Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS
QDIV
iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS
Váš kapitál může být ohrožen*

$50,98 (1 182 Kč)

+2,31 % za 7 dní

Logo iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS

iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS

Cena ETF QDIV
Graf QDIV

$50,98 (1 182 Kč)

+2,31 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny fondu iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS

Informace o fondu iShares MSCI USA Quality Dividend

iShares MSCI USA Quality Dividend je akciové ETF obchodované pod tickerem QDIV, které poskytuje investorům široké portfolio amerických akciových titulů s vysokými dividendami.

Hlavním cílem fondu je tak dosahovat podobné výkonosti jako vybraný benchmarkový index MSCI USA High Dividend Yield.

Krátká historie fondu iShares MSCI USA Quality Dividend

iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS ETF bylo založeno v červnu 2014 v Irsku jako jedno z dalších ETF vydaných pod společností iShares, která zároveň spadá pod správu americké investiční společnosti BlackRock.

Jeho cílem tak bylo a stále je nabídnout investorům srovnatelnou výkonnost s indexem MSCI USA High Dividend Yield, čehož se snaží docílit nákupem stejných akcií, které jsou v něm obsaženy.

Co ovlivňuje cenu tohoto ETF?

Jelikož se jedná o akciové ETF je hlavním faktorem ovlivňujícím jeho cenu právě cena akcií v jeho portfoliu. Ty tak mohou být ovlivněny nejen samotným hospodařením společností ale i ekonomickými výkyvy a dalšími faktory jako jsou například obchodní války či politické neshody.

Vybraný benchmarkový index je však složen ze silných společností, které jsou navíc podrobně vybírány. Hlavním kritériem je tak vysoký potenciál společnosti vytvářet zisky, finanční zdraví společnosti ale i dlouhodobá udržitelnost vyplácení dividend.

V portfoliu tohoto ETF tak můžeme najít tituly jako například Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Home Depot, AT&T nebo Coca-Cola.

Jak obchodovat toto ETF

Tento fond nabízí především příležitost pro vytvoření dlouhodobého pasivního příjmu, ale i diverzifikaci pomocí stabilních amerických společností z různých odvětví, které zaručují dlouhodobý růst ale i stálé vyplácení dividend. Z tohoto pohledu je tak tento fond vhodný především pro střednědobé až dlouhodobé investory.

Fond navíc půlročně vyplácí dividendy, které se mohou ročně vyšplhat až na necelé 3 dolary. Při pohledu na graf sleduje výkonnost benchmarku přesně, a to díky jeho strategii kopírovat benchmarkový index nákupem všech titulů, které jsou v něm obsažené.

Jedním z dalších kladů tohoto fondu je i jeho meziroční růst, přičemž jediný velký propad zaznamenal naposledy v březnu roku 2020. Z tohoto výkyvu se však fond opět vzpamatoval a jeho cena opět roste.

Obchodní hodiny iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS

Toto ETF je nutné obchodovat pouze na burze kde bylo emitováno. V tomto případě se tak jedná o London Stock Exchange jejíž obchodní hodiny jsou nastaveny od 9:00 do 17:30 hodin našeho času každý všední den.

Pozor si však dávejte na státní svátky, během kterých je burza uzavřena a není možné na ní obchodovat.

Shrnutí k iShares MSCI USA Quality Dividend

iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS je bezpochyby vhodným prostředkem, jak získat poměrně stabilní pasivní příjem v podobě dividend a zároveň investovat do zajímavých a silných amerických titulů.

V prospěch fondu je určitě i viditelný dlouhodobý růst ale i přesné kopírování vybraného benchmarkového indexu. Výše dividendy se navíc pohybuje v podobné výši jako je zvykem u ostatních fondů.

Více informací o iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS

JménoiShares MSCI USA Quality Dividend UCITS
TickerQDIV
Oficiální webové stránkyhttps://www.ishares.com/uk/individual/en/products/264660/
Emitováno2014
Investiční společnostiShares by BlackRock
ISINIE00BKM4H312
TER0,35 %
Ohodnoťte ETF iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS
0
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další ETF, které by vás mohly zajímat