Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $55,13 mld. | EBITDA | $6,08 mld. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 370 050 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,69 |
| Roční dividenda na akcii | $2,61 | P/E (Cena k zisku) | 24,58 |
| Dividendový výnos | 3,09 % | Návratnost aktiv | 1,96 % |
| Příjmy společnosti | 0 SRE | Návratnost vlastního kapitálu | 6,68 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $20,74 | Provozní marže | 28,33 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $3,43 | Zisková marže | 16,82 % |
| Účetní hodnota na akcii | $50 | EV (Hodnota podniku) | $102,4 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií SRE.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 4. 11. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $1,12 při tržbách ve výši $3,2 mld..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 4. 11. 2026.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,2 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $733,8 mil. | -- | -- |
| EPS | $1,12 | -- | -- |
Sempra překonala očekávání v zisku, i přes mírně nižší tržby. Zisk na akcii dosáhl $1,21 (14.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,14 mld. | $3 mld. | -4.5 % |
| Příjmy | $694 mil. | $797 mil. | +14.84 % |
| EPS | $1,06 | $1,21 | +14.37 % |
Sempra překonala očekávání v zisku i přes mírně slabší tržby. Zisk na akcii dosáhl $1,58 (4.3 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,1 mld. | $3,66 mld. | -10.9 % |
| Příjmy | $993,7 mil. | $1,04 mld. | +4.35 % |
| EPS | $1,51 | $1,58 | +4.29 % |
Sempra v uplynulém čtvrtletí prokázala silnou provozní výkonnost, když ziskem na akcii ve výši 1,76 USD výrazně překonala očekávání, a to i přes nižší tržby. Klíčovým příběhem je masivní expanze v Texasu, kde dceřiná společnost Oncor těží z příznivého regulatorního prostředí a rekordní poptávky po připojení datových center.
V nadcházejícím kvartálu investoři uvidí dokončení prodeje podílu v Sempra Infrastructure a spuštění terminálu ECA LNG. Společnost se strategicky transformuje na čistě utilitní model s důrazem na energetickou infrastrukturu, což slibuje stabilní 7–9% růst zisku. Očekávejte pokračující přesun kapitálu do Texasu, kde se tvoří nová „superdálnice“ pro přenos elektřiny, což podtrhuje dlouhodobou stabilitu a růstový potenciál dividendy.
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním trhu v zisku i tržbách. Zisk na akcii dosáhl $0,54 (56.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,05 mld. | $3,77 mld. | -6.99 % |
| Příjmy | $812,9 mil. | $352 mil. | -56.7 % |
| EPS | $1,24 | $0,54 | -56.42 % |
Sempra v uplynulém čtvrtletí vykázala slabší zisk i tržby, než se očekávalo, což bylo ovlivněno především daňovými faktory v Kalifornii a vyššími úrokovými náklady. Navzdory těmto číslům je příběh firmy silně růstový. Společnost představila ambiciózní pětiletý investiční plán ve výši 65 miliard dolarů, zaměřený na masivní rozvoj přenosové soustavy v Texasu, kde těží z rozmachu datových center a AI.
Pro investory je klíčové, že Sempra směřuje k modelu čistě regulované utility, což sníží riziko a zajistí předvídatelnější hotovost. V příštím roce očekávejte dokončení prodeje podílu v infrastruktuře, což posílí bilanci a umožní financovat růst bez nutnosti vydávání nových akcií. Výhled do roku 2030 slibuje stabilní růst dividend i výnosů.
Tržby překonaly očekávání, ale ziskovost výrazně zaostala za odhady analytiků. Zisk na akcii dosáhl $0,12 (86.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2,93 mld. | $3,18 mld. | +8.52 % |
| Příjmy | $597,4 mil. | $95 mil. | -84.1 % |
| EPS | $0,91 | $0,12 | -86.82 % |
Sempra v uplynulém čtvrtletí vykázala smíšené výsledky. Zatímco tržby ve výši 3,18 miliardy USD překonaly očekávání, čistý zisk a zisk na akcii (EPS) výrazně zaostaly za odhady kvůli jednorázovým daňovým nákladům spojeným s prodejem podílu v infrastruktuře.
Příběh společnosti se však nyní točí kolem masivní expanze v Texasu. Sempra plánuje navýšit investice do sítě Oncor o více než 30 %, čímž reaguje na raketový růst poptávky po energii pro datová centra a ropný průmysl. Pro investory je klíčové, že prodej podílu v Sempra Infrastructure posílí rozvahu a pokryje potřebu kapitálu bez nutnosti vydávat nové akcie do roku 2027. Očekávejte silné zaměření na regulované utility a stabilní růst zisku v příštím roce.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $13,7 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $3,37 mld. | -- | -- |
| EPS | $5,11 | -- | -- |
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním v zisku i v tržbách. Zisk na akcii dosáhl $2,75 (40 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $14,16 mld. | $13,71 mld. | -3.19 % |
| Příjmy | $2,94 mld. | $1,84 mld. | -37.55 % |
| EPS | $4,58 | $2,75 | -39.98 % |
Sempra má za sebou transformační rok, ve kterém se soustředila na zjednodušení struktury a posílení bilance. Přestože realita čistého zisku a tržeb zaostala za původními odhady, firma úspěšně realizovala klíčové prodeje podílů v infrastruktuře a zaměřila se na stabilnější regulované služby.
Pro investory je zásadní příští rok a výhled do roku 2030. Společnost spouští rekordní investiční plán v hodnotě 65 miliard dolarů, cílený primárně na Texas, kde těží z masivního rozvoje datových center a energetické sítě. Očekávejte příběh přerodu v bezpečný „pure-play“ utilitní podnik s rostoucí dividendou, který díky silnému cash flow nepotřebuje vydávat nové akcie k financování svého růstu. Příští rok potvrdí stabilitu a zrychlení díky investicím do přenosových soustav.
Celoroční hospodaření skončilo pod očekáváním ve všech klíčových sledovaných parametrech. Zisk na akcii dosáhl $4,42 (6.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $15,24 mld. | $12,96 mld. | -15 % |
| Příjmy | $3,1 mld. | $2,86 mld. | -7.64 % |
| EPS | $4,74 | $4,42 | -6.7 % |
Sempra má za sebou rok smíšených výsledků, kdy realita mírně zaostala za finančními odhady, přestože společnost masivně investovala do infrastruktury. Hlavním příběhem uplynulého roku byla příprava na „supercyklus“ v energetice, tažený poptávkou po datových centrech a AI. Pro investory je klíčové, že společnost snížila výhled na rok 2025 kvůli dřívějšímu podání žádosti o revizi sazeb v Texasu a nepříznivým regulatorním rozhodnutím v Kalifornii.
Tento krok sice krátkodobě zatíží zisky, ale vytváří pevnější základy pro budoucí růst. V příštím roce očekávejte zrychlení díky novým LNG projektům a expanzi v Texasu, kde chce firma do konce dekády generovat polovinu svých zisků. Navzdory opatrnému startu Sempra cílí na nadstandardní dlouhodobý růst dividend i hodnoty pro akcionáře.
Sempra překonala očekávání díky silnému růstu tržeb i celkového zisku. Zisk na akcii dosáhl $4,79 (4.3 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $16,18 mld. | $15,8 mld. | -2.35 % |
| Příjmy | $2,97 mld. | $3,08 mld. | +3.47 % |
| EPS | $4,59 | $4,79 | +4.33 % |
Sempra má za sebou mimořádně silný rok, ve kterém překonala očekávání v tržbách i zisku, především díky zjednodušení obchodního modelu a rekordním investicím v Texasu a Kalifornii. Společnost těží z pozice klíčového hráče v modernizaci energetických sítí a exportu LNG, přičemž její regulovaná aktiva vykazují stabilitu i v nejisté ekonomice.
V příštím roce investoři mohou očekávat rekordní pětiletý investiční plán ve výši 48 miliard dolarů, zaměřený na přenos a distribuci energie. Přestože vládní pauza v povolování LNG exportů vyvolává otázky, vedení ujišťuje, že to neohrozí stávající růst ani dividendy, které se zvyšují již 14. rokem v řadě. Očekávejte pokračující růst zisku na akcii v rozmezí 6–8 %.
Zisk na akcii dosáhl $3,31 (25.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $14,35 mld. | $15,55 mld. | +8.4 % |
| Příjmy | $1,04 mld. | $2,14 mld. | +104.81 % |
| EPS | $4,44 | $3,31 | -25.45 % |
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Sempra Energy |
|---|---|
| Ticker | SRE |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.sempra.com/investors |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 1998 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Utility - distribuční služby |
| Průmysl | Široká škála distribučních služeb/produktů |
| Zaměstnanci | 15 938 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $2,61 |
| Dividendový výnos | 3,09 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 15. 7. 2026 |
| Poslední dividenda | $0,66 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 0 SRE |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $20,74 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | -0,1 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $55 130 338 339 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $102 367 338 496 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,69 |
| P/E (Cena k zisku) | 24,58 |
| P/S (Cena k příjmům) | 4,07 |
| Forward P/E | 15,22 |
| Účetní hodnota na akcii | $50 |
| Cílová cena Wall Street | $104,4 |
| Hodnota podniku k příjmům | 7,55 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 17,43 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $6 081 000 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 28,33 % |
| Zisková marže | 16,82 % |
| EBITDA marže | 44,87 % |
| Hrubý zisk | $5 961 999 872 |
| EPS (Zisk na akcii) | $3,43 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $3,43 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 68,6 % |
| Růst zisků meziročně | -17 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 1,96 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 6,68 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 370 050 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $101 |
| 52týdenní minimum | $78,97 |
| Beta | 0,58 |
| Vydané akcie | 653 754 366 |
| Volně obchodovatelné akcie | 652 553 313 |
| Podíl institucí | 93,76 % |
| Podíl insiderů | 0,099 % |
| 50denní klouzavý průměr | $89,74 |
| 200denní klouzavý průměr | $91,27 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 11 154 811 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 3,19 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 1,93 % |
| Short ratio | 3,19 % |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 1:2 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 22. 8. 2023 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.