Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcie » Brokeři » Obchodní platforma eToro navazuje na Coinbase a rovněž se chystá vstoupit na burzu

Obchodní platforma eToro navazuje na Coinbase a rovněž se chystá vstoupit na burzu

Obchodní platforma eToro navazuje na Coinbase a rovněž se chystá vstoupit na burzu

Populární obchodní platforma, na které můžete obchodovat kryptoměny, akcie, ETF a další finanční instrumenty, hodlá využít aktuálního rozmachu investování. Plánuje prostřednictvím SPAC (Special Purpose Aquisition Companies) vstoupit v druhém čtvrtletí letošního roku na burzu Nasdaq.

„S potěšením vám sděluji, že se plánujeme stát veřejně obchodovatelnou společností. Podepsali jsme dohodu se SPAC FinTech Acquisition Corp.V, která je kótovaná na burze Nasdaq pod symbolem FTCV. Očekáváme, že by společnost měla mít po uzavření obchodu hodnotu vlastního jmění přibližně 10,4 miliardy dolarů,“ sdělil v emailu uživatelům platformy eToro, její ředitel Yoni Assia.

Jak můžete vidět na obrázku níže, cena akcií FinTech Acquisition Corp. v okamžiku po oznámení dohody vzrostla o 60 %.

Zdroj: Google Finance

Kombinace lockdownů během pandemie covid-19, extrémního růstu amerického akciového trhu v posledních měsících, výrazných stimulačních balíčků vlády USA a dostupnosti online obchodních platforem způsobily, že je investování u retailových investorů stále populárnější. EToro není jediné, které se snaží využít aktuální zvednuté vlny popularity investování. Úvahy o vstupu na burzu již zveřejnil také americký broker Robinhood.

Kryptoměnová platforma Coinbase pak už splnila všechny nutné náležitosti, které jsou se vstupem na burzu spojené a již se pouze čeká na samotný úpis.

Využití IPO jako katalyzátoru růstu

Tyto společnosti využívají prvotní nabídku akcií k získání finančních prostředků na investice do dalšího růstu. Konkrétně eToro je pak platforma fungující už 14 let a momentálně je na ní registrováno více než 20 milionů uživatelů ze 100 zemí světa, kteří kromě jiného mohou využívat i dostupnosti sociálního obchodování. Platforma tak umožňuje i začátečníkovi náhled do kuchyně nejúspěšnějších investorů a případné automatické kopírování obchodů.

IPO by mělo eToru umožnit další rozšiřování podnikání, průnik na nové trhy a rozšiřování nabídky produktů a služeb, aby se platformě podařilo uspokojit požadavky stále náročnějších uživatelů.

Jako veřejně obchodovatelná společnost se budeme i nadále snažit soustředit na naše poslání, aby se stali lidé lepšími investory. Budeme jim i nadále poskytovat nejlepší možné nástroje pro přijímání informovaných a odpovědných investičních rozhodnutí,“ komentuje CEO eToro oznámené IPO.

EToro by rovněž rádo dalo investorům možnost investovat do samotné platformy: „Pro investiční sociální síť, která podporuje velkou část maloobchodních investorů, je obzvláště důležité, aby se i drobní investoři mohli aktivně účastnit další fáze naší cesty,“ vysvětluje jeden z důvodů vedoucích k úpisu akcií na burzu Yoni Assia.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo