Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Binární opce » Tipy pro porovnání a vybrání brokera binárních opcí

Tipy pro porovnání a vybrání brokera binárních opcí

Tipy pro porovnání a vybrání brokera binárních opcí

jak-vybrat-brokera-binarnich-opciSvět obchodování binárních opcí nabízí spoustu vzrušujících příležitostí, kterých je možné nejlépe využít při spolupráci s brokery binárních opcí. Výběr brokera, který bude nejlépe odpovídat vašim obchodním potřebám může být vyčerpávající a zdlouhavou záležitostí. Nicméně si musíte uvědomit, že broker je váš obchodní partner, který vás bude provázet v každém obchodu. Proto byste si s výběrem brokera binárních opcí měli dát opravdu záležet.  Broker vám poté může pomoci dosáhnout lepších obchodních výsledků a těch nejvyšších možných zisků z vašich investic.

Na trhu existuje celá řada brokerů binárních opcí. Regulovaný broker, neregulovaný, scam broker (podvodný broker), dlouholetý spolehlivý broker, nováček na trhu, broker s rychlou, nebo pomalou platformou, atd… Těch možností jsou opravdu stovky. Nedokážu ani přesně určit, kolik takových brokerů binárních opcí může být. Můj odhad je okolo 600, ale možná už jich je i více. V každém případě se začínajícím obchodníkům vůbec nedivím, že občas nevědí, jakého brokera vybrat.

Je takových kritérií a faktorů, podle kterých je možné si brokera vybrat. My jsme vám to trošku usnadnili u nás na webu naleznete seznam doporučených brokerů pro obchodování binárních opcí. Tito brokeři jsou námi vlastnoručně prověření a pokud se rozhodnete si u nějakého z nich založit účet, nemusíte se absolutně ničeho bát.

Jak vybrat správného brokera binárních opcí?

Není to jednoduché, proto jsem se rozhodl připravit tyto tipy, jak si výběr vhodného brokera usnadnit a najít toho nejlepšího brokera právě pro vaše obchodní potřeby. Níže naleznete seznam kritérií, které byste si měli uvědomit, než si nějakého brokera vyberete. To, jakou váhu samotným kritériím přiřadíte, to už je na vás.

  • Výplaty brokera – Obchodování binárních opcí generuje různě vysoké výplaty. Někteří brokeři (například iqoption) nabízí výplatu až 92 % za obchod u jiného brokera to může být i 250% (záleží na typu opce). Výše výplat se liší u každého brokera. Někteří brokeři dokonce nabízí navrácení 5 – 10 % z hodnoty neúspěšných investic. Cílem většiny lidí je při obchodování je mít co největší zhodnocení a tím vydělat hodně peněz. To se vám s pomocí skvělého brokera binárních opcí může podařit, proto vybírejte pečlivě
  • Způsoby vkladů a výběrů – Obchodní platformy nabízí rozdílné způsoby vkladů a výběrů peněz. Zvolte si takovou platformu, která obsahuje takový způsob, jaký vám vyhovuje. Já mám například velice rád, když můžu vkládat nebo vybírat peníze pomocí elektronických peněženek (skrill, atd…)
  • Expirační časy – Koukejte na to, zda broker poskytuje různě dlouhé doby splatnosti opcí. Neměl by v tom být problém, brokeři většinou nabízejí velkou škálu časů (5m,15m,30m, 1H, atd…)
  • Minimální vklad – Obchodní platformy vyžadují různě vysoké částky minimálního vkladu, abyste mohli začít obchodovat. Hledejte takovou výši, která je pro vás dostupná. Například u brokera IQ option můžete provést vklad už s 10 dolary a u jiného brokera například AnyOption je min. vklad 200 dolarů.
  • Obchodní nástroje – Některé brokerské obchodní platformy nabízí obchodní signály, výukové materiály, social trading, automatické obchodování, atd… Jiné platformy toto nemusí poskytovat, proto si zvolte tu platformu, která obsahuje vámi používané obchodní nástroje.
  • Demo účet – Řada obchodních platforem se stará o své klienty, zvláště o začínající investory, nabídkou demo účtu. Demo účet vám může pomoci získat zkušenosti s obchodováním před tím, než do něho vložíte vlastní peníze. Rozhodně doporučuji si demo účet vyzkoušet, než začnete reálně obchodovat! Vyzkoušíte si, jaká doopravdy platforma je.
  • Zákaznický servis – Zjistěte, zda má obchodní platforma dobrý zákaznický servis a dokáže reagovat na všechny vaše potřeby související s obchodováním binárních opcí. Dobrým znamením je, pokud broker nabízí zákaznickou podporu online pomocí chatu v češtině.
  • Jednoduché a uživatelsky přátelské prostředí – Hledejte profesionální obchodní programy, které ale nabízí jednoduché uživatelské prostředí. Pomůže vám to ušetřit čas a úsilí s nějakým složitým poznáváním. Většina obchodních platforem jsou internetovými programy a mělo by se jednat o jednoduché programy s interaktivním ovládáním.
  • Investování do různých aktiv – Jednou z největších výhod profesionálních softwarů je, že neomezují obchodování. Solidní brokeři binárních opcí by měli poskytovat uživatelům možnost provádět investice do různých aktiv, jako jsou například komodity, akcie a měnové páry. To investorům zvyšuje jejich potenciální zisk.
  • Několik jazyků – Globální trh obchodování s opcemi roste obrovskou rychlostí a většina brokerů binárních opcí proto nabízí své platformy přeložené do několika světových jazyků. Není vyjímkou, že broker například nabízí i 20 jazyků. Čím více jazyků broker poskytuje, tím více obchodníků mu pravděpodobně věří.

Závěr

I přes to, že mají obchodní platformy brokerů binárních opcí mnoho společného, mohou se lišit v oblasti úvodních vkladů, maximálních výplat, způsobů vkladů a výběrů peněz, doby splatnosti opcí a zákaznickým servisem.

Jak jsem říkal výše, také můžete narazit na obchodní platformy, které obchodníkům navrací určité procento z jejich investic v případě, že investice nebyla úspěšná. Je opravdu důležité získat co nejvíce informací o obchodní platformě před tím, než se rozhodnete, jakou platformu budete používat. Snad vám tyto tipy pomohou vybrat toho správného brokera pro obchodování binárních opcí! ;)

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
Martin

Dobrý den, je mi jasný že se úplně nedá říct podle kterého kritéria je nejdůležitější si vybrat správného brokera. Ale stejně by mě zajímalo, jaký je vaše nejdůležitější kritérium pro vybírání brokera? U mě to jsou asi regulace.

Game Gozo

Na regulace taky dost koukám ale především mě zajímá přehlednost platformy a rychlost platformy, proto také obchoduji u iqoption. Také dokážu dost ocenit nástroje a různé vychytávky, které brokera nabízí. A samozřejmě koukám na to, kdy broker vznikl. Rozhodně bych nezačal obchodovat u brokera, který vznikl před půl rokem, broker by měl být dlouhodobý a stabilní v tom co dělá.

Štěpán Petřivý

Ahoj Martine,
pro mě je rozhodujícím faktorem to, zda mi vůbec broker moje vydělané peníze vyplatí – kdyby ne, tak může mít sebelepší platformu a je to jedno – že? :-)

ŠP

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RECENZE

TOP Brokeři opcí

IQ Option logo
IQ Option★ 88 %
Binární opce jsou v EHP zakázány.
Dukascopy logo
Dukascopy★ 88 %

Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál je ohrožen*

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo