Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

5. díl Seriálu technické analýzy – Použití Fibonacciho linií (Strategie)

Ahoj, vítám vás u dalšího dílu seriálu technické analýzy pro obchod binárních opcí. Dnes si ukážeme podrobné příklady obchodu za použití jedné z nejzákladnějších věcí – Fibonacciho linií. Řekneme si, jak správně linie zakreslit, jak podle nich obchodovat, ale také si ukážeme malý zlehčovák. Indikátor, který je zakreslí za nás.

Co jsou to fibonacciho linie

graf usd jpy

Obrázek č. 1: Minimum (A) a maximum (B) spojte za použití nástroje F.L.

Fibonacciho linie jsou velice populárním nástrojem, používaným majoritou profesionálních obchodníků. Tyto linie jsou založeny na použití čísel, identifikovanými matematikem Leonardem Fibonaccim. Tato řada čísel (0, 23.6, 38.2, 50, 61.8, 100) se dá použít při předpovídaní obratu směru ceny.

Linie pak zakreslíme velice jednoduše. Viz obrázek č. 1.

graf usd jpy po spojení fibonacciho linie

Obrázek č. 2: Výsledek

Stačí si vzít nejbližší maximum a minimum, vybrat si nástroj Fibonacciho linie v programu Meta Trader (jak na to se můžete dočíst ve článku Grafika v MT4) a tyto body spojit. Vznikne nám něco, jako je na obrázku č. 2.

Nyní si můžeme všimnout, že v okolí již zmíněných linií se cena lámala (viz obrázek č. 3)a došlo k (alespoň krátkodobému) obratu. Jak toho tedy lze využít si řekneme hned teď.

graf usd jpy fibonacciho linie strategie

Obrázek č. 3: Dochází k obratům, kterých můžeme využít

Jak obchodovat binární opce pomocí Fibonacciho linií

Mrkněme na obrázek č. 4. Vyznačili jsme si F.L. (fibonacciho linie) díky minulému swingu (oranžové body A a B) a nyní můžeme vesele obchodovat. Podívejte se, kolik příležitostí (vyznačeny modrou kružnicí) k obchodu nám F.L. nabídly.

Obrázek č. 4: Obchodování

Obrázek č. 4: Obchodování

V příštím díle vám ukážu, jak přesně a snadno lze díky F.L. obchodovat a dosvědčím to obrázky mých obchodů přímo od brokera.

Nejlepší linie

Nejlepší, tedy takové F.L., na kterých téměř vždy dojde k obratu jsou 0, 50 a 100.

Doporučený broker pro obchodování binárních opcí za použití Fibonacciho linií

Broker Hlavní výhoda Minimální vklad Profit V českém jazyce Recenze Založit účet
IQ Option DEMO ÚČET ZDARMA $ 10 Až 92 %* Ne Recenze Začněte obchodovat
*V případě úspěšného obchodu
Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál je ohrožen.

Více info o fibonaccim a jak díky němu obchodovat

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

17 komentářů k “5. díl Seriálu technické analýzy – Použití Fibonacciho linií (Strategie)”

 1. Ahoj, dokázal by někdo poradit, proč někdy mám u F. linie 0% dole a někdy nahoře? Jaký je v tom rozdíl/pokud je? Jsem začátečník, omlouvám se 🙂
  A ve kterým timeframe je ideální F. linie zakreslit?

  Díky moc

   1. A ve kterém timeframe ideální kreslit? Je lepší v hodinovém nebo 15-30 minut?
    Děkuji za odpověď 🙂
    Soňa

 2. Ahojte,
  bolo by možné dať túto šablónu do “Indikátorov na stiahnutie”? Rada by som si ju stiahla…díky moc

   1. Ahoj Štepán,
    lebo ma zmiatol – ten nástroj Fibonacciho lienie v programu MT…Nevšimla som si žiadneho takého nástroja – čo sa týka grafiky – to chápem…
    Neviem ako sa tam nastavujú tie percentá – to sa vyráta z ktorej hodnoty? Resp. ako sa tie línie do grafu nakreslia – ako sa to vyráta? Prepáč – nerozumiem tomu – začiatočník ….

    1. Čo sa týka zakreslovania Fibo línii – slúži na to v MT4 extra nástroj – to bola vec ktorú som nevedela – v téme práca s grafikou to nie podrobnejšie popísané….
     Hore v ponuke v grafe je nástroj F— na kreslenie Draw Fibonacci retracement – na tento nástroj klikneme.
     Potom nakreslíme čiaru z bodu A (minimum) do bodu B (maximum) a Fibo línie sa do grafu automaticky zakreslia sami….percentá 0, 23,6, 38,2, 50, 61,8 a 100…

 3. Ahoj,
  táto stratégia je uložená v MT4? Ja tam takýto indikátor uložený nemám…alebo je to pod iným názvom?

   1. Ahojky Štepán,
    prečítala som si články všetky ohľadne technickej analýzy….čo sa týka Fiba tak tam uvádzaš že treba zakresliť línie – minimálny a maximálny bod…to je v pohode, potom uvádzaš použitie Indikátoru Fibonacci – ja nemám v MT4 indikátor Fibonacci retracement…nemáš k dispozícii šablónu na stiahnutie? Díky

 4. Zdravím, na úvod oznamuji, že jsem naprostý začátečník a ztím spíše teoretik, ale něco mi nedá… Uvedl jste, že nejjistějšími liniemi jsou mimo jiné linie 0 a 100. Není to trochu zavádějící vzhledem k tomu, že FL my sami necháváme zakreslovat právě pomocí nejnižšího a nejvyššího bodu například na M15 a je tedy pochopitelné, že se na těchto bodech vytvoří linie 0 a 100? Děkuji za reakci

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.