Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
ursus akcie
URS
Akcie Ursus (URS) – Aktuální cena, graf, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf

0

0 % za 7 dní

ursus akcie

Akcie Ursus (URS) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Akcie Ursus již není možné obchodovat
Graf

-----

0 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Poznámka

Akcie společnosti Ursus již není možné obchodovat.

Informace o akciích Ursus

Zdroj: ursus.com
Ursus
Ursus

URSUS byl významný polský výrobce traktorů s více jak 130letou historií. Bohužel i takto známá značka nebyla ušetřena kruté realitě. Dlouhodobé finanční problémy vyústily v restrukturalizaci a následný úpadek. To znamenalo k 15. 10. 2022 ukončení obchodování s akciemi URSUS na burze ve Varšavě.

Obvykle najdete v našich akciových profilech živé akcie, ale tentokrát zcela výjimečně (a jen krátce) ukážeme i společnost, která již zanikla. Je dobré si uvědomit, že i něco takového se může stát, a to i společnostem, které zná nejen celé Polsko, ale celý agrární svět.

V roce 2022 je v Polsku aktivních asi 1,5 milionu traktorů, asi polovina z nich je značky Ursus.

Pokud akciím ještě příliš nerozumíte, doporučujeme začít naším komplexním článkem o akciích. V něm se vše dozvíte a nepotřebujete žádné předchozí znalosti, je to takový vstupní bod do světa akcií a obchodování.

A pokud vás již zaniklé akcie nezajímají, možná byste se rádi podívali po jiných polských akcií. Co třeba CD Projekt, PKP Cargo nebo akcie XTB – náš oblíbený broker.

O společnosti URSUS

Ursus je velmi známou značkou (nejen v Polsku) s nezvykle dlouhou historií. Společnost byla založena již v roce 1893 a v prvních letech své existence vyráběla armatury pro potravinářský a cukrářský průmysl. V roce 1907 došlo k přejmenování na Ursus a závod se zaměřil na výrobu spalovacích motorů pro místní trh a carské Rusko.

První zemědělské traktory Ursus dostaly modelové označení 1921/1922 a byl to právě rok, kdy spatřily světlo světa. Můžeme tedy říci, že přesně 100 let výroby traktorů Ursus bylo pro značku osudným.

Do vypuknutí 2. světové války se v závodě Ursus vyráběly i malé tanky, tzv. tankety (malá bojová vozidla). Za německé okupace sloužily závody Ursus opět k vojenským účelům. Ursus se vrátil k výrobě zemědělských traktorů až v roce 1947.

Ursus trpěl typickým postkomunistickým syndromem, kdy se neefektivní firma nedokázala rychle přizpůsobit zahraniční konkurenci.

V roce 2003 byl na zadluženou společnost ZPC Ursus SA vyhlášen konkurz a tento bod je v zásadě začátkem konce. Nutno podotknout, že se Ursus nedal zadarmo, snahy vzkřísit tuto společnost byly až nevídané.

Ursus se dokonce probojoval na burzu ve Varšavě, dostal se pod křídla Pol-Mot Holding a rozšířil nabídku na elektrická skříňová vozidla a (elektrické) autobusy. Ursus získal i několik veřejných zakázek na MHD a aktivně obchodoval se zahraničím.

Zdroj: ursus.com
Produktová řada Ursus
Produktová řada Ursus

O vzkříšení Ursusu se skutečně bojovalo, společnost se pustila do nelehkého obchodování s Africkou klientelou. V roce 2013 uzavřel Ursus na základě dohody mezi vládami Polska a Etiopie smlouvu s METEC na dodávku 3 000 traktorů, vybavení pro servisní střediska, dodávku náhradních dílů na traktory a školení. 2015 Ursus podepsal další kontrakt na dodávku tahačů, přívěsů a náhradních dílů pro přepravu cukrové třtiny s Ethiopian Sugar Corporation (ESC).

Všechny snahy ale byly marné, Ursus se nedokázal dostat do zisku, a nakonec soud vyhlásil úpadek. To je přesně ten moment, kdy se akcie mohou dostat až na nulu a skutečně. Cena akcií Ursus spadla až na 0,013 zlotých za kus. To byla cena, za kterou jste ještě dokázali poslední akcie ke konci obchodování v polovině října 2022 prodat (ovšem kdo chtěl prodat, prodal již daleko dříve, zánik byl avizován). Nutno také podotknout, že akcie Ursus nikdy nebyly příliš vysoko a atakovaly maximálně 5 zlotých za kus.

Zdroj: investing.com

Vývoj ceny akcií Ursus

Koukat se, jak a kde se daly koupit akcie Ursus asi není tak zajímavé jako si vše ukázat na živých akciích. V ostatních akciových profilech se dozvíte vše potřebné nejen o dané společnosti, ale především o tom, jak a kde akcie nakupovat. Přesvědčte se o tom sami, pokud vás zajímá polský trh, zkuste třeba akcie LPP nebo akcie CCC. A jestli jsou pro vás zajímavé velké zahraniční společnosti, neomezujte se a koukněte třeba na Apple, Facebook, Amazon nebo Teslu.

Více informací o akciích Ursus (URS)

Název společnostiUrsus
TickerURS
Webové stránkyhttps://www.ursus.com/en/relacje-inwestorskie
Založeno1893
SektorPrůmysl
PrůmyslStroje (technika)
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příjmy
Valuace
Rentabilita
Výkonnost
Názor analytiků
Rozdělení
Ohodnoťte akcie firmy Ursus
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Akcie, které by vás mohly zajímat