Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Bankerat
Recenze Bankerat – P2P půjčky, investice
Logo Bankerat
Bankerat
Logo Bankerat

Recenze Bankerat – P2P půjčky, investice

Poslední aktualizace recenze 22. 3. 2024 | Redakce Finex
Hodnocení Finex.cz
91 %

Bankerat je portál poskytující nebankovní P2P půjčky. Jedná se tedy o platformu, kde se setkávají dva typy lidí – ti, kteří potřebují půjčit peníze, s těmi, kdo jim rádi půjčí a zhodnotí tak své finanční prostředky.

Jak Bankerat funguje, co nabízí investorům a také lidem co si chtějí půjčit? Pojďte si přečíst naši komplexní recenzi platformy Bankerat.

Obsah recenze Bankerat

Představení společnosti Bankerat

Portál Bankerat funguje jako aukční platforma zaměřující se na poskytování a správu P2P půjček v České republice. Bankerat byl založen roku 2010 lidmi se zkušenostmi z oblasti bankovnictví a nových technologií. Při vývoji byly aplikovány zkušenosti z oblíbených P2P portálů v zahraničí.

Poznámka

TIP: Nevíte, co jsou P2P půjčky? Přečtěte si tento článek.

Bankerat je nebankovní společnost, která nabízí zajímavou úrokovou sazbu a férové podmínky s fixně stanovenou měsíční splátkou. Někteří investoři se na Bankerat obávají investovat, protože si nejsou jistí bezpečností, tedy jak poctivě bude dlužník částku splácet.

Je zde však stále možnost zajištění nemovitostí. Co se týká ale veškerých podmínek, v tomto případě je vše v pořádku. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou zkušenosti s Bankerat!

bankerat uspesnost investoru
Tabulka úspěšnosti investorů a další statistiky počítané od vzniku v roce 2010. Zdroj: Bankerat.cz

Dle tabulky výše můžete vidět, že úspěšnost investorů je zde vysoká, stejně tak recenze jsou pozitivní. Uživatelé si pochvalují intuitivní ovládání, rychlé zodpovězení dotazu i možnost vykomunikovat případná rizika půjčky telefonicky. Takže z toho lze usoudit, že Bankerat není podvod.

Na Bankerat bylo k 15. 3. 2020 57 861 uživatelů. Průměrný úrok činil neuvěřitelných 39 % p. a., přičemž je však nutné počítat také s vyšší rizikovostí.

Jak půjčky u Bankerat fungují?

Žádost o půjčku na Bankerat přináší dlužníkům nové možnosti. Mohou si stanovit vlastní podmínky a nejsou závislí na bance. Velkou výhodou je, že si mohou vybrat pro ně nejvhodnější nabídku na půjčku a zvolit si výši úroku i dobu splácení.

Ve chvíli, kdy žadatel o půjčku přijme nabídku od zvoleného věřitele, dochází ke kompletaci smluvní dokumentace a jejímu předání investorovi k prověření. Ten se ještě může rozhodnout, zda za takových podmínek žadateli úvěr poskytne.

P2P půjčky mohou tedy vypadat jako pro lidi výhodnější a jednodušší. Některým se to opravdu daří a mohou dlužníkům nabídnout nízké úroky.

Platforma Bankerat se ale spíše soustředí na ty dlužníky, kterým banky už půjčit nechtějí, protože nesplňují přísné podmínky – takoví klienti jsou ale také rizikovější. Proto se zde úrokové sazby pohybují okolo 20–40 %. Na druhou stranu banka přináší dlužníkům určitou jistotu.

Půjčka od banky může být v takových případech mnohem výhodnější, ale samozřejmě pokud je určena pro klienta, který splňuje podmínky dané banky.

Základní informace pro žadatele o úvěr

Pokud na Bankerat žádáte o půjčku, v žádosti zadejte takovou částku, kterou si můžete ze svého měsíčního příjmu dovolit splácet. Obvykle platí, že čím vyšší částku budete požadovat, tím méně nabídek od investorů dostanete.

Nedostanete-li do týdne žádnou nabídku na půjčku, doporučuje se žádost zrušit a vytvořit novou s nižší požadovanou částkou nebo vyšším úrokem.

Průměrná výše úroku na Bankerat činí 39 %. Vy však zadáte maximální úrokovou sazbu, kterou jste schopni u nabídek přijmout. Nabídka věřitele může být nižší nebo stejná, nikdy ne vyšší. Samozřejmě čím vyšší úrokovou sazbu zadáte, tím bude vaše poptávka pro věřitele atraktivnější.

Pokud vás nabídka na půjčku, kterou vám některý z investorů zašle, nezaujme, můžete ji odmítnout. S odmítáním však příliš neotálejte, stejně tak i s přijímáním nabídky. Investor totiž může svou nabídku kdykoliv zrušit.

bankerat zadost o pujcku
V žádosti o půjčku si nastavujete vlastní podmínky vaší půjčky. Zdroj: Bankerat.cz

Jaké informace vyplnit do žádosti o půjčku?

Obecně platí, že čím více informací o sobě investorovi dáte, tím se zvyšuje šance na zajímavou nabídku. Žádost je navíc velmi intuitivní, odpovídáte v ní na otázky a pouze v posledním kroku v ostatních informacích se můžete rozepsat a přesvědčit tak investora, aby půjčil zrovna vám.

Jakou variantu půjčky na Bankerat vybrat?

Na Bankerat se setkáte s několika variantami půjček. Jsou to:

  • Půjčky bez registrů a bez doložení příjmu (do 10 000 Kč, do 1 roku)
  • Půjčky bez doložení příjmu (do 30 000 Kč, do 2 let)
  • Půjčky bez registrů (do 150 000 Kč, do 3 let)
  • Půjčky s doložením příjmu a registrů (do 400 000 Kč, do 3 let)
  • Půjčky se zástavou nemovitosti (do 600 000 kč, do 6 let)

V nabídce jsou zde také speciální produkty:

  • Refinancování nevýhodné půjčky
  • Konsolidace půjček
  • Půjčka na zaplacení exekuce na nemovitosti

Nejlepší podmínky pak můžete očekávat u půjčky se zástavou nemovitosti a u půjčky s doložením příjmů a registrů. Negativní záznam v registrech není na Bankerat problémem.

bankerat typy pujcek
Typy půjček a speciální produkty na Bankerat. Zdroj: Bankerat.com

Co musím splňovat pro poskytnutí půjčky?

Půjčku vyřídíte snadno a pohodlně z domova a bez poplatků. Stačí, aby vám bylo minimálně 18 let, měli jste trvalé bydliště na území České republiky a nebyli předlužení.

O půjčku můžete žádat i když máte negativní záznam v registru nebo jste v exekuci. Zde je rozhodně na místě přehodnotit, jestli je pro vás další půjčka ideální.

U půjčky s doložením příjmů dokládáte potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele, jste-li podnikatel, musíte doložit výpis vybraných údajů z daňového přiznání. Na mateřské se dokládá doklad o platbě mateřské, důchodce doloží platbu důchodu a studenti doklad o studiu.

Parametry půjčky na Bankerat

  • Výše půjčky: 10 000 Kč – 600 000 Kč
  • Výše úroku: individuální (dle žadatele)
  • Poplatek za žádost: zdarma
  • Poplatek za půjčku: 5 % z dlužné částky
  • Doba splácení: 6–72 měsíců

Žádost o půjčku u Bankerat

Pokud chcete zažádat o Bankerat půjčku. Postupujte následovně.

V prvním kroku žádosti vyberete typ půjčky (půjčka D–N) a kliknete na pokračovat.

bankerat pujcka
První krok žádosti o půjčku Bankerat. Zdroj: Bankerat.cz

Poté zadáte parametry a účel půjčky (výši půjčky, maximální roční úrok, splatnost).

bankerat parametry pujcky
Druhý krok žádosti o půjčku na Bankerat. Zdroj: Bankerat.cz

V dalším kroku zadáte osobní údaje (jméno, příjmení, rodinný stav, druh bydlení). Dále vyplňujete také zdroj příjmů, informace o ostatních půjčkách, hypotékách či leasingu a další informace včetně trvalé adresy, kontaktních údajů a ostatních informací.

V posledním kroku pak vyplníte, zda máte k dispozici ručitele či ne. Na konci žádosti si můžete zkontrolovat souhrn vámi zadaných údajů, potvrdit jejich pravost a kliknout na dokončení žádosti.

Vaše žádost bude poté odeslána do systému, zpracována a uveřejněna v seznamu aukcí, kde na ni již mohou reagovat investoři a vy jejich nabídky přijímáte nebo odmítáte.

Výhody a nevýhody půjček na Bankerat

Výhody

  • Dlužník si může vybrat pro něj výhodnou půjčku
  • Není nutnost spolužadatele nebo ručitele
  • Půjčky jsou bezúčelové
  • Dlužník není závislý na bance
  • Půjčky mohou využít studenti, důchodci či ženy na mateřské
  • Vhodné pro ty, kdo mají záznam v registru dlužníků nebo exekuce
  • Nejsou zde žádné skryté poplatky

Nevýhody

  • Ne všechny nastavené podmínky vyhovují investorům – nemusí vám nikdo půjčit
  • Čím vyšší úroková sazba, tím vyšší šance, že vám půjčí
  • Poměrně vysoký průměrný úrok

Bankerat investice – Jak začít?

Nechcete si půjčovat peníze, ale plánujete investovat? Potom vás pravděpodobně zajímá, jak můžete prostřednictvím Bankerat investovat peníze a jak celý proces investování funguje. Pojďme se na to společně podívat!

Co jsou to peer-to-peer půjčky?

Hlavní podstatou peer-to-peer půjček (P2P půjček) je půjčování si mezi sebou, tedy známé Lidé půjčují lidem. P2P platformy tak vzájemně propojují dlužníky, kteří potřebují půjčit, s investory, jež chtějí zhodnotit své finance.

Současně pro ně vytváří stabilní a bezpečné prostředí, ve kterém jsou stanoveny určité podmínky pro snížení rizika obou stran. Podobným P2P portálem je například Zonky.

Nevíte, co jsou to P2P půjčky a rádi byste se dozvěděli více o tom, jak fungují? Vše o peer-to peer půjčkách se dozvíte v tomto článku.

Jak Bankerat funguje?

Bankerat je aukční P2P platforma, kde investor může reagovat na poptávky po půjčkách a zhodnocovat také své volné finanční prostředky. Nejen, že tak pomáhá zajistit peníze žadateli o půjčku – mnohdy za výhodnou úrokovou sazbu, ale sám si tak může přijít na velmi zajímavý výnos.

Na Bankerat naleznete jakési tržiště – Seznam aukcí, kde můžete procházet jednotlivé žádosti o půjčky. Pro třídění půjček vám pomůže Hodnocení půjček (A–D). V detailu aukce se dozvíte veškeré potřebné informace o dlužníkovi. Pokud vás poptávka zaujme a souhlasíte s podmínkami dlužníka, stačí kliknout na Podat nabídku.

Úroková sazba podané nabídky musí být nižší nebo stejná, než je v dané žádosti.

Video: Jak investovat na Bankerat. Zdroj: Bankerat.cz 

Proč investovat do půjček na Bankerat?

  • Vysoké zhodnocení finančních prostředků
  • Sami si vyberete půjčku, do které budete investovat
  • Splátky jsou prováděny měsíčně (snižování rizika)
  • Komplexní služby administrátora
  • Hodnocení u každé půjčky a detail k půjčkám

Investování na Bankerat je pouze v korunách, nehrozí zde tedy měnové riziko ani poplatky za převod měn.

Určitě se ptáte, do jaké půjčky ze seznamu aukcí investovat. V seznamu aukcí můžete jednotlivé žádosti filtrovat dle svých kritérií. Své již odeslané nabídky můžete také podle svého uvážení rušit, po přihlášení do svého profilu a kliknutím na ikonu zrušit u příslušné nabídky.

Úspěšnost jednotlivých nabídek je 4–5 % a ovlivňuje ji zejména možnost žadatelů si nabídky v aukci vybírat, ale stejně tak ne všechny žádosti s nabídkami jsou schváleny věřitelem.

Je Bankerat důvěryhodná společnost?

Bankerat je registrován u České národní banky jako orgán dohledu nad finančním trhem. Společnost používá nástroj Rozhodčí doložka, což je zvláštní ustanovení ve smlouvě o zápůjčce, která zakládá pravomoc rozhodců k rozhodování o případných nárocích věřitele vůči dlužníkovi.

Rozhodčí doložka zajišťuje rychlé a spravedlivé řešení sporů mezi oběma stranami.

Pokud dlužník půjčku nesplácí a je v prodlení se splátkou více jak 30 dní, dochází k automatickému zesplatnění půjčky. Věřitel zahájí soudní vymáhání a pokud nedojde k dobrovolnému uhrazení dluhu, přichází na řadu exekuce majetku a příjmů dlužníka.

U půjček se zástavou nemovitosti dochází k realizaci zástavy nebo prodeji. Z výtěžku se poté splatí půjčka. Nevýhodou je, že za vymáhání platí poplatek věřitel. Administrátor proces vymáhání pouze koordinuje.

Na platformě Bankerat.cz je podíl nesplacených půjček závislý na typu půjčky. Nejméně nesplacených půjček je u půjček se zástavou nemovitosti, nejvíce naopak u půjček bez doložení příjmů a bez doložení registrů.

Samozřejmě rizikovost ovlivňuje také výši úrokové sazby. Tedy u půjček se zástavou nemovitosti je úroková sazba nejnižší (prům. 15 %), u půjček bez doložení příjmů pak naopak nejvyšší (55%).

Nevýhodou je, že platforma dlužníkům nenabízí možnost pojištění neschopnosti splácet. Bankerat ale rozhodně není podvod, své služby poskytují dle zákona.

Jakého zhodnocení mohu na Bankerat dosáhnout?

Průměrný výnos na Bankerat činí 39 %. Výnos je však závislý na typu půjčky i dalších parametrech. Výši úroku stanovuje žadatel o půjčku, na investorovi (věřiteli) poté je, zda za takových podmínek půjčku poskytne.

Výnosnost na Bankerat je určitě zajímavá, avšak platí zde, čím vyšší úroky, tím vyšší i rizikovost. Investování zde vám může zajistit slušný výdělek, ale vždy je třeba si důkladně prověřit dlužníka a nehledět pouze na výši úroků.

bankerat statistiky
Souhrnná statistika Bankerat a průměrný úrok. Zdroj: Bankerat.cz

Pro srovnání zhodnocení na Bankerat a například na portálu Zonky: Zonky má průměrný výnos 6,03 %.

V tomto případě je na tom Bankerat se svým průměrným výnosem 39 % výrazně lépe. Například průměrný nominální výnos u akcií činí 10,1 %, ale v případě obchodování do akcií je třeba mít již nějaké znalosti. Obchodování s akciemi je považováno na rizikové.

Poznámka

TIP: Zajímáte se o akcie? Přečtěte si náš článek, jak obchodovat s akciemi.

Poplatky na Bankerat

Věřitelé hradí na Bankerat poplatek věřitele – tedy roční poplatek za administraci a správu půjčky. Výše ročního poplatku je 1 % ze zbývající dlužné částky půjčky. Administrátor si poplatek započte z první splátky dlužníka v daném ročném období.

bankerat poplatky
Příklad poplatku věřitele a tabulka. Zdroj: Bankerat.cz

Jak začít investovat na Bankerat?

Pokud se chcete stát investorem na Bankerat, postup je jednoduchý. Nejprve se na platformě registrujete. Registrace je snadná, vyplníte pouze základní údaje jako je jméno, příjmení, telefonní číslo.

V dalším kroku kliknete na Chci investovat a v seznamu žádostí si vyberete žádost, která bude nejlépe splňovat vaše kritéria. V seznamu lze filtrovat podle vámi stanovených kritérií nebo sledovat oblíbené aukce.

bankerat investice
Chcete-li investovat na Bankerat, klikněte na Chci investovat. Zdroj: Bankerat.cz

V detailu žádosti pak můžete zadat nabídku kliknutím na Zadat nabídku. Svou nabídku můžete kdykoliv během aukce zrušit nebo změnit. Vámi nabídnutá úroková sazba nesmí být vyšší, než požaduje žadatel.

detail pujcky bankerat
Detail půjčky a tlačítko pro zadání nabídky i dotaz pro žadatele. Zdroj: Bankerat.cz

Pokud potřebujete nějaká upřesnění, klikněte v detailu žádosti na tlačítko Zeptej se žadatele. Můžete mu napsat svůj dotaz, v průběhu aukce se ale kontaktní údaje nesdílí.

Jakmile žadatel vaši nabídku přijme a ukončí tak aukci, administrátor mu zašle smluvní dokumentaci k podpisu. Jedno vyhotovení smlouvy musí mít úředně ověřený podpis dlužníka. Vy poté ověříte bonitu dlužníka v Centrální evidenci exekucí, insolvenčním rejstříku, u zaměstnavatele apod…

Po schválení půjčky si věřitel ponechává jedno vyhotovení smlouvy a dlužníkovi zašle peníze na bankovní účet.

O administraci půjčky se stará Bankerat, který po celou dobu splácení vede o půjčce úřední záznamy, které jsou přístupny oběma stranám. Pokud dojde k zesplatnění půjčky, administrátor proces vymáhání koordinuje.

Jak se správně rozhodnout pro vhodnou půjčku?

U vybrané půjčky si vždy důkladně projděte detail půjčky a nebojte se využít možnosti zaslání dotazu žadateli. Před podpisem smluvní dokumentace si také ověřte bonitu dlužníka i zda-li má nějaké exekuce nebo je v soudním řízení.

Snažte se zaměřovat na půjčky s doložením příjmu či registru nebo se zástavou nemovitosti.

Výhody a nevýhody investování přes Bankerat

Investování přes Bankerat má své výhody i nevýhody. Jako hlavní výhodu vidíme zejména možnost zobrazit si detail půjčky a zaslat žadateli dotaz. Pokud vám nebudou vyhovovat podmínky, jaké si žadatel klade, smlouvu jednoduše nemusíte podepsat.

Platforma bude však vyhovovat spíše dlužníkům, investory zde může lákat zajímavý průměrný výnos, kterého však dosáhnou pouze, pokud budou ochotni podstoupit určité riziko.

Přeci jenom se zde pohybují spíše žadatelé, kteří byli bankou z nějakých důvodů odmítnuti.

Výhody

  • Vysoký průměrný výnos
  • Možnost zobrazit si detail půjčky
  • Široká nabídka žádostí o půjčku
  • Přehledná a intuitivní platforma
  • Půjčky s doložením příjmů a zástavou nemovitosti

Nevýhody

  • Podmínky si klade dlužník
  • Rizikové investování (nutno žadatele důkladně ověřit)
  • Chybí automatické investování
  • Chybí sekundární trh
  • Podpora proces pouze koriguje

Bankerat vs Zonky, kdo je lepší?

Tyto dvě P2P platformy se liší zásadním způsobem. Zonky sice nabízí nižší výnos, ale zaměřuje se více na příběhy lidí a dalo by se říci, že zde je ta rizikovost nižší. Zonky navíc není tržiště jako Bankerat, mají zde pouze své úvěry.

Na Bankerat naleznete žádosti s opravdu vysokými úroky, ale podstupujete i daleko vyšší riziko.

Poznámka

Bankerat je ještě taková klasická původní P2P platforma, kde se musí investor opravdu hodně otáčet, protože služba zajišťuje pouze administraci. Zatímco Zonky nabízí zajímavé funkce (např. automatické investování Zonky rentiér, sekundární trh, příjemná zákaznická podpora a další…) i přívětivější prostředí. Navíc za Zonky stojí silná společnost HomeCredit.

Recenze Zonky

Závěr – náš názor na Bankerat půjčky a investice

Bankerat.cz je aukční P2P platforma, která umožňuje dlužníkům získat půjčku podle jejich kritérií, a to i přesto, že jim běžná banka nechce půjčit. Pro dlužníky je proto tato platforma určitě ideální možností, jak najít ochotného věřitele, který jim půjčí i vyšší částku.

Naopak investoři tak mohou využít situace, a i přes vyšší rizikovost půjček si zde přijít na zajímavý výnos. Je však nutné si žadatele vždy důkladně ověřit. Na Bankerat neočekávejte žádné moderní funkce ani vychytávky, platforma je spíš administrativního rázu a představuje aukční tržiště, kde si můžete vybrat investici dle svých kritérií.

Bankerat.cz má mnoho rezerv, které je třeba vylepšit. Na druhou stranu, platforma je přehledná a intuitivní, nemusíte zde nic zdlouhavě hledat, vše, co potřebujete naleznete v seznamu aukcí, který představuje tržiště investic.

Investorům se určitě budou líbit vysoké výnosy, pozor však na současně vyšší rizikovost.

Často kladené otázky

Co to znamená zápůjčka, zápůjčitel a vydlužitel?

Zápůjčka = půjčka, zápůjčitel = věřitel, vydlužitel = dlužník.

Co se stane, když dlužník půjčku nesplácí?

Pokud je dlužník ve zpoždění se splátkou více než 30 dnů, věřitel zahájí soudní vymáhání. Pokud dlužník splátku nezaplatí dobrovolně, dochází k realizaci zástavy nemovitosti nebo k jejímu prodeji. Půjčka se poté zaplatí z výtěžku prodeje. Dlužník má také povinnost zaplatit věřiteli úrok z prodlení za každý den prodlení ve výši 0,1 % denně.

Jak probíhá zástava nemovitosti?

K návrhu na vklad připojuje dlužník kolek v hodnotě 1000 Kč, věřitel tento návrh po podpisu všech stran odesílá se zástavní smlouvou na katastr nemovitostí. Katastr potvrdí doručení smlouvy do 48 hodin zápisem plomby do listu vlastnictví. Pokud věřitel nepožaduje jinak, Bankerat peníze dlužníkovi odesílá, jakmile je na katastru vyznačena plomba.

Jak probíhá vymáhání?

Pokud dlužník neuhradí uvedenou dlužnou částku nebo se nedomluví s věřitelem na úhradě ve splátkách, začne soudní vymáhání na základě platebního rozkazu a pomocí exekuce.

Co se stane, když dlužník vyhlásí insolvenci?

Žádost dlužníka posuzuje soud, který může následně rozhodnout o oddlužení. V takovém případě musí věřitel do 30 dnů od rozhodnutí soudu přihlásit svou pohledávku do insolvenčního řízení, jinak zanikne. Dlužník má povinnost věřiteli v průběhu 5 let uhradit minimálně 30 % nezajištěné pohledávky nebo 100 % zajištěné pohledávky (půjčka se zástavou nemovitosti).

Má Bankerat možnost automatického investování?

Bohužel ne. Bankerat neumožňuje automatické investování. To je nabízeno u Zonky a automatické investování je zde nazýváno Zonky rentiér.

Zdroje informací

Hodnocení Finex.cz

5. místo
P2P Půjčky
91 %
2024

Dlouhodobě fungující platforma se zajímavou možností zhodnocení

Bankerat.cz má mnoho rezerv, které je třeba vylepšit. Na druhou stranu, platforma je přehledná a intuitivní, nemusíte zde nic zdlouhavě hledat, vše, co potřebujete naleznete v seznamu aukcí, který představuje tržiště investic. Investorům se určitě budou líbit vysoké výnosy, pozor však na současně vyšší rizikovost.

Více informací o Bankerat

Jméno firmyBankerat
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://www.bankerat.cz/
Sídlo brokeraV celnici 1028/10, Praha
Důležité informace pro investora
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuČeské koruny
Minimální vklad5 000Kč
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
Ohodnoťte společnost Bankerat
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Mince

Nedoporučuji, po první nezaplacené splatné ihned exekuce

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎