Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $4,57 mld. | EBITDA | $218,8 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,47 |
| Roční dividenda na akcii | -- | P/E (Cena k zisku) | 167 |
| Dividendový výnos | -- | Návratnost aktiv | 1,45 % |
| Příjmy společnosti | $1,08 mld. | Návratnost vlastního kapitálu | 1,63 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $4,42 | Provozní marže | 6,37 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $0,11 | Zisková marže | 2,69 % |
| Účetní hodnota na akcii | $7,45 | EV (Hodnota podniku) | $5,28 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií MIR.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 9. 2. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $0,21 při tržbách ve výši $348,9 mil..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 9. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $348,9 mil. | -- | -- |
| Příjmy | $57,77 mil. | -- | -- |
| EPS | $0,21 | -- | -- |
Smíšené výsledky s mírným překonáním tržeb, ale výrazným zaostáním v zisku. Zisk na akcii dosáhl $0,03 (75.2 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $275,4 mil. | $277,8 mil. | +0.89 % |
| Příjmy | $32,95 mil. | $7,4 mil. | -77.54 % |
| EPS | $0,12 | $0,03 | -75.16 % |
Mirion za sebou má čtvrtletí, které na první pohled zklamalo v zisku na akcii, ale pod povrchem skrývá silný růstový příběh. Klíčovým faktorem je masivní nárůst objednávek, zejména v jaderné energetice, kde poptávka meziročně vzrostla o více než 100 %. Společnost těží z vlny modernizací stávajících reaktorů a prodlužování jejich životnosti.
V nadcházejícím čtvrtletí a roce 2027 by investoři měli očekávat zrychlení tržeb díky rekordnímu backlogu ve výši 1,25 miliardy dolarů. Vedení sice snížilo ambiciózní maržové cíle kvůli investicím do AI a kyberbezpečnosti, což je však strategický krok pro dlouhodobou dominanci na trhu. Očekávejte silný závěr roku a postupné snižování zadlužení díky robustní tvorbě hotovosti.
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním a představují pro investory velké zklamání. Zisk na akcii dosáhl $0,03 (71 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $269,3 mil. | $266,8 mil. | -0.93 % |
| Příjmy | $28,22 mil. | $7,7 mil. | -72.72 % |
| EPS | $0,1 | $0,03 | -70.99 % |
Mirion Technologies za sebou má smíšené čtvrtletí, kdy zisk i tržby zaostaly za očekáváním analytiků. Hlavním viníkem byl jednorázový odpis zakázky v Číně a slabší poptávka po hardwaru v lékařském segmentu. Navzdory těmto číslům však příběh společnosti zůstává růstový.
Objednávky a nevyřízené zakázky dosáhly rekordních úrovní, taženy globálním renesančním zájmem o jadernou energetiku a rozvojem malých modulárních reaktorů. Vedení potvrdilo celoroční výhled a v druhé polovině roku očekává výrazné zrychlení díky silné zásobě nasmlouvané práce.
Investoři by se měli připravit na silný závěr roku, kdy by se mělo naplno projevit provozní pákové efekty a integrace nedávných akvizic, což by mělo vést k citelnému zlepšení marží a cash flow.
Tržby sice rostly, ale nečekaná ztráta celkový dojem výrazně zhoršila. Zisk na akcii dosáhl -$0,014 (114.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $244,8 mil. | $257,6 mil. | +5.24 % |
| Příjmy | $25,86 mil. | -$3,4 mil. | -113.15 % |
| EPS | $0,095 | -$0,014 | -114.67 % |
Mirion Technologies vstoupila do roku 2026 se smíšenými výsledky, kdy mírně zaostala v zisku, ale překonala očekávání v tržbách. Hlavním příběhem kvartálu je masivní nárůst objednávek o 42 % na 288 milionů USD, tažený akvizicemi Paragon a CertRec a oživením jaderné energetiky. Přestože marže dočasně klesly kvůli integračním nákladům, rekordní backlog ve výši 1,1 miliardy USD signalizuje silný budoucí růst.
V nadcházejícím čtvrtletí investoři mohou očekávat další dvouciferný nárůst objednávek a postupné zlepšování ziskovosti. Společnost těží z globální renesance jádra a rozvoje malých modulárních reaktorů (SMR). Výhled na zbytek roku zůstává optimistický s důrazem na provozní efektivitu a integraci nových technologií, což by mělo vést k postupnému naplnění ambiciózních maržových cílů.
Výsledky zaostaly za očekáváním v zisku i tržbách, celkově zklamaly. Zisk na akcii dosáhl $0,066 (58.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $280,3 mil. | $277,4 mil. | -1.05 % |
| Příjmy | $43,43 mil. | $17,3 mil. | -60.17 % |
| EPS | $0,16 | $0,066 | -58.4 % |
Mirion Technologies má za sebou silný rok 2025, definovaný rekordními objednávkami přesahujícími 1 miliardu USD. Přestože zisk na akcii (EPS) v posledním kvartálu zaostal za očekáváním kvůli daňovým vlivům a vyššímu počtu akcií, příběh firmy nabírá na obrátkách. Klíčovým motorem je renesance jaderné energetiky. Akvizice společností Paragon a CertRec strategicky posílily pozici firmy v Severní Americe a upevnily vztahy s vývojáři malých modulárních reaktorů (SMR).
Pro nadcházející rok 2026 vedení očekává dvouciferný růst tržeb a expanzi marží. Investoři by se měli zaměřit na rostoucí poptávku spojenou s datovými centry a modernizací stávajících elektráren. I přes slabší výhled pro první kvartál zůstává dlouhodobý výhled díky silnému backlogu a integraci AI technologií velmi optimistický.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 9. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,15 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $141,2 mil. | -- | -- |
| EPS | $0,54 | -- | -- |
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním, zejména v oblasti ziskovosti a příjmů. Zisk na akcii dosáhl $0,11 (77.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $928,4 mil. | $925,4 mil. | -0.33 % |
| Příjmy | $127,2 mil. | $28,8 mil. | -77.36 % |
| EPS | $0,49 | $0,11 | -77.42 % |
Mirion Technologies má za sebou rok transformace, který byl sice z hlediska čistého zisku slabší, než se čekalo (EPS 0,11 USD oproti odhadu 0,49 USD), ale strategicky firmu výrazně posílil. Hlavním příběhem loňska byla sázka na jadernou energetiku, podpořená akvizicemi firem Paragon a CertRec. Mirion těží z globálního hladu po energii pro datová centra a umělou inteligenci, což vedlo k rekordním objednávkám přes 1 miliardu USD.
V nadcházejícím roce očekávejte silný růst tržeb o 22–24 % díky integraci nových akvizic a rozmachu malých modulárních reaktorů (SMR). Ačkoliv první kvartál bude sezónně slabší, vedení slibuje expanzi marží a masivní generování hotovosti. Jako investoři sledujte zejména to, jak firma využije AI k zefektivnění provozu a zda udrží dvouciferný růst v segmentu nukleární medicíny.
I přes rostoucí tržby skončilo celkové hospodaření ve výrazné, nečekané ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$0,18 (146.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $851,5 mil. | $860,8 mil. | +1.09 % |
| Příjmy | $103,1 mil. | -$36,1 mil. | -135.02 % |
| EPS | $0,39 | -$0,18 | -146.09 % |
Společnost Mirion Technologies má za sebou rok plný kontrastů. Přestože účetní realita skončila ve ztrátě kvůli úpravám kapitálové struktury a odpisům, provozně firma dosáhla rekordních tržeb a posílila svou pozici v jaderné energetice a medicíně. Klíčovým příběhem loňského roku bylo očištění bilance a strategické partnerství s gigantem EDF, které z Mirionu dělá exkluzivního dodavatele pro nové jaderné bloky na 20 let.
Pro nadcházející rok očekávejte silný růst tažený „jadernou renesancí“ a poptávkou po AI datacentrech. Firma vstupuje do roku 2025 s rekordním objemem nasmlouvaných zakázek a zaměřením na akvizice. Investoři by měli sledovat především zlepšující se cash flow a potenciál v obnově infrastruktury na Ukrajině.
Zisk na akcii dosáhl -$0,49 (252 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $789,4 mil. | $800,9 mil. | +1.46 % |
| Příjmy | $84,54 mil. | -$96,9 mil. | -214.61 % |
| EPS | $0,32 | -$0,49 | -252.03 % |
Zisk na akcii dosáhl -$1,53 (503.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $703,4 mil. | $717,8 mil. | +2.05 % |
| Příjmy | $99,13 mil. | -$276,9 mil. | -379.33 % |
| EPS | $0,38 | -$1,53 | -503.07 % |
Řazení
| Insider | Cena | Typ transakce | ||
|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Mirion Technologies |
|---|---|
| Ticker | MIR |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.mirion.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Průmysl |
| Průmysl | Průmyslové stroje |
| Zaměstnanci | 3 281 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Roční dividenda na akcii | -- |
| Dividendový výnos | -- |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $1 079 600 000 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $4,42 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 24,5 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $4 574 913 425 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $5 280 387 584 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,47 |
| P/E (Cena k zisku) | 167 |
| P/S (Cena k příjmům) | 4,24 |
| Forward P/E | 27,82 |
| Účetní hodnota na akcii | $7,45 |
| Cílová cena Wall Street | $23,27 |
| Hodnota podniku k příjmům | 4,89 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 22,54 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $218 800 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 6,37 % |
| Zisková marže | 2,69 % |
| EBITDA marže | 23,64 % |
| Hrubý zisk | $520 500 000 |
| EPS (Zisk na akcii) | $0,11 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $0,11 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 155,2 % |
| Růst zisků meziročně | 0 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 1,45 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 1,63 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $29,76 |
| 52týdenní minimum | $14,04 |
| Beta | 1,1 |
| Vydané akcie | 249 026 377 |
| Volně obchodovatelné akcie | 223 538 637 |
| Podíl institucí | 115,4 % |
| Podíl insiderů | 3,47 % |
| 50denní klouzavý průměr | $15,67 |
| 200denní klouzavý průměr | $18,29 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 41 188 499 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 9,54 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 24,94 % |
| Short ratio | 9,54 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.