LocalBitcoin

Celkové hodnocení:
88/100
Základní informace o LocalBitcoins

Možnost obchodovat

Obchodování mezi lidmi

Počet aktiv

1

V češtině?

Míst, kde lze zakoupit bitcoin, existuje na internetu celá řada. Jedná o kryptoměnové burzy a směnárny. Většinou se stačí zaregistrovat, vložit peníze kartou či převodem a zakoupit kryptoměnu za aktuální cenu. Pokud burza nabízí vhodný protějšek, dojde ke spárování, tzn. že systém nás spojí s prodávajícím, který má v úmyslu ceninu prodat za cenu, která je pro nás zajímavá. Následně proběhne transakce a kryptoměna je převedena na náš účet, odkud si kryptoměnu můžeme vybrat do své peněženky.

Existují však i jiná místa, kde lze kryptoměny nakupovat a jedním z nich je i LocalBitcoins. Na LocalBitcoins jednoduše najdete osobu, která bitcoin prodává či kupuje, s ní se spojíte a směnu provedete ať už online, nebo osobně.

Klady

  • Nikdo kromě obchodníka se o směně nedozví
  • Směna v malých i velkých částkách

Zápory

  • Je třeba dát si pozor, s kým obchodujete
  • Obchodník nemusí mít výhodný kurz

LocalBitcoins – nabídka nákupu a prodeje bitcoinů

LocalBitcoins funguje na podobném principu jako americký Craigslist nebo naše Aukro či Bazoš. Na stránkách vyhledáme obchodníky, kteří chtějí kryptoměny směňovat, tedy koupit či prodat. Někteří splňují naše kritéria z hlediska země původu, měny a způsobu platby. S těmi se tedy spojíme a transakci zařídíme podle našich preferencí – ať už se bude jednat o platbu předem na účet, v hotovosti nebo přes PayPal.

Prostředníkem nákupu reálných bitcoinů za určitou částku jsou v tomto případě LocalBitcoins, ti se však do směny neangažují, pokud nejsou žádné problémy. Jedná se zároveň o jednu z mála možností, kde lze při nákupu kryptoměn použít platební systém PayPal. Možností provést platbu však existuje mnohem více.

localbitcoins nabídky na webu
Nabídky uživatelů na prodej BTC na webu LocalBitcoins

Ke spárování tedy nedochází náhodně a lidé se kterými obchodujeme nezůstávají v anonymitě. Stejně jako vše na světě i toto řešení má svá pro a proti. Ověřování totožnosti uživatelů probíhá již při registraci, ačkoli naše rozhodnutí pro směnu s konkrétním obchodníkem záleží na jeho hodnocení získaným od jiných účastníků.

Každý prodávající může mít svá vlastní pravidla a cenu, pokud tato vyhovují smluvním podmínkám. Pravomoci mají ve svých rukou jednotliví účastníci, nikoli společnost LocalBitcoins. Můžeme říci, že tento způsob obchodování je původní myšlence kryptoměn bližší než obchodování na kryptoměnových burzách.

Zabezpečení a stabilita LocalBitcoins

Skutečnost, že rozhodnutí zůstávají v rukou uživatelů, ještě neznamená, že jsme neustále vystaveni nebezpečí ze strany různých podvodníků. Chrání nás totiž výše zmíněné regulace od LocalBitcoins. Společnost poskytující danou službu vystupuje jako zprostředkovatel v prostředí peer-to-peer (P2P); směna tedy probíhá přímo od jedné osoby k druhé.

Pokud narazíme na problém s transakcí, můžeme požádat telefonicky o pomoc zaměstnance LocalBitcoins, který nám spornou situaci pomůže vyřešit, eventuálně vrátí vložené peníze. Jednotlivé transakce jsou chráněny tzv. systémem svěřeneckého účtu, v němž jsou peníze prodávajícímu zaplaceny až po odeslání dané kryptoměny, což platí i naopak (k provedení transakce musíme zaplatit prodávajícímu, který musí mít připravené bitcoiny). Uvedený způsob samozřejmě neplatí pro hotovostní transakce, jež takto ochránit nelze, a nám nezbývá, než jim věnovat zvýšenou pozornost.

Známé webové stránky LocalBitcoins patří ve světe kryptoměn mezi průkopníky, který si od svého založení v roce 2011 vybudoval solidní pověst. Pokud si zvolíme k obchodování LocalBitcoins, nemusíme se obávat, že se hned spálíme. Je však stále důležité dávat si pozor, s kým směnu provádíme.

Jméno firmy LocalBitcoins
Hlavní výhoda Obchod s lidmi, ne se směnárnou
Webová stránka https://localbitcoins.com
V češtině?
Demo účet
Zákaznická podpora Systém support ticketů (3 dny na odpověď)
Počet aktiv 1
Páka Nenabízí páku
Spread Proměnlivý dle nabídek uživatelů
Poplatky Prodejce platí 1% z provedeného obchodu
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat Obchodování mezi lidmi
Podporované kryptoměny Pouze bitcoin

Otevřít účet

Hodnocení
Hodnoceno dne
Broker
LocalBitcoins
Hodnocení
51star1star1star1star1star

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.