Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu

Autor: Vojtěch Machek

Vojtěch Machek
Spoluzakladatel Finex.cz

Dobrý den! Jmenuji se Vojtěch Machek a v oblasti finančních trhů, obchodování a investování se pohybuji od roku 2014.

Ne, obchodování skutečně není jednoduché. Já jsem si kvůli svým chybám sáhl nejen na dno účtu, ale i na dno emoční. Vždycky jsem se ale zase postavil a pokračoval. A jednoho dne to konečně začalo fungovat.

Víte, na co jsem za ty roky přišel?

Zjistil jsem, že se člověk nesmí bát neúspěchu. Ten potká každého obchodníka. A ve skutečnosti je tím nejlepším učitelem.

Neúspěch je přestrojená příležitost k růstu a zdokonalování. Kdo ji nepozná, obvykle s obchodováním skončí a myslí si, že “na to prostě nemá”. Jaká škoda.

Takže pokud budete na začátku vašeho obchodování prodělávat – neznamená to, že jste neschopní a chybí vám obchodní talent. Prostě se jen učíte. Je to nutné a je jen na vás, jak bolestivé to bude. Úspěch nemůžete čekat přes noc. Chce to čas. Měsíce, spíše roky.

Přes náročné začátky se nejlépe dostanete díky hodnotným informacím. Zkrátka se to musíte naučit, nic víc.

Můžete se učit rovnou ve škole, nebo sami při ostré praxi. Já jsem si vybral druhou variantu. Stálo mě to několik špatných obchodních rozhodnutí, ale naštěstí jsem se z nich dokázal poučit a jen díky nim nyní obchoduji a investuji převážně ziskově.

Mnoho chyb v obchodování je zbytečných a přesto je dělá téměř každý. Přitom by stačilo o nich vědět. A víte co? Já už ty chyby udělal. Mohu vám o nich povědět, abyste je nemuseli dělat také.

Finex.cz jsme vybudovali na reálných obchodních zkušenostech z naší praxe, ale i z praxe dalších investorů a traderů. Je přínosný pro všechny začátečníky i pro ostřílené obchodníky.

Finex.cz rostl se mnou a s Matějem a myslím si, že nyní patří mezi špičku českých finančních magazínů. Když se za všemi těmi roky ohlédnu, vidím, jak dlouhou cestu jsme ušli. Náš tým se postupem času rozrostl o spoustu dalších členů, což mimo jiné považuji za báječný ukazatel úspěchu.

Co je ale nejdůležitější – stále rosteme. Pevně věřím, že se dostaneme ještě dál a ještě výš.

A to vše především díky vám. Každý váš komentář a podnět k zamyšlení Finex.cz posouvá a vylepšuje, za což vám moc děkujeme a věříme, že si vaši přízeň zachováme i nadále.

Články od tohoto autora

Zobrazit další
RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
Váš kapitál je ohrožen *
eToro logo
eToro★ 93 %
Váš kapitál je ohrožen *
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
Váš kapitál je ohrožen *
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC