Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | £2,01 mld. | EBITDA | £211,7 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 0,59 |
| Roční dividenda na akcii | £0,82 | P/E (Cena k zisku) | 42,7 |
| Dividendový výnos | 4,5 % | Návratnost aktiv | 1,9 % |
| Příjmy společnosti | £411,9 mil. | Návratnost vlastního kapitálu | 1,35 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | £3,67 | Provozní marže | 53,11 % |
| EPS (Zisk na akcii) | £0,43 | Zisková marže | 11,65 % |
| Účetní hodnota na akcii | £31,35 | EV (Hodnota podniku) | £3,41 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií DLN.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 25. 2. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne £0,0047 při tržbách ve výši £1,11 mil..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 25. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £1,11 mil. | -- | -- |
| Příjmy | £523,4 tis. | -- | -- |
| EPS | £0,0047 | -- | -- |
Výsledky odpovídají očekávaným tržbám, avšak celková ziskovost zůstává v mírném záporu. Zisk na akcii dosáhl -£0,0017 (135.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £1,21 mil. | £1,47 mil. | +21.01 % |
| Příjmy | £534,9 tis. | -£186 tis. | -134.77 % |
| EPS | £0,0048 | -£0,0017 | -135.64 % |
Derwent London v posledním pololetí prokázal mimořádnou provozní odolnost. Navzdory mírnému poklesu hodnoty aktiv (NTA) o 2,1 %, způsobenému především přeceněním projektu Old Street Quarter, společnost těží ze silné poptávky po špičkových kancelářích v londýnském West Endu. Pronájmy se uzavírají s 5% prémií nad odhadovanou tržní hodnotu a obsazenost zůstává vysoká.
Pro investory je klíčové zvýšení výhledu zisku pro rok 2026 a potvrzení ambiciózního cíle 25–30% růstu zisku do roku 2030. Firma úspěšně prodává starší budovy a kapitál reinvestuje do lukrativních projektů a zpětného odkupu akcií. Očekávejte pokračující zaměření na flexibilní prostory a udržitelný development, který v prostředí omezené nabídky generuje dvouciferné výnosy. Společnost je finančně stabilní a připravená na další růst.
Výsledky hospodaření přesně naplnily očekávání trhu a potvrdily stabilní výkonnost. Zisk na akcii dosáhl £0,0059 (25 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £1,33 mil. | £2,54 mil. | +90.59 % |
| Příjmy | £529,2 tis. | £666 tis. | +25.86 % |
| EPS | £0,0047 | £0,0059 | +25.03 % |
Derwent London má za sebou solidní rok, který potvrzuje, že londýnský trh s kancelářemi překonal bod zlomu a vrací se k růstu. Společnost dosáhla rekordní aktivity v oblasti správy aktiv a úspěšně pronajímá nové projekty výrazně nad odhadovanými tržními cenami. Pro nadcházející rok vedení ambiciózně zvyšuje výhled růstu nájemného na 4 % až 7 %, podpořený nedostatkem kvalitních prostor v centru Londýna.
Investoři by měli očekávat zrychlený prodej majetku v objemu až 1 miliardy liber, přičemž takto uvolněný kapitál bude směřovat do nových výnosnějších projektů i potenciálního zpětného odkupu akcií. Ačkoliv krátkodobý zisk mírně ovlivní vyšší úrokové náklady a investice, výhled do roku 2030 slibuje výrazný nárůst hodnoty a příjmů.
Výsledky překonaly očekávání díky silným příjmům a výraznému nárůstu čistého zisku. Zisk na akcii dosáhl £0,0084 (61.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £1,34 mil. | £1,41 mil. | +5.69 % |
| Příjmy | £582,7 tis. | £945 tis. | +62.19 % |
| EPS | £0,0052 | £0,0084 | +61.66 % |
Zisk na akcii dosáhl £0,013 (122.1 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £1,32 mil. | £1,27 mil. | -3.88 % |
| Příjmy | £641,3 tis. | £1,43 mil. | +123.6 % |
| EPS | £0,0057 | £0,013 | +122.07 % |
Zveřejnění výsledků je očekáváno 25. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £2,09 mil. | -- | -- |
| Příjmy | £1,07 mil. | -- | -- |
| EPS | £0,0097 | -- | -- |
Výsledky překonaly očekávání díky výrazně vyšším výnosům a čistému zisku. Zisk na akcii dosáhl £0,014 (44.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £2,16 mil. | £3,89 mil. | +79.67 % |
| Příjmy | £1,12 mil. | £1,61 mil. | +43.25 % |
| EPS | £0,01 | £0,014 | +44.71 % |
Derwent London má za sebou rok solidní realizace, kdy překonal očekávání v tržbách i zisku díky rekordní aktivitě v oblasti správy aktiv a pronájmů. Společnost úspěšně dokončila klíčové projekty v Marylebone a zahájila ambiciózní plán recyklace kapitálu, v jehož rámci hodlá v příštích třech letech prodat majetek za 1 miliardu liber.
Londýnský trh kanceláří se nachází v bodě obratu – poptávka roste a nabídka je omezená, což firmě umožňuje zvýšit výhled růstu nájemného. Investoři mohou v roce 2026 očekávat zrychlení výnosů, disciplinované investice do nových projektů a potenciální zpětný odkup akcií. Cílem je výrazný nárůst zisku do roku 2030, podpořený strategickým zaměřením na nejlepší lokality a moderní flexibilní prostory.
Výsledky jsou smíšené, vyšší tržby bohužel doprovází výrazný propad čistého zisku. Zisk na akcii dosáhl £0,01 (2.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £2,21 mil. | £2,72 mil. | +23.14 % |
| Příjmy | £2,38 mil. | £1,16 mil. | -51.28 % |
| EPS | £0,011 | £0,01 | -2.27 % |
Zisk na akcii dosáhl -£0,042 (501.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £2,12 mil. | £2,68 mil. | +26.04 % |
| Příjmy | -£3,61 mil. | -£4,76 mil. | -32.08 % |
| EPS | £0,011 | -£0,042 | -501.39 % |
Zisk na akcii dosáhl -£0,025 (330.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | £2 mil. | £2,49 mil. | +24.65 % |
| Příjmy | -£5,59 mil. | -£2,81 mil. | +49.82 % |
| EPS | £0,011 | -£0,025 | -330.34 % |
Derwent London je britská realitní společnost, která investuje do kancelářských budov, vlastní je a zlepšuje je, zejména v centru Londýna, především v oblastech West End a Tech Belt. Zaměřuje se na nákup budov na dobrých místech, které mají potenciál ke zlepšení, a poté je obnovuje s důrazem na design, aby vytvořila hodnotnější a atraktivnější prostory.
Společnost spravuje rozsáhlé portfolio prémiových kancelářských nemovitostí a také rozvíjí nové příležitosti tam, kde vidí dlouhodobou hodnotu. Vedle svého podnikání Derwent London podporuje místní čtvrti prostřednictvím komunitních projektů a klade velký důraz na udržitelnost. Využívá obnovitelnou energii, stanovila si vědecky podložené cíle v oblasti uhlíku a neodvádí žádný odpad na skládku.
Celkově je Derwent London známá tím, že pomáhá přetvářet části Londýna a zároveň usiluje o vytváření dlouhodobé hodnoty pro investory, nájemce i místní komunity.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Derwent London |
|---|---|
| Ticker | DLN |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.derwentlondon.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Reality |
| Průmysl | Akciové investiční fondy do nemovitostí (REIT) |
| Zaměstnanci | -- |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Půlroční |
| Roční dividenda na akcii | £0,82 |
| Dividendový výnos | 4,5 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 9. 10. 2026 |
| Poslední dividenda | £0,26 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | £411 900 000 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | £3,67 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 3,8 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | £2 014 975 961 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | £3 406 635 264 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 0,59 |
| P/E (Cena k zisku) | 42,7 |
| P/S (Cena k příjmům) | 4,89 |
| Forward P/E | 17,51 |
| Účetní hodnota na akcii | £31,35 |
| Cílová cena Wall Street | £21,16 |
| Hodnota podniku k příjmům | 8,27 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 21,16 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | £211 700 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 53,11 % |
| Zisková marže | 11,65 % |
| EBITDA marže | 51,4 % |
| Hrubý zisk | £200 000 000 |
| EPS (Zisk na akcii) | £0,43 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | £0,43 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | -- |
| Růst zisků meziročně | 0 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 1,9 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 1,35 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | £21,96 |
| 52týdenní minimum | £14,69 |
| Beta | 1,19 |
| Vydané akcie | 111 307 919 |
| Volně obchodovatelné akcie | 99 680 822 |
| Podíl institucí | 87,24 % |
| Podíl insiderů | 4,6 % |
| 50denní klouzavý průměr | £20,33 |
| 200denní klouzavý průměr | £18,27 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | -- |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | -- |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | -- |
| Short ratio | -- |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 1:2 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 13. 6. 1994 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.