Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $128,6 mil. | EBITDA | -$15,3 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 3,3 |
| Roční dividenda na akcii | -- | P/E (Cena k zisku) | -9,1 |
| Dividendový výnos | -- | Návratnost aktiv | -83 % |
| Příjmy společnosti | $297,7 tis. | Návratnost vlastního kapitálu | 85,8 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $0,052 | Provozní marže | -3 400 % |
| EPS (Zisk na akcii) | -$1,56 | Zisková marže | 41,22 % |
| Účetní hodnota na akcii | $2,77 | EV (Hodnota podniku) | $91,95 mil. |
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 2. 12. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne -$0,14 při tržbách ve výši $1 mil..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 2. 12. 2026.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$2,29 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,14 | -- | -- |
Výsledky jsou hlubokým zklamáním, neboť společnost výrazně zaostala za všemi očekáváními. Zisk na akcii dosáhl -$0,45 (275 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1 mil. | $216,4 tis. | -78.36 % |
| Příjmy | -$1,96 mil. | -$7,33 mil. | -273.71 % |
| EPS | -$0,12 | -$0,45 | -275 % |
Výsledky Swarmer za uplynulé čtvrtletí na první pohled zklamaly výrazným propadem pod očekávání, ale čísla tentokrát maskují dynamický rozvoj. Nízké tržby jsou důsledkem účetních pravidel, nikoliv nedostatku zakázek; společnost reálně inkasovala platby za licence, které se do výkazů promítnou až později. Klíčovým příběhem je úspěšná validace technologie v ostrém nasazení a rozšiřování kontraktů, jako je SkyKnight.
V příštím kvartálu investoři uvidí pokračující investice do vývoje a strategických akvizic pod vedením Erika Prince. Očekávejte sice přetrvávající ztráty kvůli expanzi, ale také posilování pozice Swarmeru jako nezbytného „mozku“ autonomních systémů, kde se z nasbíraných dat tvoří silná konkurenční výhoda pro budoucí škálování.
Společnost vykázala kritické ztráty při minimálních tržbách a celkově neuspokojivém výsledku. Zisk na akcii dosáhl -$0,28 (154.5 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $20,33 tis. | $20,33 tis. | 0 % |
| Příjmy | -$1,77 mil. | -$4,46 mil. | -152.32 % |
| EPS | -$0,11 | -$0,28 | -154.55 % |
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,24 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$11,48 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,93 | -- | -- |
Výsledky výrazně překonaly očekávání díky drastickému snížení celkové roční ztráty. Zisk na akcii dosáhl -$0,69 (76.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $219,5 tis. | $309,9 tis. | +41.17 % |
| Příjmy | -$36,92 mil. | -$8,53 mil. | +76.9 % |
| EPS | -$2,99 | -$0,69 | +76.92 % |
Společnost vykázala hlubokou ztrátu při velmi nízkých a neuspokojivých tržbách. Skutečný zisk na akcii dosáhl -$1,26.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | -- | $329,4 tis. | -- |
| Příjmy | -- | -$2,07 mil. | -- |
| EPS | -- | -$1,26 | -- |
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Swarmer je společnost zabývající se obrannými technologiemi, která vyvíjí software pro autonomní řízení dronů a dalších bezpilotních systémů. Její technologie využívá umělou inteligenci, aby skupiny dronů mohly spolupracovat, a je navržena tak, aby fungovala s mnoha různými značkami dronů. Jedna osoba tak může najednou ovládat a koordinovat stovky dronů.
Jejich hlavní produkt, Trident Embedded Drone Operating System, poskytuje dronům autonomní navigaci i tam, kde není k dispozici GPS, koordinaci pomocí umělé inteligence v reálném čase a nástroje pro velení a řízení rozptýlených robotických týmů. Tento software se osvědčil v boji již od roku 2024, kdy absolvoval více než 100 000 bojových misí na Ukrajině a podporoval 42 vojenských jednotek.
Software společnosti Swarmer funguje také s pozemními vozidly, plavidly a dalšími bezpilotními platformami. Místo výroby hardwaru poskytuje společnost licence na svůj software výrobcům a integrátorům dronů, čímž se profiluje jako klíčová softwarová vrstva na trhu, kde se hardware dronů stále více standardizuje. Společnost sídlí v Austinu v Texasu, působí na Ukrajině, v Polsku a Estonsku a v březnu 2026 vstoupila na burzu Nasdaq Capital Market.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Swarmer |
|---|---|
| Ticker | SWMR |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Adresa sídla společnosti | -- |
|---|---|
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Průmysl |
| Průmysl | Software |
| Zaměstnanci | -- |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Roční dividenda na akcii | -- |
| Dividendový výnos | -- |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $297 748 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $0,052 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 56,6 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $128 647 089 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $91 952 128 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 3,3 |
| P/E (Cena k zisku) | -9,1 |
| P/S (Cena k příjmům) | 438,3 |
| Forward P/E | 33,81 |
| Účetní hodnota na akcii | $2,77 |
| Cílová cena Wall Street | $60 |
| Hodnota podniku k příjmům | 308,8 |
| Hodnota podniku k EBITDA | -6 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | -$15 303 054 |
|---|---|
| Provozní marže | -3 400 % |
| Zisková marže | 41,22 % |
| EBITDA marže | -5 100 % |
| Hrubý zisk | $144 563 |
| EPS (Zisk na akcii) | -$1,56 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | -$1,56 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | -- |
| Růst zisků meziročně | -58 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | -83 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 85,8 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $83,3 |
| 52týdenní minimum | $8,82 |
| Beta | -- |
| Vydané akcie | 11 284 769 |
| Volně obchodovatelné akcie | 3 518 447 |
| Podíl institucí | 6,77 % |
| Podíl insiderů | 65,87 % |
| 50denní klouzavý průměr | $28,53 |
| 200denní klouzavý průměr | $37,37 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 751 145 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 0,72 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 10,21 % |
| Short ratio | 0,72 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.