Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Binární opce » Jak začít obchodovat binární opce v českých korunách

Jak začít obchodovat binární opce v českých korunách

Jak začít obchodovat binární opce v českých korunách

Kurzy měn ve směnárně VS v ČNBDenně mi chodí spousta emailů a dotazů. Musím se pochválit, protože na 99% emailů vždy odpovím. Ano, občas mi to trvá pár dní, ale vrátím se opravdu téměř ke všem. Za ty dva a půl roku, co tento na tento web píšu, mi přišlo snad tisíce dotazů. Spousta dotazů se mnohokrát opakuje, jako například dotazy typu:

  • Musím si v bance zařizovat účet v dolarech?
  • Jak pošlu k brokerovi dolary, když mám pouze koruny?
  • Nejde někde obchodovat v KČ?

Odpovědi na tyto dotazy jsou naprosto jednoduché, čtěte dále.

Jak obchodovat v dolarech nebo eurech

U brokerů lze obchodovat v dolarech či eurech. Dříve to byli všichni brokeři. Teď je to většina brokerů, ale už se najdou i jiní. O těch ale až později. To, jak obchodovat, resp. jak si vložit na účet peníze, se liší v závislosti na metodě vkladu peněz.

Já doporučuji 2 metody vložení peněz na obchodní účet:

Při platbě kartou se o nic nemusíte starat. Nebo alespoň nikdy jsem neslyšel, že by někdo měl nějaké problémy. U brokera jednoduše zvolíte, kolik peněz chcete vložit v cílové měně (např. 300 USD.) Potom už jen vyplníte údaje o vaší platební kartě a potvrdíte. Na vaši kartu bude naúčtováno přesně tolik peněz, kolik chcete vložit. Takže například $ 300.

Když požadavek přijde do banky, ona podle svého kursu (který není úplně špatný) převede 300 USD na České koruny a ty odečte od vás z karty. Pokud byste si hned všech 300 USD vybrali od brokera zpět na účet, pravděpodobně vám přijde o pár desetikorun méně právě kvůli lišícímu se prodejnímu a nákupnímu kurzu v bance.

skrill-nahledovyobrazekPři platbě přes Skrill jsou dvě možnosti: buď máte na svém Skrill účtu uložené údaje o své kartě a platba probíhá jako bylo popsáno výše, nebo máte Skrill nabitý penězi pomocí paysafecard, bankovního převodu, nebo převodu mezi 2 Skrill účty.

Ve druhém případě pak záleží na tom, jaký kurs má skrill. Vesměs je ale postup téměř identický, jen místo vyplňování karty u brokera se přihlásíte na Skrill a z toho peníze odešlete, což pro někoho může vypadat bezpěčněji – broker nikdy neuvidí číslo vaší karty.

Jak obchodovat v Kč

V českých korunách se binární opce dají obchodovat snadno. Je ale třeba vědět, který broker tuto možnost nabízí. Z brokerů, které mám odzkoušené a které naleznete v našem seznamu důvěryhodných brokerů binárních opcí je to momentálně pouze pár společností. Naleznete je v tabulce níže.

Potom vše probíhá absolutně jednoduše. Vyplníte číslo karty a z té se vám strhne přesně stejná částka, jako se vám objeví na vašem obchodním účtě. Když budete žádat o výběr, znovu obdržíte přesně to, o kolik požádáte.

Výhoda je hlavně v tom, že nemusíte dokolečka přemýšlet a dopočítávat, kolik vůbec máte na účtě, kolik jste si vydělali, nebo kolik že ve skutečnosti je ten minimální vklad 250 USD – je to 5 000 Kč nebo 6 000 Kč?

Další výhoda obchodování např. u brokera TopBinary je v tom, že jsou regulováni a registrováni u ČNB. Takže všechny vaše vložené prostředky (myslím, že až do výše přibližně půl milionu) jsou pojištěny proti úpadku brokera.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k tomuto článku: 6 komentářů
Ludmila Kubaská

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Když začnete obchodovat s binárníma
opcemi jaká musí být aktivita v obchodování? Musí se obchodovat každý
den nebo jen jednou za týden nebo za měsíc? Četla jsem si obchodní
podmínky a nejsem si jistá zdali tomu dobře rozumím. A ještě když nejsem
aktivní může broker můj účet zrušit a platí se potom nějaké odškodné
nebo odstupné?Děkuji za odpověď.

Štěpán Petřivý

Ahoj Ludmilo. Můžeš obchodovat 15x denně, 1x týdně, nebo i 1x za dva měsíce. To není určeno. Někteří brokeři mají poplatky za neaktivitu (většinou to bývá plus minus 30 USD za 3 měsíce, pokud si dobře pamatuji)

Pokud jsi neaktivní po dobu několika měsíců a tvůj stav účtu je menší, než potřebný poplatek za neaktivitu, účet ti zruší. Nedávno jsem přesně tento případ řešil s jedním obchodníkem na mailu.

ŠP

Karel Novotný

Zaujalo mě to Bet 365 … Ale no co, sázení jako sázení. Aspoň si nehrají na nějaké investování jako někteří a rovnou přiznají, že binární opce jsou jen o štěstí ;-)

Štěpán Petřivý

Čau Karle, ne vždycky. :-) Ale, bohužel, to tak často bývá.

Pavel

Mně jsi jednou neodpověděl snad 5 dní, ale to jsi byl v tý Americe, tak se to dá pochopit ;-)

Štěpán Petřivý

Máš pravdu, občas takhle někam vyjedu. Ale vždycky se snažím být na příjmu :-)

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RECENZE

TOP Brokeři binárních opcí

IQ Option logo
IQ Option★ 88 %
Dukascopy logo
Dukascopy★ 88 %

Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál je ohrožen*

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC