Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Bit.plus
Směnárna Bit.plus
Recenze, zkušenosti, poplatky, diskuze 2024
Logo Bit.plus
Bit.plus
Logo Bit.plus

Směnárna Bit.plusRecenze, zkušenosti, poplatky, diskuze 2024

Matouš Vondrák
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Matěj Bajer
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
28. 6. 2024
Logo Bit.plus

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
86 %
Poslední aktualizace
28. 6. 2024

Skvělá směnárna pro BTC a ETH maximalisty

Bit.plus Martina Stránského je známá společnost nabízející nákup a prodej bitcoinů, etherů a zlata. Investice se svým klientům snaží co nejvíce přiblížit, proto jako jediná směnárna nabízí registraci přes BankID nebo možnost nákupu za hotovost přes bitcoinmat nebo trafiky GECO. Potěší i poměrně nízkými poplatky (neplatí při nákupu přes bitcoinmat). Na platformě lze kryptoměny držet a také do nich můžete investovat pravidelně metodou DCA. Služby stakingu nebo limitní příkazy však na Bit.plus nenajdete.

Logo Bit.plus

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
86 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je dostupnost českého jazyka, kvalita uživatelské podpory či nápovědy, vklad/výběr a investování v českých korunách nebo přítomnost pobočky v České republice.

100%

Poplatky a podmínky
Hodnoceny jsou poplatky za otevření a vedení účtu, poplatek za obchodování (spot, deriváty aj.), dále poplatky za výběr/vklad peněz a další poplatky. Do hodnocení se promítají i podmínky spojené s využíváním služby, jako např. minimální vklad/investice nebo nutnost KYC.

85%

Přívětivost platformy
Hodnocena je rychlost směny, přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost mobilní aplikace. Dále je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace.

90%

Nástroje a funkce
Hodnoceny jsou nástroje a funkce, jako např: možnost limitního příkazu, DCA investice, stakingu, podpora lightning networku atp.

78%

Nabídka kryptoměn
Hodnocení zahrnuje počet dostupných kryptoměn.

68%

Důvěryhodnost směnárny
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, kvalitu zákaznické podpory, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), hodnocení a názory našich čtenářů.

95%

Základní informace o Bit.plus

V češtině Ano
Vznik 2015
Rychlost směny V momentu obdržení peněz, obvykle 1 pracovní den
Minimální vklad Aplikace neomezeně, přes web a platbu přes účet od 1 000 Kč
Minimální investice Aplikace neomezeně, přes web a platbu přes účet od 1 000 Kč
Počet kryptoměn 2 (BTC a ETH), dále zlato
Možnost limitního příkazu Ne
Nutnost KYC Ano

Kryptoměnová směnárna Bit.plus (dříve Bitstock a EasyCoin) je projektem české společnosti WBTCb, která skrze ní svým zákazníkům nabízí komplexní služby, servis i zákaznickou podporu v oblasti nákupu a prodeje kryptoměn a zlata. Oboje je možné uskutečnit nejen za hotovost v automatech, ale samozřejmě také on-line.

V této podrobné recenzi Bitplus se podíváme na jejich důvěryhodnost, poplatky a další důležité aspekty, které by potenciální uživatelé rozhodně měli znát.

Obsah recenze Bit.plus

Kdo za projektem Bit.plus stojí?

Za projektem Bit.plus se ukrývá česká rodinná firma World BTC business, která vznikla už v roce 2014. Dle oficiálního webu WBTCB jsoujejich hlavními cíli neustálé usilování o inovace, vytváření přívětivého uživatelského prostředí pro snadnou orientaci v nabídce služeb a vytváření trvale důvěryhodné značky pro budování vztahu se zákazníkem.

WBTCB je pouze holdingová společnost, která vlastní podíly ve svých dceřiných společnostech, přičemž jednou z nich je právě Bit.plus.

Samotná kryptoměnová směnárna existuje již od roku 2014, chlubí se více než 20 tisíci spokojenými zákazníky a její klientské centrum najdete v Praze.

Od chvíle založení v květnu 2014 tento projekt už dvakrát změnil jméno a proto nějaké informace o této firmě na internetu můžete najít také pod jmény EasyCoin nebo Bitstock. To by na první pohled mohlo působit podezřele, ale není tomu nutně tak. Potřeba změnit název vychází z rozvoje celého projektu a nový název má dávat najevo, že se zde skrývá více, než “jenom” nákup a prodej bitcoinu, ale také další služby, jako je prodej fyzického zlata.

Firmu založil investor Martin Stránský a společnost působí v Česku, na Slovensku, v Polsku ale také Holandsku a některých dalších zemích Evropy. Vize společnosti je působit globálně, a proto do budoucna plánují expandovat dále.

Novým názvem našim klientům dáváme najevo, že nabízíme něco navíc. Tím nejnovějším a zároveň logickým přídavkem je možnost unikátní formou obchodovat s digitalizovaným fyzickým zlatem,” uvedl člen představenstva Martin Stránský v souvislosti s poslední změnou názvu.

Zdroj: Bit.plus

Nákup bitcoinu v trafikách Geco pomocí Bit.plus

Hlavními partnery Bit.plus jsou síť prodejen GECO a banka Expobank, přičemž ani jedna z nich zde není náhodou.

V prodejnách GECO si díky této spolupráci můžete nakoupit bitcoin za hotovost na kterékoliv z jejich více jak 400 kamenných prodejnách, Expobank potom dle dostupných informací pomáhá zajišťovat transakce s BTC.

Možnosti vkladu a výběru na Bit.plus

Pojďme se nyní podívat k jádru celé této platformy – nakupování a prodeji bitcoinu a zlata. Tyto transakce můžete prostřednictvím Bit.plus provádět hned 3 způsoby:

  • Směna BTC za hotovost (podrobněji níže)
  • Směna BTC online
  • Nákup prostřednictvím aplikace Bit.plus – ta nabízí nejvýhodnější kurz a objem je prakticky bez omezení

Jelikož jsou zde možnosti obchodovat za hotové, nabízí se otázka, jaký kurz bude použit? Pro platbu převodem je logicky použit kurz z momentu, kdy dojde k přijetí platby (v případě nákupu) anebo moment vygenerování platebních údajů (v případě prodeje). To je obvyklý přístup, jenže to může znevýhodnit hotovostní transakce, kde se může kurz výrazně odchýlit, než dojde k vypořádání transakce.

Zdroj: Fintree.cz
Srovnání metod směn bitcoinů u Bit.plus
Srovnání metod směn bitcoinů u Bit.plus

Objednávka je tedy zobchodována v momentě obdržení peněz na účet BitPlus, což trvá obvykle jeden pracovní den.

Nyní se na všechny 3 varianty podíváme trochu podrobněji.

1) Nákup bitcoinů v bitcoinmatu (za hotovost)

Ojedinělou specifikací této kryptoměnové směnárny je možnost nakupovat nebo prodávat za hotové a to buď přes bitcoinové automaty anebo v síti prodejen GECO, se kterou Bit.plus úzce spolupracuje. Toto je výrazný aspekt celého Bit.plus, a proto se mu budeme věnovat trochu podrobněji.

Jak takový nákup za hotové probíhá? Vlastně docela jednoduše a intuitivně:

  1. Na Bitcoinmatu kliknete na možnost Nakoupit bitcoiny a odsouhlasíte Obchodní podmínky.
  2. Pak naskenujete QR kód s adresou, kam chcete své bitcoiny nechat zaslat (jestliže žádnou peněženku nemáte, můžete si od bankomatu nechat vytvořit tzv. papírovou peněženku).
  3. Nyní můžete vkládat bankovky. Po vložení všech peněz nákup potvrdíte klepnutím na tlačítko Nakoupit bitcoiny a objednávka se během několika vteřin provede. Jakmile uvidíte potvrzení, je hotovo a bitcoiny byly buď odeslány na vaší peněženku, nebo vám z bankomatu vyjela účtenka obsahující všechny důležité informace.

Pro vklady a výběry hotovosti můžete propojit svůj účet v Bit.plus s Bitcoinmaty a bez poplatku pak můžete vybírat či vkládat až 100 000 Kč denně. To je zajímavý aspekt, avšak tato funkce je zatím dostupná jen pro ověřené klienty pouze na českém trhu.

Zdroj: Facebook Bit.plus
Jeden z bankomatů provozovaných společností wBTCb
Jeden z bankomatů provozovaných společností wBTCb

Sice bychom mohli čekat, že obchody za hotovost v dnešní době internetu asi bude vyhledávat jen málokdo, ale na první pohled tato alternativa vypadá velmi přívětivě. Není to však všechno dokonalé. Nákup přes Bitcoinmaty se pojí s horším kurzem, kdy si směnárna strhne občas i více než 6 % z celé objednávky (a to je v porovnání s ryze on-line směnou hodně) a také se pojí s nevýhodou, že prostě musíte nějaký automat najít a dojít si k němu – to sice nemusí být takový problém třeba v Praze, ale na vesnicích a menších městech už trochu ano.

Poznámka

Podívejte se: Kde všude můžete prodávat i nakupovat bitcoiny za hotovost? To se dozvíte na této stránce oficiálního webu.

2) Online bankovním převodem

Nákup bankovním převodem je omezen částkou 25 tisíc korun, ale můžete jej uskutečnit i bez registrace. Tento proces je opět velmi jednoduchý a intuitivní.

Jak na to?

Otevřete si webové stránky Bit.plus, v okně zvolte platbu bankovním převodem a vyplňte velikost objednávky.

Dále zadáte adresu vaší kryptoměnové peněženky, kam si necháte bitcoiny poslat, číslo bankovní účtu, odkud budete posílat platbu, své jméno, telefon apod. Po kliknutí na tlačítko Pokračovat se objeví shrnutí, které můžete potvrdit, a objednávka se odešle. Transakce běžně bývá uskutečněna do 2 pracovních dnů.

Průběh nákupu bitcoinů na stránkách Bit.plus

Prodej probíhá obdobným způsobem, jenom s tím rozdílem, že místo kryptoměnové peněženky vyplníte číslo svého bankovního účtu, kam vám má být zaslána daná částka.

3) Obchodování prostřednictvím aplikace Bit.plus

Z hlediska poplatků nejvýhodnější a nejrychlejší je obchodování přes webovou anebo mobilní aplikaci Bit.plus (dříve BitcoinBanking). Aplikace je velmi jednoduchá a přehledná, během pár minut by se s ní měl sžít snad každý. Hned na začátku je ale potřeba se zaregistrovat – bez toho není možné aplikaci nijak využívat.

Mobilní verzi aplikace si můžete stáhnout na Google Play nebo Apple App Store.

Ačkoliv se aplikace jeví jako jednoduchá a dá se v ní rychle zorientovat, zkušenosti uživatelů nevypadají příliš pozitivně – celkové hodnocení bylo v moment psaní této recenze jen 3,7 hvězdiček z 5.

Dle diskuzí si uživatelé nejčastěji stěžují na výpadky (zejména od druhé poloviny roku 2021), pomalou odezvu na aktuální kurz bitcoinu (k dispozici je pouze včerejší graf), nefunkčnost různých prvků apod. Naopak webová aplikace se jeví jako stabilní a funkční.

Pokud byste měli jakékoliv dotazy nebo vám něco nebylo jasné, využijte kontakt Bit.plus na oficiálním webu nebo se ptejte v komentářích pod touto recenzí.

Před nákupem musíte vložit prostředky bankovním převodem, platební kartou anebo hotovostním vkladem přes bitcoinmat. Pro výběr peněžních prostředků se zdá nejpřívětivější bankovní převod, ale s limitem 25 tisíc denně můžete použít také bitcoinmaty.

Nakupované bitcoiny můžete nechat buďto přímo na svém účtu u směnárny, ale doporučuje se používat vlastní kryptoměnovou peněženku. To, jakou peněženku si vybrat se dozvíte více v našem samostatném článku.

Limity obchodů Bit.plus

Obchody u Bit.plus bohužel nejsou bez omezení. Limit pro hotovostní transakce je 1 – 25 tisíc Kč na den. Pro bankovní převody pak 1 – 25 tis. Kč v rámci 5 pracovních dnů, po registraci v aplikaci Bit.plus pak až 2,5 milionů Kč na den po doložení původu prostředků (tedy kompletního dokončení registrace).

Z toho je patrné, že pokud to s investováním myslíte vážně, limit 25 tisíc Kč brzy naplníte a nebudete moct uskutečnit výběr všech prostředků najednou.

Poplatky a (ne)výhodné kurzy

V případě kryptoměnové směnárny Bit.plus existují 3 druhy poplatků, na které se nyní podíváme.

  • Poplatek sítě

První poplatek, kterému se nikde nevyhnete, je poplatek sítě. Ten si neúčtuje Bit.plus, ale je součástí provádění převodů v Bitcoinové síti. Jeho výše závisí na vytíženosti sítě.

Tomuto poplatku se nevyhnete ani u jiných směnáren a není potřeba jej považovat za nedůvěryhodný, samotná směnárna jej ani nemůže nijak ovlivnit.

  • Spread – skutečný rozdíl nákupní a prodejní ceny

Bit.plus si za nákup či prodej bitcoinů neúčtuje další poplatky, tedy ne přímo, ale vydělává na rozdílu nákupní a prodejní ceny. Pokud je v daný moment spread např. 5 %, znamená to, že kdybyste v jeden moment nakoupili a prodali, vaše investice by měla o právě 10 % nižší hodnotu. Na každém obchodě byste přišli o 5 %. V kurzu, za který nakupujete u Bit.plus, je zahrnutý spread v hodnotách okolo 4-6 %, ale v závislosti na mnoha dalších okolnostech (jako např. výše nákupu) se mění.

Vyšší spread způsobuje, že pro aktivní obchodování, tedy časté spekulativní nákupy a brzké prodeje, Bit.plus není vhodnou volbou. Navíc není možné u Bit.plus obchodovat s finanční pákou, kterou byste pro aktivní obchodování pravděpodobně postrádali. Více se o rozdílu investování a spekulování dozvíte v našem samostatném článku.

Na druhou stranu pro dlouhodobé investory, kteří plánují své investice min. v řádu několika let, nemusí být rozdíl pár % nákupní ceny nějak zvlášť významný a za tuto cenu získají snadnou a spolehlivou službu od důvěryhodné společnosti z České republiky.

  • Poplatek za platbu kartou

Při nákupu kartou vám bude účtován 3% poplatek navíc, ale pozor, vaše banka vám k tomu může účtovat dodatečné poplatky.

Další poplatky neočekávejte, založení účtu a zadávání obchodních příkazů je zdarma, jeho vedení také.

Nakupování a prodej zlata přes Bit.plus

O bitcoinu se mluví jako o druhém zlatu – není divu, když vývoj obou aktiv je mnohdy velmi podobný a oboje se považují za bezpečný přístav (nehledě na vyšší volatilitu kryptoměn).

Zpřístupnění nakupování právě těchto dvou aktiv v jedné platformě se tak může zdát jako logický krok. Je to však nepříliš častá kombinace. Tak či onak se i na obchodování zlata přes tuto směnárnu podíváme blíže.

Zlato je pro tyto účely nakupováno výhradně od renomovaných sléváren Argor-Heraeus, Heraues a Pamp. V době psaní této recenze se v nabídce Bit.plus nachází pouze 10g a 1oz slitky. V budoucnu Bit.plus prý plánuje přidat také 1g slitek, ale ten, jak jsme psali v našem návodu na investování do zlata, je příliš malý a pojí se se značnými transakčními náklady. Z toho důvodu není investování do gramových slitků příliš výhodné.

Zdroj: iDnes.tv
Automat na zlato v OC Nový Smíchov
Automat na zlato v OC Nový Smíchov

Při nákupu zlata v Automatu dostanete své zlato ihned po zaplacení. Pokud byste poptávali jiné gramáže, je zde možnost Bit.plus individuálně kontaktovat a měli by vám být dodány údajně do cca týdne.

Jaké máme s BitPlus zkušenosti?

Kryptosměnárna Bit.plus otevřela na první pohled úžasnou možnost obchodovat bitcoiny i zlato on-line i za hotovost.

Výhodou je, že transakce do 25 tisíc Kč můžete uskutečňovat i bez registrace, ale pro serióznější investování se registraci nevyhnete. Můžete si však platformu napřed alespoň vyzkoušet (máte-li vlastní peněženku).

Nehledě na určité nevýhody a fakt, že tu máme i lepší směnárny, se jedná o zajímavou a rozhodně důvěryhodnou českou firmu. V žádném případě se nejedná o podvodný projekt, kterého byste se měli bát – už jenom protože bez problémů funguje již od roku 2014.

Další informace o Bit.plus

Jméno firmyBit.plus
Kryptoměnové směnárny
Základní informace o směnárně
Vznik2015
Počet klientů20 000+
Webová stránkahttps://bit.plus/
V češtině
Dohled ČNB
Provozovatel směnárnyWorld BTC business, SE
Sídlo společnostiŠvédská 1036/19, Smíchov, 150 00 Praha 5, ČR
Důležité informace pro investora
Rychlost směnyV momentu obdržení peněz, obvykle 1 pracovní den
Minimální vkladAplikace neomezeně, přes web a platbu přes účet od 1 000 Kč
Minimální investiceAplikace neomezeně, přes web a platbu přes účet od 1 000 Kč
Počet kryptoměn2 (BTC a ETH), dále zlato
Měna účtuCZK, EUR
Možnost uschování kryptoměn
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Možnosti investování
Možnost limitního příkazu
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn)
Finanční páka
Další službyMožnost registrace přes BankID, možnost nakoupit zlato, možnost nákupu přes bitcoinmat
Poplatky směnárny
Poplatek za vedení účtuNe
Poplatek za obchodování Ne, avšak průměrný spread činí cca 2 %
Vklad bankovním převodem Zdarma
Výběr bankovním převodem Zdarma
Vklad platební kartou Zdarma
Výběr platební kartouNeumožňuje
Metody vkladu a výběru peněz
Metody vkladuBankovní převod, platba kartou, bitcoinmat
Metody výběruBankovní převod, bitcoinmat
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyEmail, telefon, videohovor, osobní schůzka
Email[email protected]
Telefonní kontakt+420 270 007 477
Ohodnoťte společnost Bit.plus
10
3

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.