Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | 19,15 mld.€ | EBITDA | -- |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,35 |
| Roční dividenda na akcii | 1,04€ | P/E (Cena k zisku) | 11,22 |
| Dividendový výnos | 7,21 % | Návratnost aktiv | 0,93 % |
| Příjmy společnosti | 5,33 mld.€ | Návratnost vlastního kapitálu | 12,61 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | 3,55€ | Provozní marže | 61,57 % |
| EPS (Zisk na akcii) | 1,25€ | Zisková marže | 36,15 % |
| Účetní hodnota na akcii | 10,38€ | EV (Hodnota podniku) | 47,65 mld.€ |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií BAMI.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 5. 11. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne 0,3€ při tržbách ve výši 1,51 mld.€.
Výsledky očekávány 5. 11. 2026 (po uzavření trhu).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 1,51 mld.€ | -- | -- |
| Příjmy | 455,2 mil.€ | -- | -- |
| EPS | 0,3€ | -- | -- |
Vynikající výsledky výrazně překonaly očekávání trhu v zisku i tržbách. Zisk na akcii dosáhl 0,38€ (15.2 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 3,15 mld.€ | 4,98 mld.€ | +58.29 % |
| Příjmy | 503,3 mil.€ | 580,6 mil.€ | +15.35 % |
| EPS | 0,33€ | 0,38€ | +15.15 % |
Solidní ziskovost překonala očekávání trhu navzdory mírně nižším celkovým výnosům. Zisk na akcii dosáhl 0,32€ (4.2 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 1,49 mld.€ | 1,44 mld.€ | -3.17 % |
| Příjmy | 468,3 mil.€ | 479,7 mil.€ | +2.44 % |
| EPS | 0,31€ | 0,32€ | +4.23 % |
Vynikající výsledky výrazně překonaly očekávání a potvrdily silnou ziskovost banky. Zisk na akcii dosáhl 0,57€ (130.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 1,43 mld.€ | 4,63 mld.€ | +224.67 % |
| Příjmy | 376,9 mil.€ | 717,4 mil.€ | +90.35 % |
| EPS | 0,25€ | 0,57€ | +130.68 % |
Banco BPM v uplynulém roce výrazně překonala očekávání, když dosáhla čistého zisku 2,8 miliardy eur, což je o 130 milionů více, než banka původně plánovala. Klíčem k úspěchu byla transformace obchodního modelu, kde nyní poplatky a provize tvoří polovinu celkových výnosů, čímž banka účinně vyvažuje pokles úrokových marží.
V nadcházejícím roce se vedení soustředí na integraci akvizice společnosti Anima a rozvoj pojišťovnictví. Přestože trh čelí vyššímu zdanění, banka potvrdila cíl vyplatit dividendu 1 euro na akcii i v roce 2026. Investoři mohou očekávat pokračující stabilitu, silnou tvorbu kapitálu a postupný růst zisku směrem k ambiciózním cílům pro rok 2027, podpořený vynikající kvalitou úvěrového portfolia.
Výsledky překonaly očekávání v zisku, i přes mírně slabší celkové výnosy. Zisk na akcii dosáhl 0,3€ (13.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 1,44 mld.€ | 1,37 mld.€ | -5.24 % |
| Příjmy | 403,5 mil.€ | 450,3 mil.€ | +11.6 % |
| EPS | 0,26€ | 0,3€ | +13.41 % |
Banco BPM v uplynulém čtvrtletí prokázalo silnou odolnost, když ziskem na akcii 0,30 EUR a čistým příjmem 450 milionů EUR překonalo očekávání, a to i přes mírně nižší výnosy. Klíčovým příběhem je úspěšná transformace banky na diverzifikovaný model s nízkou kapitálovou náročností, kde poplatky z wealth managementu a pojištění tvoří již polovinu příjmů.
Strategická akvizice společnosti Anima posiluje pozici v oblasti správy aktiv a kompenzuje pokles úrokových výnosů. Pro nadcházející čtvrtletí banka potvrzuje ambiciózní cíle a plánuje vyplatit štědrou dividendu. Investoři by měli očekávat pokračující disciplínu v nákladech a zaměření na kvalitu úvěrového portfolia, přičemž banka zůstává otevřená selektivním příležitostem k růstu na trhu.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 9. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 6,3 mld.€ | -- | -- |
| Příjmy | 1,86 mld.€ | -- | -- |
| EPS | 1,31€ | -- | -- |
Výsledky výrazně překonaly očekávání a potvrdily vynikající růst ziskovosti i tržeb. Zisk na akcii dosáhl 1,38€ (14.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 5,92 mld.€ | 9,27 mld.€ | +56.57 % |
| Příjmy | 1,68 mld.€ | 2,08 mld.€ | +24.16 % |
| EPS | 1,2€ | 1,38€ | +14.74 % |
Banco BPM za sebou má mimořádně silný rok, kdy výrazně překonala očekávání v zisku i tržbách. Klíčovým příběhem loňského roku byla úspěšná transformace obchodního modelu, který se nyní opírá o vyvážený mix příjmů z úroků a poplatků, podpořený integrací společnosti Anima. Banka prokázala schopnost generovat kapitál i přes akviziční náklady a udržela zdravé portfolio s rekordně nízkým podílem špatných úvěrů.
V nadcházejícím roce by investoři měli očekávat stabilitu a potvrzení ambiciózních cílů. Přestože trh čelí vyššímu zdanění a systémovým poplatkům, vedení plánuje udržet dividendu ve výši 1 EUR na akcii. Růst potáhne správa majetku a pojištění, což bance umožní čelit očekávanému poklesu úrokových sazeb.
Banco BPM výrazně překonala veškerá očekávání a dosáhla vynikajících hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl 1,28€ (24.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 5,69 mld.€ | 10,34 mld.€ | +81.61 % |
| Příjmy | 1,43 mld.€ | 1,92 mld.€ | +34.15 % |
| EPS | 1,03€ | 1,28€ | +24.66 % |
Zisk na akcii dosáhl 0,84€ (4.6 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 5,31 mld.€ | 8,84 mld.€ | +66.51 % |
| Příjmy | 1,13 mld.€ | 1,26 mld.€ | +11.44 % |
| EPS | 0,8€ | 0,84€ | +4.64 % |
Zisk na akcii dosáhl 0,45€ (1 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 4,62 mld.€ | 5,29 mld.€ | +14.56 % |
| Příjmy | 630,1 mil.€ | 685 mil.€ | +8.73 % |
| EPS | 0,45€ | 0,45€ | +0.95 % |
Banco BPM je italská banka se sídlem ve Veroně a Miláně. Nabízí širokou škálu finančních služeb lidem, malým a středním podnikům, velkým společnostem a institucím.
Banka pomáhá s každodenním bankovnictvím, jako jsou běžné účty, platby, úvěry a hypotéky, a zároveň poskytuje služby pro podniky, jako je financování obchodu a korporátní bankovnictví. Banco BPM dále nabízí investiční a poradenské služby, stejně jako správu majetku a pojistné produkty, včetně spořicích plánů, fondů a životního i neživotního pojištění.
Prostřednictvím svých poboček, digitálních služeb a partnerských společností poskytuje Banco BPM integrovaná finanční řešení po celé Itálii, zejména v nejhospodářsky aktivnějších regionech země.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Banco BPM |
|---|---|
| Ticker | BAMI |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.bancobpm.it |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Finanční služby |
| Průmysl | Banky |
| Zaměstnanci | -- |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Půlroční |
| Roční dividenda na akcii | 1,04€ |
| Dividendový výnos | 7,21 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 22. 4. 2026 |
| Poslední dividenda | 0,54€ |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 5 333 326 848€ |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | 3,55€ |
| Kvartální růst příjmů meziročně | -5,5 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | 19 152 965 051€ |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | 47 645 077 504€ |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,35 |
| P/E (Cena k zisku) | 11,22 |
| P/S (Cena k příjmům) | 3,96 |
| Forward P/E | 9,85 |
| Účetní hodnota na akcii | 10,38€ |
| Cílová cena Wall Street | 15,88€ |
| Hodnota podniku k příjmům | 8,93 |
| Hodnota podniku k EBITDA | -- |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | -- |
|---|---|
| Provozní marže | 61,57 % |
| Zisková marže | 36,15 % |
| Hrubý zisk | 5 333 326 848€ |
| EPS (Zisk na akcii) | 1,25€ |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | 1,25€ |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | -18 % |
| Růst zisků meziročně | 0 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 0,93 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 12,61 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | 17,45€ |
| 52týdenní minimum | 10,94€ |
| Beta | 0,48 |
| Vydané akcie | 1 505 840 899 |
| Volně obchodovatelné akcie | 1 201 103 876 |
| Podíl institucí | 62,76 % |
| Podíl insiderů | -- |
| 50denní klouzavý průměr | 16,08€ |
| 200denní klouzavý průměr | 14,01€ |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | -- |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | -- |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | -- |
| Short ratio | -- |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 10:1 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 10. 3. 2014 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.