Tipy pro obchodniky – Binární opce

Binární opce – Tipy pro zkušené obchodníky

Na webu OpceBinární.com se zaměřujeme nejen na začínající obchodníky, ale i na všechny z vás, kdo už se o opce zajímá déle. Určitě umíte alespoň trochu anglicky a nevadí vám tedy to, že broker zrovna nepodporuje češtinu. Navíc pojmy, které brokeři na webech používají jsou pořád stejné. Vy už se určitě zaměřujete pouze na nejziskovější strategie a právě proto vznikla tato stránka. Zde se dozvíte:

1. Něco více o price action
2. A co indikátory

3. Doporučená literatura
4. Brokeři pro různé typy opcí
5. Už teď toho vím spoustu

Hodně štěstí, Štěpán Petřivý

1. Něco více o Price Action

To, že price action je pro každého zkušeného obchodníka asi nejlepší způsob pro hledání vstupů do obchodu,všichni víme a bylo toho o tom řečeno už spousta. Víte ale, jaké všechny typy existují? Jak můžete hledat vstupy do obchodů? Co jsou to trendové linie, fibonacciho linie, vnitřní a vnější trendy a spousty dalšího jsou věci, které by měl každý obchodník binárních opcí znát.

Hodně se o nich můžete dočíst v mých článcích zde: seriál technické analýzy.

2. A co indikátory?

Možná se divíte, proč jednou říkám, že jsou skvělé strategie využívající indikátorů a potom zase říkám, že price action, při kterém nepoužíváme indikátory žádné, je lepší. Pravda je taková, že indikátory jsou často nepřesné. Na druhou stranu se podle nich ale často do obchodu vstoupit a obchod vyhrát dá a protože je velice jednoduché s nimi pracovat, jsou vhodné pro začátečníky obchodující na demu. Pomůže jim to získat takový jakýsi cit.

Je ale i spousta indikátorů, které vůbec nepoužíváme ani pro jejich pomoc při hledání vstupů, ale spíše pro zjednodušení a přehlednost. O pár takových jsem napsal tady: důležité indikátory. Články, které napíšu v budoucnosti najdete tady: Kategorie indikátory.

3. Literatura, která stojí za to přečíst

Literatura a učení je nejdůležitější faktor v této hře. O tom není pochyb. Jaké však čtu knihy já a jaké doporučuji? Mrkněte se na následující senzam.

  • Jak se stát intradenním finančníkem – Tomáš Nesnídal, Petr Podhajský
  • Kompletní průvodce úspěšného finančníka – Tomáš Nesnídal, Petr Podhajský
  • Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů – Larry Williams
  • Kompletní průvodce psychologie obchodování – John Nowak

Všechny tyto knihy se určitě dají koupit i přes různé aukční servery, nebo půjčit v knihovně za zlomek ceny nové knihy.

4. Brokeři pro různé typy opcí

Jak už jistě víte, existuje veliká spousta typů binárních opcí. Zde vypíšu nejlepší brokery pro ten a ten typ binárních opcí a následně to i zdůvodním.

> Krátkodobé opce (60 sekund, 90 sekund, 120 sekund)Stockpair. Hned co na odpočtu tikne nula, je opce expirována. To se často nevidí, většinou se ještě čeká 2 – 5 vteřin.

> Střednědobé high/low opce (5 minut – 60 minut) – Stockpair. Stockpair má krásně přehlednou platformu. Navíc jako snad jediný broker nabízí expiraci přesně za určitý čas. Ostatní brokeři často nechávají opce expirovat v předem určený čas (např 12:45) a takže vaše opce může expirovat např za 7 minut a nebo 22. Nikdy to není stejně.

> Dlouhodobé opce (hodiny, dny)TopOption. Topoption nabízí pěkné procentuální výdělky  a navíc možnost odprodat opce. Když vám jde opce viditelně do prohry a vy to zachytíte včas, můžete opci dodatečně odprodat a nechat si vyplatit zpět část z kupní ceny. Pokud je opce momentálně výdělečná a bojíte se, že se to ještě otočí, můžete ji znovu odprodat a inkasovat malý zisk.

> Touch/No Touch opce (krátkodobé)TopOption. Nádherná funkce, kterou topoption nabízí jsou krátkodobé Touch/No Touch opce. Neviděl jsem je jinde na dobu kratší, než několik hodin. U topoption to je třeba hodina, nebo půl. 🙂

5. Vím toho spoustu

Myslíte si, že se už ode mě nic nemůžete naučit? Že víte věci, které jste na této stránce nenašli?

Podělte se s námi a pomozte nám vybudovat lepší komunitu lidí, kteří si budou sdílet své nápady a triky, abychom se my všichni v obchodování zlepšili. Určitě nebudu jediný, kdo by vám byl vděčný.