dloupani v nose

dloupani v noseTomáš mi v diskuzi poradil, že by byl dobrý nápad napsat článek, který se bude věnovat zlozvykům neúspěšných obchodníků binárních opcí. To byl opravdu skvělý nápad. Existuje spousta věcí, které dělí i sebelepšího obchodníka od toho, aby vydělával peníze. Zkušenosti jsou důležitý faktor, který musí každý získat. Bez toho nikdo ziskový nebude, tomu věřte.

Teď nemluvím pouze o zkušenostech čtení grafů a sem tam obchodování na demo účtu. Jistě, to je taky potřeba. Ale to, co teprve dělá obchodování obchodováním je ten stres, nejistota, vztek, ale na druhou stranu i radost a úspěch.

Nedodržování správného money managementu

VejceVKosiku
V případě obchodování binárních opcí nedávejte nikdy více než 10 % svých vajec do jednoho košíku. 🙂

Mluvili jsme o tom už mockrát, ale určitě o tom ještě mockrát mluvit budeme. Je spousta obchodníků, kteří vloží na svůj obchodní účet částku ve výši například $200 a hned první obchod udělají s $50. Nepřijde Vám to jako hloupost? Ano a hloupost to určitě je. Jak už zmiňujeme v našich článcích o money managementu (které mimochodem doporučuji přečíst zde) nikdy byste neměli na jeden jediný obchod používat více, než 10 % vašeho celkového účtu.

Doporučujeme dokonce používat ještě méně než to a to okolo 5 %, avšak je pochopitelné, že ne každý začínající obchodník má zrovna k dispozici $2.000 na investování. Ale o to více by měl být tento začínající obchodník opatrný.

Nevědomost

Nevědomost sice není zlozvyk, ale myslím si, že se do tohoto seznamu hodí. Existují “obchodníci”, kteří si na internetu přečtou 2 články o binárních opcích a myslí si, že spolkli všechnu moudrost světa a hned se hrnou do investic a zadávání obchodů.

K tomu řeknu jedno: Obchodování binárních opcí jednoduché je. Ale tím myslím pouze zadávání obchodů a přístupnost samotného obchodování. To znamená, že je také jednoduché o peníze přijít. Úspěšné obchodování je však složitá věc a ne každý na to má. Ale s nějakým cvikem a znalostmi, věřím, přichází odměna.

Nerealistické cíle

Chcete vydělávat statisíce korun denně, žít si na pláži a popíjet drink? Tak to si dejte pohov. Nevěřím nikomu, kdo mi řekne, že se z řidiče kamionů dostal na úspěšného obchodníka binárních opcí pouze za jeden týden. Nikomu, ani Vám, pane Tomáši Stodolo.

Tím myslím to, že nemůžete čekat, že budete vydělávat stovky dolarů denně. Teda můžete, ale určitě ne, když s obchodováním pouze začínáte. Radši buďte opatrní.

Myslím si, že tyto 3 věci jsou hlavní překážkou mezi obchodníkem a ziskem. Jaký máte na článek názor? Sdílejte to s námi v komentářích!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.