Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
0,005 (0,24 Kč)
-17 % za 7 dní
Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.
Kryptoměnová burza ABCC (ABCC Digital Asset Exchange) má svou vlastní digitální měnu, kterou nazývá AT. Jedná se o token typu ERC20, který funguje na blockchainu Etherea. Celkový počet ABCC tokenů (AT) je stanoven na 210 milionů, které však nejsou do oběhu vypuštěny naráz, ale postupně podle schématu Simultaneous Release a Trade Contribution, ale o tom si povíme až o pár řádků níže.
Mít svou vlastní digitální měnu ovšem není ve světě kryptoměnových burz ničím novým, ani převratným. Svou vlastní kryptoměnu už mají i Binance, Huobi, Bibox, CryptoBridge, KuCoin a další burzy.
Pozor: Kryptoměna ABCC Token (AT) již není obchodovatelná.
Tímto tedy kryptoburza ABCC až tak úplně zajímavá není. Aby však tato kryptoměna byla pro obchodníky lukrativní, burza poskytuje velmi zajímavé výhody.
Jste-li tedy držiteli AT (stačí je mít na účtě u burzy) můžete jimi platit například transakční poplatky a především pak mít příjem za to, že jste jejich pouhými držiteli. Jak již bylo řečeno, celých 80 % všech poplatků vybraných za 24 hodin jde právě do kapes držitelů AT tokenů.
Tyto odměny za držení (rewards) jsou vypláceny v té měně, ve které byly jinými obchodníky zaplaceny. Logicky tedy USDT, BTC anebo ETH. To jsou totiž kryptoměny, s kterými jsou na burze vytvořeny páry.
Jak velkou odměnu získáte? To závisí na tom, jak moc se na burze obchoduje (kolik je na poplatcích vybráno). Tato částka se pak rozdělí proporcionálně všem držitelům AT podle toho, kolik tokenů drží. Takže čistě logicky, čím více tokenů budete vlastnit, tím vyšší odměna z toho pro vás plyne.
Toto číslo se ale bohužel neustále z nějakého důvodu snižuje. Ještě před pár týdny byla průměrná odměna za 1000 tokenů v řádech několika dolarů. A jak je z obrázku výše patrné, nyní je to pouze 12 centů.
Tokeny se do oběhu samozřejmě nepustily při vytvoření měny najednou, ale uvolňují se postupně. Takže v současné době není v oběhu všech 210,000,000 AT. Ale jak tento proces vydávání a distribuce funguje? To nám hezky vysvětlí následující obrázek.
Soukromí investoři, kteří se podíleli na financování vzniku burzy ABCC získávají 10 % tokenů. Tým burzy ABCC pak 20 % tokenů. Ty ale nemají je k dispozici ihned, jelikož jsou uzamknuty, aby jejich prodejem nezapříčinili pád hodnoty tokenu. Zatímco soukromým investorům je umožněno tokeny prodat nejdříve za dva roky, týmu ABCC až za tři roky. Zbývajících 20 % pak náleží platformě ABCC.
Celých 40 % tokenů bude do oběhu vydáno systémem Trade-to-Mine (ToM), ze kterého jsou odměňováni obchodníci za jejich obchodování na burze. To je jeden z marketingových tahů, kterým burza ABCC plánuje získat aktivní obchodníky.
Celková částka, která se má během necelých dvou let tímto způsobem vytěžit tedy celkem činí 84,000,000 AT. Na první pohled vypadá ToM složitě, ale ve skutečnosti to složité není. Jak systém ToM funguje je popsáno níže.
To bychom měli celkem 90 %, ale co těch zbývajících deset? Vzhledem k tomu, že první tokeny ABCC byly oficiálně vypuštěny až 7. července 2018, je 10 % vyčleněno pro ty obchodníky, kteří na platformě obchodovali ještě před jeho vydáním. Platforma totiž vznikla o několik měsíců dříve.
Burza ABCC naplánovala celkem 6 period, přičemž každá trvá 120 dnů (cca 4 měsíce). Během prvního období (během prvních 120 dnů) burza do oběhu vypustila celou jednu polovinu tokenů AT. V dalších obdobích bude burza postupně uvolňovat polovinu z objemu z předešlého období a na stejném principu bude pokračovat ve vypouštění tokenů v dalších obdobích.
Takže každé období se do oběhu bude uvolňovat méně a méně tokenů. Nedávno skončil první cyklus ToM (trval od 9.6.2018 do 8.11.2018), během něhož bylo do oběhu vypuštěno 42 milionů AT. Každých šest hodin se v tomto období vygeneroval nový blok, který obsahoval 87,500 AT (42,000,000 AT/120 dny/24 hodinami/6 hodinami = 87,500 AT).
Počet AT uvolněných do jednoho bloku vynásobíme výší poplatků, které těžař během jednoho bloku nashromáždí, a pak vydělíme celkovou výší poplatků všech těžařů.
Uveďme si příklad: Vygenerují-li všichni těžaři během jednoho bloku, říkejme mu blok A, 100 USD a jeden z těžařů, říkejme mu Honza, svým obchodováním vygeneruje na poplatcích 10 USD, potom počítáme následovně: 87,500*(10/100) = 8,750 AT jako odměna pro Honzu. Takže čím více obchodů na platformě Honza uskuteční, tím větší odměnu v AT tokenech získá zpět. De facto se jedná o cashback. Z toho vyplívá, že čím nižší objem obchodů na burze proběhne, tím více tokenů každý obchodník získá zpět. Skvělá motivace k obchodování s AT tokeny, co myslíte?
Kryptoměnová burza ABCC je ještě velmi mladá, ale její promyšlená strategie na zavádění vlastních tokenů na bázi odměňování pro samotné obchodníky velmi zajímavá. Čím více AT tokenů budete vlastnit, tím více odměn získáte. Ovšem vzhledem k tomu, že celkový počet AT tokenů je stanoven na 210 milionů (pro srovnání, Bitcoin má jen 21 milionů), museli byste jich mít opravdu hodně, abyste z jejich držení měli nějaký smysluplný užitek.
Na druhou stranu však vlastní tokeny kryptoměnových burz jsou poměrně stabilní, což můžete sami posoudit, když se podíváte na trend Binance Coin. Když padaly ceny všech ostatních kryptoměn, cena Binance Coin příliš velký propad nevykazovala. Lze tudíž předpokládat, že vlastní měny kryptoměnových burz byly, jsou a zřejmě do budoucna i budou, velmi dobrým spekulačním nástrojem a lze předpokládat, že o ně bude větší zájem, jejich cena tedy poroste.
Kryptoměna | ABCC Token |
---|---|
Symbol | AT |
Lze těžit? | |
---|---|
Změna ceny za 24h | -17 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.