Finex.cz logo
Menu
Finex » Hamty

Recenze: Hamty cashback - Nejštědřejší cashback portál v Česku?

Hamty je jedním z nejmladších cashbackových portálů u nás. Je dílem Patrika Mališe, významné osobnosti internetového podnikání v našich končinách, který stojí za vznikem spousty dalších zajímavých portálu. Oproti konkurenčním cashbackům nabízí nadstandartní výši odměn, v některých případech totiž od Hamty obdržíte zpět až 50 % z nákupu.

Hamty řadí mezi jedny z nejlepších cashbackových portálů na našem trhu. Proč? Kolik vám dokáže Hamty ušetřit? To a mnohem více se dozvíte v naši recenzi. 

Obsah Hamty recenze

1.Představení Hamty2.Jak Hamty funguje?3.Kolik lze s Hamty ušetřit?4.Co ještě může Hamty nabídnout?5.Bonusy a vyplácení odměnVýhody a nevýhody Hamty v kostce6.Shrnutí a hodnocení Hamty7.Vaše zkušenosti s Hamty cashbackem (komentáře)

Představení Hamty

V době psaní této recenze sdružuje Hamty více než 630 internetových obchodů, jejichž počet zcela určitě ještě poroste. Nakoupit můžete např. u velikánů typu Datart, Ali Express, Booking.com nebo Dr. Max, ale k dispozici máte také celou řadu jiných obchodníků a odvětví, z nichž si vybere opravdu každý – kosmetika, oblečení, hračky, sportovní potřeby nebo vybavení pro dům a zahradu.

Do boje s konkurenční vyráží Hamty zejména prostřednictvím inovativního obchodního modelu. Jednoduše – čím více budete tento cashback využívat, tím pro vás bude výhodnější. Podrobněji se na to podíváme v pozdější části recenze.

Jak je vidno z loga, tento cashback sám sebe považuje za nejštědřejší projekt tohoto typu na trhu, a tak bude určitě dobře, když se mu podíváme na kobylku a zjistíme, zdali je toto tvrzení opodstatněné. Dost o společnosti, pojďme se podívat, jak Hamty funguje.

Jak Hamty funguje?

V principu funguje cashbackový portál Hamty v podstatě stejně jako obdobné projekty tohoto typu. Na jeho stránkách si vyberete e-shop se zbožím, které vás zajímá, a prokliknete se do něj. Tam už budete postupovat jako obvykle – vyberete si položku či několik položek, zaplatíte a máte hotovo.

hamty fungovani
Princip fungování cashbacku Hamty. Zdroj: Hamty.cz

Samotný e-shop, ve kterém jste nakoupili, pak Hamty informuje o tom, že jste se k nim z cashbacku proklikli a kolik peněz jste utratili. Hamty dostane odměnu za zprostředkování zákazníka, která se poté automaticky připíše na váš účet. Výše odměny se nejčastěji udává v procentech a uvidíte ji předtím, než se do e-shopu prokliknete.

Celá věc tedy stojí na dohazování zákazníků internetovým obchodníkům, za což cashback a potažmo zákazník získává finanční odměnu. Je to však právě poměrně inovativní přístup k finančním odměnám a jejich vyplácení, co z Hamty dělá zajímavou volbu.

hamty stranka
Úvodní stránka Hamty. Zdroj: Hamty.cz

Celý proces získání cashbacku bychom mohli shrnout následovně:

 1. Zaregistrujte se
 2. Vyhledejte partnerský e-shop (případně vás na něho upozorní rozšíření do prohlížeče)
 3. Objednejte zboží
 4. Sbírejte cashback
 5. Zažádejte o výplatu

Jednoduché, že ano? Nic složitého zde hledat nemusíte.

Kolik lze s Hamty ušetřit?

Ve zkratce – čím více budete Hamty využívat, tím více se vám jeho služby budou vyplácet.

Oproti ostatním cashbackům, které si z vyplácených odměn strhávají provizi, totiž Hamty odměnu vyplácí v plné výši. Tedy tak, jak ji má dohodnutou s konkrétním e-shopem.

Má to však jeden háčekHamty si účtuje roční poplatek za členství. Tato skutečnost může potenciálního zákazníka odradit, ale když tomuto systému nahlédneme pod pokličku, zjistíme, že za určitých podmínek může tento cashback nabízet podstatně větší výhody než konkurence.

Poplatek za členství je totiž variabilní a účtuje se podle toho, kolik nakupujete. Činí vždy 50 % z částky, kterou jste získali na odměnách, ale pozor! Jeho maximální roční výše je 240 korun.

Pokud tedy za rok získáte odměny ve výši 400 korun, Hamty si z nich ukrojí 200 korun. V praxi tak nabídne více či méně stejné podmínky, jako ostatní cashbacky na trhu, které si z odměn vyplácených e-shopy strhávají zpravidla poloviční provizi.

Pokud však nakupujete online poměrně často, popřípadě kupujete drahé zboží a ušetříte dejme tomu 3000 korun za rok, Hamty si vezme jen maximální výši poplatku, tedy 240 korun.

hamty
Příklad ušetřených peněz s Hamty v porovnání s jiným cashbackem. Zdroj: Hamty.cz

Zopakujeme tedy to, co jsme psali na začátku – čím více jej budete využívat, tím více to pro vás bude výhodné. 

Co ještě může Hamty nabídnout?

V dnešní době však již zajímavé podmínky zdaleka nestačí. Aby si cashback portál udržel konkurenceschopnost, musí klientům nabízet nejrůznější slevové akce, bonusy a zajistit rychlou výplatu odměn. Na škodu není ani dobrá klientská podpora.

Obecně vzato je z tohoto hlediska Hamty spíše průměrný. Uživatele může zamrzet zejména absence mobilní aplikace, kterou některé z konkurenčních projektů mají. Všechny nákupy tak musí být řešeny prostřednictvím notebooku nebo PC.

Zcela chybí také jakýkoliv věrnostní program, který by odměňoval dlouhodobé klienty. Nějakou variantu takovéto služby nabízí většina konkurenčních cashbacků a přestože by se dalo tvrdit, že je absence dostatečně vyvážena a zdůvodněna odlišným modelem vyplácení odměn, spousta zákazníků by jistě ocenila alespoň nějaký drobný bonus za věrnost.

Nejčastější chybou uživatelů cashback portálů je chvíle, kdy zapomenou na přesměrování pomocí odkazu na e-shop, ve kterém chtějí nakupovat. Tohoto problému si je vědomé i Hamty, a proto přišlo s užitečným rozšířením do prohlížeče. 

hamty doplnek
Jak funguje Hamty doplněk? Zdroj: Hamty.cz

Klientská podpora je u Hamty řešena přes e-mail a kontaktní formulář. Livechat či možnost telefonního hovoru zde chybí.

Bonusy a vyplácení odměn

Co se týče bonusů, noví klienti dostanou při registraci 50 korun, přičemž za doporučení uživatele budou odměněni 200 korunami. Z hlediska konkurence se jedná o spíše průměrné částky.

Pokud si do vašeho prohlížeče nainstalujete rozšíření Hamty (abyste Hamty nezapomínali používat), dostanete drobnou odměnu ve výši 10 korun. Za zmínku stojí také nabízené slevové kupony, což je však v dnešní době již standard. Z hlediska vyplácení odměn má Hamty také co nabídnout. Vyplatí vám totiž částku již od 1 koruny, která vám navíc přistane na účet do dvou dnů.

Nezaujal vás tento cashback portál?

Podívejte se např. na Tipli nebo PlnaPenezenka. Jedná se velice známé a hojně používané cashbacky u nás.

Tipli logo

Tipli

★ 96 %

Vstupní BONUS až 300 Kč

Výhody a nevýhody Hamty v kostce

 • Nadstandartní výše nabízeného cashbacku
 • Rychlé vyplácení odměn
 • Vyplácení od jedné koruny
 • Široká nabídka obchodů
 • Rozšíření do prohlížeče
 • Absence mobilní aplikace
 • Roční poplatek
 • Občasné problémy s připisováním odměn

Shrnutí a hodnocení Hamty

Hamty se jeví jako zajímavá volba, u které jsou technické nedostatky a průměrná výše bonusů vyváženy nadstandardní výší odměn. Tento cashback portál ocení zejména klienti, kteří na internetu nakupují poměrně často a neovlivní je tolik výše ročního poplatku za členství.

Samozřejmě musíme vzít v potaz i některé negativní ohlasy ze strany nespokojených uživatelů, které se tu a tam objeví. Z našich zkušeností se ale rozhodně o žádný podvod nejedná a ve většině případů jde spíše o špatné pochopení podmínek odměny nebo o chybu ze strany obchodů.

Na závěr tedy můžeme konstatovat, že Hamty je jednoznačně kvalitní cashbackový portál a pokud chcete ušetřit na nákupech jakožto běžný uživatel, nabízí vám skvělou příležitost. Máte s tímto cashback portálem nějaké osobní zkušenosti? Podělte se s námi o ně níže v komentářích.

95 %
3. místo
Hamty se jeví jako zajímavá volba
Technické nedostatky a průměrná výše bonusů jsou zde vyváženy nadstandardní výší odměn. Tento cashback portál ocení zejména klienti, kteří na internetu nakupují poměrně často a neovlivní je tolik výše ročního poplatku za členství.

Více informací o Hamty

Jméno firmyHamty
Webová stránkahttps://www.hamty.cz/
V češtině?
Dohled ČNB
Email[email protected]
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Sekundární trh

Ohodnoťte společnost Hamty


Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo