Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $302,6 mil. | EBITDA | -$172,1 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 55 348 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 0,85 |
| Roční dividenda na akcii | -- | P/E (Cena k zisku) | -2,1 |
| Dividendový výnos | -- | Návratnost aktiv | -40 % |
| Příjmy společnosti | $7,79 mil. | Návratnost vlastního kapitálu | -65 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $0,11 | Provozní marže | -2 000 % |
| EPS (Zisk na akcii) | -$2,47 | Zisková marže | -580 % |
| Účetní hodnota na akcii | $4,07 | EV (Hodnota podniku) | $102,3 mil. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií SERV.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 11. 11. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne -$0,67 při tržbách ve výši $1,63 mil..
Výsledky očekávány 11. 11. 2026 (po uzavření trhu).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,63 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$53,81 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,67 | -- | -- |
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním a prohloubily celkovou ztrátu společnosti. Zisk na akcii dosáhl -$0,8 (16.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,51 mil. | $3,24 mil. | -7.74 % |
| Příjmy | -$55,01 mil. | -$64,13 mil. | -16.57 % |
| EPS | -$0,69 | -$0,8 | -16.79 % |
Serve Robotics zažil náročné druhé čtvrtletí, kdy poprvé po čtyřech letech poklesl objem zakázek u klíčového partnera Uber. Důvodem je neshoda v provozním modelu, která pravděpodobně povede k neprodloužení spolupráce v roce 2027. Společnost proto výrazně snížila celoroční výhled tržeb na 9–10 milionů USD a zaměřuje se na přísnou nákladovou disciplínu.
Navzdory těmto překážkám příběh firmy pokračuje diverzifikací: partnerství s DoorDash roste o 50 %, slibně se vyvíjí robotika v nemocnicích a reklama. Investoři by měli očekávat posun k přímé spolupráci s obchodníky skrze nové zařízení Beacon a snahu o vyšší vytížení robotů mimo velké platformy, což má zajistit cestu k ziskovosti a nezávislosti.
Tržby mírně překonaly očekávání, ale prohlubující se ztráta celkový výsledek zhoršila. Zisk na akcii dosáhl -$0,65 (13.9 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,89 mil. | $2,98 mil. | +3.26 % |
| Příjmy | -$45,82 mil. | -$49 mil. | -6.96 % |
| EPS | -$0,57 | -$0,65 | -13.94 % |
Serve Robotics má za sebou čtvrtletí výrazného růstu, kdy tržby meziročně vzrostly téměř sedminásobně, přestože ziskovost zaostala za očekáváním kvůli integraci akvizice Diligent Robotics a investicím do infrastruktury. Společnost úspěšně transformuje svůj model z pouhého doručování jídla na komplexní platformu „fyzické AI“, kde polovinu příjmů tvoří opakující se platby za software a služby.
Pro nadcházející čtvrtletí očekávejte mírné zpomalení růstu, protože se vedení soustředí na zvyšování efektivity stávající flotily 2 000 robotů místo jejího dalšího rozšiřování. Investoři by měli sledovat především schopnost firmy zvyšovat tržby na jednoho robota a expanzi do nemocničního prostředí, což jsou klíčové faktory pro potvrzení celoročního výhledu tržeb ve výši 26 milionů dolarů.
Výsledky překonaly očekávání díky vyšším tržbám a nižší než předpokládané ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$0,46 (3.5 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $767,6 tis. | $882 tis. | +14.91 % |
| Příjmy | -$38,28 mil. | -$34,27 mil. | +10.47 % |
| EPS | -$0,48 | -$0,46 | +3.5 % |
Serve Robotics má za sebou přelomové období, ve kterém splnila ambiciózní cíl nasazení 2 000 robotů ve 20 městech a překonala očekávání v tržbách i zisku. Společnost se úspěšně transformuje z experimentálního startupu na komplexní platformu pro fyzickou AI, což potvrzují strategické akvizice firem jako Diligent Robotics, které otevírají dveře do lukrativního sektoru zdravotnictví.
Pro investory je klíčový výhled na rok 2026, který management označuje za rok „složeného úročení“. Místo agresivního navyšování počtu robotů se firma zaměří na plnou aktivaci stávající flotily, zvyšování marží skrze reklamu a integraci systémů. Očekávejte výrazný růst tržeb tažený opakujícími se kontrakty a přípravu na mezinárodní expanzi v roce 2027.
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním a prohloubily celkovou ztrátu společnosti. Zisk na akcii dosáhl -$0,54 (71 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $695,5 tis. | $686,5 tis. | -1.28 % |
| Příjmy | -$25,35 mil. | -$33,02 mil. | -30.24 % |
| EPS | -$0,32 | -$0,54 | -71.04 % |
Serve Robotics prochází kritickou fází transformace z pilotních projektů na celonárodní síť. Přestože výsledky za minulé čtvrtletí zaostaly za očekáváním v zisku i tržbách kvůli vysokým investicím do expanze a akvizic, firma dosáhla klíčového milníku nasazení 1 000 robotů a potvrdila cíl 2 000 jednotek do konce roku. Klíčovým příběhem je partnerství s DoorDash a Uberem, které umožní sdílenou logistiku a vyšší vytížení flotily.
Pro nadcházející kvartál a rok 2026 investoři mohou očekávat agresivní geografickou expanzi a desetinásobný nárůst tržeb. Příslibem je nová generace robotů s třetinovými náklady a pokročilá AI, což by mělo konečně začít zlepšovat dosud slabou ziskovost směrem k udržitelnému byznys modelu.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $9,63 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$172,3 mil. | -- | -- |
| EPS | -$2,77 | -- | -- |
Tržby mírně překonaly očekávání, ale prohlubující se ztráta celkový výsledek zhoršila. Zisk na akcii dosáhl -$1,63 (26 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,51 mil. | $2,65 mil. | +5.72 % |
| Příjmy | -$77,77 mil. | -$101,4 mil. | -30.34 % |
| EPS | -$1,29 | -$1,63 | -26.03 % |
Serve Robotics má za sebou rok zásadní technologické validace, kdy úspěšně nasadil flotilu 2 000 robotů ve 20 městech a upevnil partnerství s lídry trhu Uber Eats a DoorDash. Přestože finanční výsledky zaostal za očekáváním v oblasti ztráty a zisku na akcii kvůli agresivním investicím a akvizicím, příběh firmy se přesouvá od pouhého testování k budování komplexní platformy fyzické AI.
Díky nákupu společnosti Diligent Robotics vstupuje firma do lukrativního segmentu zdravotnictví, což diverzifikuje příjmy. V nadcházejícím roce by investoři měli očekávat zaměření na monetizaci dat a reklamy, optimalizaci využití stávající flotily a postupné snižování provozních nákladů, což má vést k postupnému zlepšování marží a přípravě na mezinárodní expanzi.
Výsledky zaostaly za očekáváním kvůli nižším tržbám a prohloubené ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$1,07 (20 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,9 mil. | $1,81 mil. | -4.42 % |
| Příjmy | -$55,27 mil. | -$39,19 mil. | +29.1 % |
| EPS | -$0,89 | -$1,07 | -19.96 % |
Serve Robotics má za sebou transformační rok 2024, kdy i přes nesplnění očekávání v oblasti zisku a tržeb dosáhl 700% meziročního růstu a vstoupil na Nasdaq. Klíčovým milníkem bylo dokončení třetí generace robotů, která je o 50 % levnější a výkonnější. V uplynulém roce se společnost soustředila na expanzi v Los Angeles a Miami, přičemž počet obsluhovaných restaurací ztrojnásobila.
Rok 2025 bude ve znamení agresivního škálování s cílem nasadit 2 000 robotů, podpořeného další 30% redukcí výrobních nákladů. Investoři by měli očekávat hlavní nárůst objemu zakázek a tržeb až v druhé polovině roku, kdy se naplno projeví nasazení nové flotily v Miami, Dallasu a Atlantě. Společnost je díky silné hotovosti finančně stabilní.
Zisk na akcii dosáhl -$0,67 (141.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,2 mld. | $207,5 tis. | -99.99 % |
| Příjmy | $109,2 mil. | -$24,81 mil. | -122.73 % |
| EPS | $1,61 | -$0,67 | -141.61 % |
Zisk na akcii dosáhl -$0,59 (139.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,12 mld. | $107,8 tis. | -99.99 % |
| Příjmy | $88,33 mil. | -$21,86 mil. | -124.74 % |
| EPS | $1,49 | -$0,59 | -139.6 % |
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Serve Robotics je společnost, která vyrábí a provozuje samořídicí doručovací roboty. Tito malí roboti pro chodníky pomáhají doručovat jídlo a další drobné předměty pro restaurace, maloobchodníky a doručovací služby.
Společnost spojuje robotický hardware, navigační software a správu vozového parku, aby bezpečně přepravovala zásilky rušnými městskými oblastmi. Spolupracuje s podniky a doručovacími sítěmi, aby se začlenila do jejich stávajících doručovacích systémů a nabízela bezkontaktní doručení.
Se sídlem v Redwood City v Kalifornii se Serve Robotics zaměřuje na to, aby doručování na krátké vzdálenosti bylo rychlejší, snazší a efektivnější.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Serve Robotics |
|---|---|
| Ticker | SERV |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.serverobotics.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Průmysl |
| Průmysl | Silnice a železnice |
| Zaměstnanci | -- |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Roční dividenda na akcii | -- |
| Dividendový výnos | -- |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $7 791 000 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $0,11 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 404,4 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $302 609 199 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $102 325 976 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 0,85 |
| P/E (Cena k zisku) | -2,1 |
| P/S (Cena k příjmům) | 38,28 |
| Forward P/E | -2 |
| Účetní hodnota na akcii | $4,07 |
| Cílová cena Wall Street | $12,14 |
| Hodnota podniku k příjmům | 13,13 |
| Hodnota podniku k EBITDA | -0,6 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | -$172 091 008 |
|---|---|
| Provozní marže | -2 000 % |
| Zisková marže | -580 % |
| EBITDA marže | -2 200 % |
| Hrubý zisk | -$28 834 000 |
| EPS (Zisk na akcii) | -$2,47 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | -$2,47 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 404,4 % |
| Růst zisků meziročně | -1,6 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | -40 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | -65 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 55 348 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $16,08 |
| 52týdenní minimum | $3,25 |
| Beta | 2,5 |
| Vydané akcie | 86 496 060 |
| Volně obchodovatelné akcie | 82 682 399 |
| Podíl institucí | 43,35 % |
| Podíl insiderů | 6,1 % |
| 50denní klouzavý průměr | $4,71 |
| 200denní klouzavý průměr | $7,9 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 29 861 327 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 9,71 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 35,92 % |
| Short ratio | 9,71 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.