Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | 9,7 bil. CLP | EBITDA | 4,84 mld. CLP |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 546,1 |
| Roční dividenda na akcii | 2,73 CLP | P/E (Cena k zisku) | 10,15 |
| Dividendový výnos | 2,92 % | Návratnost aktiv | 4,8 % |
| Příjmy společnosti | 15,04 bil. CLP | Návratnost vlastního kapitálu | 7,61 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | 0,15 CLP | Provozní marže | 22,98 % |
| EPS (Zisk na akcii) | 9,2 CLP | Zisková marže | 6,76 % |
| Účetní hodnota na akcii | 0,17 CLP | EV (Hodnota podniku) | 9 406 bil. CLP |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií ENIA.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 29. 10. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne 0,0022 CLP při tržbách ve výši 3,56 bil. CLP.
Výsledky očekávány 29. 10. 2026 (po uzavření trhu).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 3,56 bil. CLP | -- | -- |
| Příjmy | 222,1 mld. CLP | -- | -- |
| EPS | 0,0022 CLP | -- | -- |
Výsledky mírně zaostaly v tržbách, ale ziskovost překonala původní očekávání. Zisk na akcii dosáhl 0,0024 CLP (2.9 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 3,49 bil. CLP | 3,45 bil. CLP | -1.27 % |
| Příjmy | 221,5 mld. CLP | 226,2 mld. CLP | +2.11 % |
| EPS | 0,0023 CLP | 0,0024 CLP | +2.92 % |
Enel Américas v uplynulém čtvrtletí prokázala provozní odolnost, když EBITDA vzrostla o 18 % díky silnému výkonu v Kolumbii a vyšším tarifům v Brazílii, podpořeným příznivým vývojem měnových kurzů. Přestože společnost čelí regulatorním výzvám v Brazílii ohledně koncese v São Paulu a negativnímu volnému peněžnímu toku kvůli investicím do sítí, vedení potvrdilo celoroční cíle.
Pro nadcházející čtvrtletí je klíčovým faktorem schválený program zpětného odkupu akcií a očekávané uvolnění pracovního kapitálu. Investoři by měli sledovat dopady fenoménu El Niño na hydroelektrárny a finalizaci tarifních zákonů v Argentině. Celkově firma směřuje k digitální modernizaci sítí při zachování disciplinované kapitálové alokace.
Společnost překonala očekávání díky silnému růstu tržeb i čistého zisku. Zisk na akcii dosáhl 0,0025 CLP (14.6 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 3,24 bil. CLP | 3,47 bil. CLP | +7.09 % |
| Příjmy | 209,1 mld. CLP | 239,4 mld. CLP | +14.54 % |
| EPS | 0,0022 CLP | 0,0025 CLP | +14.64 % |
Společnost výrazně překonala očekávání díky silným tržbám i čistému zisku. Zisk na akcii dosáhl 0,0032 CLP (72.3 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 3,19 bil. CLP | 3,68 bil. CLP | +15.38 % |
| Příjmy | 172,3 mld. CLP | 296,4 mld. CLP | +72.08 % |
| EPS | 0,0019 CLP | 0,0032 CLP | +72.25 % |
Výsledky mírně zaostaly za očekáváním, celková výkonnost však zůstává stabilní. Zisk na akcii dosáhl 0,0019 CLP (30.2 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 3,49 bil. CLP | 3,48 bil. CLP | -0.11 % |
| Příjmy | 270,4 mld. CLP | 201,1 mld. CLP | -25.62 % |
| EPS | 0,0027 CLP | 0,0019 CLP | -30.21 % |
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 14,73 bil. CLP | -- | -- |
| Příjmy | 955 mld. CLP | -- | -- |
| EPS | 0,0092 CLP | -- | -- |
Společnost překonala očekávání díky silnému růstu tržeb i čistého zisku. Zisk na akcii dosáhl 0,0095 CLP (5.1 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 12,45 bil. CLP | 13,43 bil. CLP | +7.82 % |
| Příjmy | 852,4 mld. CLP | 909,1 mld. CLP | +6.66 % |
| EPS | 0,009 CLP | 0,0095 CLP | +5.1 % |
Vynikající ziskovost výrazně překonala očekávání navzdory mírně nižším celkovým tržbám. Zisk na akcii dosáhl 0,024 CLP (170.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 13,27 bil. CLP | 12,54 bil. CLP | -5.51 % |
| Příjmy | 927,5 mld. CLP | 2,57 bil. CLP | +177.43 % |
| EPS | 0,0089 CLP | 0,024 CLP | +170.45 % |
Solidní nárůst zisku výrazně překonal očekávání i přes mírně nižší tržby. Zisk na akcii dosáhl 0,0081 CLP (19.7 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 13,29 bil. CLP | 11,01 bil. CLP | -17.12 % |
| Příjmy | 927,1 mld. CLP | 758,7 mld. CLP | -18.17 % |
| EPS | 0,01 CLP | 0,0081 CLP | -19.7 % |
Zisk na akcii dosáhl 0,0028 CLP (18.4 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | 13,33 bil. CLP | 11,49 bil. CLP | -13.8 % |
| Příjmy | 308,6 mld. CLP | 256,8 mld. CLP | -16.8 % |
| EPS | 0,0034 CLP | 0,0028 CLP | -18.38 % |
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Enel Americas |
|---|---|
| Ticker | ENIA |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://www.enelamericas.com/en/investors.html |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 1889 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Utility - distribuční služby |
| Průmysl | Elektrické služby/produkty |
| Zaměstnanci | 17 033 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Půlroční |
| Roční dividenda na akcii | 2,73 CLP |
| Dividendový výnos | 2,92 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 20. 5. 2026 |
| Poslední dividenda | 1,68 CLP |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | 15 036 396 798 740 CLP |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | 0,15 CLP |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 22,7 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | 9 695 956 415 721 CLP |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | 9 406 135 327 966 572 CLP |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 546,1 |
| P/E (Cena k zisku) | 10,15 |
| P/S (Cena k příjmům) | 625 |
| Forward P/E | 8,98 |
| Účetní hodnota na akcii | 0,17 CLP |
| Cílová cena Wall Street | 115,7 CLP |
| Hodnota podniku k příjmům | 625,6 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 2 574 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | 4 842 362 000 CLP |
|---|---|
| Provozní marže | 22,98 % |
| Zisková marže | 6,76 % |
| EBITDA marže | 0,032 % |
| Hrubý zisk | 5 782 351 904 541 CLP |
| EPS (Zisk na akcii) | 9,2 CLP |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | 9,2 CLP |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 31,2 % |
| Růst zisků meziročně | 23,16 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 4,8 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 7,61 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | 93,93 CLP |
| 52týdenní minimum | 73,95 CLP |
| Beta | 0,21 |
| Vydané akcie | 102 988 693 949 |
| Volně obchodovatelné akcie | 14 715 024 591 |
| Podíl institucí | 6,56 % |
| Podíl insiderů | 83,27 % |
| 50denní klouzavý průměr | 86,07 CLP |
| 200denní klouzavý průměr | 82,61 CLP |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | -- |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | -- |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | -- |
| Short ratio | -- |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.