Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $960,7 mil. | EBITDA | -$80,07 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 174 488 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,93 |
| Roční dividenda na akcii | -- | P/E (Cena k zisku) | -12 |
| Dividendový výnos | -- | Návratnost aktiv | -15 % |
| Příjmy společnosti | $1,89 mil. | Návratnost vlastního kapitálu | -99 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $0,015 | Provozní marže | -4 100 % |
| EPS (Zisk na akcii) | -$1,87 | Zisková marže | -- |
| Účetní hodnota na akcii | $2,34 | EV (Hodnota podniku) | $936,5 mil. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií CRML.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a zatím není známo, kdy budou výsledky zveřejněny. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne -$0,03 při tržbách ve výši $4 mil..
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$3,96 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,03 | -- | -- |
Výrazné zaostání za očekáváním značí velmi slabou a neuspokojivou celkovou výkonnost. Zisk na akcii dosáhl -$0,41 (1266.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $6 mil. | $660,2 tis. | -89 % |
| Příjmy | -$3,96 mil. | -$53,91 mil. | -1262.26 % |
| EPS | -$0,03 | -$0,41 | -1266.67 % |
Zisk na akcii dosáhl -$0,41 (1266.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $284,9 tis. | $660,2 tis. | +131.7 % |
| Příjmy | -$3,38 mil. | -$53,91 mil. | -1494.66 % |
| EPS | -$0,03 | -$0,41 | -1266.67 % |
Výsledky jsou kvůli extrémní ztrátě a propadu zisku velkým zklamáním. Zisk na akcii dosáhl -$0,53 (1666.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $283,9 tis. | $283,9 tis. | 0 % |
| Příjmy | -$3,38 mil. | -$60,19 mil. | -1680.28 % |
| EPS | -$0,03 | -$0,53 | -1666.67 % |
Výrazné prohloubení ztráty a slabý výkon značně zaostaly za očekáváním trhu. Zisk na akcii dosáhl -$0,53 (1666.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $106,4 tis. | $283,9 tis. | +166.71 % |
| Příjmy | -$2,92 mil. | -$60,19 mil. | -1959.35 % |
| EPS | -$0,03 | -$0,53 | -1666.67 % |
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,45 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$26,3 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,22 | -- | -- |
Výrazně horší výsledky a hluboká ztráta zdaleka nenaplnily původní očekávání. Zisk na akcii dosáhl -$1,87 (1146.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,89 mil. | $1,89 mil. | 0 % |
| Příjmy | -$18,35 mil. | -$228,2 mil. | -1143.88 % |
| EPS | -$0,15 | -$1,87 | -1146.67 % |
Výrazné prohloubení ztráty oproti očekávání představuje pro investory velké zklamání. Zisk na akcii dosáhl -$0,56 (1020 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $560,6 tis. | $560,6 tis. | 0 % |
| Příjmy | -$4,65 mil. | -$51,87 mil. | -1016.65 % |
| EPS | -$0,05 | -$0,56 | -1020 % |
Skutečný zisk na akcii dosáhl -$1,82.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | -- | $117,7 tis. | -- |
| Příjmy | -- | -$147,5 mil. | -- |
| EPS | -- | -$1,82 | -- |
Skutečný zisk na akcii dosáhl -$0,012.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | -- | $111,2 tis. | -- |
| Příjmy | -- | -$5,45 mil. | -- |
| EPS | -- | -$0,012 | -- |
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Critical Metals je společnost zabývající se rozvojem těžebních projektů, která se zaměřuje na důležité minerály používané v elektrických vozidlech, čisté energii a dalších pokročilých technologiích. Buduje dodavatelský řetězec pro vzácné zeminy a lithium, který zahrnuje vše od vyhledávání zdrojů až po jejich těžbu a zpracování.
Jejími hlavními projekty jsou ložisko vzácných zemin Tanbreez v jižním Grónsku a Lithium Project Wolfsberg v Rakousku. Tyto projekty mají dodávat klíčové materiály průmyslovým zákazníkům v Evropě a dalších regionech. Critical Metals se sídlem v New Yorku působí v Evropě a Grónsku a zaměřuje se na odpovědný rozvoj nerostných zdrojů potřebných pro moderní výrobu.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Critical Metals |
|---|---|
| Ticker | CRML |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.criticalmetalscorp.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Materiály |
| Průmysl | Kovy a těžba |
| Zaměstnanci | -- |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Roční dividenda na akcii | -- |
| Dividendový výnos | -- |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $1 888 145 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $0,015 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 557,7 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $960 652 444 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $936 458 624 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 2,93 |
| P/E (Cena k zisku) | -12 |
| P/S (Cena k příjmům) | 533,7 |
| Forward P/E | -36 |
| Účetní hodnota na akcii | $2,34 |
| Cílová cena Wall Street | $13 |
| Hodnota podniku k příjmům | 496 |
| Hodnota podniku k EBITDA | -12 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | -$80 071 104 |
|---|---|
| Provozní marže | -4 100 % |
| Zisková marže | -- |
| EBITDA marže | -4 200 % |
| Hrubý zisk | $1 888 145 |
| EPS (Zisk na akcii) | -$1,87 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | -$1,87 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | -- |
| Růst zisků meziročně | -32 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | -15 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | -99 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 174 488 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $28 |
| 52týdenní minimum | $5,12 |
| Beta | 1,95 |
| Vydané akcie | 121 342 258 |
| Volně obchodovatelné akcie | 82 816 280 |
| Podíl institucí | 21,01 % |
| Podíl insiderů | 47,67 % |
| 50denní klouzavý průměr | $7,05 |
| 200denní klouzavý průměr | $9,58 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 28 033 722 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 2,92 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 38,8 % |
| Short ratio | 2,92 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.