Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » Novinka: Zákaz neregulovaných brokerů!

Novinka: Zákaz neregulovaných brokerů!

Novinka: Zákaz neregulovaných brokerů!

Konečně! První země, respektive regulátor, se postavila proti neregulovaným brokerům. Ruský národní finanční regulátor (CBR) v jednom rozhovoru sdělili, že chtějí na jejich území zablokovat stránky, které patří brokerům binárních opcí, kteří nejsou regulovaní CBR a CySECem.

Vypadá to, že se již brzy v Rusku stane s binárními opcemi to samé, co se stalo v České republice na začátku roku 2017 s online-kasíny. Pokud nějaký broker cílí na ruské obchodníky, jednoduše budou jejich stránky pro ruské občany zablokovány. Za cílení na ruské občany se považuje jakákoli reklama v rusku, ruský jazyk brokera, nebo obchodování v jejich měně – rublech.

Podle pana Sycheva může ruský úřad zablokovat jakoukoli takovou stránku a to i bez povolení od soudu. Zatím můžou blokovat pouze stránky na doménách .ru, .su a .рф, ale nevylučují, že se již brzy přidají i jiné koncovky domén.

První stránky (teletrade.ru) byly už zablokovány. Pozor ale, stránky byly zablokovány: a to bez jakéhokoli upozornění, nebo oznámení. Všimli si toho manažeři až po pár dnech když si všimli, že jim ruští obchodníci přestali obchodovat. Ovšem nejzajímavější je to, že tuto stránku zablokovali i přes to, že licenci od CBR a CySEC má a je i registrovaná u běloruského národní banky.

Myslím si, že to je skvělá zpráva pro všechny čestné brokery, protože jim zmizí veliká část (nečestné) konkurence. Také to znamená, že hodně ubyde podvodných brokerů a podvodných poskytovatelů signálů, kterých je jako hub po dešti.

Zdroj novinky: https://smnweekly.com/

Chtěli bychom vám ještě připomenout, abyste se vždy dobře rozhodli, zda k určitému brokerovi chcete investovat své peníze. Proto jsme připravili seznam doporučených brokerů a stejně tak i seznam nedoporučených brokerů, který právě rozšiřujeme. Já osobně doufám, že Rusko dlouho nebude jedinou zemí, která toto opatření zavede.

Vůbec nejlepší by bylo, kdyby neregulované brokery začala blokovat celá Evropská unie. To se sice, bohužel, asi nikdy nestane, ale bylo by to tak nejlepší.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo