Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $410,1 mil. | EBITDA | -$81,04 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 3,89 |
| Roční dividenda na akcii | -- | P/E (Cena k zisku) | -1,5 |
| Dividendový výnos | -- | Návratnost aktiv | -23 % |
| Příjmy společnosti | $47,01 mil. | Návratnost vlastního kapitálu | -120 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $0,46 | Provozní marže | -170 % |
| EPS (Zisk na akcii) | -$0,68 | Zisková marže | -160 % |
| Účetní hodnota na akcii | $0,69 | EV (Hodnota podniku) | $213,9 mil. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií EDIT.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 9. 11. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne -$0,19 při tržbách ve výši $4,53 mil..
Výsledky očekávány 9. 11. 2026 (před otevřením trhu).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,53 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$22,5 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,19 | -- | -- |
Společnost překonala očekávání díky nižší ztrátě, celková výkonnost zůstává stabilní. Zisk na akcii dosáhl -$0,15 (44.5 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,85 mil. | $11,89 mil. | +317.74 % |
| Příjmy | -$32,27 mil. | -$18,23 mil. | +43.51 % |
| EPS | -$0,27 | -$0,15 | +44.55 % |
Výsledky odpovídají očekávání trhu, avšak prohlubující se ztráta vyžaduje obezřetnost. Zisk na akcii dosáhl -$0,26 (1.2 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $6,37 mil. | $2,83 mil. | -55.58 % |
| Příjmy | -$31,38 mil. | -$24,98 mil. | +20.38 % |
| EPS | -$0,26 | -$0,26 | +1.15 % |
Výsledky jsou smíšené, zisk překvapil, ale tržby výrazně zaostaly za očekáváním. Zisk na akcii dosáhl -$0,058 (75.2 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $8,35 mil. | $24,74 mil. | +196.33 % |
| Příjmy | -$27,75 mil. | -$5,62 mil. | +79.75 % |
| EPS | -$0,23 | -$0,058 | +75.15 % |
Výsledky překonaly očekávání trhu díky vyšším výnosům a mírnější čisté ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$0,28 (5.5 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,94 mil. | $7,54 mil. | +52.61 % |
| Příjmy | -$35,33 mil. | -$25,12 mil. | +28.9 % |
| EPS | -$0,3 | -$0,28 | +5.45 % |
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $25,79 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$70,69 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,78 | -- | -- |
Výsledky mírně překonaly očekávání, ale společnost zůstává v hluboké ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$1,8 (9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $24,14 mil. | $40,52 mil. | +67.89 % |
| Příjmy | -$176,4 mil. | -$160,1 mil. | +9.26 % |
| EPS | -$1,98 | -$1,8 | +9 % |
Společnost mírně zaostala za očekáváním a prohloubila svou celkovou ztrátu. Zisk na akcii dosáhl -$2,88 (6.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $34,36 mil. | $32,31 mil. | -5.95 % |
| Příjmy | -$236,9 mil. | -$237,1 mil. | -0.1 % |
| EPS | -$2,7 | -$2,88 | -6.65 % |
Společnost překonala očekávání a výrazně snížila svou celkovou roční ztrátu. Zisk na akcii dosáhl -$2,02 (15.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $21,99 mil. | $78,12 mil. | +255.28 % |
| Příjmy | -$193,5 mil. | -$153,2 mil. | +20.8 % |
| EPS | -$2,4 | -$2,02 | +15.69 % |
Společnost Editas Medicine má za sebou přelomový rok, kdy překonala finanční očekávání a upevnila svou pozici na poli genové editace. Hlavním úspěchem bylo licencování technologie Cas9 gigantovi Vertex, což firmě zajistilo finanční stabilitu až do roku 2026.
V uplynulém roce se Editas soustředila na vývoj léku reni-cel, který vykazuje vynikající výsledky při léčbě srpkovité anémie, zejména v návratu hladiny hemoglobinu do normálu. Pro investory je klíčový příští rok: firma plánuje v polovině a na konci roku 2024 zveřejnit zásadní klinická data, která mají potvrdit konkurenční výhodu. Očekávejte posun k podání žádosti o schválení léku (BLA) a představení nových in vivo programů, které určí budoucí směr růstu.
Zisk na akcii dosáhl -$3,21 (5.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $16,59 mil. | $19,71 mil. | +18.84 % |
| Příjmy | -$226,3 mil. | -$220,4 mil. | +2.59 % |
| EPS | -$3,05 | -$3,21 | -5.31 % |
Řazení
| Insider | Cena | Typ transakce | ||
|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Editas Medicine |
|---|---|
| Ticker | EDIT |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.editasmedicine.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Zdravotní péče |
| Průmysl | Biotechnologie |
| Zaměstnanci | 246 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Roční dividenda na akcii | -- |
| Dividendový výnos | -- |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $47 005 000 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $0,46 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 232,3 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $410 058 693 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $213 924 688 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 3,89 |
| P/E (Cena k zisku) | -1,5 |
| P/S (Cena k příjmům) | 8,72 |
| Forward P/E | -3,5 |
| Účetní hodnota na akcii | $0,69 |
| Cílová cena Wall Street | $6,1 |
| Hodnota podniku k příjmům | 4,55 |
| Hodnota podniku k EBITDA | -2,6 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | -$81 035 000 |
|---|---|
| Provozní marže | -170 % |
| Zisková marže | -160 % |
| EBITDA marže | -170 % |
| Hrubý zisk | -$37 954 000 |
| EPS (Zisk na akcii) | -$0,68 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | -$0,68 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 232,3 % |
| Růst zisků meziročně | 76,06 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | -23 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | -120 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $3,94 |
| 52týdenní minimum | $1,66 |
| Beta | 2 |
| Vydané akcie | 153 530 898 |
| Volně obchodovatelné akcie | 115 487 579 |
| Podíl institucí | 79,44 % |
| Podíl insiderů | 0,18 % |
| 50denní klouzavý průměr | $2,76 |
| 200denní klouzavý průměr | $2,68 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 38 185 007 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 11,66 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 24,91 % |
| Short ratio | 11,66 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.