Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Akcie » Stock Spirit Group

Akcie Stock Spirit Group (STCK) – Aktuální cena, graf, dividendy, kde koupit

Váš kapitál může být ohrožen*

Stock Spirits Group je výrobce a producent destilátů v České republice, Polsku, Itálii a dalších zemích. U nás je výrobcem Fernet Stocku, vodky Amundsen nebo Božkov Original. Akce této společnosti se obchodují na Burze cenných papírů Praha a jsou součástí českého PX indexu.

Myslíte si, že potravinářské odvětví je stabilním odvětvím trhu? Láká vás úspěšně obchodovat na tuzemské burze? V tomto článku se dozvíte vše potřebné pro úspěšné obchody akcií Stock Spirits Group.

Historický graf ceny akcií Stock Spirits Group

Historický vývoj akcií Stock Spirits Group. Zdroj: Pse.cz
Zdroj: Pse.cz

Obsah článku o akciích Stock Spirits Group

1.Historie Stock Spirits Group2.Akcie Stock Spirits Group3.Historický vývoj cen akcií Stock Spirits Group4.Stock Spirits Group a dividendy5.Jak lze obchodovat akcie Stock Spirits Group?6.Jak na první obchod akcií Stock Spirits Group?7.Vyplatí se o akciích Stock Spirits Group uvažovat?8.Diskuze o akciích Stock Spirits Group (komentáře)

Historie Stock Spirits Group

Historie společnosti sahá až do roku 1884, kdy dva italští společníci založili podnik Camis & Stock pojmenovaný podle jejich jmen. V roce 1920 koupili lihovar v plzeňské části Božkov a o sedm let později se zde začal vyrábět Fernet Stock.

V roce 2007 byla společnost převzatá investiční skupinou Oaktree Capital Management a vznikla tak mezinárodní skupina Stock Spirits Group.

Akcie Stock Spirits Group

Akcie Stock Spirits Group lze obchodovat na burzách londýnské a pražské. V následujících řádcích se zaměříme na tu pražskou.
Skupina vstoupila na burzu 23. října 2013. Obchodovat její akcie lze ve všední dny mezi 8:50 a 16:20, cena akcií je vedena v českých korunách. Objem zobchodovaných akcií se pohybuje v řádu desítek tisíc.

Historický vývoj cen akcií Stock Spirits Group

Historický vývoj akcií Stock Spirits Group. Zdroj: Pse.cz
Zdroj: Pse.cz

Od vstupu na burzu nemají akcie Stock Spirits žádný trend. Svého absolutního maxima dosáhly už na konci října 2014, což bylo také naposledy, kdy se cena dostala přes 100 Kč za akcii.

Následoval pokles, až cena o více jak rok později spadla na necelou polovinu původní hodnoty. Poté se cena pohybovala ve vodorovném směru, pouze začátkem ledna krátce atakovala hodnotu 80 Kč za akcii a v březnu 2020 opět otestovala absolutní minimum na hranici 40 č/akcie.

Stock Spirits Group a dividendy

Zdroj: Stockspirits.com

Společnost od roku 2014 vyplácí dividendu pravidelně. Vyplácena je dvakrát ročně, přičemž první, předběžná, je ve výši jedné třetiny plánované roční výše a zbylé dvě třetiny jsou vyplaceny po zveřejnění výsledků za obchodní rok.

Poměr P/E byl vždy celkem vysoký, na druhou stranu od roku 2014 výše dividendy rostla. Zatím se tedy nevyplatí držet akcie jen kvůli výplatě dividendy. Budoucí vývoj je těžké predikovat, proto budete muset pravidelně sledovat zprávy o hospodaření skupiny, které o budoucí výši dividendy mohou napovědět.

Jak lze obchodovat akcie Stock Spirits Group?

Vzhledem k malé likviditě rozhodně není vhodné obchodovat akcie Stock Spirits Group na krátkodobé až intradenní bázi, jelikož byste ztráceli hodně peněz kvůli velkému spreadu.

Absence dlouhodobého trendu zase nenahrává pozičnímu držení akcií. Vyplácené dividendy nejsou tak vysoké, aby se vyplatilo pouze kvůli nim akcie nakupovat.

Jako ideální se proto jeví obchodovat akci pomocí střednědobých obchodů, při kterých je budete držet řádově týdny až měsíce. Tato varianta je navíc vhodná i pro začínající obchodníky, kteří při tomto typu obchodování mají čas a klid rozmyslet si všechny své kroky.

Pro tento typ obchodování můžete využít i obchodování pomocí CFD kontraktů. Při něm nevlastníte samotné akcie, ale jen spekulujete na jejich růst či pokles.

V květnu nakoupíte 100 akcií při ceně 52 Kč. Celkem tak utratíte 5 200 Kč. V srpnu se cena vyšplhá na 55 Kč/akcii. Při prodeji tak získáte zpět 5 500 Kč. Váš výdělek za tři měsíce bude 300, při investovaných 5 200 Kč bude procentuální zhodnocení 5,8 %.

Mnoho brokerů ale nabízí i obchodování s pákou. Při něm vám část peněz na obchod půjčí a vy tak můžete obchodovat s většími částkami a dosahovat vyšších zisků.

V květnu při ceně 52 Kč za akcii se rozhodnete nakoupit pomocí páky 1:5. To znamená, že k vašim 5 200 Kč přidá broker dalších 20 800 Kč a vy tak nakoupíte celkem 500 akcií za 26 000 Kč.

Při prodeji na ceně 55 Kč/akcie obdržíte zpět 55*500 = 27 500 Kč. Brokerovi vrátíte jen půjčených 20 800, čili váš čistý zisk bude 27 500 – 20 800 – 5 200 = 1 500 Kč. Při investovaných 5 200 korunách tak vyděláte 1 500 Kč a váš procentuální výdělek bude 28,9 % za tři měsíce!

Při obchodování s pákou ale musíte mít na paměti, že vyšší mohou být nejenom vaše zisky, ale i ztráty.

Níže se můžete podívat na video, které vám na akciích ČEZu ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Obchody jsou prováděny u brokera XTB.

Video: Vzorové nákupy akcií ČEZu u brokera XTB

Jak na první obchod akcií Stock Spirits Group?

Už víte něco o pohybu akcií Stock Spirits, jejich historii i dividendách. V hlavě už vám máte myšlenky, jak byste i vy na nich mohli vydělat peníze. Pojďme se podívat, co musíte udělat pro úspěšný první obchod.

Základem je mít vybraného brokera, přes kterého budete na burze obchodovat. Budete-li chtít obchodovat akcie na pražské burze, musí to daný broker umožňovat. Zjistěte si proto tuto informaci předem, ať pak nejste nepříjemně překvapeni. Z brokerů v češtině tyto akcie lze obchodovat například u brokera Lynx.

Recenze brokera Lynx

LYNX Broker logo

LYNX Broker

★ 87 %

Investování na finančních trzích zahrnuje rizika.

Po vybrání brokera vás bude čekat založení účtu a zaslání peněz, se kterými budete chtít obchodovat. Dnes už bývá samozřejmostí možnost založit si účet z pohodlí domova. Výše minimální vkladu pro obchodování bývá různá, u mnohých se ale pohybuje v několika málo tisících korun.

Před reálným obchodem si budete muset ještě sestavit obchodní strategii, podle které budete obchodovat. Někteří brokeři nabízí i možnost založení demo účtu zdarma, což vám může pomoct v otestování vaší strategie

Po sestavení strategie a ověření její výdělečnosti už vám nic nebrání provést váš první skutečný obchod.

Vyplatí se o akciích Stock Spirits Group uvažovat?

Výhodou obchodování s akciemi Stock Spirits Group je možnost obchodovat je na pražské burze a v českých korunách, díky čemu odpadá měnové riziko. Skupina také pravidelně vyplácí dividendu.

Nevýhodou je menší likvidita a proto není vhodné obchodovat akcie na velmi krátkodobých obchodech. Pro diverzifikaci vašeho portfolia to však může být zajímavá akcie z potravinářského sektoru.

Více informací o Stock Spirits Group:


Více informací o akciích Stock Spirit Group (STCK)

JménoStock Spirit Group
TickerSTCK
Webové stránkyhttps://www.stockspirits.com/
Založeno1884
SektorSpotřební zboží/sužby - základní
PrůmyslNápoje
Vyplácí dividendy?

Vývoj ceny akcie Stock Spirit Group za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Ticker
07. 06. 2023 Načítání... STCK
06. 06. 2023 Načítání... STCK
05. 06. 2023 Načítání... STCK
04. 06. 2023 Načítání... STCK
03. 06. 2023 Načítání... STCK
02. 06. 2023 Načítání... STCK
01. 06. 2023 Načítání... STCK
31. 05. 2023 Načítání... STCK
30. 05. 2023 Načítání... STCK
29. 05. 2023 Načítání... STCK
28. 05. 2023 Načítání... STCK
27. 05. 2023 Načítání... STCK
26. 05. 2023 Načítání... STCK
25. 05. 2023 Načítání... STCK

Ohodnoťte akcie firmy Stock Spirit Group


Připojte se k diskuzi

Další Akcie, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo