Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $12,8 mld. | EBITDA | $458 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 1 668 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | -4,6 |
| Roční dividenda na akcii | -- | P/E (Cena k zisku) | -40 |
| Dividendový výnos | -- | Návratnost aktiv | 5,34 % |
| Příjmy společnosti | 0 W | Návratnost vlastního kapitálu | 11,25 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $99,26 | Provozní marže | 3,01 % |
| EPS (Zisk na akcii) | -$2,48 | Zisková marže | -2,5 % |
| Účetní hodnota na akcii | -$21,59 | EV (Hodnota podniku) | $15,23 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií W.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 27. 10. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $0,77 při tržbách ve výši $3,35 mld..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 27. 10. 2026.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,35 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $102,2 mil. | -- | -- |
| EPS | $0,77 | -- | -- |
Tržby mírně překonaly očekávání, ale ziskovost skončila hluboko pod odhadem. Zisk na akcii dosáhl -$0,01 (101.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,47 mld. | $3,52 mld. | +1.43 % |
| Příjmy | $119,4 mil. | -$1 mil. | -100.84 % |
| EPS | $0,9 | -$0,01 | -101.11 % |
Wayfair za sebou má výsledkově smíšený kvartál, kdy mírně překonal očekávání v tržbách, ale vykázal čistou ztrátu namísto předpokládaného zisku. Příběh společnosti se však láme v pozitivní trend: firma úspěšně získává tržní podíl i v náročném makroekonomickém prostředí a poprvé od roku 2021 vidí oživení v celém sektoru vybavení domácností.
Tahounem růstu je zejména luxusní značka Perigold a nové věrnostní programy. Pro nadcházející kvartál vedení předpovídá zrychlení růstu tržeb na vysoké jednotky procent a zaměří se na otevírání kamenných prodejen. Investoři by měli očekávat postupný přechod k čisté ziskovosti díky stabilizaci fixních nákladů a nižším výdajům na obsluhu dluhu, přičemž prioritou zůstává maximalizace volné hotovosti a budoucí zpětný odkup akcií.
Tržby mírně překonaly očekávání, ale hluboká ztráta představuje velké zklamání. Zisk na akcii dosáhl -$0,8 (381.2 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,89 mld. | $2,93 mld. | +1.48 % |
| Příjmy | $37,55 mil. | -$105 mil. | -379.66 % |
| EPS | $0,28 | -$0,8 | -381.23 % |
Wayfair má za sebou smíšené čtvrtletí, které jasně ukazuje na probíhající transformaci. Navzdory propadu do čisté ztráty a nesplnění očekávání v zisku na akcii (EPS) firma dokázala mírně překonat odhady v tržbách. Klíčovým příběhem je agresivní získávání tržního podílu v době, kdy celý sektor vybavení domácností klesá.
Společnost těží z nového věrnostního programu a rozšiřování kamenných prodejen, což sice krátkodobě tlačí na marže, ale buduje dlouhodobou loajalitu. Pro příští kvartál vedení očekává zrychlení růstu a návrat k provozní ziskovosti (EBITDA). Investoři by se měli připravit na volatilitu způsobenou makroekonomickými vlivy, ale příslibem zůstává silná technologická základna a efektivní snižování nákladů pomocí AI, což má firmu v budoucnu dovést k udržitelnému růstu.
Tržby mírně překonaly očekávání, ale hluboká ztráta investory výrazně zklamala. Zisk na akcii dosáhl -$0,89 (228.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,3 mld. | $3,34 mld. | +1.07 % |
| Příjmy | $91,37 mil. | -$116 mil. | -226.96 % |
| EPS | $0,69 | -$0,89 | -228.58 % |
Wayfair ve čtvrtém čtvrtletí prokázal silnou provozní odolnost, když i přes čistou ztrátu a náročné makroekonomické prostředí dokázal zvýšit tržby na 3,34 miliardy dolarů a získat tržní podíl. Společnost úspěšně transformovala svůj obchodní model, což se projevilo v rekordním růstu upraveného zisku EBITDA a kladném volném peněžním toku. Klíčovým příběhem loňského roku byl návrat k růstu počtu zákazníků a efektivní snižování dluhu.
V nadcházejícím roce 2026 by investoři měli očekávat další expanzi kamenných prodejen a rozvoj věrnostního programu Wayfair Rewards, který výrazně zvyšuje frekvenci nákupů. Vedení plánuje využít AI k dalšímu zefektivnění provozu a očekává, že zisk poroste rychleji než tržby. I přes očekávanou slabost trhu s bydlením je firma optimistická a cílí na dlouhodobou ziskovost.
Tržby mírně rostly, ale hluboká ztráta výrazně zaostala za očekáváním. Zisk na akcii dosáhl -$0,76 (273.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,01 mld. | $3,12 mld. | +3.39 % |
| Příjmy | $57,83 mil. | -$99 mil. | -271.19 % |
| EPS | $0,44 | -$0,76 | -273.48 % |
Wayfair v uplynulém čtvrtletí výrazně překonal očekávání v tržbách i ziskovosti (EBITDA), přestože čistý zisk zůstává v záporu kvůli účetním odpisům a investicím. Společnost těží z úspěšného technologického restartu a masivního nasazení AI, což zrychluje inovace a zlepšuje personalizaci nákupů. I přes stagnující trh s bydlením Wayfair efektivně získává tržní podíl a zvyšuje počet aktivních zákazníků i frekvenci objednávek.
Pro nadcházející kvartál firma očekává pokračující růst tržeb a silnou ziskovost díky disciplíně v nákladech. Investoři by měli sledovat především příběh transformace na technologického lídra, který dokáže růst nezávisle na makroekonomické situaci. Očekávejte postupné snižování zadlužení a další posilování provozní marže díky efektivnější reklamě a věrnostním programům.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $13,37 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $407,3 mil. | -- | -- |
| EPS | $2,83 | -- | -- |
Tržby sice mírně vzrostly, ale hluboká ztráta nenaplnila očekávání investorů. Zisk na akcii dosáhl -$2,42 (201.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $12,41 mld. | $12,46 mld. | +0.35 % |
| Příjmy | $310,2 mil. | -$313 mil. | -200.91 % |
| EPS | $2,39 | -$2,42 | -201.06 % |
Wayfair má za sebou rok plný protikladů. Přestože v účetních knihách skončil ve ztrátě, příběh uvnitř firmy vypráví o úspěšném obratu. Společnosti se podařilo zvýšit tržby a získat tržní podíl i v době, kdy celý sektor nábytku klesal. Klíčem bylo zaměření na technologickou efektivitu a loajalitu zákazníků, což vedlo k rekordnímu růstu provozního zisku EBITDA.
V příštím roce investoři mohou očekávat agresivní expanzi. Wayfair sází na otevírání velkých kamenných prodejen, které fungují jako showroomy pro nové zákazníky, a na rozvoj věrnostního programu Wayfair Rewards. Ačkoliv tyto investice mohou krátkodobě mírně snížit marže, cílem je ovládnout trh skrze vyšší frekvenci nákupů a využití umělé inteligence pro zefektivnění provozu. Firma je nyní v ofenzivě.
Navzdory stabilním tržbám se společnost propadla do nečekaně hluboké ztráty. Zisk na akcii dosáhl -$4 (1002.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $11,79 mld. | $11,85 mld. | +0.49 % |
| Příjmy | $52 mil. | -$492 mil. | -1046.14 % |
| EPS | $0,44 | -$4 | -1002.32 % |
Wayfair zakončil rok 2024 se smíšenými výsledky: tržby mírně vzrostly na 11,85 mld. USD, ale společnost vykázala výraznou čistou ztrátu 492 mil. USD (EPS -4,00), což zaostalo za očekáváním. Navzdory útlumu na trhu s bydlením se firmě podařilo zvýšit tržní podíl v USA a dosáhnout kladného cash flow.
V roce 2025 se Wayfair zaměří na návrat k růstu prostřednictvím technologických inovací (AI nástroj Muse) a nové marketingové kampaně „Wayborhood“. Klíčovým krokem je odchod z německého trhu pro zvýšení efektivity. Investoři by měli očekávat rok zaměřený na ziskovost (EBITDA) a posilování loajality zákazníků přes nový věrnostní program, a to i v případě, že trh s nábytkem zůstane pod tlakem.
Tržby mírně překonaly očekávání, ale prohloubená ztráta celkový výsledek zhoršila. Zisk na akcii dosáhl -$6,47 (458.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $12 mld. | $12 mld. | +0.05 % |
| Příjmy | -$627 mil. | -$738 mil. | -17.7 % |
| EPS | -$1,16 | -$6,47 | -458.07 % |
Wayfair má za sebou rok stabilizace v náročném tržním prostředí. I když realita mírně zaostala za odhady (ztráta -6,47 USD na akcii při tržbách 12 mld. USD), firma se úspěšně zaměřila na „osekání“ nákladů a zefektivnění struktury, což vedlo k pozitivnímu cash flow ve třech kvartálech v řadě.
Hlavním příběhem loňska byl návrat k disciplíně a získávání tržního podílu na úkor konkurence, přestože celý sektor bydlení čelí útlumu. Pro nadcházející rok management slibuje agresivní růst zisku (EBITDA o více než 50 %) i při stagnujících tržbách. Investoři by měli sledovat květnové otevření první kamenné prodejny a spuštění nového věrnostního programu. Ačkoliv makroekonomická situace zůstává nejistá, Wayfair je připraven na rychlý odraz, jakmile se trh s bydlením zotaví.
Zisk na akcii dosáhl -$12,56 (68.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $12,18 mld. | $12,22 mld. | +0.33 % |
| Příjmy | -$325,4 mil. | -$1,33 mld. | -309.07 % |
| EPS | -$7,46 | -$12,56 | -68.28 % |
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Společnost Wayfair Inc. se zabývá elektronickým obchodem ve Spojených státech a na mezinárodní úrovni. Společnost nabízí přibližně čtyřicet milionů výrobků pro domácnost pod různými značkami. Nabízí online výběr nábytku, dekorací, domácích potřeb a výrobků pro zlepšení domácnosti prostřednictvím svých stránek, včetně Wayfair, Joss & Main, AllModern, Birch Lane, Perigold a Wayfair Professional. Společnost byla založena v roce 2002 a sídlí v Bostonu ve státě Massachusetts.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | WayFair |
|---|---|
| Ticker | W |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://investor.wayfair.com/overview/default.aspx |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 2002 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Spotřební zboží/služby - zbytné |
| Průmysl | Internetový a maloobchodní přímý prodej |
| Zaměstnanci | 11 800 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Roční dividenda na akcii | -- |
| Dividendový výnos | -- |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 0 W |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $99,26 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 7,5 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $12 801 020 473 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $15 231 562 752 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | -4,6 |
| P/E (Cena k zisku) | -40 |
| P/S (Cena k příjmům) | 0,96 |
| Forward P/E | 24,24 |
| Účetní hodnota na akcii | -$21,59 |
| Cílová cena Wall Street | $123,3 |
| Hodnota podniku k příjmům | 1,18 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 43,03 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $458 000 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 3,01 % |
| Zisková marže | -2,5 % |
| EBITDA marže | 3,55 % |
| Hrubý zisk | $3 916 000 000 |
| EPS (Zisk na akcii) | -$2,48 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | -$2,48 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 7,52 % |
| Růst zisků meziročně | -3,8 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 5,34 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 11,25 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 1 668 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $120 |
| 52týdenní minimum | $55,6 |
| Beta | 2,98 |
| Vydané akcie | 136 478 453 |
| Volně obchodovatelné akcie | 114 058 791 |
| Podíl institucí | 106,1 % |
| Podíl insiderů | 3,75 % |
| 50denní klouzavý průměr | $95,56 |
| 200denní klouzavý průměr | $88,34 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 10 139 909 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 2,69 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 11,71 % |
| Short ratio | 2,69 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.