Akcie Twitteru byly na konci roku 2022 staženy z veřejného obchodování na burze. Akcie již tedy není možné dále obchodovat. Pokud hledáte nějakou alternativu, podívejte se do našeho seznamu akcií.
Informace o Twitteru (X)
Platforma X (dříve Twitter) je velice populární sociální sítí. Uživatelům umožňuje vytvářet a číst příspěvky (podobně jako Facebook), ale vše o maximální délce znaků.
Uživatelé platformy X (Twitteru) tak nemají místo na plýtvání, a i když se to může zdát omezující, tak je to největší výhoda.
Jako platforma pro mikroblogování se Twitter stal významným komunikačním nástrojem pro jednotlivce, celebrity, politiky a podniky.
Společnost vydělává peníze především prostřednictvím reklamy. Kromě reklamy Twitter také generuje příjmy prostřednictvím datových licencí a nabídek prémiových služeb, jako je například Twitter Blue, který poskytuje uživatelům další funkce a vylepšení.
Vývoj společnosti
Na začátku roku 2010 měl Twitter 30 milionu uživatelů. Přesně o 5 let později to bylo přes 300 milionu uživatelů. Tato hodnota již nadále nerostla, dokonce i krátkodobě klesala. Mohlo by se tak zdát, že ty nejlepší roky má Twitter už za sebou, ale opak může být pravdou.
Ve vývoji Twitteru existuje ještě jeden milník, vstup na burzu. Ten se uskutečnil v listopadu 2013 a emisní kurz 26 dolarů za akcii téměř okamžitě vzrostl na 48 dolarů za kus.
Zajímavostí je, že Twitter nevstupoval na technologický Nasdaq, ale na newyorskou burzu (New York Stock Exchange). A jak si myslíte, že Twitter vstup na burzu oznámil? Samozřejmě že tweetem!
Proč už není možné investovat do Twitter akcií?
Twitter byl stažen z burzy po tom, co Elon Musk, zakladatel a CEO společnosti Tesla, uskutečnil akvizici společnosti, čímž se Twitter proměnil z veřejně obchodované společnosti na soukromou firmu.
Tento krok umožnil Muskovi provádět změny a inovace na platformě bez nutnosti veřejného schválení nebo sledování akcionářů. Muskovy plány pro Twitter zahrnovaly vylepšení v oblastech jako je transparentnost algoritmů, boj proti spamu a ověřování uživatelů.
Dále Musk naznačil, že by pro komerční a vládní uživatele mohly být zavedeny mírné poplatky, zatímco pro příležitostné uživatele by platforma zůstala zdarma.
Jednoduše řečeno, Elon Musk chtěl mít volnější ruce.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.