Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | 27,13 mld.€ | EBITDA | -- |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,28 |
| Roční dividenda na akcii | 0,86€ | P/E (Cena k zisku) | 9,37 |
| Dividendový výnos | 7,68 % | Návratnost aktiv | 1,62 % |
| Příjmy společnosti | 5,62 mld.€ | Návratnost vlastního kapitálu | 15,02 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | 2,12€ | Provozní marže | 54,27 % |
| EPS (Zisk na akcii) | 1,19€ | Zisková marže | 52,34 % |
| Účetní hodnota na akcii | 8,69€ | EV (Hodnota podniku) | 72,68 mld.€ |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií BMPS.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 6. 11. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne 0,17€ při tržbách ve výši 1,77 mld.€.
Výsledky očekávány 6. 11. 2026 (před otevřením trhu).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 1,77 mld.€ | -- | -- |
| Příjmy | 516,4 mil.€ | -- | -- |
| EPS | 0,17€ | -- | -- |
Banka výrazně překonala veškerá očekávání a dosáhla vynikajících hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl 0,37€ (105.6 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 1,77 mld.€ | 3,95 mld.€ | +123.54 % |
| Příjmy | 546,8 mil.€ | 1,24 mld.€ | +127.03 % |
| EPS | 0,18€ | 0,37€ | +105.56 % |
Monte Paschi (MPS) má za sebou mimořádně úspěšné čtvrtletí, ve kterém výrazně překonala očekávání trhu v zisku i tržbách. Klíčovým příběhem je úspěšná integrace s Mediobancou, která bance dodává průmyslové měřítko a diverzifikaci, zejména v oblasti správy majetku a poplatků. Vedení sebevědomě zvýšilo celoroční výhled zisku před zdaněním na 3,6 miliardy EUR a naznačilo potenciál pro vyšší synergie.
Pro investory je zásadní postoj k nabídce na převzetí od Intesa Sanpaolo; management ji považuje za podhodnocenou a hodlá bránit integritu banky, kterou vnímá jako strategické aktivum Itálie. V nadcházejícím kvartálu lze očekávat rozhodnutí o strategických opcích a možnou výplatu mimořádné dividendy, přičemž banka těží z extrémně silné kapitálové pozice.
Výnosy překonaly očekávání, avšak zisk na akcii mírně zaostal za odhady. Zisk na akcii dosáhl 0,17€ (11.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 1,77 mld.€ | 1,96 mld.€ | +10.74 % |
| Příjmy | 580,6 mil.€ | 584,6 mil.€ | +0.69 % |
| EPS | 0,19€ | 0,17€ | -11.06 % |
Výsledky výrazně překonaly očekávání a potvrzují vynikající ziskovost i silný růst. Zisk na akcii dosáhl 0,67€ (234 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 1,53 mld.€ | 1,91 mld.€ | +24.31 % |
| Příjmy | 609,3 mil.€ | 1,67 mld.€ | +174.07 % |
| EPS | 0,2€ | 0,67€ | +234.01 % |
Skupina Monte Paschi (MPS) zažila přelomové čtvrtletí, které díky fúzi s Mediobancou zásadně překonalo očekávání trhu. Zisk i tržby výrazně převýšily odhady, což podtrhuje silný průmyslový smysl tohoto spojení. Banka těží z robustních poplatků a efektivního řízení rizik, přičemž nabízí jeden z nejvyšších dividendových výnosů v Evropě (10 %).
Pro nadcházející období je klíčovým milníkem 27. únor, kdy bude představen nový strategický plán. Investoři by měli očekávat zrychlení komerční dynamiky a realizaci synergií ve výši 700 milionů EUR. Navzdory nákladům na integraci zůstává kapitálová pozice velmi silná, což managementu umožňuje plánovat udržitelnou tvorbu hodnoty a další růst v segmentu správy majetku a spotřebitelského financování.
Výsledky překonaly očekávání v zisku, ačkoliv celkové výnosy mírně zaostaly. Zisk na akcii dosáhl 0,16€ (25.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 1,4 mld.€ | 1,12 mld.€ | -19.95 % |
| Příjmy | 386,1 mil.€ | 474 mil.€ | +22.77 % |
| EPS | 0,13€ | 0,16€ | +25.88 % |
Monte Paschi (MPS) uzavřela kvartál ve vynikající kondici, přičemž ziskem 474 milionů EUR výrazně překonala očekávání. Klíčovým milníkem je úspěšná akvizice Mediobanky, která z MPS vytváří novou konkurenční sílu v italském bankovnictví. Minulé období charakterizoval silný komerční růst v hypotékách a správě majetku, podpořený disciplinovaným řízením nákladů.
Pro nadcházející kvartál banka zvýšila výhled zisku na více než 1,6 miliardy EUR a potvrdila záměr vyplatit 100 % zisku na dividendách. Investoři by se měli soustředit na první kvartál příštího roku, kdy bude představen nový strategický plán kombinované skupiny. Očekávejte silnou kapitalizaci, synergie přesahující 700 milionů EUR a potenciální expanzi spotřebitelského financování do zahraničí.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 10. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 8,03 mld.€ | -- | -- |
| Příjmy | 1,34 mld.€ | -- | -- |
| EPS | 0,76€ | -- | -- |
Banka výrazně překonala očekávání zisku i přes mírně nižší celkové výnosy. Zisk na akcii dosáhl 1,54€ (131.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 4,97 mld.€ | 4,74 mld.€ | -4.75 % |
| Příjmy | 1,18 mld.€ | 3,04 mld.€ | +157.76 % |
| EPS | 0,67€ | 1,54€ | +131.36 % |
Výsledky skupiny Monte Paschi za uplynulý rok představují zlomový bod, kdy banka díky spojení s Mediobancou výrazně překonala očekávání v zisku i kapitálové síle. Příběh loňského roku je o úspěšné transformaci a synergii, která přinesla robustní růst poplatků z wealth managementu a stabilizaci úrokových výnosů.
Pro nadcházející rok by investoři měli očekávat zrychlení komerční dynamiky a ambiciózní výplatu dividend s výnosem kolem 10 %. Klíčem k budoucí hodnotě bude plná integrace obou platforem a realizace synergií v hodnotě 700 milionů EUR, což má z banky vytvořit vedoucí konkurenční sílu v Itálii. Detailní strategický plán pro příští rok bude představen koncem února.
Výsledky výrazně překonaly očekávání a potvrdily silný růst ziskovosti banky. Zisk na akcii dosáhl 1,55€ (53 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 4,02 mld.€ | 6,56 mld.€ | +63 % |
| Příjmy | 1,79 mld.€ | 1,95 mld.€ | +8.83 % |
| EPS | 1,01€ | 1,55€ | +53.02 % |
Zisk na akcii dosáhl 1,63€ (73 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 3,76 mld.€ | 6,01 mld.€ | +59.68 % |
| Příjmy | 1,67 mld.€ | 2,05 mld.€ | +22.62 % |
| EPS | 0,94€ | 1,63€ | +73.01 % |
Zisk na akcii dosáhl -0,2€ (195.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 3,02 mld.€ | 3,91 mld.€ | +29.44 % |
| Příjmy | 372,8 mil.€ | -178,4 mil.€ | -147.84 % |
| EPS | 0,21€ | -0,2€ | -195.28 % |
Banca Monte dei Paschi di Siena je jednou z nejstarších bank v Itálii, sídlí v Sieně a její historie sahá až do roku 1472. Dnes poskytuje širokou škálu bankovních služeb pro jednotlivce, podniky i instituce.
Mezi její hlavní činnosti patří běžné bankovní služby, úvěry, leasing, factoring a spotřebitelské úvěry. Nabízí také podnikové a investiční bankovní služby, jako jsou finanční poradenství, strukturované financování, venture capital, správa aktiv a produkty související s pojištěním.
Banka působí prostřednictvím rozsáhlé sítě poboček v Itálii a také několika mezinárodních kanceláří. Ke konci roku 2024 držela 82,6 miliardy € v zákaznických vkladech a 87,2 miliardy € v úvěrech.
Stručně řečeno, Banca Monte dei Paschi di Siena je významná italská banka, která propojuje tradiční bankovnictví se specializovanějšími finančními službami a zároveň investuje do digitálního bankovnictví a dlouhodobé stability.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Banca Monte dei Paschi di Siena |
|---|---|
| Ticker | BMPS |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.gruppomps.it |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Finanční služby |
| Průmysl | Banky |
| Zaměstnanci | -- |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Roční |
| Roční dividenda na akcii | 0,86€ |
| Dividendový výnos | 7,68 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 20. 5. 2026 |
| Poslední dividenda | 0,86€ |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 5 619 018 240€ |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | 2,12€ |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 99,5 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | 27 130 035 964€ |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | 72 676 081 664€ |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,28 |
| P/E (Cena k zisku) | 9,37 |
| P/S (Cena k příjmům) | 6,03 |
| Forward P/E | 12,5 |
| Účetní hodnota na akcii | 8,69€ |
| Cílová cena Wall Street | 11,77€ |
| Hodnota podniku k příjmům | 12,93 |
| Hodnota podniku k EBITDA | -- |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | -- |
|---|---|
| Provozní marže | 54,27 % |
| Zisková marže | 52,34 % |
| Hrubý zisk | 5 588 718 080€ |
| EPS (Zisk na akcii) | 1,19€ |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | 1,19€ |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 27,3 % |
| Růst zisků meziročně | -0,83 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 1,62 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 15,02 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | 12,08€ |
| 52týdenní minimum | 6,84€ |
| Beta | 0,91 |
| Vydané akcie | 3 038 418 183 |
| Volně obchodovatelné akcie | 2 198 082 866 |
| Podíl institucí | 26,72 % |
| Podíl insiderů | 37,63 % |
| 50denní klouzavý průměr | 11,67€ |
| 200denní klouzavý průměr | 9,83€ |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | -- |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | -- |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | -- |
| Short ratio | -- |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 100:1 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 26. 9. 2022 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.