Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Novinky » Novinky: Cena ropy v poslední době a její obchodování

Novinky: Cena ropy v poslední době a její obchodování

Novinky: Cena ropy v poslední době a její obchodování

Určitě jste si už všichni všimli, že se cena ropy snížila. Nemusíte se ani koukat na ropu jako takovou, ale stačí si všimnout ceny pohonných hmot do vašich plechových miláčků. 🙂

Průměrná cena Dieselu 16. 10. 2014 byla 36 Kč/litr. A nyní asi 31 Kč/litr. To zapříčinil prudký pokles ceny ropy. Na obrázku č. 1. můžeme vidět fotku z MT4. Během několika měsíců cena ropy klesla o více než 50 %.

oil chart

Obrázek č. 1: Cena ropy za poslední 2 roky

Na obrázku představuje každá svíce pohyb ceny za jeden týden. Na obrázku č. 2. můžete vidět cenu ropy za poslední půlrok. Každá svíce je pohyb za jeden den.

Obrázek č. 2

Obrázek č. 2

Jak vidíme, cena neustále klesá a to pořádně. To nám dává spoustu příležitostí pro naše obchody, že? Takže pojďme si říct, jaké obchody by šly provést.

Obchody u CFD brokera

  • LONG – Pokud je cena opravdu tak nízko, tak je pravděpodobné, že se brzy otočí a vyletí zpět nahoru. Na druhou stranu ale nevíme KDY se cena otočí. Tento pokles však nemůže trvat věčně a nastavíme-li si otevření “long” obchodů, určitě to dlouhodobě nebude špatný nápad.
  • SHORT – Můžeme se chytit trendu a provést pár scalp obchodů dolů. Pozor, je nutné dobře si nastavit stoploss.

Obchody binárních opcí

  • CALL – Pokud je cena opravdu tak nízko, tak je pravděpodobné, že se brzy otočí a vyletí zpět nahoru. Na druhou stranu ale nevíme KDY se cena otočí. Proto tu máme druhou možnost obchodu a to:
  • PUT – Můžeme se chytit trendu a provést pár obchodů dolů. Čas expirace třeba jeden týden. Jen si zkuste podle grafu spočítat, kolik vyhraných obchodů tam je. Na obrázku č. 1. to za poslední 2 měsíce je 6 vyhraných a 2 prohrané obchody. Při investici $200 na obchod by to byl celkový zisk přibližně $560. To je asi 14 000 Kč. Celkem slušný přivýdělek. 🙂
Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Novinky: Cena ropy v poslední době a její obchodování
5 (100%) 3 hlasování
Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 97 %
eToro logo
eToro★ 93 %
Plus500 logo
Plus500★ 91 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

  • cashflow summer
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook