Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo For Traders
Recenze For Traders
Logo For Traders
For Traders
Logo For Traders

Recenze For TradersProp trading, podmínky, poplatky a naše zkušenosti

Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Logo For Traders

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
95 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024

For Traders

For Traders je prop trading společnost s pobočkou v Praze, která spolupracuje se stabilním brokerem Purple Trading. For Traders poskytuje obchodníkům plný komfort pro plnění výzev a velmi výhodné podmínky pro jejich splnění.

Logo For Traders

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
95 %
Jednoduchost použití

95%

Přívětivost pro Čechy

95%

Poplatky a podmínky

95%

Důvěryhodnost značky

95%

Promo akce

Získejte 15% slevu

Využijte promo kód FINEX a získáte 15% slevu na všechny challenge!

Základní informace o For Traders

Cena výzev 54-999 USD
Výše účtů 5 000-200 000 USD
Cíl zisku 8-10 % dle preferencí, u jednofázové výzvy 9-11 %

For Traders je prop trading společnost, tedy platforma, která poskytuje obchodníkům možnost financování jejich obchodních účtů s tím, že se poté s klienty dělí o potenciální zisky. Tato příležitost je zvláště atraktivní pro ty, kteří chtějí obchodovat s větším kapitálem, než jaký mají sami k dispozici. Je ideální i pro ty, kteří nechtějí riskovat vlastní finanční prostředky.

Jedná se o technologickou společnost založenou v roce 2023. Má sice sídlo v Dubaji, ale k tomu také dvě pobočky: v Praze a Kuala Lumpur. Na svém začátku se For Traders zaměřuje zejména na české obchodníky, ale neskrývá své globální ambice.

V této recenzi For Traders se blíže podíváme na to, jaké podmínky For Traders svým klientům nabízí a jak celý prop trading v jejich podání funguje.

Obsah recenze For Traders

Co je to prop trading?

Peníze dělají peníze. Není snad žádný obchodník, který by toto přísloví alespoň jednou neslyšel. V tradingu toto přísloví má dokonce dvojnásobnou váhu, protože dostatečný kapitál pro obchodování na finančních trzích dává velmi významnou obchodní i psychologickou výhodu.

Jedná se o iniciativu technologických společností, které měly ušlechtilou myšlenku. Pomoci úspěšným obchodníkům získat kapitál pro jejich trading s tím, že se společnost a trader o vygenerovaný zisk podělí. Ovšem praxe vypadala tak, že většina obchodníků o své peníze přicházela, takže postupem času tento byznys nabral jiný směr.

Prop trading zahrnuje obchodování na fundovaném účtu, kterému předchází fáze tzv. challenge (výzvy), při které jsou ověřovány obchodní dovednosti tradera. Tato challenge je zpoplatněna a obvykle zahrnuje dvě fáze. V obou fázích musí obchodník zhodnotit svůj obchodní účet o určité procento s tím, že jeho obchodní kapitál nesmí klesnout pod stanovené hodnoty denního a celkového drawdownu (pokles obchodního kapitálu).

Obchodování u prop společností zahrnuje trading na demo účtu. Zisky jsou však úspěšným obchodníkům vypláceny i přes to, že ve skutečnosti obchodník žádné zisky negeneruje.

Po úspěšném splnění obou kol výzev (ve druhém kole je potřeba dosáhnout nižšího zhodnocení obchodního účtu) se trader stává fundovaným obchodníkem a získává demo účet s předem vybraným depozitem.

Obecná pravidla výzev

Plnění výzev (také nazývaných challenge) probíhá s využitím virtuálního kapitálu na platformě Meta Trader 4/5 dle výběru obchodníka. Obchodník má k dispozici stovky obchodních instrumentů.

Finanční páka se pro jednotlivé instrumenty liší v rámci challenge a v rámci tradingu na fundovaném účtu.

 • Forex – challenge 1:125, fundovaný účet 1:40
 • Akciové indexy – challenge 1:20, fundovaný účet 1:10
 • Akcie – challenge 1:20, fundovaný účet 1:20
 • Komodity – challenge 1:40, fundovaný účet 1:10
 • Kryptoměny – challenge 1:3, fundovaný účet 1:2

Obchodníci mohou v rámci challenge držet otevřené obchodní pozice přes víkend a mohou obchodovat i během vyhlašování fundamentálních zpráv. Nicméně je důležité podotknout, že jakmile trader splní podmínky challenge a stane se fundovaným traderem, již během fundamentálních zpráv obchodovat nesmí (10 min. před a 10 min. po).

Minimální čas pro challenge je stanoven na 3 dny, maximální doba nutná pro splnění výzvy neexistuje.

Díky absenci tohoto kritéria mohou obchodníci používat méně rizikové strategie a konzervativní obchodní přístupy.

Vrácení poplatku

Úspěšní obchodníci také mají možnost získat svůj poplatek za challenge zpět, pokud úspěšně splní výzvu. V takovém případě jej v plné hodnotě obdrží při první výplatě zisků.

Oficiální video představení ForTraders

Rozdělení výzev

For Traders nabízí dvě možnosti: dvoufázové a jednofázové výzvy. Jejich rozdíly je velmi důležité pochopit.

Dvoufázová challenge

Dvoufázová challenge je v prop tradingu tou nejčastější možností. Jedná se o dvoukolové ověření obchodních dovedností, přičemž v prvním kole je potřeba zhodnotit obchodní účet o 8 % a ve druhém kole již pouze o 5 %.

Zároveň se po obchodnících vyžaduje, aby dodržovali maximální denní drawdown (limit ztráty) 4 % a celkový drawdown 9 %.

Pokud obchodník dosáhne požadovaného zhodnocení a neporuší pravidla money managementu, získá 90% podíl ze zisků na nově vytvořeném fundovaném účtu.

Zdroj: fortraders.com
Nabídka fundovaných účtů pro dvoufázovou challenge
Nabídka fundovaných účtů pro dvoufázovou challenge

Jednofázová challenge

Novinkou, se kterou na trh přišla společnost for traders, je jednokolová challenge. Ta je určena obchodníkům, kteří nechtějí podstupovat dvoukolové ověřování a rádi by získali obchodní účet co nejdříve. I v tomto případě je přitom minimální doba obchodování 3 dny a maximální doba obchodování není stanovena.

U jednokolové challenge musí obchodníci dosáhnout zhodnocení účtu alespoň 9 % a dodržet max. denní limit ztráty 3 % a celkový limit ztráty 6 %.

Pravidla jsou tedy u této výzvy o něco přísnější, ale vše je vykoupeno nižším počtem ověřovacích kol.

Zdroj: fortraders.com
Nabídka fundovaných účtů pro jednofázovou challenge
Nabídka fundovaných účtů pro jednofázovou challenge

V obou druzích challenge pak mají obchodníci u For Traders možnost si jednotlivé parametry personalizovat, což považujeme za velkou výhodu.

To znamená, že je možné si například snížit velikost požadovaného zhodnocení účtu, nebo naopak zvýšit denní či maximální kapitálové poklesy. Díky tomu lze challenge přizpůsobit obchodní strategii. Všechny provedené změny jsou ovšem zpoplatněny.

Jak získat obchodní kapitál

Obchodníci by ještě před samotným zakoupením výzvy měli promyslet svůj obchodní plán, svůj money a risk management a především vědět, že splnit podmínky výzvy není vůbec jednoduché.

Pro ty obchodníky, kteří s tradingem teprve začínají, existuje i možnost vyzkoušet si obchodování na demo účtu.

Když si ale je obchodník jist svými dovednostmi, může si zakoupit challenge o libovolné velkosti depozitu. For Traders přijímají platbu za výzvu buď platební kartou, nebo je možné výzvu uhradit v kryptoměnách.

Po uhrazení poplatku za challenge obdrží obchodník email s přihlašovacími údaji do interního dashboardu a přístupovými údaji do zvolené obchodní platformy. Obchodní platformu je posléze možné stáhnout v dashboardu a pak se již pustit do plnění challenge.

Na svém účtu si poté můžete také zobrazit detaily svých jednotlivých pozic, obchodních dní, atp. Vždy také pěkně přehledně vidíte svůj postup výzvou: zda se blížíte ke zdárnému splnění a nebo byste si měli dávat pozor.

Co je v challenge zakázáno, a naopak povoleno

Aby bylo možné dodržet transparentnost a rovné podmínky pro všechny obchodníky, For Traders určité obchodní praktiky povoluje, jiné zase zakazuje. Na jejich výčet se nyní podíváme.

Co je povoleno

 • Je možné používat čekající limitní objednávky
 • Je povoleno používat EA nástroje a AOS obchodní systémy
 • Je povoleno kopírování vlastních obchodů na další své obchodní účty

Co je zakázáno

 • Není povoleno sdílet heslo k obchodnímu účtu
 • Není povoleno za sebe nechat plnit challenge jiným obchodníkem
 • Vysokofrekvenční obchodování
 • Arbitrážní obchodování
 • Tick Scalping
 • Grid Trading

Příklad konkrétní challenge

Obchodník, který se chce ve svém tradingu posunout na vyšší úroveň, má možnost získat u společnosti For Traders fundovaný účet.

Jako první je tedy potřeba si vybrat velikost obchodního účtu. U For Traders je nejoblíbenější účet v hodnotě 100 000 USD, který je možné zakoupit za 529 USD a to formou dvoufázového ověření výkonnosti.

U této challenge je potřeba zhodnotit účet o 9 %, tedy vydělat 9 000 USD, zároveň ale obchodní účet nesmí na denní bázi klesnout pod 4 %. V rámci jednoho dne tedy obchodník nesmí prodělat více než 4 000 USD.

Celkový kapitálový propad u této challenge nesmí být větší než 9 %, tedy kapitál celkově nesmí klesnout pod 91 000 USD. Pokud se tak stane, challenge je považována za nesplněnou.

Zdroj: fortraders.com
Ukázka registračního formuláře
Ukázka registračního formuláře

Pokud obchodník uspěje jak v první, tak ve druhé fázi, stává se fundovaným prop traderem a má nárok na výplatu zisků v poměru 90/10.

O první výplatu je možné si požádat 14 dní od úspěšného splnění výzvy a zároveň s prvním výběrem zisků bude obchodníkovi vrácen celý poplatek za výzvu, tedy 529 USD. O výplatu zisků je možné si požádat po přihlášení do účtu na webových stránkách For Traders.

Výběr zisků a škálování kapitálu

Ještě než si obchodník zažádá o svůj první výběr zisků, musí podstoupit proces KYC (Know Your Customer). V rámci KYC bude muset obchodník poskytnout společnosti platný průkaz totožnosti a selfie fotografii.

Dále je před prvním výběrem potřeba podepsat smlouvu o spolupráci se společností. Zpracování smlouvy může probíhat i 24 hodin a je prováděno pouze v pracovní dny.

Po absolvování administrativních nutností obchodníkovi nic nebrání ve výběru svých zisků. První zisky je možné vybrat 14 dní po získání fundovaného účtu. Další výběry mohou být následně každých 7 dní.

Vybrat zisky je možné buď bankovním převodem nebo pomocí kryptoměn (USDC a USDT). Podle podmínek For Traders je možné požádat o výplatu zisku v minimální výši 100 USD.

Nezapomeňte pak, že zisky z prop tradingu je potřeba řádně zdanit.

Škálování obchodního účtu

Jedná se o plán, během kterého je obchodníkovi postupně navyšován obchodní kapitál, díky čemuž je odměněn za svojí konzistenci. Škálování probíhá tak, že každé 4 měsíce je vyhodnocena úspěšnost obchodníka a pokud je fundovaný účet v zisku, je mu v pátém měsíci zvýšen jeho kapitál.

Škálování probíhá o velikost 25 % z původní velikosti účtu a může být prováděno až do hodnoty 1,5 milionu USD.

Pokud ovšem obchodník o fundovaný účet přijde (například moc vysokou denní ztrátou), bude muset znovu plnit podmínky nové výzvy, čímž přijde i o navýšený obchodní účet. Plán škálování je možné uplatnit i v případě, kdy obchodník disponuje více fundovanými účty.

Podpora a vzdělávání

Díky tomu, že má společnost pobočku přímo v Praze, je i zákaznický servis poskytován v českém jazyce. Případné dotazy lze zasílat formou live chatu na webových stránkách, nebo emailem na adresu: [email protected].

For Traders svým klientům také nabízí velmi bohatý vzdělávací program. Obchdníci se mohou připojit ke komunitě fundovaných obchodníků na Discordu, zúčastnit se live tradingu, sledovat videa nebo livestreamy o tradingu na YouTube kanálu.

For Traders pořádá také živá setkání přímo ve svých kancelářích. Podívejte se na fotogrefie jedné z akcí zde nebo na video na Instagramu.

Zdroj: ForTraders.com
Fotografie jednoho ze setkání traderů na For Traders
Fotografie jednoho ze setkání traderů na For Traders

Poplatky

Tím hlavním a zároveň jediným poplatkem za využívání této platformy je poplatek za challenge. Tento poplatek zároveň představuje jediné riziko, které obchodník podstupuje – pokud ovšem nesplní pravidla challenge. Pokud ano, je mu tento poplatek v plné výši vrácen s prvním výběrem zisků.

Další náklady jsou spojené se samotným tradingem. V případě For Traders se obchoduje s virtuálním kapitálem, ale tržní podmínky jsou reálné. Proto je i na obchodních účtech simulován spreadswap, pokud obchodník drží otevřené obchodní pozice přes noc či přes víkend.

Závěr

For Traders je prop společnost, která nabízí možnost získat obchodní kapitál pro trading. K získání fundovaného účtu je potřeba splnit podmínky challenge. Mezi tyto podmínky patří nutnost zhodnotit obchodní účet a přitom dodržovat pravidla denních a celkových kapitálových propadů. Po úspěšném splnění výzvy získává obchodník fundovaný účet s virtuálním kapitálem.

Velkou výhodou For Traders je možnost personalizace challenge, kdy lze za poplatek například snížit potřebné zhodnocení nebo naopak zvýšit denní a celkové limity kapitálového propadu. Po úspěšném splnění challenge je obchodníkovi vrácen poplatek a má nárok na výplatu zisků.

Další výhodou jsou také až 20% slevy, které For Traders čas od času nabízí – například Black Friday sleva, Vánoční sleva, sleva na další challenge, atp.

Další zdroje informací

Další informace o For Traders

Jméno firmyFor Traders
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Vznik brokera2023
ProvozovatelBLN Tech Club DMCC
Webová stránkahttps://www.fortraders.com/
Sídlo brokeraSídlo v Dubaji ale pobočka v Praze
Důležité informace pro investora
Dohled ČNB
Demo účet
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
Základní informace o firmě
Rozdělení zisku80-90 % dle preferencí
Max. denní drawdown3-5 % dle preferencí
Max. celkový drawdown9-10 % dle preferencí, u jednofázové výzvy 6 %
Cíl zisku8-10 % dle preferencí, u jednofázové výzvy 9-11 %
Cena výzev54-999 USD
Výše účtů5 000-200 000 USD
Aktiva k obchodováníForex, vzácné kovy, energie, indexy, akcie a kryptoměny
Časové omezení výzevMin. 3 obchodní dny
Finanční pákaAž 125x
Možnosti výběrůPo 14 dnech
Ohodnoťte společnost For Traders
1
2

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.