Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Trader 2.0
Recenze placené skupiny Trader 2.0 – Co nabízí, jaká je cena, naše zkušenosti
Logo Trader 2.0
Trader 2.0
Logo Trader 2.0

Recenze placené skupiny Trader 2.0 – Co nabízí, jaká je cena, naše zkušenosti

Poslední aktualizace recenze 22. 3. 2024 | Redakce Finex
Hodnocení Finex.cz
85 %

Základní informace o Trader 2.0

Zaměření skupiny Kryptoměny a okrajově i akcie a NFT
Způsob fungování Discord + Webová klientská zóna
Nabízené služby Obchodní a investiční signály, vzdělávání, livestreamy a živé setkání

Trader 2.0 je slovenská placená skupina zaměřená na obchodování s kryptoměnami. Svým členům už od listopadu 2019 každodenně poskytuje aktuální informace z trhů a technické i fundamentální analýzy široké škály aktiv. Kromě traderů myslí i na hodlery, kteří se mohou inspirovat sdíleným a každodenně manažovaným kryptoměnovým, akciovým i NFT portfoliem skupiny.

Na Discordu, kde většina komunikace probíhá, mohou členové najít i pravidelné livestreamy, upozornění na kryptoměnové airdropy a samozřejmě nechybí ani vzdělávací materiály.

Má smysl se do skupiny Trader 2.0 připojit? A co přesně zde najdete? To zjistíte v recenzi níže.

Obsah článku o Trader 2.0

Jaké služby poskytuje skupina Trader 2.0?

Porovnání jednotlivých členství
Porovnání členství

Trader 2.0 nabízí dva základní druhy členství –⁠ Hodler a Trader (možno zakoupit dohromady jako 2v1 – Trader Full).

 • Členství Hodler je určené spíše pro pasivnější a méně aktivní investory

Využijí ho především investoři, kteří nechtějí trávit každý den u grafu a naopak dávají přednost investování v dlouhodobějším časovém horizontu.

Hodlerům skupina poskytne tipy na fundamentálně zajímavé kryptoměny, NFT a akcie.

Dle svých doporučení buduje Trader 2.0 i skupinové portfolio, které dynamicky obměňuje, pravidelně odprodává nadhodnocená aktiva a naopak přikupuje podhodnocená, jednotlivé altcoiny vzájemně přelívá.

 • Členství Trader je naopak určené pro aktivní obchodníky, kteří chtějí rad skupiny využít naplno a každý den.

Jeho obsah tvoří převážně klasické signály na swingové a scalpové obchody. Signálů je velké množství, bohužel ne všechny jsou vysvětlené a odůvodněné, členové tak občas neví, z jakého důvodu je zrovna daná kryptoměna vybrána k obchodování.

V placené skupině na Discordu se nachází přes 400 členů. Projekt má kromě tzv. VIP Discordu (s placeným členstvím) i bezplatný Discord s názvem “Investície vo vrecku”, kam Trader 2.0 posílá shrnutí nejdůležitějšího obsahu z placených sekcí a kam se v době psaní článku (únor 2023) připojilo přes 1 700 členů.

Dále si už jednotlivé sekce Discordu představíme konkrétně a detailně. Většina z nich se odemkne po zakoupení jakéhokoli ze 2 členství. Ty, ke kterým získáte přístup jen v rámci 1 ze členství, jsme označili.

Jednotlivé sekce placené skupiny

Discord Trader 2.0
Hlavní sekce Discordu Trader 2.0

Skupina Trader 2.0 funguje na Discordu, což je aplikace jak pro mobilní telefony, tak i pro počítače a je možné k ní přistoupit i přes běžný internetový prohlížeč.

V levé části aplikace naleznete jednotlivé sekce, z nichž každá obsahuje několik místností, ve kterých už je možné chatovat s ostatními členy skupiny a kam moderátoři skupiny posílají všechny informace. Po rozkliknutí každé z místností se v pravé části obrazovky zobrazí její obsah.

Co v jednotlivých místnostech skupiny Trader 2.0 můžete najít?

Sekce Úvodní akademie

Vedle základních informací, mezi které patří pravidla chování na Discordu a seznam FAQ obsahující odpovědi na otázky ohledně členství, se v této sekci nachází návody na jednotlivé burzy a často používané tradingové nástroje včetně referral odkazů, díky kterým mohou členové např. získat slevu na obchodních poplatcích.

Poslední podsekcí Úvodní akademie je podsekce Portfolia. Tu hodnotíme velmi kladně. Vysvětluje totiž, jaký typ obchodu či investice je na Discordu jak označen. To je velmi důležité, aby člen věděl, s jakým plánem a cílem do obchodu vstupuje. Na legendární otázku “Je teď dobré koupit coin XYZ?” se totiž odpověď liší v závislosti na tom, zda ho chcete držet po dobu 5 minut, 5 hodin, 5 dní, 5 týdnů, 5 měsíců nebo dokonce 5 let. A to je zásadní si uvědomit.

Sekce Členství

Sekce Členství se také odemkne po zakoupení jakéhokoli placeného balíčku a její obsah je následující:

 • Hlavní obsah: Stěžejní sekce celého Discordu. Trader 2.0 do ní přispívá několikrát denně a rozebírá důležité makroekonomické události, sleduje on-chain data, všemožné indikátory a indexy, sentiment, aktuální trendy a mnoho dalšího. Na základě údajů predikuje vývoj nejen trhu s kryptoměnami, ale i akcií, zlata, dolaru atd.
 • Lifehacking: Název možná trochu klame, ale v této místnosti jsou sdíleny zejména informace ohledně trvalých a přechodných pobytů v zemích Jižní Ameriky (např. Paraguay) nebo rady k zařízení dokumentů sloužících k odepření branné povinnosti,
 • Kryptoveksl: Zde mají členové možnost směnit fiat na kryptoměny a zpět s vekslákem Ladislavem doporučeným skupinou.

Sekce Hodler (jen pro členství Hodler)

Hlavní obsah tohoto členství tvoří pravidelné denní aktualizace drženého portfolia. Uživatelé se dozví, zda Trader 2.0 v daný den do portfolia nějaké kryptoměny přikupuje či naopak odprodává a z jakého důvodu.

Typově se jedná o klasické a nejčastější portfolio, ve kterém tvoří až 50 % celkové sumy Bitcoin, na druhém místě high-cap altcoiny a nejmenší část je vyčleněna na low-cap spekulativní tokeny a “shitcoiny“.

Bitcoin je doporučeno držet na bezpečném místě v hardwarové peněžence, u altcoinů je doporučeno jejich vhodné úročení – staking.

Ukázka pravidelné denní aktualizace k HODL portfoliu
Příklad pravidelné aktualizace k HODL portfoliu

Hlavní kryptoměnové portfolio doplňuje ještě akciové portfolio a poměrně netradičně i NFT portfolio. Jejich aktualizace ale nejsou tak časté.

Ukázka NFT HODL portfolia
NFT HODL portfolio

Je škoda, že hodnota portfolií není pro představu měřena v konkrétních částkách jako třeba v USD nebo ETH, ale pouze procentuálně (kromě NFT portfolia, kde se dle koupených kusů dají částky vypočítat).

Členství doplňují ještě reporty ze světa DeFi a GameFi. V příležitostech na DeFi se skupina zaměřuje na jednotlivé ekosystémy (např. Cosmos), ale rubrika je zatím velmi strohá.

Poslední podsekce, kde jsou členům ve videích sdělovány tipy na potenciální kryptoměnové airdropy, byla přidána teprve nedávno, takže se skupině podařilo chytit jen pár bezvýznamných dropů max. za nižší jednotky tisíc Kč.

Trader 2.0 airdropy
U jednotlivých tipů je uvedena např. pravděpodobnost, jestli se airdrop uskuteční

Sekce Trader (jen pro členství Trader)

Hlavní obsah sekce Trader tvoří analýzy Bitcoinu a altcoinů na různých časových rámcích od Jakuba a Petera. Mid-term signály, které jsou otevřené delší dobu, jsou zpravidla i odůvodněné, long/short signály se omezují jen na informace o vstupu do obchodu, ceně, na které vzít profit, nebo kde naopak obchod uzavřít s rozumnou ztrátou (stop loss).

Vše je nanesené na graf. Samostatná podrubrika pak ještě zobrazuje právě otevřené obchody, což je velmi přehledné.

Obchody, které jsou uzavřeny, jsou následně i s grafem vloženy do obchodního deníku na Discordu (dřívější data jsou online v Google Sheetu).

Signály s označením long/short dosáhly v letech 2021 a 2022 průměrného zisku +2,07 % na obchod, signály mid-term měly výkonnost +2,22 %. Co se týče celkového zhodnocení kapitálu, v roce 2022 vydělaly long/short signály členům +42,4 %, zatímco mid-term signály byly ztrátové, a to s celk. výkonem -20,9 %.

Ukázka obchodního deníku
Ukázka obchodního deníku

Členství Trader doplňují ještě livestreamy, kde Jakub provádí technickou analýzu, své myšlenky vysvětluje a diváky a vzdělává. Live roomy se konají 2x týdně, většinou na dobu 30-40 minut.

Sekce Events

Sekce Events je příjemným doplňkem skupiny, která upozorní na konání veškerých událostí, které by mohly zahýbat s kapitálovými trhy.

Trader 2.0 events
Na jednotlivé události je možné si nastavit upozornění

Sekce Edukace

Rubrika Edukace nabídne “přehled modelových situací toho, co může trh dělat a jak by členové v daném případě měli reagovat”.

Obsahuje odkazy do Klientské zóny na webu, kde se na rozdíl od Discordu soustřeďují veškeré edukační materiály a kde jsou k tématům natočena videa, což je určitě přínosnější než pouhý text.

Trader 2.0 edukace
Ukázka ze sekce Edukace

Kompletní kurz například technické analýzy, psychologie trhů, obchodních strategií nebo DeFi však není součástí placeného členství. Za obsáhlé lekce je třeba si připlatit a zakoupit je jako online kurzy, jejichž cena se pohybuje mezi 100 až 300 €.

Jednotlivé kurzy v členské sekci
Jednotlivé kurzy v členské sekci

Jak velká a aktivní je komunita?

Součástí věrohodné placené skupiny musí být i otevřený chat a zpětná vazba od členů. Členové zde společně diskutují každý den a z jejich nadšení je vidět, že jsou ve skupině spokojení.

Tým Trader 2.0 je také aktivní a odpovídá na veškeré dotazy. V chatu vládne pohodová nálada, sem tam si členové od obchodování oddychnou a pobaví se i o věcech z každodenního života. Na Slovensku se skupina setkává i osobně, například při večerním posezení u krypto piva.

Trader 2.0 komunita
Trader 2.0 pořádá pro členy i akce v reálném životě

V placené skupině na Discordu se nachází přes 400 členů. Projekt má kromě tzv. VIP Discordu ale i bezplatný Discord s názvem “Investície vo vrecku”, kam Trader 2.0 posílá shrnutí nejdůležitějšího obsahu z placených sekcí a kam se v době psaní článku (únor 2023) připojilo přes 1 700 členů.

Místnosti Pokec, Trading, Vaše grafy a Otázky

Samozřejmostí je, že členové mají i místnosti pro diskuzi mezi sebou. Takových místností je hned několik, přičemž za vypíchnutí stojí hlavně Pokec, Trading, Vaše grafy a Otázky.

Názvy místností odpovídají tomu, co v nich najdete, takže snad není třeba je dlouze představovat. Důležité je, že ve všech místnostech jsou členové aktivní prakticky denně. V místnosti Pokec se dokonce před pár dny objevil i tento příspěvek:

Pochvala Trader.20 a zkušenosti od člena Jaroslava
Pochvala Trader 2.0 a zkušenosti od člena Jaroslava

Kdo stojí za skupinou Trader 2.0?

Jakub Kraľovanský
Jakub Kraľovanský

Skupina Trader 2.0 byla založena Ing. Jakubem Kraľovanským. Jakub na kapitálových trzích aktivně obchoduje od roku 2014.

Rád využívá různé variace technické analýzy od price action přes breakouty, elliotovy vlny, harmonické patterny a další. Mimo kryptoměny si oblíbil i akcie a komodity.

Kromě vedení skupiny přispívá do kryptoměnových rubrik, přednáší na kryptokonferencích, poskytuje rozhovory a několikrát se jako odborník na kryptoměny objevil i v televizi.

Členům v sekci Trader se kromě Jakuba věnují i moderátoři Patrik, Peter a Roman, kteří sdílí své obchodní set-upy. Tomáš pak jako bonus každý týden publikuje několikastránkovou a dobře strukturovanou a čitelnou on-chain analýzu, která poskytuje vše podstatné a ušetří mnoho času a hledání. Sekce airdropů má rovněž svého moderátora, specializuje se na ně Marek.

Jak získat členství a kolik stojí?

Přidat se do skupiny je jednoduché. Jako první je třeba si vybrat jedno ze členství na webových stránkách skupiny, přidat jej do košíku jako zboží na klasickém e-shopu, následně vyplnit fakturační údaje a členství uhradit.

Objednávku je možné zaplatit platební kartou, což je nejrychlejší možnost, dále převodem na účet nebo kryptoměnami.

Jakmile Trader 2.0 platbu obdrží, zašle vám uvítací mail, jehož součástí budou i přihlašovací údaje. S nimi se následně na webu přihlásíte a ke svým fakturačním údajům doplníte ještě vaše Discord ID. Jedná se o nutný krok, bez něj nemůže Trader 2.0 spárovat váš účet na webu s vaším Discordem a přidat vás na placený server.

Po vyplnění Discord ID budete v řádu sekund automaticky přidáni na Discord. Zde je dobré si na začátek přečíst pravidla a FAQ a potom můžete využívat všech výhod členství.

Rychlý návod krok po kroku:

 1. Vyberte členství na webu (ZDE) a zaplaťte.
 2. Přijde vám mail s přihlašovacími údaji. Přihlaste se na webu (ZDE) a vyplňte vaše Discord ID.
 3. Získali jste přístup do placených sekcí Discordu (ZDE) a Klientské zóny na webu (ZDE).

Videonávod:

Ceny členství jsou v eurech a liší se dle délky a záběru členství. Pokud chcete využít všech výhod skupiny, vyplatí se zakoupit členství Trader Full, které v sobě zahrnuje jak členství Trader, tak členství Hodler, a to za sníženou cenu.

Porovnání jednotlivých členství
Porovnání členství

Proč si pořídit členství ve skupině Trader 2.0?

Pro

 • Jasnost, srozumitelnost: Ve skupině Trader 2.0 je ihned při vstupu podrobně a detailně vysvětleno prakticky vše, na co si vzpomenete a čemu se skupina věnuje, takže se do ní může přidat i úplný začátečník.
 • Ziskové signály: Dle dostupných statistik z posledních 2 let jsou obchodní signály Tradera 2.0 ziskové a členové s nimi mohou svůj kapitál skutečně zhodnotit. Pamatujte však, že minulé výsledky nezaručují výsledky budoucí.
 • Kryptopiva a Kryptoveksl: Skupina umožňuje setkat se s podobně smýšlejícími lidmi nebo bezpečně vyměnit krypto za fiat. Aktivity “v reálném životě” se bohužel v tuto chvíli omezují jenom na Slovensko.
 • Transparentnost: Ve skupině je možné dohledat historii všech predikcí a signálů. Trader 2.0 dokonce vede obchodní deník se statistikou úspěšnosti, což je další plus, na který si ne všechny placené služby troufnou.

Proti

 • Přílišná reklama: I v sekcích, kde daný obsah není relevantní, se občas objeví příspěvky typu: “Tu obchodujem ja! Veľa ľudí sa ma pýta aké burzy teraz využívam a prečo a či im verím.” Takovýto obsah považujeme za nadměrnou propagaci, který by na rozdíl od bezplatné skupiny v placené skupině být nemusel.
 • Podsekce Lifehacking: Z názvu by se mohlo zdát, že se zde dozvíte tipy na to, jak lépe spát, cvičit nebo se stravovat. Ve skutečnosti se ale jedná pouze o informace o změně trvalého pobytu ven z EU. Zdá se, že obsah v podsekci Lifehacking neprochází žádným stupněm kontroly a místy obsahuje poměrně bizarní tvrzení a fráze typu: “Ak nechcete ísť strielať do zakopov v prípade vypuknutia vojny…” , “Štátny úrad NBÚ má monopol na pravdu…” atd.

Celkové zhodnocení: Pro koho je Trader 2.0?

Trader 2.0 nabídne standardní služby placené kryptoměnové skupiny, mezi které patří hlavně obchodní a investiční signály. Členové dostanou za své peníze odpovídající obsah. Skupina však není ničím výjimečná a v porovnání s ostatními skupinami má prostor na zlepšení a přidání různých zajímavých funkcí, například příležitostí v DeFi.

Systematika a přehlednost skupiny je na velmi vysoké úrovni, obchody a trading jsou rozděleny do několika sekcí dle svého plánu a cíle. Vše, co na Discordu probíhá, je vysvětleno, je tedy možné se přidat jako úplný začátečník a neztratíte se. Obecně bychom skupinu doporučili hlavně pro nováčky a středně pokročilé. Lidé, kteří se o kryptoměny zajímají již nějaký ten pátek, v ní najdou pouze obsah, který pravděpodobně již znají, dokáží sami interpretovat nebo vstřebávají z jiných zdrojů.

Hodnocení Finex.cz

3. místo
85 %
2024

Skupina Trader 2.0

Trader 2.0 založil zkušený a známý obchodník Jakub Kraľovanský. Skupina je plně transparentní, o jednotlivých signálech je dokonce veden obchodní deník. Dle údajů z něj vyplývajících jsou obchody dlouhodobě ziskové, což je parametr, který je pro mnoho zájemců o placenou skupinu stěžejní. Signálů přibývá do skupiny několik denně a krom Jakuba je přidávají i další profesionální obchodníci. Za skupinou však obecně stojí více lidí, například on-chain analýzy i airdropová sekce mají svého specialistu.

Přínos pro začátečníky

80%

Přínos pro pokročilé obchodníky

70%

Přehlednost

100%

Množství poskytovaných signálů a tipů

100%

Kvalita poskytovaných signálů a tipů

85%

Vzdělávací materiály

85%

Individuální přístup, podpora

100%

Transparentnost

90%

Poměr cena/výkon

80%

Služby navíc

60%

Více informací o Trader 2.0

Jméno firmyTrader 2.0
Základní informace o brokerovi
Důležité informace pro investora
Dohled ČNB
Demo účet
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
Způsob fungováníDiscord + Webová klientská zóna
Zaměření skupinyKryptoměny a okrajově i akcie a NFT
Nabízené službyObchodní a investiční signály, vzdělávání, livestreamy a živé setkání
Počet členů400
Cena členstvíBěžné členství zdarma, plné až 74 € měsíčně
V češtině
V češtině
Výplaty odměn
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Rozšíření do prohlížeče
Zákaznická podpora
Internetové peněženky
Ohodnoťte společnost Trader 2.0
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎