Signálová strategie obchodu binárních opcí
Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Tato strategie pro obchod binárních opcí pracuje s Meta Traderem 4 a budete k ní potřebovat indikátory a šablonu, které si můžete stáhnout zde. Pokud nevíte, jak se indikátory používají, použijte tento návod.

Důležité je mít otevřenou obchodovací platformu hned vedle MT4, aby byly obchody co nejrychlejší. Nezapomeňte si přečíst komentáře k obchodu naspodu stránky! Tuto strategii mi poslal jeden ze čtenářů, já ji maličko upravil, otestoval a je tu připravena pro vás všechny!

S touto strategií budete mít průměrně jeden obchod za 20 minut, ale když už Vám přijde, stojí to za to. 🙂

Pokud Vám MT4 hlásí chybu “ERROR. DLLs are disabled. To enable, select “Allow DLL Imports” in the Common Tab of indicator”, postupujte podle tohoto návodu: Klikněte pravým tlačítkem někam do grafu > Seznam ukazatelů (Nebo CTRL + I) – Vyberte P4L Clock > Editovat – Na záložce Obecné zaškrtněte Povolit DLL Import > OK > Zavřít – Zavřít a znovu otevřít MT4.

Jak nastavit graf

Kdy zvolit CALL

 • Pod předchozí svící je šipka nahoru, ne však nad aktuální!
 • Zavírací cena aktuální svíce je vyšší, než cena otevírací (bullish)
 • Opci CALL koupit hned při začátku následující svíce

Kdy zvolit PUT

 • Nad předchozí svící je šipka dolů, ne však nad aktuální!
 • Zavírací cena aktuální svíce je nižší, než cena otevírací (bearish)
 • Opci PUT koupit hned při začátku následující svíce

S čím obchodovat

 • Tuto strategii vždy obchoduji pouze s měnovými páry.

Jak to vypadá?

Signálová strategie obchodu binárních opcí

 

Stažení indikátorů a šablony

Komentář k obchodování

 • Jedná se o velice jednoduchou strategii, která opravdu nemůže doručovat konstantně výdělečné tipy. Proto obchodujte nejdříve na demo účtu a signály z této strategie berte s rezervou.
 • Nikdy nemějte otevřený více, než jeden obchod najednou!
 • Obchod proveďte hned po skončení svíce, která splňuje požadavky zmíněné výše (čas do konce je napsaný hned vedle ní)
 • Nepouštějte se do obchodů proti trendu. Příklad: toto nedělat.
 • Opět opakuji: držte se všech bodů strategie pro maximální úspěšnost!!!
 • Doporučujeme obchodovat pouze od 9:00 do 16:00
 • Kdybyste si nevěděli rady, napište nám do diskuse!

16 KOMENTÁŘE

 1. U této strategie na 5 min. grafu bych doporučil věnovat pozornost až 2. svíci po signálu. A to ne druhé v pořadí, ale druhé validní barvy.

  Příklad: máme signál CALL (šipka pod svící) a dále pokračuje situace: 1. svíce bullish, 2. svíce bearish, 3. svíce bullish (tj. druhá stejné barvy) a následuje vstup do obchodu. Jako validní lze považovat i svíci dragonfly (vykreslí se jako kříž).

  Pro PUT platí opak.

  Pokud budete sledovat tuto strategii aktivně a ne jen pasivně čekat na signální šipku, zjistíte, že vám nabízí spoustu dalších signálů.

  Sledujte horní a dolní linie Bollinger Bands (BB). Máme downtrend, BB míří dolů a svíce zavírají pod BB. A nyní se stane toto:

  1. svíce bearish zavře pod BB, 2. svíce bearish zavře pod BB, 3. svíce bullish zavře nad BB, 4. svíce bearish zavře nad/pod BB a následuje vstup.

  Někdy mohou být 2 bullish svíce. Když by byly 3, už bych do toho radši nešel. Tohle je jen příklad. Neplatí jako dogma, že musí být 2 bearish a po nich bullish. Může jich být víc. Záleží na síle trendu.

  Pro CALL platí opak.

  Skvělé je odpočítávání do konce svíce, protože umožní vstooupit za lepší cenu,. když už je jasné, že bude naším směrem. Za to velký dík, Štěpáne.

  Vyhněte se obchodování v době vyhlašování fundamentů. A hlavně berte v potaz, že nepředkládám zlatý grál obchodování a všechny obchody budou ziskové! Prohlédněte si grafy zpět, vyzkoušejte, jděte do toho anebo to nechte být, kdyby vám to nevyhovovalo.

 2. Dobry den. Chtel bych se zeptat jaktoze se mi v platforme meta trader 4 nezobrazuji ty sipky stjene jako vam? Mam jedny zlute jedny modre a jedny cervene ale nikdy nejsou vedle sebe. Mam snad neco spatne nastavene ? diky 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.