Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo iShares USD Corp Bond UCITS
LQDA
iShares USD Corp Bond UCITS
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf LQDA

$5,55 (131,8 Kč)

-1,8 % za 7 dní

Logo iShares USD Corp Bond UCITS

iShares USD Corp Bond UCITS

Cena ETF LQDA
Graf LQDA

$5,55 (131,8 Kč)

-1,8 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny fondu iShares USD Corp Bond UCITS

Informace o fondu iShares USD Corp Bond UCITS

iShares USD Corp Bond UCITS ETF je dluhopisové ETF obchodované pod tickerem LQDA, které poskytuje investorům výkonnost benchmarkového indexu Markit iBoxx USD Liquid Investment Grade a zároveň i možnost investovat do předních podnikových dluhopisů obchodovaných v amerických dolarech. Ty jsou vybírány ze všech odvětví a všech typů splatnosti.

Krátká historie fondu iShares USD Corp Bond UCITS ETF

Fond iShares USD Corp Bond byl založen v roce 2003 v Irsku americkou investiční společností iShares pod vedením americké společnosti BlackRock.

Jeho investičním cílem je tak již od jeho založení nabídnout investorům shodnou výkonnost s benchmarkovým indexem Markit iBoxx USD Liquid Investment Grade, který reprezentuje nejlikvidnější podnikové dluhopisy obchodované v amerických dolarech.

V jeho portfoliu jsou tak všechny druhy dluhopisů z růstných odvětví a s různou délkou splatnosti.

Co ovlivňuje cenu tohoto ETF?

iShares USD Corp Bond UCITS ETF se řadí mezi dluhopisové ETF, přičemž jeho cena závisí především na vývoji a výkonnosti vybraných společností ale i vývoji ekonomiky.

V jeho portfoliu tak můžeme najít například dluhopisy od společností Anheuser-Busch, Ge Capital International Funding, Cvs Health, Microsoft Corporation nebo Goldman Sachs.

Jak obchodovat toto ETF

Tento fond nabízí příležitost využít jej především k diverzifikaci svého portfolia, a přitom vytvořit i pasivní příjem s čtvrtletně vyplácenými dividendami, které se ročně pohybují okolo 5 až 6 dolarů. Navíc díky výběru dluhopisů nabízí i vysokou likviditu.

Při pohledu na graf se LQDA daří téměř přesně kopírovat vybraný benchmarkový index, jehož výkonnosti dosahuje výběrem nejdůležitějších a nejlikvidnějších dluhopisů obsažených v daném indexu. Dalším plusem je dlouhodobý růst fondu, který se snaží zaručit i samotný emitent.

Obchodní hodiny iShares USD Corp Bond UCITS ETF

Tento fond je nutné obchodovat na burze, kde byl emitován. V tomto případě byl zalistován hned na několika burzách, a to jak na London Stock Exchange, tak i na burze Xetra.

Obě vybrané burzy mají nastaveny obchodní hodiny od 9:00 do 17:30 hodin našeho času každý všední den. Výjimkou jsou však státní svátky, kdy jsou obě burzy vždy uzavřeny a není možné na nich obchodovat.

Shrnutí k iShares USD Corp Bond UCITS ETF

Na závěr je toto ETF vhodnou volbou, pokud hledáte dostatečně likvidní ETF a zároveň i pořádnou diverzifikaci svého portfolia bez nutnosti spravovat několik dluhopisů zároveň na vlastní pěst.

Pro tyto účely tak toto ETF splňuje všechna kritéria a zároveň nabízí i dobrou příležitost pro vytvoření pasivního příjmu se čtvrtletně vyplácenými dividendami. Jedním z dalších plusů je i vidina dlouhodobého růstu celého fondu.

Více informací o iShares USD Corp Bond UCITS

JménoiShares USD Corp Bond UCITS
TickerLQDA
Oficiální webové stránkyhttps://www.ishares.com/uk/individual/en/products/251832/ishares-corporate-bond-ucits-etf
Emitováno2003
Investiční společnostiShares by BlackRock
ISINIE0032895942
TER0,20 %
Ohodnoťte ETF iShares USD Corp Bond UCITS
0
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další ETF, které by vás mohly zajímat