Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $140,2 mil. | EBITDA | $29 tis. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 0,66 |
| Roční dividenda na akcii | -- | P/E (Cena k zisku) | 531,5 |
| Dividendový výnos | -- | Návratnost aktiv | -4,6 % |
| Příjmy společnosti | 473,1 tis. MED | Návratnost vlastního kapitálu | -12 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $28,73 | Provozní marže | -5,7 % |
| EPS (Zisk na akcii) | -$2,31 | Zisková marže | -8,1 % |
| Účetní hodnota na akcii | $18,99 | EV (Hodnota podniku) | -$12,56 mil. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií MED.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 2. 11. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne -$0,35 při tržbách ve výši $71,3 mil..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 2. 11. 2026.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $71,3 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$3,9 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,35 | -- | -- |
Výsledky překonaly pesimistická očekávání, ačkoliv společnost zůstává v celkové ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$0,28 (56.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $72,7 mil. | $76,38 mil. | +5.07 % |
| Příjmy | -$7,24 mil. | -$3,1 mil. | +57.17 % |
| EPS | -$0,65 | -$0,28 | +56.92 % |
Medifast v posledním čtvrtletí překonal očekávání trhu, když vykázal nižší ztrátu a vyšší tržby, než se předpokládalo. Klíčovým příběhem je stabilizace byznysu a strategický přerod z prodeje diet na komplexní systém metabolického zdraví pod novou značkou Trilivy. Přestože počet koučů nadále klesá, jejich produktivita roste již třetí kvartál v řadě, což historicky předznamenává obrat k růstu.
Společnost těží ze silné hotovosti bez dluhů a spouští úsporný program Catalyst. Investoři by měli v nadcházejícím čtvrtletí očekávat pokračující tlak na marže kvůli investicím do transformace, ale management jasně cílí na návrat k ziskovosti v posledním kvartálu roku. Příležitost vidí zejména v doplňování trhu s léky na hubnutí (GLP-1) skrze odborné vedení a zachování svalové hmoty.
Výsledky překonaly pesimistická očekávání, přestože společnost zůstává v mírné ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$0,19 (63.5 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $69,2 mil. | $76,04 mil. | +9.89 % |
| Příjmy | -$5,79 mil. | -$2,12 mil. | +63.35 % |
| EPS | -$0,52 | -$0,19 | +63.46 % |
Medifast v posledním čtvrtletí překonala očekávání trhu a po třech letech vykázala první mezikvartální nárůst tržeb. I přes pokračující pokles počtu koučů v důsledku konkurence léků typu GLP-1 výrazně vzrostla jejich produktivita, což vedení vnímá jako klíčový indikátor budoucího obratu. Společnost úspěšně dokončila transformaci z prostého hubnutí na komplexní péči o metabolické zdraví.
Pro nadcházející kvartál a zbytek roku by investoři měli očekávat stabilizaci tržeb a postupné zlepšování marží díky úsporám ve výši 30 milionů dolarů. V červenci firma představí nový vědecky podložený produktový systém, který má v závěru roku zajistit návrat k ziskovosti. Od června navíc dochází k výměně na postu CEO, kdy otěže přebírá Nicholas Johnson.
Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním kvůli prohlubující se čisté ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$1,65 (101.2 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $71,4 mil. | $75,1 mil. | +5.18 % |
| Příjmy | -$9,13 mil. | -$18,12 mil. | -98.44 % |
| EPS | -$0,82 | -$1,65 | -101.22 % |
Medifast prochází bolestivou, ale nezbytnou transformací z prodejce diet na společnost zaměřenou na metabolické zdraví. Minulé čtvrtletí sice přineslo prohloubení ztráty a pokles tržeb o 37 % kvůli odlivu koučů a konkurenci léků typu GLP-1, ale objevují se první „zelené výhonky“. Poprvé od roku 2022 vzrostla produktivita koučů, což historicky předznamenává obrat k růstu.
V nadcházejícím roce investory čeká výměna generálního ředitele a uvedení nové produktové řady zaměřené na viscerální tuk a svalovou hmotu. Ačkoliv firma v příštím roce stále očekává ztrátu, drastické úspory nákladů a silná hotovostní pozice bez dluhů by měly v závěru roku 2026 vést ke stabilizaci. Očekávejte rok ve znamení disciplinované exekuce a postupného návratu k ziskovosti.
Medifast překvapil nižší ztrátou, přestože tržby těsně minuly stanovené cíle. Zisk na akcii dosáhl -$0,21 (41.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $89,7 mil. | $89,41 mil. | -0.32 % |
| Příjmy | -$4,01 mil. | -$2,26 mil. | +43.6 % |
| EPS | -$0,36 | -$0,21 | +41.67 % |
Společnost Medifast prochází zásadní transformací z prodejce diet na lídra v oblasti metabolického zdraví. Ačkoliv tržby meziročně klesly o 36 % kvůli úbytku koučů, výsledky za uplynulé čtvrtletí mírně překonaly pesimistická očekávání trhu. Klíčovým příběhem je adaptace na éru léků typu GLP-1; firma se nově soustředí na ochranu svalové hmoty a udržení váhy po vysazení léků, což podkládá novými klinickými studiemi.
V příštím čtvrtletí investory čeká pokračující tlak na marže a očekávaná ztráta, ale management slibuje stabilizaci produktivity a uvedení nové produktové řady v roce 2025. Pro retailové investory je nyní zásadní, zda se firmě podaří zastavit odliv koučů a přesvědčit trh, že její „lidský přístup“ je nezbytným doplňkem moderní farmakologické léčby obezity.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $287,7 mil. | -- | -- |
| Příjmy | -$12,63 mil. | -- | -- |
| EPS | -$1,15 | -- | -- |
Výsledky jsou zklamáním kvůli hlubší ztrátě navzdory mírně vyšším tržbám. Zisk na akcii dosáhl -$1,7 (51.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $382,1 mil. | $385,8 mil. | +0.97 % |
| Příjmy | -$12,3 mil. | -$18,67 mil. | -51.82 % |
| EPS | -$1,12 | -$1,7 | -51.79 % |
Medifast prochází zásadní transformací z čistého prodeje diet na komplexní společnost zaměřenou na metabolické zdraví. Minulý rok byl poznamenán útlumem kvůli popularitě léků typu GLP-1, což vedlo k poklesu počtu koučů i tržeb pod očekávání. Pozitivním signálem je však první nárůst produktivity koučů od roku 2022 a úspěšná redukce nákladů o 30 milionů dolarů.
V nadcházejícím roce investory čeká obměna vedení a uvedení nové vědecky podložené produktové řady zaměřené na viscerální tuk a svalovou hmotu. Management očekává, že stabilizace a návrat k ziskovosti se projeví v závěru roku 2026. Příběh se nyní mění z „hubnutí“ na „udržitelné zdraví“, což má firmě vrátit růstový potenciál.
Katastrofální propad ziskovosti pod očekávání i přes dosažení plánovaných tržeb. Zisk na akcii dosáhl $0,19 (89.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $601,6 mil. | $602,5 mil. | +0.15 % |
| Příjmy | $19,37 mil. | $2,09 mil. | -89.21 % |
| EPS | $1,78 | $0,19 | -89.33 % |
Uplynulý rok byl pro Medifast ve znamení dramatického propadu ziskovosti, kdy čistý zisk na akcii (EPS) klesl z očekávaných 1,78 USD na pouhých 0,19 USD. Hlavní příčinou je revoluce na trhu způsobená léky na hubnutí GLP-1 (např. Ozempic), které zásadně snížily poptávku po tradičních programech a vedly k úbytku aktivních koučů.
Společnost se však rychle adaptuje. Spustila novou řadu OPTAVIA ASCEND určenou právě pro uživatele těchto léků a spolupracuje s LifeMD. Pro příští rok investoři musí počítat s pokračujícím tlakem na tržby, ale vedení očekává stabilizaci díky úsporám a novému zaměření na klienty, kteří léky vysazují. Očekávejte rok transformace, kde bude klíčovým ukazatelem produktivita koučů spíše než okamžitý návrat k vysokým ziskům.
Společnost výrazně překonala očekávání a zakončila rok s vynikajícími výsledky. Zisk na akcii dosáhl $9,1 (4.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,07 mld. | $1,07 mld. | +0.64 % |
| Příjmy | $29,33 mil. | $99,42 mil. | +238.95 % |
| EPS | $9,52 | $9,1 | -4.39 % |
Medifast má za sebou rok zásadní transformace, kdy se snaží adaptovat na nástup léků na hubnutí (GLP-1), které výrazně oslabily jeho tradiční byznys založený na koučování. Přestože realita loňského roku překonala pesimistické odhady, firma čelí prudkému poklesu počtu aktivních koučů i tržeb.
V nadcházejícím roce očekávejte obrat v příběhu: společnost se mění z prodejce diet na komplexní zdravotní platformu. Klíčem je spolupráce s LifeMD, která umožní zákazníkům přístup k lékařské podpoře a receptům na léky. Investor by se měl připravit na dočasný tlak na marže; firma zrušila dividendu, aby mohla masivně investovat do marketingu a technologií. Cílem je stabilizovat pokles a v druhé polovině roku 2024 začít znovu růst díky novým cílovým skupinám.
Výsledky mírně zaostaly za očekáváním kvůli poklesu ziskovosti a marží. Zisk na akcii dosáhl $12,73 (2.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,59 mld. | $1,6 mld. | +0.45 % |
| Příjmy | $148,2 mil. | $143,6 mil. | -3.11 % |
| EPS | $13,05 | $12,73 | -2.42 % |
Medifast má za sebou rok stabilizace po náročném období, kdy se musel vyrovnat s poklesem retence a změnou spotřebitelského chování. Přestože tržby i zisk mírně zaostaly za odhady, firma úspěšně vrátila loajalitu stávajících zákazníků na historickou úroveň a udržela si silnou hotovostní pozici bez dluhů.
Hlavní výzvou pro nadcházející rok zůstává akvizice nových klientů, kterou komplikují změny algoritmů na sociálních sítích a inflace. Společnost proto neposkytla celoroční výhled a soustředí se na nové pobídky, školení koučů a technologické inovace v aplikacích. Investoři by měli očekávat slabší první polovinu roku, ale dlouhodobý příběh zůstává postaven na efektivním snižování nákladů a schopnosti generovat zisk i v nejistém ekonomickém prostředí.
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
Společnost Medifast, Inc. prostřednictvím svých dceřiných společností vyrábí a distribuuje produkty pro hubnutí, regulaci hmotnosti, zdravý životní styl a další spotřební zdravotní a výživové produkty ve Spojených státech a v asijsko-pacifickém regionu. Společnost nabízí tyčinky, kousky, preclíky, pufy, cereální křupky, nápoje, vydatné výběry, ovesné vločky, palačinky, pudinky, nealkoholické nápoje, koktejly, koktejly, nealkoholické pečivo a polévky pod značkami OPTAVIA, Optimal Health by Take Shape for Life a Flavors of Home. Své výrobky prodává prostřednictvím transakcí v místě prodeje přes platformu elektronického obchodu. Společnost byla založena v roce 1980 a sídlí v Baltimoru ve státě Maryland.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Medifast |
|---|---|
| Ticker | MED |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://ir.medifastinc.com/ |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 1981 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Spotřební zboží/služby - základní |
| Průmysl | Osobní produkty |
| Zaměstnanci | 1 496 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Roční dividenda na akcii | -- |
| Dividendový výnos | -- |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 473 095 MED |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $28,73 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | -28 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $140 206 015 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | -$12 555 664 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 0,66 |
| P/E (Cena k zisku) | 531,5 |
| P/S (Cena k příjmům) | 0,44 |
| Forward P/E | -45 |
| Účetní hodnota na akcii | $18,99 |
| Cílová cena Wall Street | $12 |
| Hodnota podniku k příjmům | -0,04 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 2,22 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $29 000 |
|---|---|
| Provozní marže | -5,7 % |
| Zisková marže | -8,1 % |
| EBITDA marže | 0,0092 % |
| Hrubý zisk | $219 451 008 |
| EPS (Zisk na akcii) | -$2,31 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | -$2,31 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | -28 % |
| Růst zisků meziročně | -810 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | -4,6 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | -12 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $14,67 |
| 52týdenní minimum | $9,22 |
| Beta | 0,7 |
| Vydané akcie | 11 181 000 |
| Volně obchodovatelné akcie | 8 439 690 |
| Podíl institucí | 75,88 % |
| Podíl insiderů | 4,17 % |
| 50denní klouzavý průměr | $11,08 |
| 200denní klouzavý průměr | $11,16 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 1 824 259 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 9,21 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 16,9 % |
| Short ratio | 9,21 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.