo dosáhlo v uplynulém čtvrtletí mimořádných výsledků, které výrazně překonaly očekávání trhu i vlastní odhady. Klíčovým příběhem je úspěšná transformace z čistě zbrojního podniku na technologického lídra v oblasti hybridních hrozeb a kybernetické bezpečnosti. Společnost těží ze synergií mezi divizemi a masivních investic do digitalizace a umělé inteligence.
Rekordní cash flow umožnilo snížit dluh na historické minimum a ohlásit 20% navýšení dividendy. V příštím čtvrtletí se investoři mohou těšit na nový průmyslový plán, dokončení akvizice Iveco a strategické partnerství v aerostrukturách. Očekává se další růst marží díky efektivitě a silné poptávce po bezpilotních systémech a pokročilé elektronice, což z Leonarda činí atraktivního globálního hráče.
Zisk na akcii dosáhl 0,87€ (282 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 8,8 mld.€ | 8,92 mld.€ | +1.34 % |
| Příjmy | 131,4 mil.€ | 501 mil.€ | +281.2 % |
| EPS | 0,23€ | 0,87€ | +282.01 % |
Zisk na akcii dosáhl 0,95€ (710.2 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 3,9 mld.€ | 9,78 mld.€ | +150.97 % |
| Příjmy | 67,66 mil.€ | 548 mil.€ | +709.88 % |
| EPS | 0,12€ | 0,95€ | +710.23 % |
Zveřejnění výsledků je očekáváno 11. 3. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 22,27 mld.€ | -- | -- |
| Příjmy | 1,42 mld.€ | -- | -- |
| EPS | 2,36€ | -- | -- |
Leonardo překonal veškerá očekávání a dosáhl mimořádně silných hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl 2,12€ (13.6 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 19,34 mld.€ | 19,5 mld.€ | +0.86 % |
| Příjmy | 1,09 mld.€ | 1,22 mld.€ | +12.64 % |
| EPS | 1,87€ | 2,12€ | +13.61 % |
Leonardo zakončilo rok 2025 s výsledky, které překonaly očekávání trhu i vlastní ambice, zejména v oblasti čistého zisku a rekordní tvorby hotovosti přesahující miliardu eur. Společnost prošla zásadní transformací, snížila dluh o 44 % a výrazně omladila pracovní sílu se zaměřením na digitální technologie a umělou inteligenci. Klíčovým příběhem loňska byla stabilizace divize Aerostructures a příprava strategických partnerství.
V nadcházejícím roce investoři mohou očekávat dokončení akvizice obrněných vozidel Iveco a vznik globálního společného podniku v letectví. Strategický posun k hybridní válce, kybernetické bezpečnosti a bezpilotním systémům, podpořený 20% růstem dividendy, staví firmu do role technologického lídra, nikoli jen dodavatele platforem. Leonardo se stává agilním nadnárodním hráčem připraveným na dekádu globální nejistoty.
Leonardo výrazně překonal očekávání a dosáhl mimořádně silných hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl 1,87€ (17.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 17,18 mld.€ | 17,76 mld.€ | +3.37 % |
| Příjmy | 923,4 mil.€ | 1,07 mld.€ | +16.31 % |
| EPS | 1,59€ | 1,87€ | +17.94 % |
Zisk na akcii dosáhl 1,14€ (33.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 16,38 mld.€ | 15,29 mld.€ | -6.66 % |
| Příjmy | 988 mil.€ | 658 mil.€ | -33.4 % |
| EPS | 1,72€ | 1,14€ | -33.62 % |
Zisk na akcii dosáhl 1,61€ (36.3 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 14,81 mld.€ | 14,71 mld.€ | -0.66 % |
| Příjmy | 677,1 mil.€ | 927 mil.€ | +36.91 % |
| EPS | 1,18€ | 1,61€ | +36.27 % |
Leonardo je italská společnost, která vyrábí technologie pro letecký a kosmický průmysl, obranu a bezpečnost. Spolupracuje s vládami, ozbrojenými silami, veřejnými institucemi a podniky a poskytuje produkty a služby pro civilní i vojenské použití.
Společnost je obzvláště známá vrtulníky, systémy letadel, elektronikou, kybernetickou bezpečností a obranným vybavením. Působí také ve vesmíru, včetně satelitů a souvisejících služeb. Jednoduše řečeno, Leonardo vyvíjí a integruje pokročilé technologie používané v náročných misích, kde velmi záleží na bezpečnosti, spolehlivosti a výkonu.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Leonardo |
|---|---|
| Ticker | LDO |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.leonardo.com/en/home |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Průmysl |
| Průmysl | Letectví a obrana |
| Zaměstnanci | -- |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Roční |
| Roční dividenda na akcii | 0,63€ |
| Dividendový výnos | 1,34 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 24. 6. 2026 |
| Poslední dividenda | 0,63€ |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 20 586 999 808€ |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | 35,67€ |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 16,7 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | 33 767 249 901€ |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | 31 863 552 000€ |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,82 |
| P/E (Cena k zisku) | 23,63 |
| P/S (Cena k příjmům) | 1,32 |
| Forward P/E | 16,48 |
| Účetní hodnota na akcii | 16,74€ |
| Cílová cena Wall Street | 68,12€ |
| Hodnota podniku k příjmům | 1,55 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 13,66 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | 2 726 000 000€ |
|---|---|
| Provozní marže | 7,81 % |
| Zisková marže | 5,47 % |
| EBITDA marže | 13,24 % |
| Hrubý zisk | 8 213 000 192€ |
| EPS (Zisk na akcii) | 2€ |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | 2€ |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 94,4 % |
| Růst zisků meziročně | 2,56 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 3,32 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 11,89 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | 66,26€ |
| 52týdenní minimum | 44,25€ |
| Beta | 0,39 |
| Vydané akcie | 577 765 870 |
| Volně obchodovatelné akcie | 577 702 316 |
| Podíl institucí | 33,55 % |
| Podíl insiderů | 30,2 % |
| 50denní klouzavý průměr | 52,17€ |
| 200denní klouzavý průměr | 54,36€ |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | -- |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | -- |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | -- |
| Short ratio | -- |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 20:1 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 18. 7. 2005 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.