Finex.cz logo
Menu
Finex » Recenze » Hodly

Recenze peněženky Hodly

Základní informace o Hodly

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Tron, a další

Počet aktiv

15

V češtině?

Ne

Na internetu naleznete spoustu kryptoměnových peněženek, ale ne všechny bych osobně používal. Pravděpodobně nejlepší jsou hardwarové peněženky, které často vypadají jako flashdisk (fleška). Mezi ty se řadí např. Trezor či Ledger.

Jiné peněženky mohou být pouze softwarové, jako např. bitcoin core. A některé jsou také určeny výhradně pro mobilní telefony: např. Bread wallet a nebo právě krypto-peněženka Hodly, o které se dozvíte více na této stránce.

Obsah recenze peněženky Hodly

1.Proč používat Hodly?2.Stáhněte si Hodly3.Bezpečnost peněženky Hodly4.Směnárna a peněženka v jednomNaše zkušenosti s Hodly5.Verifikace u Hodly6.Vaše zkušenosti s Hodly (komentáře)

Proč používat ozkoušenou peněženku?

Neznalý člověk často nechá všechny své koupené bitcoiny hned na prvním místě – na burze nebo směnárně. To je samozřejmě jedna z nejméně bezpečných variant, protože burzy jako Bitfinex či CoinMate jsou denně pod útoky hackerů, kteří se snaží burzy vykrást.

Burzy o tom sice ví a dělají vše pro zachování bezpečnosti, ale ne vždy se daří. Kdyby k úspěšnému útoku došlo, mohly by Vaše kryptoměny a peníze uložené v nich být pryč.

Proto je důležité nenechávat peníze na burze, ale ve své vlastní peněžence, kam se nikdo nahackovat nemůže (pokud nemáte v počítači či telefonu viry)

Stáhněte si Hodly

Bezpečnost peněženky Hodly

Hodly je vysoce zabezpečená kryptoměnová peněženka, na které spolupracovali programátoři z projektu OTN. Do peněženky Hodly lze momentálně vložit 13 kryptoměn a sice: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, NEO, TRON, právě již zmíněné OTN Tokeny a pár dalších.

Aplikace Hodly ale není pouze peněženka, ve které lze kryptoměny uchovávat. Přímo v aplikaci je totiž možné ihned všechny kryptoměny nakoupit, podobně jako u CoinBase. Samozřejmě to není zadarmo – poplatek se pohybuje okolo 4 %.

Hodly je virtuální peněženka a směnárna v jednom

Platformu Hodly lze otevřít jak na telefonu, tak i na počítači. Stačí zadat www.hodly.com a octnete se na stránkách aplikace. Není třeba nic instalovat a můžete se přihlásit ihned.

Vše je rychlé, jednoduché. To je veliká výhoda aplikace Hodly. Ale otázkou je: bude tato aplikace bezpečnější, než jiné peněženky, nebo dokonce burzy a směnárny?

Nový účet u směnárny Hodly
Po založení nového Hodly účtu vidíte následující

Jak vidíte na obrázku výše, já si v době psaní článku založil nový Hodly účet – nemám tam tedy žádné peníze, ani kryptoměny. A teď právě přichází výhoda aplikace Hodly.

Peníze na svoji peněženku lze vložit pomocí platební karty a kryptoměnu si koupit podle tržní ceny (+ poplatku cca 4%). Druhým způsobem je samozřejmě převod kryptoměn jako takových, který je zdarma. Já vyzkoušel převod Bitcoinu a poslal jsem si tam pro začátek v přepočtu asi 25 Kč. Transakce trvala pouze 3 potvrzení (30 min) a s bitcoiny mohu nadále pracovat přímo v této aplikaci.

Naše zkušenosti s Hodly

Hodly na iPhone
Takto vypadá peněženka na iPhonu

Jak už jsem zmiňoval výše, vše je jednoduché a rychlé. Líbí se mi, že i když je aplikace velice mladá (vznikla před pár měsíci) tak vše funguje bez jakýchkoli chyb.

Nákup a prodej kryptoměn je zpoplatněn čtyřmi procenty, podobně jako u CoinBase. Hodly je ale stále pouze virtuální peněženka s možností směny peněz za bitcoiny, takže nehledejte žádné přehnané grafy či indikátory. Obchodovat můžete na jiných platformách – Hodly je vytvořena vyloženě pro držení, jak už název napovídá.

Hodly je dle mého názoru hezká softwarová peněženka, ke které se připojíte jak z mobilu, tak počítače. Hledáte-li levné a jednoduché řešení pro ukládání kryptoměn bezpečnější než běžné burzy, tak je Hodly ideálním kandidátem.

Pokud se ale chystáte do peněženky nahrávat větší množství kryptoměn, radši bych sáhnul po hardwarové peněžence jako např. Ledger nebo Trezor. Přeci jen se jedná o něco zabezpečenější službu.

Verifikace u Hodly

Stejně jako u většiny firem, i u Hodly je dobré provést verifikaci. Není to sice nezbytně nutné hned na začátku, ale pokud chcete využívat všechny funkce aplikace, je důležité a potřebné verifikaci udělat.

Verifikace probíhá téměř identicky jako u ostatních firem. Dokument, který aplikace vyžaduje, je tzv.: důkaz identity (občanský či řidičský průkaz a nebo cestovní pas). Je důležité vyfotit ho opravdu kvalitně, aby byly všechny údaje čitelné.

Pro přihlašování se do aplikace lze využít standardní heslo. My ale doporučujeme používat více zabezpečovacích bran, jako např. čtyřmístný PIN kód potřebný pro všechny transakce. Pokud máte telefon se čtečkou otisku prstu, lze si nastavit i zabezpečení v této podobě.

90 %
N/A
Průměrná peněženka
Hezká a rychlá mobilní peněženka s funkcí směnárny. Její nevýhodou však je, že uživateli neposkytuje jeho privátní klíče a drží je v cloudu.
  • Rychlé použití, nákup i prodej
  • Žádné poplatky na vklady
  • Pouze v angličtině

Více informací o Hodly

Jméno firmyHodly
Webová stránkahttps://hodly.com/
V češtině?
Sídlo společnostiDublin, Irsko
Minimální vklad10 USD
Minimální obchod10 USD
Zákaznická podporaOnline chat v angličtině
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Počet aktiv15
PákaNenabízí páku
Další poplatky2.5 %
Metody vkladuPlatební karta, kryptoměny
Metody výběruBankovní převod, Skrill, Neteller
Měna účtuDolary/Eura
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Tron, a další

Ohodnoťte Hodly


Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo