Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | EBITDA | ||
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | |
| Roční dividenda na akcii | P/E (Cena k zisku) | ||
| Dividendový výnos | Návratnost aktiv | ||
| Příjmy společnosti | Návratnost vlastního kapitálu | ||
| RPS (Příjmy na akcii) | Provozní marže | ||
| EPS (Zisk na akcii) | Zisková marže | ||
| Účetní hodnota na akcii | EV (Hodnota podniku) |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií NEX.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 24. 2. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne 4,37€ při tržbách ve výši 5,09 mld.€.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 24. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 5,09 mld.€ | -- | -- |
| Příjmy | 195,5 mil.€ | -- | -- |
| EPS | 4,37€ | -- | -- |
Společnost výrazně překonala očekávání a dosáhla mimořádně silného celkového růstu. Zisk na akcii dosáhl 2,3€ (33.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 4,16 mld.€ | 4,74 mld.€ | +13.96 % |
| Příjmy | 154,9 mil.€ | 103 mil.€ | -33.53 % |
| EPS | 3,46€ | 2,3€ | -33.53 % |
Nexans v prvním pololetí roku 2026 potvrdil svou transformaci na čistého hráče v elektrifikaci, přičemž překonal očekávání s tržbami 4,74 mld. EUR a čistým ziskem 103 mil. EUR. Klíčovým motorem byl segment přenosových soustav a úspěšná integrace americké společnosti Republic Wire. Společnost těží z obrovského převisu poptávky nad nabídkou při modernizaci světových rozvodných sítí.
Pro investory je podstatné, že Nexans zvýšil spodní hranici výhledu celoročního zisku EBITDA na 770–840 mil. EUR. V nadcházejícím čtvrtletí očekávejte plné vytížení klíčových výrobních linek a další expanzi v USA a v sektorech datových center a obnovitelných zdrojů. Strategie se nyní přesouvá od restrukturalizace k disciplinovanému růstu ziskovosti a akvizicím.
Tržby výrazně překonaly očekávání, avšak čistá ztráta celkový výsledek citelně oslabila. Zisk na akcii dosáhl -0,46€ (113.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 3,56 mld.€ | 3,11 mld.€ | -12.59 % |
| Příjmy | 157,2 mil.€ | -159 mil.€ | -201.15 % |
| EPS | 3,51€ | -0,46€ | -113.11 % |
Nexans zakončil rok 2025 s vynikajícími výsledky, kdy tržby dosáhly 3,11 miliardy EUR, což výrazně překonalo očekávání. Společnost úspěšně dokončila transformaci na čistě elektrifikačního hráče a vykázala silnou ziskovost v divizích přenosových soustav a sítí. Navzdory čisté ztrátě způsobené odpisy a ukončenými činnostmi (zejména v automotive) zůstává provozní výkonnost robustní.
Pro nadcházející čtvrtletí a rok 2026 investoři musí počítat s mírným zpomalením v prvním pololetí kvůli odkladu velkého projektu GSI. Vedení však aktivně hledá náhradu v podobě nových zakázek a očekává silnější druhou polovinu roku. Příběh firmy se nyní opírá o disciplinovanou M&A strategii a rostoucí poptávku po infrastruktuře pro obnovitelné zdroje, což by mělo zajistit stabilní růst dividend a marží.
Výsledky výrazně překonaly očekávání a potvrzují vynikající růstovou trajektorii společnosti. Zisk na akcii dosáhl 8,3€ (142 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 4,62 mld.€ | 4,7 mld.€ | +1.64 % |
| Příjmy | 153,6 mil.€ | 372 mil.€ | +142.18 % |
| EPS | 3,43€ | 8,3€ | +141.98 % |
Nexans výrazně překonal očekávání a dosáhl mimořádně silného růstu celkových výnosů. Zisk na akcii dosáhl 2,33€ (25.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 4,22 mld.€ | 4,32 mld.€ | +2.37 % |
| Příjmy | 139,3 mil.€ | 106 mil.€ | -23.89 % |
| EPS | 3,11€ | 2,33€ | -25.08 % |
Nexans uzavřel rok 2024 s rekordními výsledky, které překonaly očekávání, a to i přes náročné tržní prostředí. Klíčovým motorem růstu je segment elektrifikace, který nyní tvoří 74 % skupiny a vykazuje nadprůměrnou marži 13 %. Společnost úspěšně integrovala akvizice a drží rekordní objem zakázek v oblasti přenosu energie, což zajišťuje vytížení kapacit až do roku 2028.
Pro nadcházející rok 2025 by investoři měli očekávat pokračující transformaci portfolia a zaměření na inovace. I přes mírné nejistoty u projektu GSI a plánované vyšší investice do nových plavidel a recyklačních kapacit zůstává výhled stabilní. Společnost navrhuje zvýšení dividendy o 13 %, což potvrzuje důvěru vedení v dlouhodobou hotovostní generaci a strategický posun směrem k čisté elektrifikaci.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 24. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 8,27 mld.€ | -- | -- |
| Příjmy | 308,8 mil.€ | -- | -- |
| EPS | 7,32€ | -- | -- |
Tržby překonaly očekávání, ale ziskovost a výnosy za odhady mírně zaostaly. Zisk na akcii dosáhl 7,84€ (5.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 7,19 mld.€ | 7,81 mld.€ | +8.56 % |
| Příjmy | 428,2 mil.€ | 352 mil.€ | -17.8 % |
| EPS | 8,29€ | 7,84€ | -5.38 % |
Nexans má za sebou klíčový rok, kdy se plně transformoval na čistého hráče v oblasti elektrifikace. Přestože zisk na akcii a čistý příjem mírně zaostaly za očekáváním kvůli nákladům na restrukturalizaci a odpisy, tržby překonaly odhady díky silné poptávce v segmentu přenosových soustav a sítí. Minulý rok byl ve znamení strategických akvizic a dokončení odprodeje neelektrizačních aktivit.
V nadcházejícím roce investoři mohou očekávat mírnější první pololetí kvůli fázování projektů, ale celkový výhled EBITDA zůstává optimistický. Společnost aktivně nahrazuje odložený projekt GSI novými zakázkami a těží z rostoucího trhu větrných elektráren a datových center. Očekávejte pokračující disciplinovanou dividendovou politiku a zaměření na provozní efektivitu, což by mělo vést k postupnému zlepšování marží.
Smíšené výsledky s vyššími tržbami, ale zisky zaostaly za očekáváním. Zisk na akcii dosáhl 6,2€ (13.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 7,82 mld.€ | 8,55 mld.€ | +9.29 % |
| Příjmy | 316,3 mil.€ | 279 mil.€ | -11.78 % |
| EPS | 7,19€ | 6,2€ | -13.81 % |
Nexans za sebou má rekordní rok, ve kterém navzdory mírnému zaostání zisku za odhady prokázal schopnost transformace na lídra v elektrifikaci. Klíčovým příběhem loňska byl prudký nárůst zakázek v přenosových soustavách a úspěšná integrace akvizic, což vykompenzovalo slabší výkon v neelektrotechnických divizích.
Pro investory je zásadní, že společnost vstupuje do roku 2025 s rekordním objemem zakázek, který zajišťuje vytížení kapacit až do roku 2028. Ačkoliv se očekávají vyšší investice do nových plavidel a recyklačních závodů, Nexans plánuje další růst dividend a marží. Hlavním rizikem zůstává geopolitická situace kolem projektu GSI, na kterou je však firma připravena konzervativním výhledem a schopností pružně přealokovat výrobní kapacity.
Zisk na akcii dosáhl 4,92€ (18.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 8,01 mld.€ | 7,79 mld.€ | -2.69 % |
| Příjmy | 263 mil.€ | 221 mil.€ | -15.97 % |
| EPS | 6,02€ | 4,92€ | -18.33 % |
Zisk na akcii dosáhl 5,46€ (10.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 7,53 mld.€ | 8,37 mld.€ | +11.16 % |
| Příjmy | 180 mil.€ | 245 mil.€ | +36.11 % |
| EPS | 6,12€ | 5,46€ | -10.76 % |
Nexans je globální společnost, která vyrábí a prodává pokročilé kabelové systémy a služby. Zjednodušeně řečeno vytváří kabely a propojení, které pomáhají napájet domácnosti, podniky, dopravu a komunikace.
Společnost pracuje s materiály jako je měď, hliník a optické vlákno. Její produkty se používají v oblastech, jako jsou energetika, telekomunikace, budovy, projekty vysokonapěťového přenosu energie, průmysl, železnice, letectví, ropa a plyn a elektrická vozidla.
Nexans také hraje velkou roli v přechodu na čistší energii. Pomáhá podporovat obnovitelnou energii, chytré sítě a účinnější elektrifikaci. Jedním z příkladů je její práce na významných projektech, jako je EuroAsia Interconnector, velmi rozsáhlé podmořské propojení elektrických kabelů.
Sídlo společnosti je nedaleko Paříže ve Francii, Nexans působí v mnoha zemích a má více než 26 000 zaměstnanců. Je jedním z největších výrobců kabelů na světě a zaměřuje se na recyklaci odpadu z výroby a na tvorbu energeticky účinnějších produktů.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Nexans |
|---|---|
| Ticker | NEX |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.nexans.com |
|---|---|
| Sektor | Materiály |
| Průmysl | Elektrické zařízení |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Roční |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 27. 5. 2026 |
| Poslední dividenda | 2,9€ |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.