Seriál technické analýzy
Seriál technické analýzy

Vítejte u dalšího dílu seriálu technické analýzy pro obchodování na forex/cfd trzích, kryptoměn, nebo binárních opcí. Dnes si ukážeme podrobné příklady obchodu za použití jedné z nejzákladnějších věcí – Fibonacciho linií. Řekneme si, jak správně linie zakreslit, jak podle nich obchodovat, ale také si ukážeme malý zlehčovák. Indikátor, který je zakreslí za nás.

Co jsou to fibonacciho linie

graf usd jpy
Obrázek č. 1: Minimum (A) a maximum (B) spojte za použití nástroje F.L.

Fibonacciho linie jsou velice populárním nástrojem, používaným majoritou profesionálních obchodníků. Tyto linie jsou založeny na použití čísel, identifikovanými matematikem Leonardem Fibonaccim. Tato řada čísel (0, 23.6, 38.2, 50, 61.8, 100) se dá použít při předpovídaní obratu směru ceny.

Linie pak zakreslíme velice jednoduše. Viz obrázek č. 1.

graf usd jpy po spojení fibonacciho linie
Obrázek č. 2: Výsledek

Stačí si vzít nejbližší maximum a minimum, vybrat si nástroj Fibonacciho linie v programu Meta Trader (jak na to se můžete dočíst ve článku Grafika v MT4) a tyto body spojit. Vznikne nám něco, jako je na obrázku č. 2.

Nyní si můžeme všimnout, že v okolí již zmíněných linií se cena lámala (viz obrázek č. 3)a došlo k (alespoň krátkodobému) obratu. Jak toho tedy lze využít si řekneme hned teď.

graf usd jpy fibonacciho linie strategie
Obrázek č. 3: Dochází k obratům, kterých můžeme využít

Jak obchodovat binární opce pomocí Fibonacciho linií

Mrkněme na obrázek č. 4. Vyznačili jsme si F.L. (fibonacciho linie) díky minulému swingu (oranžové body A a B) a nyní můžeme vesele obchodovat. Podívejte se, kolik příležitostí (vyznačeny modrou kružnicí) k obchodu nám F.L. nabídly.

Obrázek č. 4: Obchodování
Obrázek č. 4: Obchodování

V příštím díle vám ukážu, jak přesně a snadno lze díky F.L. obchodovat a dosvědčím to obrázky mých obchodů přímo od brokera.

Nejlepší linie

Nejlepší, tedy takové F.L., na kterých téměř vždy dojde k obratu jsou 0, 50 a 100.

Více info o fibonaccim a jak díky němu obchodovat

17 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj, dokázal by někdo poradit, proč někdy mám u F. linie 0% dole a někdy nahoře? Jaký je v tom rozdíl/pokud je? Jsem začátečník, omlouvám se 🙂
  A ve kterým timeframe je ideální F. linie zakreslit?

  Díky moc

   • Ahoj Štepán,
    lebo ma zmiatol – ten nástroj Fibonacciho lienie v programu MT…Nevšimla som si žiadneho takého nástroja – čo sa týka grafiky – to chápem…
    Neviem ako sa tam nastavujú tie percentá – to sa vyráta z ktorej hodnoty? Resp. ako sa tie línie do grafu nakreslia – ako sa to vyráta? Prepáč – nerozumiem tomu – začiatočník ….

   • Ahojky Štepán,
    prečítala som si články všetky ohľadne technickej analýzy….čo sa týka Fiba tak tam uvádzaš že treba zakresliť línie – minimálny a maximálny bod…to je v pohode, potom uvádzaš použitie Indikátoru Fibonacci – ja nemám v MT4 indikátor Fibonacci retracement…nemáš k dispozícii šablónu na stiahnutie? Díky

 2. Zdravím, na úvod oznamuji, že jsem naprostý začátečník a ztím spíše teoretik, ale něco mi nedá… Uvedl jste, že nejjistějšími liniemi jsou mimo jiné linie 0 a 100. Není to trochu zavádějící vzhledem k tomu, že FL my sami necháváme zakreslovat právě pomocí nejnižšího a nejvyššího bodu například na M15 a je tedy pochopitelné, že se na těchto bodech vytvoří linie 0 a 100? Děkuji za reakci

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.