Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak začít obchodovat binární opce v českých korunách

Publikováno
Jak začít obchodovat binární opce v českých korunách
Zdroj: depositphotos.com

Kurzy měn ve směnárně VS v ČNBDenně mi chodí spousta emailů a dotazů. Musím se pochválit, protože na 99% emailů vždy odpovím. Ano, občas mi to trvá pár dní, ale vrátím se opravdu téměř ke všem.

Za ty dva a půl roku, co tento na tento web píšu, mi přišlo snad tisíce dotazů. Spousta dotazů se mnohokrát opakuje, jako například dotazy typu:

  • Musím si v bance zařizovat účet v dolarech?
  • Jak pošlu k brokerovi dolary, když mám pouze koruny?
  • Nejde někde obchodovat v KČ?

Odpovědi na tyto dotazy jsou naprosto jednoduché, čtěte dále.

Jak obchodovat v dolarech nebo eurech

U brokerů lze obchodovat v dolarech či eurech. Dříve to byli všichni brokeři. Teď je to většina brokerů, ale už se najdou i jiní. O těch ale až později. To, jak obchodovat, resp. jak si vložit na účet peníze, se liší v závislosti na metodě vkladu peněz.

Já doporučuji 2 metody vložení peněz na obchodní účet:

  • Platba platební kartou
  • Platba Skrillem

Při platbě kartou se o nic nemusíte starat. Nebo alespoň nikdy jsem neslyšel, že by někdo měl nějaké problémy. U brokera jednoduše zvolíte, kolik peněz chcete vložit v cílové měně (např. 300 USD.) Potom už jen vyplníte údaje o vaší platební kartě a potvrdíte. Na vaši kartu bude naúčtováno přesně tolik peněz, kolik chcete vložit. Takže například $ 300.

Když požadavek přijde do banky, ona podle svého kursu (který není úplně špatný) převede 300 USD na České koruny a ty odečte od vás z karty. Pokud byste si hned všech 300 USD vybrali od brokera zpět na účet, pravděpodobně vám přijde o pár desetikorun méně právě kvůli lišícímu se prodejnímu a nákupnímu kurzu v bance.

skrill-nahledovyobrazekPři platbě přes Skrill jsou dvě možnosti: buď máte na svém Skrill účtu uložené údaje o své kartě a platba probíhá jako bylo popsáno výše, nebo máte Skrill nabitý penězi pomocí paysafecard, bankovního převodu, nebo převodu mezi 2 Skrill účty.

Ve druhém případě pak záleží na tom, jaký kurs má skrill. Vesměs je ale postup téměř identický, jen místo vyplňování karty u brokera se přihlásíte na Skrill a z toho peníze odešlete, což pro někoho může vypadat bezpěčněji – broker nikdy neuvidí číslo vaší karty.

Jak obchodovat v Kč

V českých korunách se binární opce dají obchodovat snadno. Je ale třeba vědět, který broker tuto možnost nabízí. Z brokerů, které mám odzkoušené a které naleznete v našem seznamu důvěryhodných brokerů binárních opcí je to momentálně pouze pár společností. Naleznete je v tabulce níže.

Potom vše probíhá absolutně jednoduše. Vyplníte číslo karty a z té se vám strhne přesně stejná částka, jako se vám objeví na vašem obchodním účtě. Když budete žádat o výběr, znovu obdržíte přesně to, o kolik požádáte.

Výhoda je hlavně v tom, že nemusíte dokolečka přemýšlet a dopočítávat, kolik vůbec máte na účtě, kolik jste si vydělali, nebo kolik že ve skutečnosti je ten minimální vklad 250 USD – je to 5 000 Kč nebo 6 000 Kč?

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (6 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Ludmila Kubaská

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Když začnete obchodovat s binárníma
opcemi jaká musí být aktivita v obchodování? Musí se obchodovat každý
den nebo jen jednou za týden nebo za měsíc? Četla jsem si obchodní
podmínky a nejsem si jistá zdali tomu dobře rozumím. A ještě když nejsem
aktivní může broker můj účet zrušit a platí se potom nějaké odškodné
nebo odstupné?Děkuji za odpověď.

Štěpán Petřivý

Ahoj Ludmilo. Můžeš obchodovat 15x denně, 1x týdně, nebo i 1x za dva měsíce. To není určeno. Někteří brokeři mají poplatky za neaktivitu (většinou to bývá plus minus 30 USD za 3 měsíce, pokud si dobře pamatuji)

Pokud jsi neaktivní po dobu několika měsíců a tvůj stav účtu je menší, než potřebný poplatek za neaktivitu, účet ti zruší. Nedávno jsem přesně tento případ řešil s jedním obchodníkem na mailu.

ŠP

Karel Novotný

Zaujalo mě to Bet 365 … Ale no co, sázení jako sázení. Aspoň si nehrají na nějaké investování jako někteří a rovnou přiznají, že binární opce jsou jen o štěstí ;-)

Štěpán Petřivý

Čau Karle, ne vždycky. :-) Ale, bohužel, to tak často bývá.

Pavel

Mně jsi jednou neodpověděl snad 5 dní, ale to jsi byl v tý Americe, tak se to dá pochopit ;-)

Štěpán Petřivý

Máš pravdu, občas takhle někam vyjedu. Ale vždycky se snažím být na příjmu :-)

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎