Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Mycelium
Kryptoměnová peněženka Mycelium
Recenze a návod 2025
Logo Mycelium
Mycelium
Logo Mycelium

Kryptoměnová peněženka MyceliumRecenze a návod 2025

Vojtěch Machek
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Matěj Bajer
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
19. 12. 2024
Logo Mycelium

Hodnocení Finex.cz

- 15. místo -
73 %
Poslední aktualizace
19. 12. 2024

Starší SW peněženka pro BTC a ETH

Mycelium je jedna z nejstarších softwarových peněženek vyvíjená rakouským vývojářem již od roku 2013. Dokáže pracovat s bitcoinovou a ethereovou sítí, tím bohužel výčet podporovaných kryptoměn končí. Ani s doplňkovými sužbami to u Mycelia není nikterak slavné, peněženka nenabízí žádnou z nich, a to ani staking nebo nákup kryptoměn kartou. Zdá se tak, že vývoj peněženky se v posledních letech spíše zastavil.

Logo Mycelium

Hodnocení Finex.cz

- 15. místo -
73 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je dostupnost českého jazyka a kvalita uživatelské podpory či nápovědy.

80%

Poplatky a náklady na pořízení
Hodnocenu jsou poplatky spojené s nákupem (směnou) kryptoměn a cena za pořízení peněženky samotné.

90%

Nástroje a funkce
Hodnoceny jsou nástroje a funkce, jako např: možnost nákupu kryptoměn, pravidelné investice (DCA), coinjoin, NFT, staking, podpora lightning networku, dApps aj.

50%

Podporované kryptoměny
Hodnocení zahrnuje počet dostupných kryptoměn a různých kryptoměnových sití.

70%

Uživatelská přívětivost
Hodnocena je rychlost a přívětivost aplikace, její logické uspořádání a moderní design.

60%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta celková bezpečnost peněženky a jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, shamir backup aj. Hodnotíme také kvalitu zákaznické podpory, prohřešky v minulosti, hodnocení a názory našich čtenářů.

85%

Základní informace o Mycelium

Vznik 2013
V češtině Ano
Typ úschovy (zabezpečení) Self-custodial, reproducible
Počet kryptoměn Tisíce (BTC, ETH a ERC-20s)
Cena peněženky Zdarma
Možnost nákupu kryptoměn Ne

Mycelium Bitcoin Wallet je bezesporu jednou z nejoblíbenějších mobilních bitcoinových peněženek. Za jejím vývojem stojí tým inženýrů z rakouské společnosti Megion Research & Development GmbH, z jejichž dílny pochází kromě Mycelium Bitcoin Wallet také například Entropy, Bitcoincard, MyCelium Gear nebo Tabtrader.

Obsah recenze peněženky Mycelium

Mycelium umožňuje držet Bitcoin úplně každému

kryptoměnová peněženka Mycelium
Peněženka Mycelium na iPhone

Mycelium Bitcoin Wallet vznikla jako jedna z prvních mobilních kryptoměnových peněženek vůbec a už tehdy patřila ke špičce a své výsostné postavení drží dodnes.

Mycelium je uživateli oblíbená ne proto, že byla mezi prvními, ale protože uživatelské prostředí Mycelia je jednoduché a intuitivní (ale ne tolik jako třeba u Blockchain Bitcoin Wallet).

Vize tvůrců Mycelia byla tak docela dobře naplněna, jelikož ti chtěli vytvořit takovou mobilní peněženku, která Bitocoin zpřístupní úplně každému.

Jak Mycelium funguje?

Kromě toho, že je Mycelium uživatelsky velmi přívětivá, má oproti ostatním ještě jedno obrovské plus – uživateli dává 100% kontrolu nad jeho privátními klíči, přičemž k celkovému zabezpečení Bitcoinů přispívá ještě možnost nastavení privátního PIN kódu.

Další, ne až tak obvyklou funkcí, kterou ocení zejména pokročilejší uživatelé, je možnost spravovat více bitcoinových adres. Ale pokročilých funkcí má Mycelium mnohem víc. Mimochodem, určitě vás potěší i administrace v češtině.

Mycelium Bitcoin Wallet nepodporuje však webové rozhraní, což znamená, že ji lze používat pouze v mobilním zařízení. Absence webového rozhraní však není vůbec na škodu a nelze ji rozhodně považovat za nedostatek Mycelia.

Pokud byste totiž měli mobilní peněženku, kterou zároveň můžete používat ve webovém rozhraní (jako např. Wirex), vaše privátní klíče by byly uloženy někde na cloudu a ve skutečnosti by až tak privátní nebyly. Zkrátka riskovali byste tak zabezpečení svých Bitcoinů.

Jednu velkou nevýhodu Mycelium ovšem má, což poznáte zejména v případě, že vlastníte iPhone. Verze Mycelia pro Android je o poznání propracovanější a má mnohem více funkcí než iOS. A právě kvůli nepropracovanosti iOS verze se na hlavu Mycelia snáší v recenzích kritika.

Bezpečnost Mycelium

Na čem u kryptopeněženek opravdu hodně záleží, je zabezpečení. Myšlenka zabezpečení mobilní bitcoinové peněženky se na první pohled může zdát tak trochu alarmující. Ve své podstatě totiž peněženku nosíte neustále u sebe v mobilu. A vzhledem k tomu, že je v mobilu, riziko ztráty nebo krádeže peněženky rozhodně existuje.

Zloděj či případný nálezce by se ale do peněženky neměl jak dostat. Aby se dokázal do peněženky dostat, musel by znát jak PIN kód vašeho telefonu, tak i PIN kód který nastavíte pro používání peněženky. Naše rada tedy zní: nevolte si PIN 1234.

Zabezpečení pomocí PIN kódu a seedu

Aplikace má ve výbavě standardní zabezpečení pomocí PIN kódu, který je potřeba k tomu, abyste si mohli aplikaci otevřít, posílat peníze a exportovat privátní klíče. Díky PIN kódu se tak dá mnohým bezpečnostním nepříjemnostem zabránit.

Mycelium Bitcoin Wallet je hierarchicky deterministická (HD) peněženka, což znamená, že záloha peněženky spočívá v generování náhodných 12 slov, která si přepíšete rukou na obyčejný papír.

Těmto 12 slovům se říká seed, který byste měli mít schovaný někde doma na bezpečném místě, ke kterému máte přístup jenom vy. V žádném případě jej nesmíte screenovat do telefonu a už vůbec ne ukládat někde na internetu do cloudu, jinak byste mohli o své peníze přijít.

Když totiž ztratíte telefon anebo se vám prostě rozbije, k penězům se neostanete, jestliže nebudete mít svůj seed někde napsaný. Pokud jej však budete mít schovaný na bezpečném místě, úplně v klidu se ke svým Bitcoinům dostanete i z nového mobilního telefonu. Na stejném principu také běží hardwarové peněženky typu Trezor.

Mycelium má ještě jednu zajímavou vychytávku – pokud máte peníze uložené na hardwarové anebo papírové peněžence, můžete na svůj zůstatek nahlížet pomocí funkce WATCH ONLY a dokonce prostřednictvím Mycelia i platit. Stačí jen naskenovat QR kód do aplikace.

Video: Jak nainstalovat peněženku Mycelium?

Mycelium: Zkušenosti uživatelů

Když se podíváte například do recenzí Mycelia na CryptoCompare.com, zjistíte, že 89 % uživatelů je s Myceliem zcela spokojeno, přičemž těch 11 % negativních recenzí je založeno především na špatně fungující iOS aplikaci a na nedostatečné podpoře jiných kryptoměn.

A co na Mycelium Bitcoin Wallet říkají recenze uživatelů na internetu? Ty jsou v naprosté většině pozitivní. Aplikace pro Android se dá snadno stáhnout na Google Play Store, kde má velmi příznivé hodnocení 4,5 hvězdiček z 5, a to na základě tisíců a tisíců spokojených uživatelů po celém světě.

Pochopitelně, že se najdou i nespokojení uživatelé, ostatně bylo by s podivem, kdyby aplikace vyhovovala úplně všem. Nutno však poznamenat, že negativní recenze na Mycelium Bitcoin Wallet pramení nejčastěji ze specifických problémů konkrétních uživatelů, které však nemají s funkčností aplikace jako takové nic společného.

Mycelium Bitcoin Wallet si stojí v recenzích velmi dobře, nedočtete se ani nikde, že by se peněženka potýkala s nějakými bezpečnostními problémy nebo komplikacemi se zálohováním. Opravdu ne. Dá se říci, že bitcoinová komunita peněženku Mycelium miluje.

Kdybyste požádali někoho, kdo se v kryptoměnách pohybuje déle, o radu, která bitcoinová peněženka je nejlepší, je opravdu vysoká pravděpodobnost, že vám doporučí právě Mycelium.

Poznámka

TIP: Nezaujala vás Mycelium kryptoměnová peněženka? Třeba vás zaujme Trezor peněženka, nebo Ledger Nano S.

Více informací o Mycelium

Jméno firmyMycelium
Kryptoměnové peněženky
Základní informace o peněžence
Vznik2013
Počet klientů1 milion stažení
Webová stránkahttps://wallet.mycelium.com/
V češtině
ProvozovatelMegion Research & Development GmbH
Sídlo společnostiRakousko
Základní charakteristika peněženky
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Typ úschovy (zabezpečení)Self-custodial, reproducible
Cena peněženkyZdarma
Další poplatkyBez poplatků
Počet kryptoměnTisíce (BTC, ETH a ERC-20s)
Nástroje a funkce peněženky
Možnost nákupu kryptoměn
Pravidelné investice (DCA)
Vlastní token
Staking (earn)
Coinjoin
NFT a dApps
Vklad a výběr peněz
Vklad penězKryptoměny
Výběr penězKryptoměny
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová verze
Rozšíření do prohlížeče
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyE-mail
Email[email protected].
Telefonní kontaktNeuvádí
Ohodnoťte společnost Mycelium
2
1

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek