Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $2,85 mld. | EBITDA | $292,7 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | -- |
| Roční dividenda na akcii | $3,75 | P/E (Cena k zisku) | 28,09 |
| Dividendový výnos | 3,63 % | Návratnost aktiv | 13,09 % |
| Příjmy společnosti | $1,91 mld. | Návratnost vlastního kapitálu | 16,71 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $69,5 | Provozní marže | 11,81 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $6,07 | Zisková marže | 23,87 % |
| Účetní hodnota na akcii | -- | EV (Hodnota podniku) | $2,74 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií LANC.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a zatím není známo, kdy budou výsledky zveřejněny. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $1,71 při tržbách ve výši $486,2 mil..
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $486,2 mil. | -- | -- |
| Příjmy | $46,82 mil. | -- | -- |
| EPS | $1,71 | -- | -- |
Zisk na akcii dosáhl $1,76 (16.5 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $471,3 mil. | $465 mil. | -1.34 % |
| Příjmy | $41,3 mil. | $48,29 mil. | +16.92 % |
| EPS | $1,51 | $1,76 | +16.49 % |
Zisk na akcii dosáhl $1,35 (17.3 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $477,2 mil. | $453,4 mil. | -4.99 % |
| Příjmy | $44,6 mil. | $37,06 mil. | -16.92 % |
| EPS | $1,63 | $1,35 | -17.25 % |
Výsledky mírně zaostaly za očekáváním analytiků napříč všemi klíčovými ukazateli. Zisk na akcii dosáhl $2,15 (3.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $520,8 mil. | $518 mil. | -0.55 % |
| Příjmy | $60,95 mil. | $59,08 mil. | -3.07 % |
| EPS | $2,23 | $2,15 | -3.56 % |
Společnost Marzetti v uplynulém čtvrtletí mírně zaostala za očekáváním v tržbách i zisku, což bylo způsobeno slabší poptávkou v retailu a dočasnými výpadky. Přesto si firma udržela silnou pozici díky úspěšným licencovaným produktům a růstu tržního podílu u klíčových značek.
Zásadní zprávou pro investory je čerstvá akvizice prémiové značky omáček Bachan’s, která má okamžitě zvýšit marže a otevřít dveře k mladším spotřebitelům i do segmentu gastro služeb. Pro nadcházející kvartál vedení očekává oživení objemů prodejů a pozitivní vliv dřívějších Velikonoc.
Investoři by měli sledovat především integraci nové akvizice a pokračující modernizaci dodavatelského řetězce, což jsou hlavní pilíře pro budoucí růst ziskovosti v náročném tržním prostředí.
Lancaster Colony překonala veškerá očekávání a vykázala velmi silné výsledky. Zisk na akcii dosáhl $1,71 (1.1 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $474,5 mil. | $493,5 mil. | +3.99 % |
| Příjmy | $46,23 mil. | $47,18 mil. | +2.06 % |
| EPS | $1,69 | $1,71 | +1.12 % |
Společnost Marzetti má za sebou rekordní první čtvrtletí, ve kterém překonala očekávání v tržbách i zisku. Hlavním tahounem růstu byl maloobchodní segment, kde firma dominuje díky licencovaným omáčkám značek Chick-fil-A či Buffalo Wild Wings a úspěšným novinkám, jako jsou mražené výrobky Texas Roadhouse. Přestože spotřebitelé čelí inflačním tlakům, poptávka po „dostupném luxusu“ v podobě dochucovadel zůstává silná.
V nadcházejícím kvartálu investoři mohou očekávat pokračující expanzi distribuce a optimalizaci dodavatelského řetězce, včetně uzavření neefektivních provozů. Navzdory mírné nákladové inflaci u surovin, jako jsou vejce, si vedení věří v udržení marží díky efektivnímu přenášení cen na partnery v gastro segmentu a silným inovacím, které dál zvyšují tržní podíl.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $2 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $197,1 mil. | -- | -- |
| EPS | $7,2 | -- | -- |
Zisk na akcii dosáhl $6,99 (1.1 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,94 mld. | $1,93 mld. | -0.69 % |
| Příjmy | $193,5 mil. | $191,6 mil. | -0.99 % |
| EPS | $7,07 | $6,99 | -1.08 % |
Tržby mírně překonaly očekávání, ale čistý zisk a výnosy zaostaly. Zisk na akcii dosáhl $6,07 (9.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,9 mld. | $1,91 mld. | +0.68 % |
| Příjmy | $183,9 mil. | $167,3 mil. | -9.01 % |
| EPS | $6,71 | $6,07 | -9.55 % |
Společnost (nově pod názvem The Marzetti Company) zažila rok transformace a solidního růstu, přestože čistý zisk mírně zaostal za očekáváním kvůli nákladům na restrukturalizaci a akvizice. Klíčovým motorem byl maloobchodní segment, kde licencované produkty (např. Texas Roadhouse a Chick-fil-A) vykazují silnou dynamiku a získávají tržní podíl.
V nadcházejícím roce investoři mohou očekávat pokračující expanzi těchto úspěšných licencí na celonárodní úroveň a postupné promítnutí úspor z optimalizace výrobní sítě do marží. Přestože segment Foodservice čelí opatrnějšímu spotřebitelskému chování, firma se strategicky orientuje na vítězné řetězce (zejména v oblasti drůbežího masa). Celkově lze očekávat stabilní rok s mírným růstem tržeb a důrazem na provozní efektivitu, podpořený silnou rozvahou a historií zvyšování dividend.
Společnost mírně zaostala za očekáváním a vykázala slabší celkové výsledky. Zisk na akcii dosáhl $5,76 (0.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,88 mld. | $1,87 mld. | -0.27 % |
| Příjmy | $158,8 mil. | $158,6 mil. | -0.09 % |
| EPS | $5,79 | $5,76 | -0.56 % |
Společnost Lancaster Colony zažila rok plný strategických změn, kdy rekordní tržby a hrubý zisk doprovázelo mírné zaostání za očekáváním analytiků. Klíčovým tématem byl úspěšný rozvoj licenčních partnerství (např. Subway, Texas Roadhouse), který kompenzoval útlum v segmentu pekárenských výrobků a celkovou opatrnost spotřebitelů.
V nadcházejícím roce očekávejte příběh zaměřený na efektivitu a inovace. Firma plánuje těžit z klesajících nákladů na implementaci IT systémů a zaměří se na automatizaci výroby pro zvýšení marží. Investoři by měli sledovat expanzi Texas Roadhouse do mraženého pečiva a novou řadu bezlepkových produktů. Přestože trh čelí tlaku na peněženky zákazníků, společnost sází na „dostupný luxus“ a silnou hotovostní pozici, která otevírá dveře k budoucím akvizicím.
Zisk na akcii dosáhl $4,04 (21.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $1,85 mld. | $1,82 mld. | -1.43 % |
| Příjmy | $117,4 mil. | $111,3 mil. | -5.18 % |
| EPS | $5,17 | $4,04 | -21.78 % |
| Insider |
Hodnota
|
Cena | Typ transakce |
Datum
|
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Jméno Příjmení
1. ledna 2025
$88,88
Role insidera
Jméno společnosti
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.
XX XXX akcií
|
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 | |||||
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Lancaster Colony Corporation |
|---|---|
| Ticker | LANC |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.lancastercolony.com |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Spotřební zboží/služby - základní |
| Průmysl | Balené potraviny a maso |
| Zaměstnanci | 3 400 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $3,75 |
| Dividendový výnos | 3,63 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 30. 9. 2026 |
| Poslední dividenda | $1 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $1 909 122 000 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $69,5 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 3,84 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $2 845 185 637 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $2 739 262 637 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | -- |
| P/E (Cena k zisku) | 28,09 |
| P/S (Cena k příjmům) | 1,49 |
| Forward P/E | 24,33 |
| Účetní hodnota na akcii | -- |
| Cílová cena Wall Street | -- |
| Hodnota podniku k příjmům | 1,43 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 9,36 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $292 689 000 |
|---|---|
| Provozní marže | 11,81 % |
| Zisková marže | 23,87 % |
| EBITDA marže | 15,33 % |
| Hrubý zisk | $455 646 000 |
| EPS (Zisk na akcii) | $6,07 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $6,07 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 4,99 % |
| Růst zisků meziročně | 0 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 13,09 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 16,71 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $176,3 |
| 52týdenní minimum | $97 |
| Beta | -- |
| Vydané akcie | 27 569 107 |
| Volně obchodovatelné akcie | -- |
| Podíl institucí | -- |
| Podíl insiderů | -- |
| 50denní klouzavý průměr | -- |
| 200denní klouzavý průměr | -- |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | -- |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | -- |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | -- |
| Short ratio | -- |
|
Rozdělení
|
|
| Faktor posledního rozdělení | 2:3 |
|---|---|
| Datum posledního rozdělení | 28. 1. 1998 |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.